Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la (Pogledaj post): › Što je puno gore - naša zajednica je pala na jednom velikom testu humanizma. S tim jelenom ustrijeljena je u Osijeku i borba za svjetonazore.


Sa svakim ubojstvom životinje čovječanstvo pada na testu humanizma. Sa svakom ubijenom životinjom umire i borba za svjetonazore.

Ne mogu vjerovati, kakvo licemjerje. A svinja ne želi slobodu? Ne, njena je životna želja biti zaklana i požderana.

Zašto je OK ubiti jelena u vrijeme lova? Po meni to nije OK.

" Svijet nije nikakav loše obavljen posao, a životinje nisu nikakav fabrikat za našu upotrebu. Ne sažaljenje, već pravednost čovjek duguje životinjama. "

Najeo se govana dabogda taj lovac i svi ostali koji su s njim uživali u čobancu.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 15:28 
Naslov:  Re: Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la (Pogledaj post): › Znaš da ako se 30 dana dereš na fikus, on ugine? Bojim se da si ti taj licemjer, jer sigurno nešto jedeš. Nemoj mi sad dovoditi u pitanje ispravnost jedenja nekih stvari, jer te nju ejdž spike ne pušim.


Pojesti rajčicu ili pojesti meso nečega što je bilo živo ne možemo izjednačavati. Ajmo onda reći da je OK jesti meso mentalno retardiranih ljudi ili možda bolje onih ljudi u komi? Ili bismo mogli, možda, jesti leševe pokojnika? Pa šta, manje su vrijedni ili su mrtvi ili su bez svijesti ili su manje inteligentni od prosječnog čovjeka... Dobar tek!

Ako je OK ubijati da bi "ukusnije" jeli, onda nije Ok pljuvati po ovom događaju. Ubijamo svaki dan. "Nevine, jaaaadne, male životinjice" koje bi samo željele slobodu.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2007. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemojte lutati sa teme koja je da jelen ubijen a ne uspavan!pustite sad tko jede meso, a tko ne i zašto to ne jede jer to ovdje nije tema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.03.2007. 16:22 
Naslov:  Re: Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › Pojesti rajčicu ili pojesti meso nečega što je bilo živo ne možemo izjednačavati. Ajmo onda reći da je OK jesti meso mentalno retardiranih ljudi ili možda bolje onih ljudi u komi? Ili bismo mogli, možda, jesti leševe pokojnika? Pa šta, manje su vrijedni ili su mrtvi ili su bez svijesti ili su manje inteligentni od prosječnog čovjeka... Dobar tek!

Ako je OK ubijati da bi "ukusnije" jeli, onda nije Ok pljuvati po ovom događaju. Ubijamo svaki dan. "Nevine, jaaaadne, male životinjice" koje bi samo željele slobodu.


Drobiš demagoški i to bez veze. Čovjek je životinja, genetikom i određena kao mesojed kod kojeg je žderanje iste vrste gadna anomalija, pa ne znam zašto izjednačuješ jedenje trupla s ostalim mesom?!?

Postali smo ljudi kad smo prestali jesti bobice. Da smo jeli travu, danas bi još sjedili na gradni i ugljenom crtali pragoveda na pojilu.
Kad smo postali predatori, narastao nam je mozak iz niza razloga. Jednako tako, ljudima koji ne unose bjelančevine životinjskog podrijetla, mozak atrofira - dokazano, a i u tisućama puta porastaju izgledi da će se pojavljivati anomalije ili jalovost kod potomstva, u svim nasljednim redovima.

Divljač se uzgaja i lovi na zato predviđenim mjestima i na zato predviđen način. To je sve uređeno Zakonom.

A da aposlutno isto s moralnog aspekta pojesti limun, šaku kikrikija ili prase - isto je i proizilazi iz konfiguracije čeljusti i definicje čovjeka. Tako smo kreirani.

Prozivaš mesojede, solidaliziraš se likom koji je svima jebo mater, a ne znaš da je u Dalju nedavno ubijeno 3000 svinja. Ej, tri tisuće...!

Znam ja čime su kampanjski prijatelji životinja motivirani... svinja nikad nije bila junak u dječjoj bajci, niti u reklami za usranu Coca-Colu pa naraštaji i vojske klinaca ne znaju da su i svinja i fazan i cvjetača živo biće s kojim praktički dijele stanište.
Rugali smo se malim Nijemcima koji su crtali ružičaste krave Milke, a kod nas klinci jedva razlikuju psa od mačke, a 99,99% stanovništva misli da srna ide pod jelena!

Nemojte se upuštati u to što je dragocjenije u živom svijetu, euglena ili jak; ili što je veličanstvenije u prirodi, kućni mrav ili australska orijaška sipa, jer moguće je brzo dokazati da "obična" paprika ima osjećaje, a i da borova šuma komunicira i živi socijalno i to ne samo u Gospodaru prstenova.

Skrenuli smo s teme, ne sviđa mi se personalizirana "veći katolik od pape" psuedorasprava... A i to 'sovanje matere u najmnju ruku maloumno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 17:07 
Naslov:  Re: Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la (Pogledaj post): › Jednako tako, ljudima koji ne unose bjelančevine životinjskog podrijetla, mozak atrofira - dokazano, a i u tisućama puta porastaju izgledi da će se pojavljivati anomalije ili jalovost kod potomstva, u svim nasljednim redovima.

A da aposlutno isto s moralnog aspekta pojesti limun, šaku kikrikija ili prase - isto je i proizilazi iz konfiguracije čeljusti i definicje čovjeka. Tako smo kreirani.


Ovo navedeno vezano uz unos bjelančevina životinjskog podrijetla je obična glupost i nikako nije istina. Anomalije kod potomstva? Usporedimo malo rezultate istraživanja provedenih kod vegetarijanaca i mesojeda pa cemo vidjet tko dulje živi, tko je zdraviji, tko ima zdraviju djecu itd., itd. Ne mislim na gluposti koje pišu na stranicama prijatelja životinja, nego na medicinska istraživanja. Osim toga, bjelančevine životinjskog porijekla ne sadrži samo meso, a vegetarijanci (oni koji, dakle, ne jedu meso) nisu isto što i vegani (oni koji ne unose ništa žvotinjskog porijekla).

Konfiguracija čeljusti i definicija čovjeka? Što se tiče našeg probavnog sustava, građen je tako da je puno sličniji onom kakvog imaju biljojedi, a ne mesojedi. Možeš li zamisliti čovjeka kako lovi u divljini neku žrtvu, te ju ubija i kida njeno meso zubima? Ne bih rekla, isto kao što je teško zamisliti tigra kako roštilja meso antilope.
Definicija čovjeka? Čovjek bi, prvenstveno, trebao biti human. Ubijanje nije humano.

No, dobro, na stranu to kad se već ljudi bune zbog smjera za kojim se tema povela. Ali, meni se ne čini da je to offtopic. Zašto je jelen koji je ubijen u nečijem dvorištu "jadna životinja", a jelen ubijen u šumi to nije. Gdje je tu logika? Moral? Etika? Meni je mozak vrlo vjerojatno atrofirao zbog nejedenja mesa, priznajem. Jer, nije mi jasno kako ne mogu, kao neki veliki moralisti, prihvatiti ubijanje kao nešto normalno iz razloga što meso tako fino paše mom jeziku?

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
veterinati i ZOO vrt navodno nisu imali sredstvo za omamljivanje pa su pozvali lovce iz LD "Mursa" - po cijenu izbacivanja s ovog foruma do 2034. - jebem im mater krvoločnu! pa nije jelen krvavih očiju i povampiren klao djecu po retfali da se puca u njega!


Meni je logično da zoološki vrt nije imao sredstva za uspavljivanje jer kad njima to zatreba, oni zovu veterinare.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.03.2007. 18:03 
Naslov:  Re: Ustrijeljen jelen u Gornjem gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo navedeno vezano uz unos bjelančevina životinjskog podrijetla je obična glupost i nikako nije istina. Anomalije kod potomstva? Usporedimo malo rezultate istraživanja provedenih kod vegetarijanaca i mesojeda pa cemo vidjet tko dulje živi, tko je zdraviji, tko ima zdraviju djecu itd., itd.


Grdno se varaš. Što bi pijetao Krele na RTSu rekao: "Grešiš, sine, silno grešiš..."

Publicistika i popularna znanost to potvrđuje. Teško je razbijati iluzije, ali evo:
http://www.mercola.com/2000/apr/2/vegetarian_myths.htm
http://tinyurl.com/ysvezs
http://tinyurl.com/2eh6yg

Selektivno odbacujući i intervenirajući u ishranu koja je stvorila čovječanstvo činimo jednu veliku grešku - riskiramo s potomstvom. Neki dan je bilo na televiziji koje su u apsolutnim vrijednostima vjerojatnosti manifestiranja različitih uvrnutih gena kod vegetarijanaca prve generacije, pa druge i tako...

Općenito, ova rasprava nema smisla ovdje, možda ju admin treba preseliti dalje. Ako jedeš jaja, zašto ne jedeš ribu? Ako jedeš ribu, zašto ne jedeš teletinu? To mi nije jasno. Lubenica te ne može pogledati očima ili umilno dahtati kao tele, ali ima ŽIVOT!

Filozofi su zaključili, čovjek je mjera svih stvari.

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › Definicija čovjeka? Čovjek bi, prvenstveno, trebao biti human.Ubijanje nije humano.


Čekajm, prema toj tvoj tvrdnji možemo zaključiti sljedeće:
Ako se kupaš, ubijaš mikrobe.
Ako ubijaš, nisi humana.
Dakle, ako se kupaš, nisi humana?

Ubijanje je prirodno, smrt je prirodna kao i rađanje.
Bešga, globoalizacija nam je donijela i donosi gubitke i brisanje svih kriterija i naravno slobodu da misliš i pogrešno...

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › No, dobro, na stranu to kad se već ljudi bune zbog smjera za kojim se tema povela. Ali, meni se ne čini da je to offtopic. Zašto je jelen koji je ubijen u nečijem dvorištu "jadna životinja", a jelen ubijen u šumi to nije. Gdje je tu logika? Moral? Etika? Meni je mozak vrlo vjerojatno atrofirao zbog nejedenja mesa, priznajem.


Jelen u lovištu i pile u zamrzivaču ista bogovjetna stvar. Pitanje je samo planiranja (daje jedinka dostigla propisanu dob i sl.) i poštovanja... Nazovi to hranom, plijenom, ulovom... Ubiti progonjenu i umornu životinju, bez riječi veterinara je zločin.

Vratio bih se malo na naše obrisane i poricane kriterije: jelen u gradu nije divljač. Razumiješ? Divljač se uzgaja i odstrijeljuje radi čovjeka, ravnoteže u prirodi i sl. Ne branim lovce, ali njih neka ndagleda tko hoće...

Ubiti mladu životinju, izgubljenu, ozlijeđenu i zalutalu samoinicijativno pucajući lovačkim oružjem u blizini ljudi, djece, kuća, auta - je kazneno djelo i gađenja vrijedan čin s obzirom da to nije jedinka predviđena, niti je vlasništvo, ništa.
Kao da ti netko ubije psa iz puške.

Ako te brine to što jedan organizam umire, a drugi od toga živi - ne znam kako bih ti mogao pomoći, ali sam sasvim siguran da će živi svijet funkcionirati tako dok mu njive Sunce grije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
gaap je napisao/la: ›
veterinati i ZOO vrt navodno nisu imali sredstvo za omamljivanje pa su pozvali lovce iz LD "Mursa" - po cijenu izbacivanja s ovog foruma do 2034. - jebem im mater krvoločnu! pa nije jelen krvavih očiju i povampiren klao djecu po retfali da se puca u njega!


Meni je logično da zoološki vrt nije imao sredstva za uspavljivanje jer kad njima to zatreba, oni zovu veterinare.


da u pravu si... ali tu dolazimo do još jedne nelogičnosti... zoološki vrt nema zaposlenog veterinara... istina, (ruko)voditeljica unikomove radne jedinice Zoološki vrt, Tatjana Šalika Todorović je veterinarske struke, ali ona rukovodi, a ne liječi životinje. no njene su kvalifikacije ionako za to radno mjesto uske rodbinske veze sa tajnicom grada Osijeka Jadrankom Nikolov, a ne umijeće u veterini

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina. I znam da je ona veterinarka i znam da nemaju zaspolenog veterinara koji bi bio veterinar tamo, a ne radio nešto drugo.

I stvarno mi nije jasno da nisu mogli naći sredstvo za uspavljivanje.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
no njene su kvalifikacije ionako za to radno mjesto uske rodbinske veze sa tajnicom grada Osijeka Jadrankom Nikolov, a ne umijeće u veterini


Tako i ja čujem. Ovo za njeno umijeće u veterini.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la: ›
Publicistika i popularna znanost to potvrđuje. Teško je razbijati iluzije, ali evo:
http://www.mercola.com/2000/apr/2/vegetarian_myths.htm
http://tinyurl.com/ysvezs
http://tinyurl.com/2eh6yg


Mda, studija ima koliko hoćeš, nisam vegetarijanac niti vegan tako da zauzimam njihovu
stranu... npr:
http://en.wikipedia.org/wiki/Vegetarian_nutrition
http://www.epic-oxford.org/gen_abstract_39.html
Jest da ima svojih mana ali se to da iskompenzirati, a biti vegan ili vegetarijanac nije ista stvar. Jedni će uvijek pričati svoju priču, a drugi
drugu da sad ne oftopičarim previše - naš sufomrumaš toni je upravo primjetio poveznicu između ovog događaja i nastupa određene grupe u OBPu večeras Smile

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker81
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: 5 rajon
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja jedem meso, i volim jesti meso.ali nikako ne opravdavam polu idiota koji se sad osjeca nadmocno i vjerovatno se hvali u nekoj birtiji kako je "roknio" jelena koji je bio izgubljn i uplasen.pa postoji jebeno vrjeme za lov i takve stvari. bas me zanima sta drugi lovci misle o njegovoj "sposobnosti i nosu " za lov

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde ne serite, znaci ne opravdavate što je neki lik ubio jelena u lovostaju, a opravdavate što se jeleni ubijaju kad je sezona......ja ne vidim razliku, ubio jelana za vrijeme ili poslije sezone isti kurac, on je mrtav.....ja jedem meso , pa bi bilo glupo da pricam kako sam protiv ubijanja životinja...jedino ne opravdavam što je eto taj jelen ubijen na taj nacin, ipak smatram da je trebalo mu dati sredstvo za uspavljivanje, ali niko ne želi platiti to, pa je gradu jeftinije nekom platiti metak.....a kad jedete neki čobanac(vjerujem da ga vecina jede) unutra je isto mrtva životinja koja je ubijena na isti nacin, ali onda vicete "uf je dobar čobanac"....

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2007. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih se složio da je životinja koju jedem u čobancu ubijena na isti način! Taj jelen je bio cijelo popodne uplašen i stjeran u kut jednog dvorišta, dok se jeleni u uzgoju ubijaju ali na puno brži i bezbolniji način!
Nadam se da će netko odgovrati za ovo jer ako npr ubiješ nehotice jelena automobilom u bilo koje vrijeme godine plačaš jebenu odštetu iako čak i ne moraš biti kriv.U isto to vrijeme neki majmun je ubio jednog jelena i sad se vjerovatno time hvali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucky Luke
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2007. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la: ›
toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
SVE VAS BUM TUŽIL !!!


VSE se kaže. A pola V progutaš.

Se vas bum tužil, kad dobim na lutriji!

_________________
Poslije velikih problema, opet jašem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: