Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Shopping u doba korone: odjeću zapakiranu nosite kući na probu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2020. 8:52 
Naslov:  Shopping u doba korone: odjeću zapakiranu nosite kući na probu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što smo već pisali, jučer je na sjednici Vlade donesena odluka o popuštanju mjera, te se veliki plan otvaranja dijeli u tri faze.

Ona zadnja, treća faza koja započinje 11. svibnja donosi i otvaranje trgovačkih centara, ali i rad ugostitelja.

No, kako će od 11. svibnja izgledati kupovina odjeće u trgovini?

"Sasvim sigurno vam ne bi bilo ugodno da probate neki odjevni predmet nakon što je probao netko za koga ne znate je li inficiran s koronavirusom, i to je epidemiološki neprihvatljivo.

Mi moramo smisliti funkcioniranje na način da prodaju robu, ali da se rizik svede na nulu. To će biti moguće jedino na način da se prodaje isključivo zapakirana roba, imate mogućnost da ju kod kuće probate i vratite, ako vam odgovara ili na neki drugi način zamijenite
" rekao je za RTL ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak.

Također u trećoj fazi omogućit će se i rad ugostiteljskih objekata, no isključivo na terasama.

"Ako vam na određenu udaljenost od 1 metar ili više od 1 metar dođe ugostitelj i s vama ne komunicira duže od par sekundi dok vam ne preda to što ste naručili to se ne smatra bliskim kontaktom, i tako se koronavirus ne prenosi. Ne treba razmišljati na način da će biti tone pleksiglasa po ugostiteljskim objektima nego treba razmišljati da treba funkcionirati naučiti, živjeti, raditi s tim da se održava socijalna distanca" dodao je Capak





Tekst: Osijek031.com
Foto: Ilustracija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.04.2020. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa komentatorima da je prijedlog sa nošenjem kući i vraćanjem neodrživ.
Zaštita u vidu dezinfekcije poslije svake probe bi bila (na sadašnjoj razini tehnologije u trgovinama),čini mi se, isto neodrživa.
Možda obveza trgovcu da odjeća koja je isprobana mora stajati 1 dan prije nego je druga osoba proba. Koliko znam virus ne može dugo opstati izvan domaćina (na tkanini opstaje nekoliko sati, na plastičnoj i "inox" dugmadi i patent zatvaračima i dulje).
Uz to kupci koji probavaju odjeću bi trebali imati masku i naočale da rukama nehotice ne dodiruju vlastitu sluznicu te se na taj način još dodatno osiguravaju da rukama ne prenesu virus sa odjeće u sebe.
A možda su i moji prijedlozi neodrživi, tj. bez veze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: