Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Ljudi Osijeka: Emilija Prgomet - žena, majka, kraljica

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2018. 20:04 
Naslov:  [VIDEO] Ljudi Osijeka: Emilija Prgomet - žena, majka, kraljica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Portal Osijek031 u suradnji s Osječaninom Markom Torićem pruža sugrađanima šansu da upoznaju stanovnike našeg divnog grada. Svake nedjelje u večernjim terminu možete pogledati zanimljive intervju s poznatima, ali i onima "manje" poznatima.

U osmoj epizodi rubrike "Ljudi Osijeka", upoznajte Emiliju. Tko je Emilija Prgomet? Emilija je žena, majka, kraljica, ali uz to i profesorica u OŠ Gorjani, potpredsjednica udruge, domaćica... Majka djevojčice Ane koja ima poremećaj iz spektra autizam i koja se nosi sa svime time ne skidajući smiješkom s lica i pozitivnim stavom. Koje sve aktivnosti obavljaju tijekom dana, kako je obitelj prihvatila sve to i još mnogo toga pogledajte u videu.






O Marku:
Marko Torić je edukacijski rehabilitator iz Zagreba koji je došao u Osijek prije 5 godina. Trenutno je zaposlen u Vukovaru u školi.

Zašto je počeo snimati? Ideja zašto sam počeo snimati je poprilično jednostavna. Kako sam se doselio iz Zagreba doživio sam ˝kulturni šok˝, od ubrzanog grada došao sam u sredinu gdje je sve opušteno i nema žurbe. Druga stvar je ta da vrlo brzo upoznaš različite ljude.S obzirom na to da je manja sredina svatko svakog zna. To stalno pričaju, ali sada sam tek doživio. U kratkom roku od 5 godina susreo sam se s različitim profilima ljudi. Sve to ima i u Zagrebu, ali je on toliko velik da samo čuješ da netko zna nekoga.

Ovdje ako čuješ da je netko zanimljiv ili se bavi nečim posebnim možeš se naći s njim jer sigurno jedan od frendova ga zna. Prednosti su velike ovakvih malih sredina. Nakon što je krenulo masovno iseljavanje mladih iz Osijeka slika Slavonije u Zg se drastično promijenila. Prešla je iz regije kulena i slanine u pustoš. I kroz priču s prijateljima i rodbinom iz Zg došao sam do ideje da snimam priče o zanimljivim ljudima kojima sam okružen i pokažem da nije baš sve tako crno. Ovdje se može naći svaki profil osobe, svako zanimanje kao i u Zg ili bilo gdje vani, samo nisu toliko eksponirane te osobe. Osijek je pun svega, ne u velikoj mjeri, ali ako te nešto zanima sigurno ima osoba koja ti može pomoći.






Tekst: Osijek031.com
Video: Marko Torić
Foto: Screenshot video


Propustili ste? Pogledajte..
[#1] [VIDEO] Ljudi Osijeka: Tomislav Mandić - zmijoljubac
[#2][VIDEO] Ljudi Osijeka: Vedran Ristić - otac, fotograf, profesor
[#3] [VIDEO] Ljudi Osijeka: Ivan Zidar - MMA borac
[#4] [VIDEO] Ljudi Osijeka: Saša Gerber - mađioničar, medicinski tehničar, TV voditelj
[#5] [VIDEO] Ljudi Osijeka: Dominik Vlahović - 3D modelator
[#6] [VIDEO] Ljudi Osijeka: Luka Sumić - MMA borac, student, trener, menadžer

[#7] [VIDEO] Ljudi Osijeka: Zoran Gerber - Balloon Artist

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2018. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Uvijek nizbrdo, a sveudilj dobre volje" rekao bi Andersen u jednoj priči. I imao bi pravo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: