Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Noć muzeja [2018.]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2018. 12:43 
Naslov:  Noć muzeja [2018.]
26.01.2018. 16:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[FOTO] "Sportska" Noć muzeja privukla brojne posjetitelje [2018.]


Noć muzeja ove će se godine održati u petak, 26. siječnja 2018. godine. Tema je sport.

Osijek:

Muzej likovnih umjetnosti:
Muzej likovnih umjetnosti se jedanaesti puta uključuje u manifestaciju Noć Muzeja u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva. Ove godine naglašena je zajednička tema svih muzeja Važno je sudjelovati, Muzeji i sport – brže, više, jače, citius, altius, fortius… Program će pratiti tradicionalnu manifestaciju Osmi dani grafike koji će predstaviti suvremenu japansku grafiku dvama izložbama. Samostalnom izložbom Hraumija Sonoyame i izložbu umjetničke skupune HAN17 (Tokio). U izvedbu radionica uključit će se vanjski suradnici, umjetnici grafičari i izlagači koji će održati prigodne radionice u Noći muzeja. Predstavljeni program promovirat će dvije različite kulture, japansku i hrvatsku.

Ulaz je slobodan.

[KLIK] Muzej Slavonije:
Provedite ugodno vrijeme u Noći Muzeja Slavonije u petak 26. siječnja s početkom u 18:00 sati.

Program:
U zgradi Magistrata, na adresi Trg sv. Trojstva 6 možete posjetiti izložbe:
- „Tvrđa u Osijeku“
- „105 godina kina Urania 1912. – 2017.“
- „Zastave iz fundusa Muzeja Slavonije“,
- stalni postav “Antika- Lapidarij”,

dok u zgradi Glavne straže, na adresi Trg sv. Trojstva 2
- stalni postav „Prapovijest“ ,
- stalni postav „Seoba naroda i srednji vijek“,
- „Beketinci – Bentež“ , i
- „500 godina reformacije: povijesni tragovi i baština osječkih evangelika-luterana”.

Arheološki muzej Osijek:
Također, izuzetno zadovoljstvo nam je najaviti kako je Arheološki muzej Osijek ponovno s vama u Noći muzeja i dalje u 2018. godini. Doživite djelić onoga što vas očekuje u skorijoj budućnosti. Samo u ovoj noći možete pogledati maketu rimske promatračnice izrađene za budući stalni postav „Antike“ te rimske freske pronađene u arheološkim istraživanjima na Trgu bana Josipa Jelačića u Osijeku.

Promocija stalnog postava bit će od 18:00 do 01:00 u Multimedijalnoj dvorani zgrade Glavne straže.

Od 18:00 do 21:00 za djecu i mlade osmislili smo prigodan program na temu antike, u prostoru atrija zgrade Glavne straže.

Radno vrijeme Muzeja Slavonije u petak 26. siječnja bit će od 18:00 do 01:00 sat.



[KLIK] Galerija Kazamat
Otvorenje izložbe "Bure baruta 7: Luka Petrak, Mirna Pokorić, Dorian Trepić"
[KLIK] Galerija Waldinger:



Zadnja promjena: Redakcija 031; 27.01.2018. 8:36; ukupno mijenjano 8 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2018. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Učinilo mi se čudno kako nema Muzeja Slavonije u ovogodišnjoj Noći muzeja. Onda sam malo kopao po Internetu i iskopao da, iako su gotovo svi muzeji državni , sve skupa organizira de facto privatna firma HMD, koja naplaćuje kotizaciju muzejima sudionicima Noći, a muzealci rade gratis itd itd. Mogao sam naslutiti u čemu je problem. Onda sam se upitao može li kod nas išta biti kako treba. Ne. U neurednoj državi nas u stvari treba čuditi kad vidimo da je nešto uredno. Najmanje što možemo učiniti je da mi sami ne pridonosimo tom neredu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2018. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...još uvijek se smatram "donositeljicom" Noći muzeja u Lijenu (i: glupu!) našu" (ili, barem, jednom od prvih "lobistica" za pokretanje iste!?(..još od daaleekeee 1996.-te!) - još nitko me nije kontaktirao ni za info-termin elaboriranja inicijative / čak niti pozvali "na kavu" pri otvaranju brojnih provođenja programa - koji su, prije par godina ocijenjeni kao "potez desetljeća u kulturi"...?!Sad( *Sada imam ideju o posve originalnoj (samo našoj!!!) nadogradnji svega - ali ozbiljno dvojim da (opet?!) ovdje nitko nije vrijedan ni minute moga vremena (kad' to "uvezu" iz koje od naprednijih zapadno-europskih zemalja - onda će se,( opet!) oduševljavati svime (i to: plaćati - a mogli smo mi naplaćivati drugima...?!Sad((

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2018. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ipak se uključio i Muzej Slavonije. Krivo sam naslutio. No sve ostalo rečeno stoji i dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: