Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ponosni Osijekom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 17:45 
Naslov:  Ponosni Osijekom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ciljano stavih naslov nekako zalkoppovski.

U biti, opet sam ojađen ovim gradom. Ljudima koji u njemu žive, ljudima koji ga financiraju, ljudima koje on stvara i ljudima koje on uništava.

Osijek i ja nikako da nađemo zajednički jezik. Grad nikad zapravo nije imao previše ljubavi. Ako ju je imao, pružao ju je sam sebi... U hvalospjevima angažiranih estradnjaka ili dežurnih dušebrižnika.

Ja mu evo, već 17 godina pružam priliku da mi otvori svoje srce. A on mi se još jednom posrao na glavu.

Shvatio sam zašto ga najviše vole oni koji u njemu ne žive, ne zarađuju i ne troše.

Danas nas mediji bombardiraju porukama o pojeftinjenju prijevoza za učenike i studente, što je najbičnija laž.

Prvo, prijevoz je ostao isti.

Kako? E pa, građani više neće novce morati vaditi iz šlajbuka, već će to umjesto njih odraditi gradska administracija, koja se hvali kako su "isposlovali" kod naše maćehe Sanadera više sredstava. Pa će oni, u skladu s povećanim priljevom sredstava, lijepo krknuti lovu u GPP.

Psi laju, mačke mijauču, inteligencija njače - a karavane prolaze.

Studenti su prijevoz plaćali 110,00 HRK za moju zonu. Prije 2 g., MZT tj. današnji MZOŠ (a valjda se mijenjati više neće), daje gradu Osijeku subvenciju za prijevoz studenta u visini 30% njegove mjesečne karte. I tada mi je prijevoz došao na 84,00 HRK.
Danas je kao, sve pojeftinilo (a pojeftinilo je na goreopisani način), ali samo za učenike. Studentima je kao ranije pojeftinjeno. Čudno je kako je u GLASU, STVu i, što je najžalosnije, ostalim gradskim medijima i ovaj potez prikazan i pripisan zaslugama trenutog kartela na vlasti. Moš' si mislit. Dakle studentima figa.

I onda mi grad priča, kako su učinili sve da zadrže onu šačicu bijednika koji imaju soli u glavi. Ma odlepršajte svi. Bolje da svi pametni napuste grad, nego da u ovoj učmaloj i primitivnoj sredini gdje se točno zna tko pije, a tko gladuje - propadne i vaš život.

Ako mislite da nema nikakvih nepravilnosti u poslovanju GPPa, te je Grad Osijek nesebičan i posebno osjetljiv na socijalu - kažite mi zašto onda studenti i učenici iz udaljenijih mjesta nemaju subvenciju? Zna li Đapić koliko djeca iz Erduta, Dalja ili plaćaju prijevoz?

Uvijek sam se nastojao ponositi i u najblistavijem svijetlu predstavljati grad u kojem sam odrastao i zavičaj kojem sam dao lijepu komadinu života, ali ja stvarno nemam namjeru raditi isti posao za upola manju plaću nego moj kolega u Pazinu i nemam namjeru pasti s livade na kojoj je kao trava jeftina, a u Zagrebu, koji inače spada u red izuzetno skupih gradova učenik i student imaju pravo NA BESPLATAN PRIJEVOZ.

Pa neka Bubalo spominje društvo znanja, održivi razvoj i gospodarski rast svojim naivnim, ponosnim Osječanima.



Sad kad sam vam rekao što mi na srcu leži: možemo i zapjevati jednu:

INA-TI
SE-SLA
VO-NI
JO-LJE
PO-TA...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.01.2007. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta misliš kako je u Zagrebu besplatan prijevoz?Tko to plaća?Kako bi ti to riješio?Ovako makar znam da je dio naše love otišao na nešto što će biti korisno!
drugo je pitanje tko će se od toga okoristiti.
Da li je Erdut dio Osijeka?Nemam ništa protiv njih, ali što oni imaju sa nama da bi im grad morao subvencionirati prijevoz.To treba njihova općina napraviti.
Što se tiće studenata slažemo se!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2007. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...prijevoz učenika u Zg subvencionira Grad Zagreb...jednako kao i školske knjige za te iste učenike...
...znači - nije besplatan, već ga pune oni koji plaćaju porez...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zagreb moze sto hoce kada se sav porez i dva dobit od svih krajeva slijeva kod njih...Ako se ostigne regionalizacije bit ce bolje, do tada se ne mozemo mjeriti sa Zagrebom koji ima novaca koliko god treba, gdje je prosjecna placa 2000 veca nego u Osijeku.

Do tada ne mozemo nista...

A ti 8, ima li bilo koja stvar u tvom tako jadnom jadnom zivotu ( dojam o njemu sam dobio iz tvojih postova ) ili bilo sto da ti ne smeta. Od svih tvojih postove koje sam procitao ne znam da li je koji bio bez neke depresive i pljuvanja po necemu.

Ako u 17 godina jos nisi zavolio ovaj grad i ne pruza ti zadovoljstvo, bolje odi.
Ni ja nisam sretan sa neki mstvarima, posebno sa vlasti, ali niti jedan park na svijetu ne bih mijenjao za nase parkove, niti jedno setaliste ne bih mijenjao za promenadu, nema mi drazeg mosta od naseg viseceg, uvijek cu podrzavati osjecke sportase, osjecke bendove, Osijek je tu uvijek, ostaje, mi se mijenjamo, dolazimo i odlazimo, ovdje smo da budemo sretni sto zivimo u njemu sto imamo priliku biti blizu toga svega, kome se to ne svidja i ne pruza zadovoljstvo ja mu preporucujem da srecu potrazi negdje drugdje...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › Zagreb moze sto hoce kada se sav porez i dva dobit od svih krajeva slijeva kod njih...Ako se ostigne regionalizacije bit ce bolje, do tada se ne mozemo mjeriti sa Zagrebom koji ima novaca koliko god treba, gdje je prosjecna placa 2000 veca nego u Osijeku.

Do tada ne mozemo nista...

A ti 8, ima li bilo koja stvar u tvom tako jadnom jadnom zivotu ( dojam o njemu sam dobio iz tvojih postova ) ili bilo sto da ti ne smeta. Od svih tvojih postove koje sam procitao ne znam da li je koji bio bez neke depresive i pljuvanja po necemu.

Ako u 17 godina jos nisi zavolio ovaj grad i ne pruza ti zadovoljstvo, bolje odi.
Ni ja nisam sretan sa neki mstvarima, posebno sa vlasti, ali niti jedan park na svijetu ne bih mijenjao za nase parkove, niti jedno setaliste ne bih mijenjao za promenadu, nema mi drazeg mosta od naseg viseceg, uvijek cu podrzavati osjecke sportase, osjecke bendove, Osijek je tu uvijek, ostaje, mi se mijenjamo, dolazimo i odlazimo, ovdje smo da budemo sretni sto zivimo u njemu sto imamo priliku biti blizu toga svega, kome se to ne svidja i ne pruza zadovoljstvo ja mu preporucujem da srecu potrazi negdje drugdje...



Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo


E ovakvih i sličnih komentara sam se naslušao. Jebiga, ja znam nositi uvredu.
Što će biti s Osijekom i hoće li njegov prosječni građanin ikad postati dio rješenja vlastitih problema - ne zanima me.

Kad god sam ukazivao na išta što je drukčije, pročitao bih nešto slično. ALi nema veze. Osijek je grad u kojem su prije 20 smetali Bosanci, par godina nakon toga odjednom omrznuše Srbi, a danas ni okupljanja nekih drugih etničkih skupina ne prolaze bez seljačenja i dobacivanja.

Prije godinu dana bila je poplava kukastih križeva i 27. slova abecede, a sad je inflacija HDSBBovih grafint industrije, dok su opet neki stari motivi tipa general Gotovina, odavno prežaljeni.

Grad je prekrasno svijetao i okićen, ali već ima podosta kako se ulicama ne odjekuje dječji hihot, i već je mnoga tintara osijedila a da se stvari ne kreću nikamo.

Samo eto, ja imam smisla za kritiku, a ti imaš smisla za proslavu zelene trave, parkova i mostova. To ne znač i da je ijedan od nas dvojice jadan, pa ti je ona uvreda s početka izlaganja diskvalifikacija u startu.

Reći ću ti samo da je moj svijet odavno prestao biti "cvjetna sva i nevina", i imam pravo misliti suprotno većini. Ali ja sam uvijek u boljoj poziciji, kritičari najbolje prime kritiku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....svatko ima pravo na kritiku.....al ne vjerujem da se smo kritiziranjem može nešto postici.....vec treba napraviti nešto što ce biti opipljivo rukama......i onda reći......ja sam napravio ovo za ovaj moj grad........

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2007. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Zagreb moze sto hoce kada se sav porez i dva dobit od svih krajeva slijeva kod njih...Ako se ostigne regionalizacije bit ce bolje, do tada se ne mozemo mjeriti sa Zagrebom koji ima novaca koliko god treba, gdje je prosjecna placa 2000 veca nego u Osijeku.

Do tada ne mozemo nista...

A ti 8, ima li bilo koja stvar u tvom tako jadnom jadnom zivotu ( dojam o njemu sam dobio iz tvojih postova ) ili bilo sto da ti ne smeta. Od svih tvojih postove koje sam procitao ne znam da li je koji bio bez neke depresive i pljuvanja po necemu.

Ako u 17 godina jos nisi zavolio ovaj grad i ne pruza ti zadovoljstvo, bolje odi.
Ni ja nisam sretan sa neki mstvarima, posebno sa vlasti, ali niti jedan park na svijetu ne bih mijenjao za nase parkove, niti jedno setaliste ne bih mijenjao za promenadu, nema mi drazeg mosta od naseg viseceg, uvijek cu podrzavati osjecke sportase, osjecke bendove, Osijek je tu uvijek, ostaje, mi se mijenjamo, dolazimo i odlazimo, ovdje smo da budemo sretni sto zivimo u njemu sto imamo priliku biti blizu toga svega, kome se to ne svidja i ne pruza zadovoljstvo ja mu preporucujem da srecu potrazi negdje drugdje...


...ovo se zove biti dio grada...politika ne čini jedan grad, iako grad bez politike ne može funkcionirati...jedino za čim ja u životu žalim jest što sam morala otići iz Osijeka...postoji nešto što se zove ljubav prema rodnom gradu, pogotovo ako je Osijek u pitanju...a to što su političari napravili, napravili su...žalosno je to da je ljubavi prema Osijeku bilo više za vrijeme rata, nego sada...razlog je u tome što je u njemu najmanje Osječana...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekako tvrdim da je ljubavi sve manje, a ni prije je nije bilo previše.

Vidio sam mnoge gradove, i nijednim tako suvereno ne drmaju ispodprosječno inteligentni trolovi koje Osijek može izvoziti.

Ali eto, moji komentatori udariše u stare gusle... Pravi lokalpatrioti. Nema greške. Da trebam učvrstiti vlast u ovm gradu, vas bi prve tapšao i sponzorski tupkao po glavi. Volim takve. Kao Vera Svoboda. Kićo Slabinac. Miroslav Škoro.

Vidite, u životu kulturan čovjek treba više od slavne povijesti, junačkih pobjeda našijeh didova ili olimpijskih rekorda planetarno glasovitih atleta.
Lijepo je što jedan Vukovar ima nobelovca, a Vinkovci tolike banove, cijela bivša Jugoslavija zna za Matiju Ljubeka i njegov zaveslaj ljevicom, ali od toga se ne živi.

Živi se od novaca, a vi ste se uzkočoperili jer ja pišem o tome kako se oni i danas mažnjavaju dok vi meni guslite o zelenoj livadi i prelijepim parkovima, u kojima, ruku na srce, nije onakvo stanje iz sredine '80.

I za kraj, budući na ovakve komentare ne odgovaram više (sva sreća pa je posjeta puno više od komentara), evo vam nešto za naprezanje moždanih vijuga:

A hotel in Miami is called Hawaii. There is also motel in Hawaii called Miami. The place that seems romantic and special is always somewhere else.

Ja isto moram otići, i otići ću sigurno, a najmanje što želim je nedostajati. Tada ću ja i iz svojih papuča sa 700 milja, četverostrukom plaćom i stranom putovnicom slaviti ljepote svoga zavičaja i oplakivati minule dane... Ja, ja, schoene Kroatien...

Sagradite most bez kraja, most do moga zavičaja...


Zadnja promjena: 8; 03.01.2007. 20:14; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2007. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da kontam što želiš reći....... kolega @8.

Nikada se nisam osjećala Slavonkom. Samo Osječankom, da nije bilo rata, za većinu sela ne bih nikada čula niti znala razmjestiti u prostoru, a i to sada pada u zaborav.

Volim grad u kojem sam rođena i odrasla i smatram se Osječankom. Ali ovaj grad sve manje jeste grad mog djetinjstva i mladosti.

Ne mogu svi otići. Netko mora i ostati.


p.s.
zal koppovi tekstovi su za mene prepatetični. ne mogu to čitati.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 22:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Osijek je grad u kojem su prije 20 smetali Bosanci, par godina nakon toga odjednom omrznuše Srbi, a danas ni okupljanja nekih drugih etničkih skupina ne prolaze bez seljačenja i dobacivanja.

Baš onako iznenada, bez ikakvog razloga.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
p.s.
zal koppovi tekstovi su za mene prepatetični. ne mogu to čitati.


Da se razumijemo, jedino što ja želim da bude na razglednicama, u monografijama i po memoarima s osječkih pločnika, klupa i pijanih staza i jest upravo idila.

Ali oni koji sad žive moraju vidjeti da grad propada kao kita kroz trule gaće.

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): › Osijek je grad u kojem su prije 20 smetali Bosanci, par godina nakon toga odjednom omrznuše Srbi, a danas ni okupljanja nekih drugih etničkih skupina ne prolaze bez seljačenja i dobacivanja.

Baš onako iznenada, bez ikakvog razloga.


Kako naizgled pametni ljudi pokažu pravo lice. Znači ipak imamo pravo barem krajičkom oka nadzirati Bosance, Srbe...? Hajde...

Eto, od sutra kad ustanem u 6 ujutro, cijeli dan sam Srbin iz Bosne, zovem se Duško Katran i iz Banje Luke sam. Nosim crvenu jaknu i plavi šešir.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ne...tvoja je primjedba bila stvarno smijesna...zato sto svi znaju zasto ljudi ne vole srbe...

Ne da se svakome dokazati da se ljude gleda prema karakteru a ne po narodnosti, rasi ili boji ociju...

Nitko nije rekao da bilo tko od nas to podrzava...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): › Osijek je grad u kojem su prije 20 smetali Bosanci, par godina nakon toga odjednom omrznuše Srbi, a danas ni okupljanja nekih drugih etničkih skupina ne prolaze bez seljačenja i dobacivanja.

Baš onako iznenada, bez ikakvog razloga.


Kako naizgled pametni ljudi pokažu pravo lice. Znači ipak imamo pravo barem krajičkom oka nadzirati Bosance, Srbe...? Hajde...
Znaš li ti sam o čemu pišeš? Jasno je vidljivo iz tvoga posta da se radi o početku devedesetih i ja sam u tom kontekstu odgovorio. Ja nisam u životu nikoga mrzio, puno je ljudi koje nisam volio, ali nikoga nisam mrzio. No u potpunosti razumijem mržnju prema Srbima s početka devedesetih. A koliko je smiješna tvoja izjava pokazat ću ti na sljedećem primjeru:

"...par godina nakon toga Židovi odjednom zamrziše Naciste..."

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
"...par godina nakon toga Židovi odjednom zamrziše Naciste..."


E ti imaš gadnih problema s poviješću. Vidi, nacizam je zločin u ideji. Nisu Židovi napisali tone i tone knjiga kako su Nijemci debeli, smrdljivi kobasičari koji piju i prde, ne peru se i mrze njihovog Boga.

Nego obrnuto. No dobro.

Ovo je otišlu u kurac. Ako hoćeš da ti na primjeru Njemačke kažem ono što govorim o Osijeku:

1957., dakle uz isto razdoblje odmaka od rata kao i Osijek, Njemačka je Konrada Adenauera, imala je težake s ovih terena, i Poljake i Turke koji su odlazili u pečalbu graditi tu srušenu i razvaljenu zemlju, a uspjeli su 1955. ući u NATO i osnovati EEC.

Što se Osijeka tiče, problema nema, Srbima ih najlakše bocnuti.

Mi smo jednom na Karašici u upecali smrznutog Tručina. Naložili smo vatru i ispekli ga. Smrdilo je kao da gori Osječanin.

Ipak, drugovi katolici, mislim da je nabolje da ih sve našom složnom mržnjom iskorijenimo. Razloga će uvijek biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2007. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
"...par godina nakon toga Židovi odjednom zamrziše Naciste..."

E ti imaš gadnih problema s poviješću. Vidi, nacizam je zločin u ideji.

A srpska agresija na Hrvatsku to nije?
8 je napisao/la (Pogledaj post): › Nisu Židovi napisali tone i tone knjiga kako su Nijemci debeli, smrdljivi kobasičari koji piju i prde, ne peru se i mrze njihovog Boga.
Niti je Hrvatska izvršila agresiju na Srbiju.
8 je napisao/la (Pogledaj post): › Nego obrnuto. No dobro.

Upravo tako!

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo je otišlu u kurac. Ako hoćeš da ti na primjeru Njemačke kažem ono što govorim o Osijeku:

1957., dakle uz isto razdoblje odmaka od rata kao i Osijek, Njemačka je Konrada Adenauera, imala je težake s ovih terena, i Poljake i Turke koji su odlazili u pečalbu graditi tu srušenu i razvaljenu zemlju, a uspjeli su 1955. ući u NATO i osnovati EEC.

Znaš koja je razlika između hrvatskog i njemačkog naroda?
Njemci rade, a Hrvati samo kukaju.
Upravo ovako kao ti. I upravo zbog takvih ljudi će Osijek i Hrvatska uvijek ostati ono što su sada.


EOD

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: