Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatske potrebe za strujom rješava samo gradnja nuklearke

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2011. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bitno da ćemo morati prihvatiti barem pola nuklearnog smeća kojeg će nam Slovenci utrapiti kada konačnici Kršku rok trajanja prođe...

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2011. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sicka je napisao/la (Pogledaj post): ›
oftopik je napisao/la: ›
sicka je napisao/la (Pogledaj post): › Kao prvo Slavoniji trebaju termoelektrane (plinska bi bila najbolja jel će prolazit plinovod kroz Slavoniju), a drugo treba nam elektrana na biomasu (drvo, izmet i ostalo) kao što imao u Ivankovu i Tomašancima. Nije mi jasno da autor ovog teksta nabraja vjetro-elektrane i solarne elektrane, a nije se osvrnuo na te dvije bioelektrane koje se nalaze u radijusu od 40km oko Osijeka.


kolike su snage te dvije bioenergane?

-tolike da ih stvarno nije ni vrijedno spominjat.

plinska termoelektrana bi bila jeftina za izgradnju, ali ti je cijena plina iz godine iz godinu sve viša, dok je snaga takve veće elektrane manja od predviđene nuklearke... ne znam kolko bi to bilo pametno. al sam u svakom slučaju za bilo kakvu izgradnju, nek se otvaraju radna mjesta
Ivankovo (VK) – 1000 kW,Tomašanci (DJ) - 1000 kW,Varaždin – 2x1000 kW,Čakovec – 1000kW. Znam to nije puno, ali je stvar što kod nas ima puno potencijala za takve elektrane, za razliku od vjetro i solarnih potencijala kao što se govor gore u tekstu. Upravu si što se tiče plina, ali mislim da mi u Slavoniji i nemamo neku opciju,hidropotencijal je iskorišten, a iskreno ja nisam zagovornik nuklearne energije u mom dvorištu, kao što se moglo skužit iz mog teksta gore Very Happy


te bioenergane se isplaćuju samo firmama koje imaju biootpad, tj. besplatno gorivo. Da svaka veća firma sebi sagradi takvu bioenerganu od par generatora po 1 MW (jer mislim da zbog nekog našeg glupog zakona ne smiju pojedinačne snage generatora prelazit tu vrijednost) to bi bilo odlično.

a opet, ja sam zagovornik NE u blizini Osijeka jer su sigurnosni uvjeti rada takvih elektrana sasvim deseta priča nego što je to bilo prije 25 godina. To je neusporedivo.

Mal sam šetao Paksom i vrlo je dojmljivo koliko ljudi (stručnih i onih malo manje) zapošljava takav jedan kompleks i koliko to donosi ekonomskog dobrobita okolini u kojoj se nalazi. To je moje skromno mišljenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2011. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vi bi da se kod nas proizvodi elektricna energija, ali ne bi elektranu, vi bi radna mjesta, ali ne bi tvornicu, vi bi ekolosku proizvodnju, ali ne bi neku koja je neisplativa u kratkom roku, vi bi radna mjesta, ali kad bi mogli izabrat tocno sto vam odgovara, vi bi jeftiniju struju,ali neka ona dolazi iz tudjeg dvorista....imam osjecaj da bi vam bilo najbolje kad bi stavili zamorce da trce u onom krugu,pa da simuliraju generator,ali opet to vam ne bi valjalo jer smrde,moras ih hranit i seru -.-

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2011. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto se ne okrenemo u drugom smjeru i iskoristimo znanje i stručnost naših inovatora,zaposlimo sve koji su voljni radit za dobru plaću (smanjimo nezaposlenost u Slavoniji za 50 % !!! DA 50 % !!! ) i Hrvatsku postavimo na zdrave temelje....postanimo energetski neovisni i izvozimo struju.....ili možda mi nemamo kompetentnih katedri koje će prepoznati vrhunski projekat i omogućit da Hrvatska zaista bude LIJEPA NAŠA !!!!! prodat ćemo amerima inovacije.....prodat ćemo im i gaće i hodat obučeni koliko nam oni dozvole....

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neznam da li je netko već spomenuo ali mislim da sam negdje naišao na podatak da ulaskom u EU moramo nekih 20% električne energije dobiti iz obnovljivih izvora energije(vjetar,voda kako god). Isto tako ne znam zašto termoelektrane? Pa ova naša termoelektrana je isplativa samo u sezoni grijanja kada ima gdje odvest paru,a kada nema gdje s parom trpi velike gubitke.
E sad nuklearke imaju svoja i za i protiv,ali ako se ne može nikako drugačije,onda sam za.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BrunCHI
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.05.2014. 9:40 
Naslov:  Re: Hrvatske potrebe za strujom rješava samo gradnja nuklearke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji je ovo konj, ovaj Miroslav Bem. Potplaćeno lobističko prase koji non stop pljuje po obnovljivim izvorima Evil or Very Mad i zagovara nuklearke Shocked. Ako malo proguglate i naći će te hrpu postova , a pogotovo na croenergo, u kojima iskrivljuje brojke i skreće vodu na svoj mlin... zapravo na hlađenje svog nuklearnog reaktora. Sramota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: