Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2013. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mungos, pitanje je bilo ovako, čisto ljudski koga će podržati.

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
E zadnjom rečenicom si sve rekao... Toliko si se mučio da sve to napišeš i onda na kraju blam blam. Nadam se da sebe ne ubrajaš u te " korektne realiste" . Da je Šimić "novi" nije! Ima čovjek politički put, kao i svi ostali kandidati.

P.s. Manje slušati Danijelu Lovoković... Ipak je sada hdzssb pa ni insinuacije nisu strane! Imala je gospođa vremena da se nešto pokrene. Dobro je Đapić rekao, Bubalo nije bio sposoban godinama izvlastiti jednog stanara iz zgrade Arhiva, oni su za Arheološki riješili 6 mislim... Ako je Ambruš propali arhitekt što reći za one koji imaju titulu a to nisu? Faca si kada imaš svoj žig, kada si ovlašteni, kada smiješ potpisati projekt...


Već sam tri puta napisao da Šimić nije nov u politici, a ostali jesu. Čitanje postaje kronični problem Hrvata.

Što se tiče tog Ambruša, ja samo čitam cv sa njihove stranice. Beznačajan u arhitekturi, nikakav dobitak za politiku. Vidljivo iz predloženih "projekata" - to je svojevrsna umjetnost, arhitekti su u neku ruku umjetnici, oni idu okolo i crtaju, osmišljavaju, no nikad se brinu o financijskoj strani priče. Evo Vrkićev tim je ogledni primjer toga. Malo parkova, ulica, promenade, garaža, dvorane, trgova, kao u filmu.

Ja se apsolutno slažem da sadašnja vlast Hdssb-a ne valja, no uostalom, jedno 500 postova na tu temu je bilo sasvim dovoljno. To je općepoznata stvar. Ne bi valjalo da kojim slučajem opet pobijede na izborima. Ne trebaju nam opozicijski političari da bismo to shvatili. Oni nam trebaju da ukažu što bi napravili drugačije, no umjesto toga, oni pričaju bajke. To je realnost. To vodi ka maloj izlaznosti na izborima, neizainteresiranosti građana, idejama kako su "svi isti". Sdp i Hns su u Osijeku imali priliku pokazati da nisu svi isti, ali kao da se trude da budu.

Svejedno je da li su Glavaš i Vrkić prijatelji, suradnici i suparnici. Problem je u Osijeku dugoročne naravi - najveće stranke nisu u stanju ponuditi normalnog čovjeka, pa Hdssb pobijeđuje na izborima. Tko će koga podržati u drugom krugu? Očito da će svi biti protiv Hdssb-a i Bubala. Izvjesno je da niti jedan gradonačelnik neće imati većinu u gradskom vijeću. Doći će do širokih koalicija. Što god se dogodilo, treba smijeniti Hdssb-ovce, to je jasno, no isto tako je sada već jasno da nekog značajnijeg napretka neće biti. To je realnost, i ja samo ovdje žalim zbog toga. Krivci su u Sdp-, Hns-u i Hdz-u.

Zašto GOGO? Opet je i tu jasno da ta lista ne može osvojiti više nego jedno ili dva mjesta u vijeću, ali kako su nam stranke ponudile 25 godina razočaranja, možda je vrijeme da se krene drugim smjerom. GOGO će možda za četiri godine postati lista sa šansama za pobjedu, no samo ako sada ne propadne u začetku. Mogu ponoviti već stotinu puta napisano - potreban je rez, novi ljudi, neopterećeni, neukaljani, a to nam političke stranke u Osijeku ne nude, pogotovo ne s kandidaturom Vrkića.

Dakle, za gradsko vijeće čini se glasat ću za GOGO, za gradonačelnika prije za Pecnika nego za Vrkića, za župana za Vargu, a za županijsku skupštinu zaista ne znam, možda i tamo za laburiste da Varga ne bude osamljen u klupama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miroslav Šimić
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek, Dubrovačka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2013. 17:45 
Naslov:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije svega isprike svima koji su malo duže čekali na moje odgovore. Gužva preko glave. Prvo Kraš, a nakon toga kampanja. Pored toga moram priznati da nemam „pametni“ telefon nego staru drlju kojoj je i tipkovnica izlizana, tako da se teško napiše sms, a ne nešto drugo. Nije da se želim prikazati skroman nego je u pitanju službeni telefon, a koristiti dva bilo bi mi zaista previše. Vremena i mogućnosti doći na forum imam rijetko pa vas sve molim za razumijevanje.
A sada na posao.
Prvo o programu. Kao što možete vidjeti nas našem webu, program još uvijek nismo objavili. Učinit ćemo to u nedjelju na konferenciji za novinare (naravno da smo program već trebali objaviti ali s obzirom smo se za kampanju odlučili prije cca 20 dana sa svime kaskamo) Odmah ću reći da će oni koji očekuju velike komunalne projekte biti razočarani. S druge strane oni koji nas dobronamjerno savjetuju da ne obećavamo brda i doline, nadam se, bit će zadovoljni. Program koji namjeravamo ponuditi sastoji se od konkretnih točaka koje se mogu podvesti pod zajednički nazivnik „Pošteno i odgovorno upravljanje Gradom“. To danas na žalost nemamo. Ne pada nam na pamet nuditi nove kilometre pruga, mostove, šetnice, tisuće radnih mjesta i ostalo. Zbog čega? Zato što listu GOGO, bar po mom uvjerenju, čine ozbiljni i odgovorni ljudi, a namjeravamo takvi i ostati. Nitko u kampanji ne priča da proračunski prihodi vrtoglavo padaju od 2009. godine, nitko ne priča o tome da imamo izgubljenih prvostupanjskih sporova u visini od 50 milijuna kuna. Ako te sporove izgubimo i u drugom stupnju to će zaustaviti investicije u cijelom jednom mandatu. Znam da je ružno za čuti ali je istina. Naš program objavit ću i na ovom forumu nakon prezentacije novinarima.
Drugo pitanje je bilo koga ćemo podržati u drugom krugu. Tko zna možda i ja budem u drugom krugu Smile pa mi je teško unaprijed se opredijeliti za druge kandidate. Ono što znam je da sigurno nećemo podržati HDSSB. Njihov neprihvatljiv način upravljanja Gradom važan je razlog naše kandidature.
Drago mi je što vidim da uživamo podršku starih forumaša čije komentare inače redovito čitam, a moram priznati da sam neke stavove i ideje koristio u mom vijećničkom radu u proteklom mandatu.
Što se tiče mog dosadašnjeg političkog angažmana, da bio sam u dvije stranke, s tim da je ona druga nastala kao frakcija prve. To sam već napisao pa se neću ponavljati. Samo želim naglasiti kako mislim da sam uvijek uspio zadržavati vjerodostojnost i nikada nisam mijenjao stavove radi osobne koristi (ako netko ima dokaza za nešto suprotno pozivam ga da ih iznese). Ne predstavljam se novim čovjekom u politici ali većina kandidata GOGO liste to zaista je. Mislim da je dobro to što naša lista nudi i ljude koji dobro poznaju funkcioniranje Gradskog vijeća. S druge strane dobro je i to što nudimo nove ljude. Ali ne samo nove (to može biti svatko tko se prvi puta kandidira), nudimo ljude koji su na različitim područjima dokazali svoju sposobnost bez pomoći politike.
Pozdrav svima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2013. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala na odgovoru, mislim da je indikativan. Realno, teško ćete u drugi krug,ali meni je bitno da nećete podržati HDSSB! Tko god da dođe na vlast treba uvažiti dobre projekte opozicije. Osijeku treba vremena da se oporavi od sustavne devastacije, ali cilj je da prestane vođenje politike na ovaj način. Dosta je stanova za 660€/m2 za podobne, dosta je poruka :,, ja bih se ustao na tvom mjestu"! Stvarno je dosta! Ponavljam, ukoliko ćete ostati ovakvi kakvi jeste( po onome što vidim) imate moje simpatije! Pozdrav!

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krvavi_perec
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vargu za župana i Šimića za gradonačelnika.

Pa gdje bi nam bio kraj Very Happy

_________________
Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi iz ljubavi. - Aristotel
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2013. 20:43 
Naslov:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za sad stvari stoje ovako:

1. glas Vrkiću za gradonačelnika
2. glas GOGO za Gradsko vijeće

3. glas Vargi za župana
4. glas ...... za županijsku skupštinu(za ovo još nisam siguran) Cool

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2013. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas su objavljene biografije svih kandidata na GOGO webu, pa napokon možete dobiti i odgovor na pitanje kojim je započeta ova tema: "Tko su ti ljudi?"

http://www.gogo.hr/

Bilo bi nam drago i da to prokomentirati, te kao što vidite, osim Miroslava Šimića nitko nije bio politički aktivan.
Ja sam npr osobno apolitična osoba, ali sam jednostavno prepoznao nešto u ovome, javio se, i ponudio svoju pomoć ne tražeći apsolutno ništa zauzvrat. Tako se nadam da će GOGO listu prepoznati i što veći broj birača, tj. da će vidjeti kakvi su to ljudi. Jer vjerujte mi, kada sam se našao s njima, da mi se jedna rečenica nije svidjela, ja danas ne bih bio na toj listi. Jer ja osobno kao broj 23 na listi nemam apsolutno nikakve osobne koristi, jedino ako iznenadimo i dobijemo nekih 70ak % glasova Smile. Ali sam tu jer vjerujem ovim ljudima, i jer su mi se svidjeli na prvu loptu, čim sam ih upoznao.

Isto tako vas pozivam da Miroslavu Šimiću udijelite i svoj glas za gradonačelnika, jer bačeni glasovi ne postoje. Kada bi ljudi prestali razmišljati kao da je glas za nekoga novoga bačeni glas, možda bi ti novi imali više šanse. I ne zaboravite, i Mesić je u izbore 2000. godine stigao kao Autsajder Wink

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2013. 0:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poruke koje nisu usko vezane uz ovu temu su prebacene u temu: Izbori 2013 - prognoze komentari i analize

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2013. 12:29 
Naslov:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ključna stvar koja razlikuje GOGO od klasičnih stranaka, i koju bi po meni trebali dodatno i stalno naglašavati, je upravo nepristajanje na politiku obećavanja. Neki teoretičari politike i, posebice, političkih rituala smatraju (lažna) obećanja važnim dijelom političkog rituala, te ne vide ništa loše u tome. Ja, pak, vjerujem da to može takvim smatrati samo dokoni, ugojeni pripadnik više srednje klase sa sinekurom na teret poreznih obveznika.

Ono što nama treba je efikasna uprava, s relativno visokim poštenjem i izrazito niskom sklonošću ka nepotizmu. Osijek mora postati grad koji služi građanima, a za to ne trebaju milijuni, nego osiguranje funkcioniranja postojećih i nekoliko novih odjela, koji će opsluživati već postojeći, a neiskorišteni uposlenici. Dakle, kada građanin treba pomoć pri otvaranju tvrtke, ili formalnih zahtjeva kod vođenja, ili izdavanja raznih potvrda, grad treba biti taj koji će mu izaći u susret, a ne šetati ga po odjelima, gdje će svaki tvrditi da nije nadležan, uslijed slabo potisnute svijesti o vlastitoj nesposobnosti i običnog kukavičluka.

Dakle, nama treba promjena paradigme, a ne pet stotina metara promenade, dva-tri velebna objekta sumnjive održivosti i koji kilometar tračnica. U GOGO-u su toga svjesni i zato imaju moj glas. Jedina, a možda na žalost i ključna greška, je kasni ulazak u kampanju. No, vidjet ćemo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2013. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Dakle, za gradsko vijeće čini se glasat ću za GOGO, za gradonačelnika prije za Pecnika nego za Vrkića, za župana za Vargu, a za županijsku skupštinu zaista ne znam, možda i tamo za laburiste da Varga ne bude osamljen u klupama.


Ispravak netočnog navoda. Neozbiljno i priglupo, nisam uočio da se Miroslav Šimić kandidirao za gradonačelnika, a upustio sam se u političku raspravu, što je sramota.

Dakle za gradonačelnika glas ide Šimiću, za gradsko vijeće GOGO, za župana Vargi, i za županijsku skupštinu laburistima.

Odgovor Miroslava Šimića, iznad, sada me u to čvrsto uvjerio. Pričekajmo program, no ako bude ovakav kakav se najavljuje, to će biti jedan jedini smisleni i realni program, pa je svaka dvojba o podržavanju Miroslava Šimića i GOGO potpuno nepotrebna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2013. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Dakle za gradonačelnika glas ide Šimiću, za gradsko vijeće GOGO, za župana Vargi, i za županijsku skupštinu laburistima.

Vjerujem da ću i ja isto ovako podijeliti glasove, ako se štogod u međuvremenu ne dogodi da me odvrati od toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2013. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Dakle za gradonačelnika glas ide Šimiću, za gradsko vijeće GOGO, za župana Vargi, i za županijsku skupštinu laburistima.

Vjerujem da ću i ja isto ovako podijeliti glasove, ako se štogod u međuvremenu ne dogodi da me odvrati od toga.


Slažem se! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miroslav Šimić
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek, Dubrovačka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2013. 22:08 
Naslov:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek 031 ekipa,

hvala na organiziranom sučeljavanju i rijetkoj prilici za predstavljanje (gotovo) svih kandidata za gradonačelnika.
Znam da niste zadovoljni svim tehničkim uvjetima praćenja ali budite svjesni da ste napravili veliku stvar. Nešto što nisu uspjeli (ili htjeli) veliki medijski centri. Čestitam na demonstraciji građanske i novinarske odgovornosti.

P.S. Naravno da nakon ovog očekujem koji banner gratis Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2013. 22:14 
Naslov:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za one koji još nisu vidjeli naše video uratke, evo i jedna kolekcija












Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2013. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijeku treba rast BDP, a kad toga bude bit će i tračnica,trgova, promenada i svega ostalog

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: