Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Monstrumi među nama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Kakvu kaznu zaslužuju ovakvi manijaci

oko za oko, zub za zub
50%
 50%  [ 4 ]
zatvorsku
37%
 37%  [ 3 ]
sudiće mu Svevišnji
12%
 12%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 8


Autor Poruka
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2013. 19:01 
Naslov:  Monstrumi među nama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitajući svakodnevno tisak i prateći informativne portale sve češće uočavam sljedeće napise:

http://www.vecernji.hr/regije/pobacao-otrovano-meso-dvoristu-usmrtio-tudeg-psa-clanak-529828

http://www.vecernji.hr/regije/pobacao-otrovano-meso-dvoristu-usmrtio-tudeg-psa-clanak-529828

dolazim do sljedećeg linka i prosto ne vjerujem što vidim:





evo i sad dok pišem ovu temu srce me boli dok gledam ove slike i pitam se da li je ovaj psić ovo zaslužio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nevjerojatno je da ovakve slike u ljudima ne bude nikakve osjećaje, pa nema ni jednog komentara. možda da sam napisao da je to pas lokalnog hdz-ovca ili hdssb-ovca pa da se jave redoviti komentatori na temu ove dvije stranke

u međuvremenu, svjedoci smo još goreg postupanja prema životinjama


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema komentara jer je svatkom normalnom teško i čitat o takvim događajima. Što se tu i treba komentirati? Osuda i to najveća moguća, nije dovoljna.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dok god budemo šutili odnosno ne komentirali ovakve stvari i upućivali na krivce, to će se događati i to pred našim nosem. Osobe koje ubace psu petardu u usta nisu u najmanju ruku normalne, te o njihovoj dijagnozi neću pričati jer nisam stručan po tom pitanju. Sigurno im je u životu falila mamina sisa pa se sad iskaljuju na nevinim životinjama.

Ako se držimo one narodne "tko ne voli životinje, ne voli ni ljude", mogu se zapitati samo kad će taj manijak prijeći na "višu razinu" i svoje frustracije istresti na ljudima. Hoćemo li tada komentirati te možebitne situacije?

I zato pozivam sve forumaše, a ima nas, da obrate pažnju na svako zlostavljanje životinja, počevši od ostavljanja kućnih ljubimaca u automobilu, bez hrane i vode, ustaljeno cvilenje i lavež, grebanje po vratima, viku susjeda, neobične ozljede, i ostale uočljive simptome da slobodno prijave takvo ponašanje na dobro znane telefone:

Broj za hitne službe:112
Policija: 192
Vatrogasci:193
Hitna medicinska pomoć:194

Maca, udruga za zaštitu i dobrobit mačaka
Adresa: Osijek
Telefon: 091/785-76-83
Web stranica: http://www.maca.hr/

Udruga Život, Slavonsko-baranjsko društvo za zaštitu životinja
Adresa: Gornjodravska obala 84, Osijek
Telefon: 031/283-445
Web stranica: http://www.zivot.hr

Sklonište za životinje-Veterinarska stanica Beli Manastir d.o.o.
Adresa: Osječka 128, Beli Manastir 31300
Telefon: 031/ 700-470;031/703-165
Web stranica: http://www.vsbm.hr/

Sklonište za životinje -Udruge za zaštitu životinja ''Pobjede''
Nemetinska cesta bb,Osijek
Telefon: 095/872-30-87
Web stranica: http:// www.pobjede.hr;
Facebook/Azil Osijek-volonteri

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
A.G.
Offline
Ukupno postova: 65
Lokacija: Grad
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2013. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ODLIČAN KOMENTAR!TKO NE VOLI ŽIVOTINJE, NE VOLI NI LJUDE!U ŠTO SU SE LJUDI PRETVORILI, TAKVE SE NI NE MOŽE ZVATI LJUDIMA?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.04.2013. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je j ebeno odvratno.

Ali sa žaljenjem moram reći da postoje i gore stvari koje ljudi rade svojim bližnjima, i trenutno sam ljuta/razočarana iz više razloga. Znači ne samo životinjama, nego svojim članovima obitelji.

J ebeno odvratno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
A.G.
Offline
Ukupno postova: 65
Lokacija: Grad
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2013. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina!Nešto je ušlo u ljude i teško možemo reći da su oko nas i dalje ljudi, koji žele dobro drugima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la: ›
Ovo je j ebeno odvratno.

Ali sa žaljenjem moram reći da postoje i gore stvari koje ljudi rade svojim bližnjima, i trenutno sam ljuta/razočarana iz više razloga. Znači ne samo životinjama, nego svojim članovima obitelji.

J ebeno odvratno.

već sam dosadan sam sebi sa ovim narodnim poslovicama, ali ova objašnjava situaciju "čovjek je čovjeku vuk". Životinja mu se samo našla na putu (ovaj put).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.04.2013. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
-nella- je napisao/la: ›
Ovo je j ebeno odvratno.

Ali sa žaljenjem moram reći da postoje i gore stvari koje ljudi rade svojim bližnjima, i trenutno sam ljuta/razočarana iz više razloga. Znači ne samo životinjama, nego svojim članovima obitelji.

J ebeno odvratno.

već sam dosadan sam sebi sa ovim narodnim poslovicama, ali ova objašnjava situaciju "čovjek je čovjeku vuk". Životinja mu se samo našla na putu (ovaj put).


E da, kako bi bilo da tom retardusu odrežemo jaja za pouku?!

Znam, sad ćete reći da onda nismo bolji od njega. Ali od ovoga mi je zlo. A nisam nešto sažaljiva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2013. 3:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja jednostavno kad vidim ovakvu temu, muka mi je uopće pogledati u te slike, jer mi jednostavno nije jasno KAKVA OSOBA MORAŠ BITI da tako nešto napraviš. Znači mogu shvatiti kad netko ozlijedi/ustrijeli životinju u samoobrani npr. kad je životinja bjesna ili jednostavno agresivna(iako za ovo zadnje su vlasnici najčešće krivi, ako postoje), al da netko iz objesti,dosade,zločestoće želi nauditi životinji to mi nikako neće biti jasno, i za to bi stavila najstrožu mogući kaznu koja postoji.. I sad će me se prozvati da ja više volim životinje od ljudi, itd.td.. Al bit je u tome da ta osoba koja je napravila ovako nešto psu/mački bilo kojoj životinji napraviti će to jednog dana i čovjeku. A i...čovjek se može obraniti od čovjeka , i kako je već netko rekao "homo homini lupus est" , a životinja se samo nađe na putu, i jednostavno ni je u rangu se boriti sa čovjekom..

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2013. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): › I sad će me se prozvati da ja više volim životinje od ljudi, itd.td..

     Životinje nikad nisu nikog namjerno povrijedile, nisu dvolične i bezrezervno vole.
Meni su draže životinje od većine ljudi, i ne vidim nikakav problem u tome.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.04.2013. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Načinom na koji komuniciraš ovdje na forumu vidljivo je da si više sa životinjama, nego sa ljudima. Životinje sigurno ne vole bezrezervno, ali nisam ni mislio da to znaš. Mačka te sigurno ne voli bezrezervno, nego voli to što ju hraniš i maziš kada ona to hoće itd.

P.s. Da ne bude zabune. Ovim specijalcima što gađaju životinje zračnom, stavljaju petarde u usta itd. po 10 godina zatvora ili da budu pokusne lutke na treningu pasa iz specijalnih jedinica.

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2013. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
Načinom na koji komuniciraš ovdje na forumu vidljivo je da si više sa životinjama, nego sa ljudima. Životinje sigurno ne vole bezrezervno, ali nisam ni mislio da to znaš. Mačka te sigurno ne voli bezrezervno, nego voli to što ju hraniš i maziš kada ona to hoće itd.

P.s. Da ne bude zabune. Ovim specijalcima što gađaju životinje zračnom, stavljaju petarde u usta itd. po 10 godina zatvora ili da budu pokusne lutke na treningu pasa iz specijalnih jedinica.

     Pokazatelj koliko je nečiji način komunikacije ovdje na forumu prihvatljiv ili ne su javne opomene korisnika. Siguran sam da ćeš ti sebi pronaći neki "argument" kojim ćeš to negirati, nas ostale ne moraš niti pokušavati uvjeriti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.04.2013. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni nije jasno kako ti još nemaš ban...
Koga vas ostale? Simo031, simo 032, simo 051 koliko vas ima u toj tvojoj glavici? + pokoji nick, tvoj, na ovom forumu!

Uvijek bio i ostat ćeš trollčina!!!

Btw. Ako netko zna... Ako vidim psa u zaključanom autu na 45 stupnjeva, ili još gore dijete nakon koliko smijem razbiti staklo? Ili moram čekati 30min policiju da dođe? Imao sam jedan takav slučaj, mala je bila žarko crvena itd. Mamica i tatica su došli minutu nakon mene pa nisam ništa razbijao...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2013. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Meni nije jasno kako ti još nemaš ban...

      Ovo nije teško povjerovati... Dapače. Laughing

audiworld je napisao/la: ›
Koga vas ostale? Simo031, simo 032, simo 051 koliko vas ima u toj tvojoj glavici? + pokoji nick, tvoj, na ovom forumu!
Uvijek bio i ostat ćeš trollčina!!!

     I ti si meni simpatičan, i baš zbog toga su mi draže životinje.
audiworld je napisao/la: ›
Btw. Ako netko zna... Ako vidim psa u zaključanom autu na 45 stupnjeva, ili još gore dijete nakon koliko smijem razbiti staklo? Ili moram čekati 30min policiju da dođe? Imao sam jedan takav slučaj, mala je bila žarko crvena itd. Mamica i tatica su došli minutu nakon mene pa nisam ništa razbijao...

     Ne smiješ razbiti staklo na tuđem vozilu, no to te ne spriječava da pozoveš policiju.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: