Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odvratno sebično. osijek031.com smile


Da i? Neka svi koji nisu rentabilni propadnu. Ili neka proizvode ono što je rentabilno, na način da je rentabilno. Ali neka ne opterećuju druge jer eto on ima Hrvatske krave, on je domaći seljak. Pa hebe mi se. Na te glupe patetično-domoljubne spike ne padam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma


Ne konzumiram mlijeko, ne kupujem ga. Tko želi, neka plaća mlijeko 100 kn po litri. Ja neću i ne želim.


Shocked Shocked Shocked
...dabogda ti tvoja djeca jednog dana pila 3 litre mlijeka dnevno i to po cijeni od 100 kn/litra.....


Opetovano: odi si do gospodina iz Vladislavaca, i daj mu SVOJIH 100 kn po litri. Ali svojih, ne tuđih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2012. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odvratno sebično. osijek031.com smile


Da i? Neka svi koji nisu rentabilni propadnu. Ili neka proizvode ono što je rentabilno, na način da je rentabilno. Ali neka ne opterećuju druge jer eto on ima Hrvatske krave, on je domaći seljak. Pa hebe mi se. Na te glupe patetično-domoljubne spike ne padam.

 Ti čak niti ne razumiješ zašto sam napisao da sebičan... Pa da pojasnimo. Ako ti ne piješ mlijeko, postoje oni koji ga trebaju, moraju i žele piti. Da ti nacrtam da bi sigurno razumio? Mlijeko je bitan prehrambeni proizvod i trebao bi biti dio prehrane svake normalnog pojedinca.
No, ti si očigledno sisao tatu, pa ti mlijeko ne treba. Embarassed

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odvratno sebično. osijek031.com smile


Da i? Neka svi koji nisu rentabilni propadnu. Ili neka proizvode ono što je rentabilno, na način da je rentabilno. Ali neka ne opterećuju druge jer eto on ima Hrvatske krave, on je domaći seljak. Pa hebe mi se. Na te glupe patetično-domoljubne spike ne padam.

 Ti čak niti ne razumiješ zašto sam napisao da sebičan... Pa da pojasnimo. Ako ti ne piješ mlijeko, postoje oni koji ga trebaju, moraju i žele piti. Da ti nacrtam da bi sigurno razumio? Mlijeko je bitan prehrambeni proizvod i trebao bi biti dio prehrane svake normalnog pojedinca.
No, ti si očigledno sisao tatu, pa ti mlijeko ne treba. Embarassed


Onaj tko ga treba, mora i želi piti - a nije adolescent - u njegovoj glavi nešto gadno ne štima. A vrijeme je da roditelji budu u svakom pogledu, već jednom, odgovorni za svoju djecu. Pa neka plaćaju cijenu za mlijeko. Fer je da mlijeko plaća onaj tko ga kupuje. Ako proizvođaču mlijeka ne odgovara ponuđena cijena, neka ne prodaje kupcu koji nudi malu cijenu.
Opet: zašto netko, tko ne kupuje ili ne koristi mlijeko, mora indirektno plaćati za proizvod kojega ne koristi/kupuje?
Između redaka ti želim reći: ako nemaš prihoda da kupiš djetetu mlijeko - nisi ga trebao praviti. Isto vrijedi i za školovanje i za sve ostalo. Poanta je, budi moralno, financijski i u svakom drugo pogledu odgovoran za svoje potomke. Niti je Dukat ili Vindija humanitarna ustanova, niti je državni proračun vreća za financiranje nečijeg potomstva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›

Onaj tko ga treba, mora i želi piti - a nije adolescent - u njegovoj glavi nešto gadno ne štima.

preporučujem ti svako veće čašu toplog, svježeg, neobrađenog mlijeka s hrvatske farme, kad ti nije dobro, kao sad
crveni je napisao/la: ›
A vrijeme je da roditelji budu u svakom pogledu, već jednom, odgovorni za svoju djecu. Pa neka plaćaju cijenu za mlijeko. Fer je da mlijeko plaća onaj tko ga kupuje. Ako proizvođaču mlijeka ne odgovara ponuđena cijena, neka ne prodaje kupcu koji nudi malu cijenu.


roditelji jesu odgovorni, ali sjebalo ih to tvoje "fer" tržište pa više djeci ni mlijeko ne mogu platiti

crveni je napisao/la: ›
Opet: zašto netko, tko ne kupuje ili ne koristi mlijeko, mora indirektno plaćati za proizvod kojega ne koristi/kupuje?


zato što tako želi EU! koliko se sjećam ti si žarko želio u EU, pa šta sad izvodiš ?

crveni je napisao/la: ›
Između redaka ti želim reći: ako nemaš prihoda da kupiš djetetu mlijeko - nisi ga trebao praviti. Isto vrijedi i za školovanje i za sve ostalo. Poanta je, budi moralno, financijski i u svakom drugo pogledu odgovoran za svoje potomke. Niti je Dukat ili Vindija humanitarna ustanova, niti je državni proračun vreća za financiranje nečijeg potomstva.


Hm! da vidimo kako se to gazda dukata ponaša u francuskoj!? sigurno ne isto kao i u hr???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.11.2012. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
crveni je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odvratno sebično. osijek031.com smile


Da i? Neka svi koji nisu rentabilni propadnu. Ili neka proizvode ono što je rentabilno, na način da je rentabilno. Ali neka ne opterećuju druge jer eto on ima Hrvatske krave, on je domaći seljak. Pa hebe mi se. Na te glupe patetično-domoljubne spike ne padam.

 Ti čak niti ne razumiješ zašto sam napisao da sebičan... Pa da pojasnimo. Ako ti ne piješ mlijeko, postoje oni koji ga trebaju, moraju i žele piti. Da ti nacrtam da bi sigurno razumio? Mlijeko je bitan prehrambeni proizvod i trebao bi biti dio prehrane svake normalnog pojedinca.
No, ti si očigledno sisao tatu, pa ti mlijeko ne treba. Embarassed


Čovjek živi u Zg, vjerojatno ima debela državna primanja i lako mu je prodavati pamet kad nema djece i plaću 2000 kuna ili ne rinta od jutra do sutra u štali...
... čisto sumnjam da ne jede Camamber, Gorgonzolu, Trapist i slično uz što pije vrhunsko vino (a ne kao mi koji pijemo mlijeko i vodu)
Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2012. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Nema na čemu, Spore.

Zašto misliš da je EU kriva za uništavanje hrvatske priozvodnje mlijeka? Nisu li krivci geografski puno bliže?


Zato sto imaju militaristikce propise... Lupili su HR izvozne kvote nasi mljekari ne mogu izvozit mlijeko u dubai i te bogate zemlje koje nemaju krave i svoju proizvodnju mlijeka ,a uvoze neogranicene kolicine , pa pare odu u druge zemlje ,a mi da propadamo.


Postoje proizvodne i izvozne kvote mlijeka i šećera na nivou unutarnjeg tržišta EU koje vrijede za sve članice EU. O izvoznim kvotama se pregovara. Rezultat ovisi o kvaliteti pregovarača.

Spore je napisao/la: ›
Mljekari ne mogu davat mlijeko jer je zabranjeno davat mlijeko ako si proizvođac , pa moraju proljevat mlijeko sto je po mene sramotno..


Da je mlijeko problem... Raspitaj se malo koliko se hrane baci sa polica trgovačkih lanaca i uzmi u obzir koliko RH odbija tim poslovnim subjektima od poreza za kalo. U dosta se situacija poslovnom subjektu ne isplati proizvod neposredno prije isteka roka držati na akciji, jer će od države dobiti više ako ga BACE.
To nije EU propis, pričamo o propisima RH.

Spore je napisao/la: ›
Od kad je Lactalis, jedna od najvećih multinacionalnih kompanija kupio Dukat propalo je oko 600 000 poljoprivrednih gospodarstva, a brojke rastu svakim danom.


Ova brojka mi nekako vuče na brojku branitelja: pretjerano. Ako je i bilo 600000 poljoprivrednih gospodarstava, tu je brojku trebalo drastično smanjiti, jer očito nitko ne bi bio rentabilan, a porezni bi obveznici morali plaćati nečije avanture i izlete u poljoprivredu. Sorry, ali to nije fer niti logično.

Spore je napisao/la: ›
S druge strane Dukat se hvali da nisu uvezli niti litru mlijeka - naravno kad ga uvoze u prahu na tone. Pa si vi mislite kaj pijete.


SVO, ali kažem - svo mlijeko na policama trgovina kao da i je napravljeno od mlijeka u prahu, ako uzmemo u obzir industrijski proces kojeg prolazi svježe mlijeko (pasterizacija, homogenizacija, "obogaćivanje"...).

Spore je napisao/la: ›
Kome ce nasi mljekari prodat mlijeko kad dukat uvozi francusko mlijeko , da nam roknu privredu. Mogu prodat megleu i mozda jos par firmi...


Zašto ne bi prodavali direktno potrošačima? Zašto ne upozoravaju potrošače na negativne aspekte industrijske prerade mlijeka? Gdje je inicijativa, gdje je trud, gdje je izgradnja svijesti potrošača?
Najlakše je kukat kako Dukat ne isplaćuje dobru otkupnu cijenu...

Spore je napisao/la: ›
Osim toga vec su potpisani svi sporazumi zasto nije objavljeno sto su nasi potpisali ??? Gdje da ja procitam sto je u pregovorima potpisano??


Bullshit. Linkovi na dokumente dostupni su ovdje: http://www.mvep.hr/MVP.asp?pcpid=2713
Treba samo malo (al' zbilja malo) potražiti. Ili si možda očekivao da će svaki građanin RH dobiti svoju ovjerenu kopiju poštom?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2012. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › Zašto ne bi prodavali direktno potrošačima? Zašto ne upozoravaju potrošače na negativne aspekte industrijske prerade mlijeka? Gdje je inicijativa, gdje je trud, gdje je izgradnja svijesti potrošača?
Najlakše je kukat kako Dukat ne isplaćuje dobru otkupnu cijenu...

Vidiš slažem se sa cijelim postom, ali ovaj dio sam izdvojio jer mi se najviše sviđa, on dakle ukazuje na sam problem... a taj problem je da bi prodaja tog mlijeka bila dodatan posao, a to je ono što se želi izbječi i za to služe prosvjedi (večinom). Dakle ne kažem da nekada nekome nije teško, ali ići prosvjedovat zbog "MANJKA" novaca, a onda BACAT mlijeko na njivu SVE GOVORI o kakvom se tipu čovjeka radi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2013. 14:19 
Naslov:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.03.2013. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la: ›
a što sad reci to je tek pocetak :
http://danas.net.hr/novac/ulaskom-u-eu-gubimo-4000-radnih-mjesta


Hmm... a što reći??
Trebamo nabaviti užad (dok nije poskupila) da se barem objesiti možemo Sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2013. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj spot najbolje oslikava buducnost i sve ono sto nas ceka:

Naravno da vise ne mozete vidjeti ovu pjesmu na CMC-u

http://www.youtube.com/watch?v=_sVrOJWl750

Potpuna kontrola stanovnistva, novi svjetski poredak , isprani mozgovi , dragi moji prijatelji nije buducnost kako smo prije zamisljali da ce letjeti auti, da nece biti siromastva itd. Ovo je prikaz buducnosti...

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Edo000
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2013. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2013. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Sve ćemo mi to vratiti, i to sa kamatama. Ne mogu nigdje naći kakve nas kazne očekuju od 1.7.,kao ono što Mađarska plaća jer nije ispunila određene obveze.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2013. 17:20 
Naslov:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Edo000
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2013. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
Sve ćemo mi to vratiti, i to sa kamatama. Ne mogu nigdje naći kakve nas kazne očekuju od 1.7.,kao ono što Mađarska plaća jer nije ispunila određene obveze.


A naravno ti kao prorok znaš da mi nećemo ništa povući i da ćemo zasrati sve što se zasrati može tako da ćemo morati prodati šume, vode, zemlju, zrak, djecu i roditelje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: