Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2012. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako ja to sve vidim, uzaludno je raspravljati o svemu tome, ući ćemo mi u EU na ovaj ili onaj način. Ovi koji su protiv EU pljuju po svemu što nameće na neki način i promovira EU,a onda oni sami nameću svoje "nemojte uci u EU",vozaju aute sa zastavama s parolama protiv EU,dižu bune itd. Svi su u pravu i svi sve znaju. Ako sam i imao ikakve dileme sada nemam, jer sam u zadnje vrijeme čuo toliko "anti EU" promocije da ću u inat glasat Za. Naravno, ne ozbiljno u inat jer ipak je to na papiru bitno(u stvarnosti je malo drugačije).
S druge strane, i jedni i drugi imaju svoje činjenice i to je apsolutno uredu, ali iznijeti ih i mir, a ne vodit ratove,jer naravno sve što nije kako ja mislim, ne valja i smrdi, a to je tako kod nas. Sve to ima svoje mane i vrline, nit ćemo mi ući u EU pa se obogatiti niti ćemo ukoliko ostanemo(još neko vrijeme) van EU napraviti ogroman napredak. Što se tiče zakona, ovog onog, apsolutno mi ništa ne znači hoce li donijet zakon Jadranka ili Angela,isto govno to sve.Jedino neću morat slušati kako Jadranka to donosi da meni bude bolje a zapravo blebeta ga bezveze.
Glasat ću Za jer sve što se događalo kod nas dosada nije valjalo, tako da promjena bilo kakva ona bila je dobra, čisto malo osvježenje pa ćemo vidjeti.
A ovi koji znaju kako će nama biti za 5-6 godina,nemaju pojma. Netko će pogoditi, netko neće, ali ne zna nitko kako će biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.01.2012. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ajd konačno jedan osvježavajući post.....nu ti mal kikosha....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2012. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovim putem bih se htio zahvalit svima koji su glasali ZA " EU " Smile.
Jos jednom se pokazalo kako su teoreticari zavjera imali pravo , vec lagano vidimo sto nam donosi EU... Uvodjenje sistema 2 + 3 + 2 prilikom zaposljavanja u drzavama eu cime su se osigurali od masovnog iseljavanja hrvata i zaposljenja u eu.. Znaci oni ce uzimati samo ono sto valja , a ostali cemo biti radna snaga...

Sto se tice mljekara ovo je vise nego ocito : Proizvođaći ne shvačaju da se Vlada već obvezala uništiti hrvatsku proizvodnju mlijeka kako bi francuski Lactalis zarađivao ekstra profite kod nas...

Nadasve topla dobrodoslica RH u Eu...

Idemo dalje bas me zanima sto je slijedece...

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2012. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema na čemu, Spore.

Zašto misliš da je EU kriva za uništavanje hrvatske priozvodnje mlijeka? Nisu li krivci geografski puno bliže?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2012. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2012. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Nema na čemu, Spore.

Zašto misliš da je EU kriva za uništavanje hrvatske priozvodnje mlijeka? Nisu li krivci geografski puno bliže?


Zato sto imaju militaristikce propise... Lupili su HR izvozne kvote nasi mljekari ne mogu izvozit mlijeko u dubai i te bogate zemlje koje nemaju krave i svoju proizvodnju mlijeka ,a uvoze neogranicene kolicine , pa pare odu u druge zemlje ,a mi da propadamo. Mljekari ne mogu davat mlijeko jer je zabranjeno davat mlijeko ako si proizvođac , pa moraju proljevat mlijeko sto je po mene sramotno..
Od kad je Lactalis, jedna od najvećih multinacionalnih kompanija kupio Dukat propalo je oko 600 000 poljoprivrednih gospodarstva, a brojke rastu svakim danom. S druge strane Dukat se hvali da nisu uvezli niti litru mlijeka - naravno kad ga uvoze u prahu na tone. Pa si vi mislite kaj pijete.

Kome ce nasi mljekari prodat mlijeko kad dukat uvozi francusko mlijeko , da nam roknu privredu. Mogu prodat megleu i mozda jos par firmi...

Osim toga vec su potpisani svi sporazumi zasto nije objavljeno sto su nasi potpisali ??? Gdje da ja procitam sto je u pregovorima potpisano??

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2012. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 




da vidimo ... 3/4 ... not baaad... go kroejša ... gooooo !!!!

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2012. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad naši seljaci budu morali poslati krave na klanje za nekoliko kuna po kg, nećete u trgovinama više kupovati kvalitetno hrvatsko mlijeko po 5 kuna litru nego kojekakve uvozne splačine po 15 kuna litru....

Živjela tržišna ekonomija na hrvatski način Shocked Mad Evil or Very Mad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2012. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boli me dupe za seljake. Isto kao što su seljaci marili za npr. vulkanizera koji je zatvorio radnju i prodao strojeve i alat. I prestanite onanirati po patetici. Onaj tko nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla. Koji q netko tko ne konzumira mlijeko, preko subvencija iz proračuna mora plaćati proizvod koji:
- ne kupuje
- ne konzumira
- i /ili hebe mu se da li je iz Zimbabvea ili iz Hrvatske?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
Boli me dupe za seljake. Isto kao što su seljaci marili za npr. vulkanizera koji je zatvorio radnju i prodao strojeve i alat. I prestanite onanirati po patetici. Onaj tko nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla. Koji q netko tko ne konzumira mlijeko, preko subvencija iz proračuna mora plaćati proizvod koji:
- ne kupuje
- ne konzumira
- i /ili hebe mu se da li je iz Zimbabvea ili iz Hrvatske?


plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2012. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): › Boli me dupe za seljake. Isto kao što su seljaci marili za npr. vulkanizera koji je zatvorio radnju i prodao strojeve i alat. I prestanite onanirati po patetici. Onaj tko nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla. Koji q netko tko ne konzumira mlijeko, preko subvencija iz proračuna mora plaćati proizvod koji:
- ne kupuje
- ne konzumira
- i /ili hebe mu se da li je iz Zimbabvea ili iz Hrvatske?


Znaci lega ako sam dobro shvatio po tvome hrvatski narod nije trebao skupljat novce za malu Stephanie jer se ona zeli bavit u zivotu onims sto voli, znaci zivjeti. Nego smo ju trebali ostavit da umre jer " nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla " , nije od koristi drustvu , ne mozemo napredovat s njom.

Lega svaka ti cast , jos napisi kako su crnci nesto ili bolje odi se bavit politikom jer tamo treba takav kadar kao sto si ti...

Ima na jugu jedan gospodin iz Vladislavaca koji prodaje svjeze mlijeko da malo ipak zaradi , pa ako ima dobra dusa neka kod njega kupuje mlijeko jer prodaje za 5 kn svjeze , a dukatovo trajno je 4 ,90 kn koje je mlijeko u prahu...

Gospodin stoji iza ribarnice , preko puta tiska , biljemerkanta..

Ja isto kod njega kupujem Smile

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2012. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la: ›

...Ima na jugu jedan gospodin iz Vladislavaca koji prodaje svjeze mlijeko da malo ipak zaradi , pa ako ima dobra dusa neka kod njega kupuje mlijeko jer prodaje za 5 kn svjeze , a dukatovo trajno je 4 ,90 kn koje je mlijeko u prahu...

Gospodin stoji iza ribarnice , preko puta tiska , biljemerkanta..

Ja isto kod njega kupujem Smile

A da si mu samo poslao inspektore, umjesto ovog lirskog opisa? Embarassed

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma


Ne konzumiram mlijeko, ne kupujem ga. Tko želi, neka plaća mlijeko 100 kn po litri. Ja neću i ne želim.

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Znaci lega ako sam dobro shvatio po tvome hrvatski narod nije trebao skupljat novce za malu Stephanie jer se ona zeli bavit u zivotu onims sto voli, znaci zivjeti. Nego smo ju trebali ostavit da umre jer " nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla " , nije od koristi drustvu , ne mozemo napredovat s njom.

Lega svaka ti cast , jos napisi kako su crnci nesto ili bolje odi se bavit politikom jer tamo treba takav kadar kao sto si ti...

Ima na jugu jedan gospodin iz Vladislavaca koji prodaje svjeze mlijeko da malo ipak zaradi , pa ako ima dobra dusa neka kod njega kupuje mlijeko jer prodaje za 5 kn svjeze , a dukatovo trajno je 4 ,90 kn koje je mlijeko u prahu...

Gospodin stoji iza ribarnice , preko puta tiska , biljemerkanta..

Ja isto kod njega kupujem Smile


Da, naravno. Malo manje lupaj po patetici, zaposli se i cijelu svoju plaću daj gospodinu iz Vladislavaca. Ali nemoj prisiljavati ostale da indirektno (preko plaćenog poreza) plaćaju nekome samo za proizvodnju. Plaća se za PROIZVOD NA TRŽIŠTU A TRŽIŠTE ODREĐUJE CIJENU. Za tvoju info, socijalizam je propao. Tamo je dekretima odučeno (od strane KP), što će se proizvoditi i koliko će taj proizvod vrijediti na tržištu.


Zadnja promjena: crveni; 26.10.2012. 11:45; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2012. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma


Ne konzumiram mlijeko, ne kupujem ga. Tko želi, neka plaća mlijeko 100 kn po litri. Ja neću i ne želim.

Odvratno sebično. osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.10.2012. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma


Ne konzumiram mlijeko, ne kupujem ga. Tko želi, neka plaća mlijeko 100 kn po litri. Ja neću i ne želim.


Shocked Shocked Shocked
...dabogda ti tvoja djeca jednog dana pila 3 litre mlijeka dnevno i to po cijeni od 100 kn/litra.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: