Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jehovini svjedoci

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Nemoj se ljutit malo ću stat na loptu pošto nevidim smisao toga da ti objašnjavam ovo, kada nisi u stanju razlikovat dva pitanja (o brojanju vremena)

"od čovjeka se broji vrijeme"
Da se on, taj čovjek (Isus) spominje u povijesti kao osoba od čijeg se rođenja počinje brojati vrijeme od 0 prema naprijed. S obzirom na godine koje ti pišu u profilu, pomislio sam da ćeš shvatiti rečenicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2010. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ako jedan filmić klase reptili i sl koje si i sam navodio otvara spoznaju o svemu oko tebe SUPER Very Happy
PS: citat sa tvoje www koje si dao da pogledamo: "Biblijski Isus Nazarećanin je bio sasvim sporedni propovjednik kojega su kršćanski poklonici, u svojim pričama, kasnije iskovali u zvijezde i od njega načinili božanstvo, iako je bio samo čovjek?" Prema ovome on nije Bog, ali je povijesna ličnost. Dakle i da je došlo do hiper uvečavanja svega on je ličnost. A ovo kako se on "demistificira" na određenim www stranicama to samo govori kako se za svaku povijesnu ličnost u današnjim okvirima može napisati praktički da nisu ni postojale. Problem što se piše samo o njemu je taj što njega grupacija koja se naziva npr. katolicima(a to označava jako puno ljudi) njega doživljava kao Boga. A to opet nekima smeta. Pošto je raspravljat u znanstvenom smislu jeli on Bog ili nije besmisleno jer je to vjera, tada se govori u vidu Povijesti pa se onda otvaraju ovakve www stranice i sl. Ali spominje li se on u Povijesti? Da. Ne točno datumom ali spominje.
Glede Interneta, ja također kao takav mogu otvorit www stranicu i pisati kojekve gluposti mišljenja i sl. kao takav mogu čak i uređivati na wikipedii. Stoga, takve stranice i netreba shvaćati preozbiljno, ako se priča o nećemu što govori o nećemu IRACIONALNOME, dakle Isusu kao Bogu i sl.


Da zaključimo, samo se moram navići na činjenicu da je jedna velika grupa ljudi - u krivu. Počinjem - odmah! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Da zaključimo, samo se moram navići na činjenicu da je jedna velika grupa ljudi - u krivu. Počinjem - odmah! Very Happy
Radi što te volja. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2010. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne, ali sam ja vidjela toliko kršćana koji ne poštju nimalo temeljna načela kršćanstva/bibilije


bazooka_joe je napisao/la: ›
Odoh ja pitati čiku Gugla.
Oh, vidi - http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/43.html Very Happy

nisam se dugo dobro nasmijao kao na ovoj stranici. zubić vila...osijek031.com smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
d_grassa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 239
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2010. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne volim nikog od njih....
Niti puritanske kršćane,nit Jehovine nit sotoniste.Man`te me se Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Squido165
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2010. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ti Jehovini svjedoci su čiste budale! -.-''

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2010. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je baka Jehovin Svjedok, pa sam dosta dobro upučen u to...

Ustvari religija je identična rimokatoličanstvu, osim jedne stvari, drugačije shvačanje, tj doslovno shvačanja nekih dijelova Biblije, te ponajviše Ivanovog Otkrivenja, odnosno knjige o Apokalipsi...

- Nemaju svečenike, nego samo vođe određene zajednice, koji se mijenjaju po mandatima
- Ne vjeruju u raj i pakao, tj takav Zagrobni život, nego, također zbog doslovnog shvačanja, sveopči kraj svijeta tj Armagedon, nakon kojega će ustati oni koji su "upoznali i prihvatili istinu", onima koji nisu imali priliku biti upoznati a "istinom" biti će ponuđena prilika ( mislim glupost, kada uskrnu i vide da im je tu vječni život, naravno da bi ju svatko prihvatio ). Vječni život bi bio u Edenskom Vrtu, prvotno stvorenom za život Adama i Eve
- Za razliku od Rimokatoličansta, koje kaže da su Adam i Eva, Babilonska Kula ( nastanak različitih svjetskih jezika ), Sodoma i Gomora, te još dosta prića iz Starog Zavjeta, ustvari preneseno značanje, Jehovini Svjedoci to prihvačaju kao istinit događaj.
- Pušenje smatraju grijehom ( zanimljivo, alkohol ne ), ne primaju krv ( to sam isto znao zašto, ali sam zaboravio ), nemaju nikakve kipove, idole i sl ( zbog priče o Zlatnom Teletu ), te se prije svega apsolutno pridržavaju, ili barem pokušavaju pridržavati 10 Božjih zapovijedi.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SrodnaDuša
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2013. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja volim popricati s njima, obicno ih srecem negdje vani na ulici. Još mi nisu kucali na vrata. U razgovoru s njima vidiš kolko (ne)poznajes svoju vjeru. Mora im se priznati dobro poznavanje doslovnog tumačenja Biblije.

Moram priznati da me dvije žene s kojima sam razgovarala ponekad kad ih sretnem na ulici vec duze vrijeme izbjegavaju. Posljednji put sam bila u žurbi i kako su mi poceli pricu da ce se na svijetu spasiti samo oko 140.000 duša (??), te da je krajnje vrijeme kako da se prikljucim Jehovcima...pitala sam ih koliko njih po cijelome svijetu ima. Nisam zapamtila koliko su tocno rekla ali znam da je bilo puno više od broja koji će se prema njihovom učenju spasiti. Na to sam rekla da je kvota i ovako popunjena jer nema mjesta ni za spas svih njih i od tada mi vise ne prilaze. Moram priznati da mi je žao. Voljela sam rasprave s njima.

_________________
"Gospodine, čuvaj nas... od svojih 'sljedbenika'!" (s jednog grafita u Londonu)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2013. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SrodnaDuša je napisao/la: › Na to sam rekla da je kvota i ovako popunjena jer nema mjesta ni za spas svih njih i od tada mi vise ne prilaze.
Prejako! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2013. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
SrodnaDuša je napisao/la: › Na to sam rekla da je kvota i ovako popunjena jer nema mjesta ni za spas svih njih i od tada mi vise ne prilaze.
Prejako! Very Happy


Ubila ih u pojam Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: