Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jehovini svjedoci

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2010. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biblija kao takva se ne može shvatiti banalno, nego je pisana u prenesenom značenju, i svatko ju može shvatiti kako želi, ne? Ni Kura'an ne propivijeda nasilje i ubijanje pa se vode jihadi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la (Pogledaj post): › Biblija kao takva se ne može shvatiti banalno, nego je pisana u prenesenom značenju, i svatko ju može shvatiti kako želi, ne? Ni Kura'an ne propivijeda nasilje i ubijanje pa se vode jihadi.
Da da da, ali ipak i ono preneseno značenje nemožeš okrenut za 180, jel toliko preneseno nije Wink
Biblija ne propovijeda širenje vjere oružijem i sličnim.
A glede Jihada i sl. to ima veze i s kulturom i sa svime, ja nisam vidio ni jednog "kršćanina" da je toliko opčinjen vjerom, te da mu je toliko ispran mozak da se diže u zrak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2010. 15:40 
Naslov:  Re: Jehovini svjedoci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa biblija je pisana tako da sve što je napisano možeš okrenuti za 360 a ne 180.
brojne sekte po svijetu potvrđuju to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2010. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ali eto ako ćemo konkretno o tvom pitanju mislim kako je loš pokušaj da isprovocira nas koji se nazivamo vjernici, a mogu se i ovako izrazit... uistinu glupo pitanje.
Dakle ne ulazimo u to jeli on Bog, prorok ili pak obična osoba.


Kul, onda ću zaključiti da nije postojao, jer odgovora na moje pitanje nisam dobio.
Moram nešto reći nećacima kad me pitaju, jebga... Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2010. 16:56 
Naslov:  Re: Jehovini svjedoci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Pa biblija je pisana tako da sve što je napisano možeš okrenuti za 360 a ne 180.
brojne sekte po svijetu potvrđuju to.


Bravo, kikiriki za ovo. Napokon da netko kuži... Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2010. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
always ready je napisao/la (Pogledaj post): › Biblija kao takva se ne može shvatiti banalno, nego je pisana u prenesenom značenju, i svatko ju može shvatiti kako želi, ne? Ni Kura'an ne propivijeda nasilje i ubijanje pa se vode jihadi.
Da da da, ali ipak i ono preneseno značenje nemožeš okrenut za 180, jel toliko preneseno nije Wink
Biblija ne propovijeda širenje vjere oružijem i sličnim.
A glede Jihada i sl. to ima veze i s kulturom i sa svime, ja nisam vidio ni jednog "kršćanina" da je toliko opčinjen vjerom, te da mu je toliko ispran mozak da se diže u zrak.


Ne, ali sam ja vidjela toliko kršćana koji ne poštju nimalo temeljna načela kršćanstva/bibilije da ne znam kako se mogu nazivati nečime što nisu. Pri tome ne mislim na redovito odlaženje na misu, ni crkvu kao instituciju, već samu srž kršćanstva, a to je zna se... ne ubij, ne ukradi, ne laži... itd.

Ja nisam savršena, ali kao ateist sam veći katolik od mnogih samoprozvanih katolika.
I sad ne mislim na boga i sl, jer u to ne vjerujem, ali vjerujem u ljudske vrijednosti, u što bi pogotovo trebali vjerovati katolici i toga se pridržavati, a takvih je jako malo. Ispričavam se ako sam skrenula s teme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 19:12 
Naslov:  Re: Jehovini svjedoci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Pa biblija je pisana tako da sve što je napisano možeš okrenuti za 360 a ne 180.
brojne sekte po svijetu potvrđuju to.

Čuj ti i stvari koje nisu pisane metaforički možeš okrenuti na sebi svojstven način.
Glede sekti, to nema veze isključivo sa kršćanstvom, svaku stvar na svijetu čovjek pokušava (iz toga što nije spreman se nosit s njom kao takvom) prilagodit sebi i iz toga ti onda nastaju različita tumačenja, kako kršćanstvo, islam, ..., čak evo i zakone možeš tumačit na više načina. zar ne?


Zadnja promjena: mali_ivica; 18.09.2010. 19:20; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ali eto ako ćemo konkretno o tvom pitanju mislim kako je loš pokušaj da isprovocira nas koji se nazivamo vjernici, a mogu se i ovako izrazit... uistinu glupo pitanje.
Dakle ne ulazimo u to jeli on Bog, prorok ili pak obična osoba.


Kul, onda ću zaključiti da nije postojao, jer odgovora na moje pitanje nisam dobio.
Moram nešto reći nećacima kad me pitaju, jebga... Smile
Dobio si odgovor samo ga neželiš pročitati.
Čuj, o čovjeku knjige pisane, od čovjeka se broji vrijeme...
Glede nećaka možeš im slobodno reči da ni kralj Tomislav nepostoji...
Kod tebe je evidentno da priznaješ samo povijest koje se osobno sječaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
always ready je napisao/la (Pogledaj post): › Biblija kao takva se ne može shvatiti banalno, nego je pisana u prenesenom značenju, i svatko ju može shvatiti kako želi, ne? Ni Kura'an ne propivijeda nasilje i ubijanje pa se vode jihadi.
Da da da, ali ipak i ono preneseno značenje nemožeš okrenut za 180, jel toliko preneseno nije Wink
Biblija ne propovijeda širenje vjere oružijem i sličnim.
A glede Jihada i sl. to ima veze i s kulturom i sa svime, ja nisam vidio ni jednog "kršćanina" da je toliko opčinjen vjerom, te da mu je toliko ispran mozak da se diže u zrak.


Ne, ali sam ja vidjela toliko kršćana koji ne poštju nimalo temeljna načela kršćanstva/bibilije da ne znam kako se mogu nazivati nečime što nisu. Pri tome ne mislim na redovito odlaženje na misu, ni crkvu kao instituciju, već samu srž kršćanstva, a to je zna se... ne ubij, ne ukradi, ne laži... itd.
Evo ovako, vidim da obično drugi ljudi znaju grupaciju katolici automatski trpati pod SVECI, dakle oni nisu sveci, oni su griješnici kao i ostali ljudi. No da odvojim malo ovo tvoje.
Nisam zato da se na osnovu pojedinaca karakterizira skupina, odnosno da se generalizira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la: ›
Ja nisam savršena, ali kao ateist sam veći katolik od mnogih samoprozvanih katolika.
Svaka čast, tako i treba! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2010. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Dobio si odgovor samo ga neželiš pročitati.


Dobio sam "da". Dokazi? Nešto?

mali_ivica je napisao/la: ›
Čuj, o čovjeku knjige pisane, od čovjeka se broji vrijeme...


Pišu knjige o reptilima iz niže 4. dimenzije koji vladaju svijetom, knjige o vanzemaljcima kojima je jedina preokupacija sakaćenje krava i guranje analnih proba redneckima...
A vrijeme... Vrijeme se brojisekundama i nigdje u definiciji mjerne jedinice nisu spominjali Mrtve Isuse. Provjerio sam.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Dobio si odgovor samo ga neželiš pročitati.


Dobio sam "da". Dokazi? Nešto?
Dakle, ovdje nepričamo o tome jeli on Bog ili samo običan čovjek, a spominje li se u povijesti je neupitno. Dokaz da je on postojao je taj da se od njegovog rođenja broje godine, zatim cijeli novi zavjet koji je pisan o njegovu životu. Kad smo kod događaja iz tog razdoblja nedvojbeno ima više podatak o Isusu kao takvom nego o ikome, npr. sa ovog područja npr.
Ja neznam zašto, ali dobio sam dojam da od mene očekuješ crno bijeli film gdje on govori za oltarom, a na traci piše (prijenos uživo 15g. poslije.n.e.)
Dakle takođe za Hrvate se dan danas zna raspravljat kako su došli u 7 stoljeću, znači 6** godine, i ona imena Tuga i Buga i sl. Very Happy Pa se govori da su došli iz Irana, pa iz Poljske pa iz neznam odatle, svako ima svoju verziju. A za ovog (Isusa) se govori i točan grad u kojem je rođen i milijun stvari. I sad ti kažeš on nije povijesna ličnost i da ja tebi tamo nešto dokazujem?!
Dakle, moraš promatrati i period o kojem govorimo.
Ali nebi više, mislim da neforsiraš zato jer te to zanima nego čisto što voliš prkosit.
Još jednom da ponovimo, ovdje nepričamo o tome jeli ono ili nije Bog, nego jeli povijesna ličnostm spominje li se u povijesti. SPOMINJE SE. Škole ga doduše malo zaobilaze pošto vuče na vjersku tematiku, ali da spominje se.

Pozdravi nećake.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
brojisekundama i nigdje u definiciji mjerne jedinice nisu spominjali Mrtve Isuse. Provjerio sam.
Ja nemoram ni provjerit kako se broji vrijeme ja to znam od ranije mene su to učili u školi (osnovnoj). Very Happy
Nisam napisao kako se broji vrijeme, nego od kada se vrijeme broji ovako od 0 prema naprijed.
Da broji se po sekundama u SI sustavu jedinica, štoviše drago mi je da si otišao provjerit iako to nema veze s ovim. Vidiš pitanje od kada se broji vrijeme, i kako se broji vrijeme su dva različita pitanja. Prvo pročitaj što piše, a onda kenjaj.

Nemoj se ljutit malo ću stat na loptu pošto nevidim smisao toga da ti objašnjavam ovo, kada nisi u stanju razlikovat dva pitanja (o brojanju vremena)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2010. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Nemoj se ljutit malo ću stat na loptu pošto nevidim smisao toga da ti objašnjavam ovo, kada nisi u stanju razlikovat dva pitanja (o brojanju vremena)


"od čovjeka se broji vrijeme"
Što sam ja trebao protumačiti na temelju gornjeg citata?
Tebi je dokaz o postojanju nečega sadržan u djelu fikcije - Bibliji? To je tvoj argument?
Odoh ja pitati čiku Gugla.
Oh, vidi - http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/43.html Very Happy

Deca će da plaču sutra, hehe.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2010. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Nemoj se ljutit malo ću stat na loptu pošto nevidim smisao toga da ti objašnjavam ovo, kada nisi u stanju razlikovat dva pitanja (o brojanju vremena)


"od čovjeka se broji vrijeme"
Što sam ja trebao protumačiti na temelju gornjeg citata?
Tebi je dokaz o postojanju nečega sadržan u djelu fikcije - Bibliji? To je tvoj argument?
Odoh ja pitati čiku Gugla.
Oh, vidi - http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/43.html Very Happy

Deca će da plaču sutra, hehe.

Ako jedan filmić klase reptili i sl koje si i sam navodio otvara spoznaju o svemu oko tebe SUPER Very Happy
PS: citat sa tvoje www koje si dao da pogledamo: "Biblijski Isus Nazarećanin je bio sasvim sporedni propovjednik kojega su kršćanski poklonici, u svojim pričama, kasnije iskovali u zvijezde i od njega načinili božanstvo, iako je bio samo čovjek?" Prema ovome on nije Bog, ali je povijesna ličnost. Dakle i da je došlo do hiper uvečavanja svega on je ličnost. A ovo kako se on "demistificira" na određenim www stranicama to samo govori kako se za svaku povijesnu ličnost u današnjim okvirima može napisati praktički da nisu ni postojale. Problem što se piše samo o njemu je taj što njega grupacija koja se naziva npr. katolicima(a to označava jako puno ljudi) njega doživljava kao Boga. A to opet nekima smeta. Pošto je raspravljat u znanstvenom smislu jeli on Bog ili nije besmisleno jer je to vjera, tada se govori u vidu Povijesti pa se onda otvaraju ovakve www stranice i sl. Ali spominje li se on u Povijesti? Da. Ne točno datumom ali spominje.
Glede Interneta, ja također kao takav mogu otvorit www stranicu i pisati kojekve gluposti mišljenja i sl. kao takav mogu čak i uređivati na wikipedii. Stoga, takve stranice i netreba shvaćati preozbiljno, ako se priča o nećemu što govori o nećemu IRACIONALNOME, dakle Isusu kao Bogu i sl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: