Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prošle godine Osijek posjetilo 50.000 turista

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2013. 16:12 
Naslov:  Prošle godine Osijek posjetilo 50.000 turista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema podacima Turističke zajednice grada Osijeka, prošle je godine grad na Dravi posjetilo 50.000 gostiju, a ostvareno je ukupno 90.000 noćenja.

To su brojke u skladu s onima iz prethodnih godina, iako rekordna 2009. godina nije premašena što je, kako kažu, posljedica aktualne gospodarske krize koja se odrazila i na turizam. Ipak, kada je riječ o predviđanjima za ovu godinu, čelnici TZ su optimistični i očekuju rast broja turista.

Svoj optimizam temelje na dva glavna pravca turističke strageije za 2013.: poboljšanje i bolje povezivanje postojećih turističkih sadržaja te osmišljavanje, razvoj i kreiranje novih. Što se postojećih sadržaja tiče, TZ će naglasak staviti na već dokazane i provjerene brendove iz osječke ponude: Dane vina i turizma, Pannonian Challenge, Zemlju bez granica te Osječko ljeto kulture koje je prošle godine imalo rekordan broj gledatelja pa se već razmišlja i o novim lokacijam za neke od njegovih sadržaja. Osijek je prošle godine dobio i motocross stazu na kojoj je održana prva nacionalna utrka.

Od novih sadržaja planira se otvaranje Regionalnog muzeja vina koji će se nalaziti u Tvrđi, pokretanje turističkog eko vlaka koji će povezivati Osijek s Parkom prirode Kopački rit te projekt "Vodenica na Dravi" za koji su TZ i Grad zajedno aplicirali prema EU fondovima, a čiji je cilj očuvanje tradicionalne baštine kroz gradnju starinske vodenice.

U TZ očekuju i daljnje povećanje broja gostiju koji dolaze cruiserima Dravom i Dunavom. Prošle godine bilo ih je preko 1700, a ove godine taj bi se broj mogao još povećati. Također, u TZ naglašavaju potrebu stvaranja sinergijskog učinka privatnog, javnog sektora i sustava turističkih zajednica s ciljem jačanja kontinentalnog turizma, posebice seoskog turizma u Baranji, te povećanja broja dolazaka gostiju u predsezoni i postsezoni.

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Jasmina Gorjanski/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2013. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Prema podacima Turističke zajednice grada Osijeka, prošle je godine grad na Dravi posjetilo 50.000 gostiju, a ostvareno je ukupno 90.000 noćenja.


Interesantni podaci, točno 50, i 90, u nulu. Što je naravno nemoguće, pa nam ostaje da mislimo imaju li uopće u TZ ikakve podatke, ili lupaju bezveze, ili pak zaokružuju brojke po svom ukusu, na više ili manje (kako stvari stoje, politički gledano, zaokružuje se na daleko više). Ako podatke nemaju, onda zapravo ne rade ni taj jedini posao koji su dosad tvrdili da rade, a to je prebrojavanje noćenja, tj. ne rade apsolutno ništa. Ako pak zaokružuju brojke, taj posao ipak nekako rade, samo loše i traljavo.

Drugim se poslovima u TZ ne bave. Sve ovdje nabrojano zapravo nema veze s njima (osim neke buduće vodenice, i budućeg vlaka, ako toga uopće bude). Sasvim je jasno da dugogodišnji nerad zaposlenika tij turističkih zajednica ne može izroditi ničim boljim od ovoga:

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Svoj optimizam temelje na dva glavna pravca turističke strageije za 2013.: poboljšanje i bolje povezivanje postojećih turističkih sadržaja te osmišljavanje, razvoj i kreiranje novih.


Bože dragi, opet nas ne voliš, iako se lokalna kriminalna vlast sasvim korektno dodvorava Crkvi, tj. Sraletu, i daje mu novac na veliko (izgleda da ni Srale ne zna svoj posao, ili se Bogu omrznuo). Jer da nas Bog voli, nekako bi u glave djelatnika TZ ugradio barem jednu kvalitetnu ideju, ili bi im nekako sugerirao da im je izložena strategija jedno obično smeće, koje normalni i pristojni ljudi ne bi ni nazvali strategijom, a kamoli to prezentirali javnosti (ovakve strategije smo obično navikli čitati iz pera profesora Ekonomskog fakulteta u Osijeku, pa se izgleda karcinom floskula i samorazumljivih postupaka uobličenih u strategiju proširio na TZ). Kako je Hdssb-ovac na čelu TZ po svemu sudeći gospodarski kriminalac, ili ga za to optužuju u politički montiranom procesu, nemamo se čemu čuditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2013. 0:49 
Naslov:  Re: Prošle godine Osijek posjetilo 50.000 turista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa to je 150 ljudi dnevno, koji su prespavali jednu noć.
Vjerojatno više od 90 % u hotelu Osijek, na raznim poslovni ili konferencijskim susretima.

Zbog osječke turističke ponude ih došlo nula.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2013. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la: ›
Pa to je 150 ljudi dnevno, koji su prespavali jednu noć.
Vjerojatno više od 90 % u hotelu Osijek, na raznim poslovni ili konferencijskim susretima.

Zbog osječke turističke ponude ih došlo nula.

Oni kojima sam ja tijekom godine bio rezervirao smještaj nisu došli zbog osječke turističke ponude, nego zbog naše firme. I onda firma mora plaćati članarinu TZ-u, a ne obratno! Također, kladim se da većina tih noćenja nema veze s turizmom. Kao turisti se mogu računati tih 1700 s kruzera, a oni ni ne noće, i možda još pokoji zalutali putnik... Uglavnom, ne vjerujem da je bilo ni 5.000 turista, a ne 50.000.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2013. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la: ›
Pa to je 150 ljudi dnevno, koji su prespavali jednu noć.
Vjerojatno više od 90 % u hotelu Osijek, na raznim poslovni ili konferencijskim susretima.

Zbog osječke turističke ponude ih došlo nula.

Oni kojima sam ja tijekom godine bio rezervirao smještaj nisu došli zbog osječke turističke ponude, nego zbog naše firme. I onda firma mora plaćati članarinu TZ-u, a ne obratno! Također, kladim se da većina tih noćenja nema veze s turizmom. Kao turisti se mogu računati tih 1700 s kruzera, a oni ni ne noće, i možda još pokoji zalutali putnik... Uglavnom, ne vjerujem da je bilo ni 5.000 turista, a ne 50.000.


...potpisujem do zadnjeg slova....90.000 noćenja definitivno je napuhana brojka, pogotovo što se hvale da je to zbog bogate turističke ponude..čisto sumnjam da su turisti dolazili radi "najposjećenijeg ikad" OLJK-a ...buduća vodenica i budući vlak su sigurno ideje proizišle od neke skupine građana koja je projekt predložila Gradu, a TZ je samo kanal kroz koje će ući ojrići i dobrim dijelom završiti tamo gdje je to najmanje potrebno......pomislila sam da će se smjenom direktora TZ nešto promijeniti, ali nije...sve dobre manifestacije (Pannonian, npr.) su nečije tuđe ideje, zapravo, a uz podršku Grada, sponzora, pokrovitelja i slično...dakle, osnovna svrha TZ se svodi na hvalisanje o broju noćenja nečijih tuđih gostiju i neuspješno prebrojavanje tog istog broja..... Rolling Eyes

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.01.2013. 17:33 
Naslov:  Re: Prošle godine Osijek posjetilo 50.000 turista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › u TZ naglašavaju potrebu stvaranja sinergijskog učinka privatnog, javnog sektora i sustava turističkih zajednica s ciljem jačanja kontinentalnog turizma, posebice seoskog turizma u Baranji, te povećanja broja dolazaka gostiju u predsezoni i postsezoni.



vauuuuuuuuuuuuu prije nešto manje od godinu dana sam pokušao napraviti to BESPLATNO za TZ u regiji, ponudio sam im apsolutno sve jedino sto su mi trebali dati informacije. Odaziv: TZ ĐAkova, TZ Donjeg Miholjac, i dobra volja u TZ Baranje.

Ostali totalno nezainteresirani, čak mi je doticni gospodin iz Našica rekao "A zašto da ja tu sudjelujem, moja placa se promjeniti nece pa mi je bolje sjediti i neraditi nista"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: