s Novi prekršajni zakon [1/2]
Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi prekršajni zakon

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2012. 9:19 
Naslov:  Novi prekršajni zakon
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2012. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Kakvu poruku šalje takav zakon? Da su kazne prenapuhane? Ili motivira bahate lovaroše da divljaju po cestama? Kad opet nekog ubiju na cesti, svi će se zgrožavati.
Predlagatelja zakona i sve saučesnike pod hitno zatvoriti u za to predviđene ustanove.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2012. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo031....pustimo prvo da se taj zakon donese ili odbije...odnosno...ovo je samo prijedlog...tko zna što ce na kraju biti od ovoga....

bahati vozaci puni love ionako ce dalje divljati bez obzira na zakon

po meni najrealniji je švedski zakon...tamo se kazna naplacuje po principu....postotak od tvoje godišnje place....pa onda onaj tko puno zarađuje plati puno i za one "obicne" prekršaje...

al dobro...obzirom da živimo na brdovitom balkanu....kod nas ni taj zakon ne bi bio dobar....jer kod nas i najveci tajkuni su prijavljeni na minimalac....tako da opet dolazimo na isto Wink

sve u svemu....dokle god murija kažnjava po sistemu...moj rođak je ovo....da li poznaješ onog iz policije......ajd platim ti rucak....koji god zakon je na snazi....ništa se nece promijeniti.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2012. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
@simo031....pustimo prvo da se taj zakon donese ili odbije...odnosno...ovo je samo prijedlog...tko zna što ce na kraju biti od ovoga....

bahati vozaci puni love ionako ce dalje divljati bez obzira na zakon

po meni najrealniji je švedski zakon...tamo se kazna naplacuje po principu....postotak od tvoje godišnje place....pa onda onaj tko puno zarađuje plati puno i za one "obicne" prekršaje...

al dobro...obzirom da živimo na brdovitom balkanu....kod nas ni taj zakon ne bi bio dobar....jer kod nas i najveci tajkuni su prijavljeni na minimalac....tako da opet dolazimo na isto Wink

sve u svemu....dokle god murija kažnjava po sistemu...moj rođak je ovo....da li poznaješ onog iz policije......ajd platim ti rucak....koji god zakon je na snazi....ništa se nece promijeniti.....

@tamna strana... sam prijedlog zakona je besmislen i ide na ruku lovarošima. Koliko ljudi poznaješ koji se svakodnevno šetaju (u ovom slučaju vozaju) sa 700 kuna u đepu, što je iznos neke minimalne kazne za prometni prekršaj? Kad si odgovoriš na to pitanje, u potpunosti će ti biti jasno da je opet nanesena nepravda onima koji nemaju. Oderi sirotinji kožu sa leđa.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2012. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u današnje vrijeme pos uređaja...nije potrebno nužno imati keš u džepu....
dovoljno je policiju opremiti uređajima i samo peglaš karticu....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2012. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok god imamo ovako minijaturne kaznice za prekršaje koji mogu nekoga stajati života, nema nam pomoći. U par navrata su me masni lovaroši u mercedesima/audijima/bmw-ma skoro zgazili tako da nemam više lijepih riječi za takve. A točno za takve je ovaj zakon i idealan. Toliko bahatosti sam vidila na cestama, toliko bezobrazluka, pijanih...užas!! Ja bi svima koji voze pijani, prekoračenom brzinom, ukiula dozvolu na duže vrijeme, pa se ti prijatelju moj misli. Time bi se poštedili mnogi životi, jer u takvim situacijama najčešće budala od vozača ostane živa, a nevin umre....

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2012. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › u današnje vrijeme pos uređaja...nije potrebno nužno imati keš u džepu....
dovoljno je policiju opremiti uređajima i samo peglaš karticu....


Khm, nekako mislm da sirotinja nema kartice, ili je u minusu, tak' da... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2012. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rodaroda je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › u današnje vrijeme pos uređaja...nije potrebno nužno imati keš u džepu....
dovoljno je policiju opremiti uređajima i samo peglaš karticu....


Khm, nekako mislm da sirotinja nema kartice, ili je u minusu, tak' da... Sad


u Rvatskoj pojam sirotinja je jako diskutabilan pojam....
pored sve te sirotinje...potrebno ti je 20 min da uopce priđeš poznatom trgovackom centru....
pored sve te sirotinje u tom cijelom trgovackom centru ne možeš pronaci 2 faking slobodna mjesta u kaficu...
pored sve te sirotinje koja iz ducana sa skupom odjevnom robom izlazi sa hrpom punih vrecica...

i da ne dužim dalje...(jer milion je primjera koliko je sirotinje)...
znaš li da ove godine...u doba najvece neimaštine.....na skijanje ide 30% više Rvata...

vjeruj mi...ima se para ima se s cim.. Wink

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2012. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
rodaroda je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › u današnje vrijeme pos uređaja...nije potrebno nužno imati keš u džepu....
dovoljno je policiju opremiti uređajima i samo peglaš karticu....


Khm, nekako mislm da sirotinja nema kartice, ili je u minusu, tak' da... Sad


u Rvatskoj pojam sirotinja je jako diskutabilan pojam....
pored sve te sirotinje...potrebno ti je 20 min da uopce priđeš poznatom trgovackom centru....
pored sve te sirotinje u tom cijelom trgovackom centru ne možeš pronaci 2 faking slobodna mjesta u kaficu...
pored sve te sirotinje koja iz ducana sa skupom odjevnom robom izlazi sa hrpom punih vrecica...

i da ne dužim dalje...(jer milion je primjera koliko je sirotinje)...
znaš li da ove godine...u doba najvece neimaštine.....na skijanje ide 30% više Rvata...

vjeruj mi...ima se para ima se s cim.. Wink


Da, dobro kažeš.
Ali najgore od svega je da će oni koji se bahate pa driftaju navečer po naseljima i divljaju po cestama i kad ih opletu po džepu hladno iskeširati pa nastaviti sa istim. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2013. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok se događaju ovakve stvari nekažnjeno - se**m se na sve zakone.

http://www.youtube.com/watch?v=LyB-LqeuRRg&feature=share

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2013. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije nikome u interesu da se poveća sigurnost prometa jer bi se na taj način smanjio broj kazni, a kazne su lova za državu.
I sami podaci o broju nesreća i kazni govore tome u prilog pošto ih ima sve više u odnosu na broj vozača i prijeđenih kilometara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2013. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

strah me više svega,ak se vozim bajsom moraš po biciklističkoj,svjetla napred i nazad, prsluk po mraku, a tu su još i vozači ak nema više biciklističke staze
ak vozim auto 50 je ograničenje skoro po cijelom gradu, nedaj bože da naiđeš na patrolu a ti voziš 62 km,ode para
ako sam pješak onda me strah pijanih biciklista i bahatih vozača

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2013. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
rodaroda je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › u današnje vrijeme pos uređaja...nije potrebno nužno imati keš u džepu....
dovoljno je policiju opremiti uređajima i samo peglaš karticu....

Khm, nekako mislm da sirotinja nema kartice, ili je u minusu, tak' da... Sad

u Rvatskoj pojam sirotinja je jako diskutabilan pojam....
pored sve te sirotinje...potrebno ti je 20 min da uopce priđeš poznatom trgovackom centru....
pored sve te sirotinje u tom cijelom trgovackom centru ne možeš pronaci 2 faking slobodna mjesta u kaficu...
pored sve te sirotinje koja iz ducana sa skupom odjevnom robom izlazi sa hrpom punih vrecica...
i da ne dužim dalje...(jer milion je primjera koliko je sirotinje)...
znaš li da ove godine...u doba najvece neimaštine.....na skijanje ide 30% više Rvata...
vjeruj mi...ima se para ima se s cim.. Wink


A zaboravio si spomenuti one stare hrvatske "sirotinjske " običaje pozivanja preko 500 sudionika u svatove samo radit toga da komšija pukne od zavisti!! Laughing Nakon čega slijedi cijeloživotna isplata duga putem svatova osoba koje su ti dale poklon!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2013. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve veze ima tema "novi prekršajni zakon" sa svatovima od 500 ljudi.
jedino ako svojim trubljenjem ne krše neki decibelni zakon

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2013. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › kakve veze ima tema "novi prekršajni zakon" sa svatovima od 500 ljudi.
jedino ako svojim trubljenjem ne krše neki decibelni zakon


Dakako..naši starohrvatski plemenski običaji su u stalnoj koliziji sa prekršajnim i kaznenim zakonima koje često prepisujemo od nekih civiliziranih naroda!!
Pa npr. starohrvatski izvorni "sirotinjski" svatovi izgledaju vako...okuplja se preko 500 ljudi (brojka je samo da se komšiji tlak digne, bez ekonomske ili neke druge opravdanosti), to su u pravilu svatovi bez prijave o javnom okupljanju, svaki drugi od nazočnih dolazi automobilom, što znači 250 automobila u jednoj ulici gdje živi eventualna mladenka ili još više gdje je mladoženja ili sala za svatove...a to automatski za sobom povlači oko 100 prekršaja nepropisnih parkiranja, gaženja trave, uništavanja zelenila jer teško se u štiklama od 20 centa prošetat ulicom!! Kad završe stari hrvatski običaji kreveljenja (kupovanja) i narušavanja javnog reda ispred kuće mladenke slijedi sviranje iz automobila, te vožnja u alkoholiziranom stanju do sale, crkve, mladoženje..!! Tijekom vožnje u koloni pijanih vozača, pojedini gosti izlaze na krovove automobila, pucaju iz revolvera, kalašnjikova, topova, vjese na vratima automobila..i nakon svih orgija ulazak u grad..gdje starohrvatski plemenski običaji nalažu prvome u koloni da pod utjecajem gajbe piva i konjaka usred križanja toljagom "staroga svata" zaustavlja promet kako se nebi narušio jing i jang svih nazočnih u svatovskoj koloni.. te eventualnu plodnost mladenke!! Naravno ...zaboravio sam..tijekom vožnje dolazimo do trubljenja bez posebnog razloga kako bi se ostalom pučanstvu skrenula pažnja na činjenicu da se dvoje pripadnika plemena vežu na kraći vremenski period (statistički dokazano) poradi stvaranja potomaka koje će prema statističkim podacima u pravilu veći dio svog života provesti samo sa jednim roditeljem!! Literatura korištena za ovaj post: knjiga "Starohrvatski plemenski običaji" i "Statistika razvoda brakova u Hrvata"!!! Dali ti je sada jasno zašto svatovi imaju vezu sa odredbama prekršajnog zakona!!?? Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: