Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Metode mrsavljenja (was: kako natjerati curu da smrsavi)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 20:37 
Naslov:  Re: kako natjerat curu da smršavi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žene kod kojih je i klinički zabilježena pretilost ne bi trebale ići na dijete kako bi poboljšale zdravlje, objavili su britanski znanstvenici

Naime, puno više uspjeha na zdravlje i općenito na njihovo mentalno stanje imao je program koji potiče žene da umjesto raznih dijeta s upitnim učinkom krenu na neke organizirane rekreativne tečajeve. Unutar navedenog programa dobile su i obuku o pravilnim prehrambenim navikama, kao i grupnu potporu.

Unutar godine dana žene su izgubile samo nekoliko kila, ali se to primijetilo, kao i činjenica da su puno zadovoljnije sobom nego prije. Istraživački je tim također ustvrdio kako se bez obzira na težinu poboljšalo općenito zdravstveno stanje ispitanica. Poboljšao im se tlak, otkucaji srca, pao im je kolesterol, a osjećale su se i zadovoljnije svojim tijelom te manje pod stresom zbog izgleda.

Od njih je inače zatraženo da vježbaju četiri sata tjedno, nešto poput tai chija, aerobika u vodi ili slično. Prošle su edukaciju čitanja etiketa na hrani te kako pripremiti hranu da se iz nje izvuče najbolje i bihevioralnu terapiju koja im je trebala pomoći da nauče reagirati na signale svoga tijela kao što su glad i sitost.

'Važno je da ne šaljemo ljude u nešto što bi moglo propasti. Ne treba ih slati na dijete, već ih naučiti kako da promijene svoju prehranu tako da mogu jesti što žele, ali pod određenim uvjetima koji ih ne opterećuju ni fizički ni psihički', objasnila je dr. Erika Borkoles, psihologinja sa Sveučilišta Leeds Metropolitan na kojem je istraživanje provedeno, zaključivši da stručnjaci kojima se pretile osobe obrate trebaju promijeniti svoj fokus s gubitka težine na pomaganje ljudima da postanu zdraviji.
T-Portal

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la: ›
Ne treba ih slati na dijete, već ih naučiti kako da promijene svoju prehranu


E ti si sad otkrio toplu vodu Smile

Nisam ja, već mozgovi s otoka! Very Happy Ja nemam pravo tražit ih da promijene prehranu jer ni moja nije uzorna...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2006. 7:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Nisam ja, već mozgovi s otoka! Very Happy Ja nemam pravo tražit ih da promijene prehranu jer ni moja nije uzorna...


Skuzio sam da je to clanak, no otkrili su ono sto se zna vec godinama.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2006. 11:35 
Naslov:  Re: kako natjerat curu da smršavi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zna se zna, ali lova se još uvijek okreće na čajevima, tabletama, sirupima, čudesnim "ubojicama celulita" koje samo treba spojit na 220V Very Happy A i udarne reklame "ženskih" časopisa većinom su vezane za dijete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2006. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta je sa muškarcima kod kojih je i klinički zabilježena pretilost?? Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2006. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Zna se zna, ali lova se još uvijek okreće na čajevima, tabletama, sirupima, čudesnim "ubojicama celulita" koje samo treba spojit na 220V Very Happy A i udarne reklame "ženskih" časopisa većinom su vezane za dijete.


Dok je budala bit ce i tih gluposti. Ljudi nikako da shvate da ne postoji carobna pilula za vitkost.

Cak je i danasnja zdrava prehrana upitna. Povrce koje se jede je uglavnom iz hipermarketa koje je vrlo upitne kvalitete. Krave se hrane svim i svacim, vise ne pasu rosnu travu sa brdovitih pasnjaka. Sasvim sigurno sve namirnice imaju manju nutritivnu vrijednost ako ne i side effect.
Stoga je preporucljivo pored prehrane uzimat vitamine i minerale u obliku suplemenata, ali nikako ne one sumece gluposti...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2006. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › a šta je sa muškarcima kod kojih je i klinički zabilježena pretilost?? Evil or Very Mad

a šta s njima? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2006. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne vidim u cemu je problem....ako se ne varam vecina se zena izjasnilo da voli vise skembe nego plocice. Bitno je da on ima ono nesto Wink

Jebiga mi muski volimo dobru sisu i guzicu Razz

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2006. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › a šta je sa muškarcima kod kojih je i klinički zabilježena pretilost?? Evil or Very Mad

a šta s njima? Very Happy

gdje su savjeti kako da oni smršave? nisam sigurna baš da petilih žena ima više nego pretilih muškaraca... govoreći o ovom podneblju.
Rajnus je napisao/la: ›
Ja ne vidim u cemu je problem....ako se ne varam vecina se zena izjasnilo da voli vise skembe nego plocice. Bitno je da on ima ono nesto Wink
Jebiga mi muski volimo dobru sisu i guzicu Razz

većina nisu sve Twisted Evil i mi više volimo apolonska tijela, samo mnoge lažu kako su škembe "slatke" da ne povrijede svog dragog Twisted Evil Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2006. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
većina nisu sve Twisted Evil i mi više volimo apolonska tijela, samo mnoge lažu kako su škembe "slatke" da ne povrijede svog dragog Twisted Evil Laughing


Znam...znam...zato i podbadam :Đ
Ne da se boje povrijediti svog dragog nego se osjecaju inferiorne pored nekog ko drzi do izgleda i jebeno izgleda. Samo kroz razgovor mi se puno puta dogodilo da cure ostanu posramljene. Zamisli neke cak nece ici na kupanje zbog toga! Presmjesno...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2006. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
lufus je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › a šta je sa muškarcima kod kojih je i klinički zabilježena pretilost?? Evil or Very Mad

a šta s njima? Very Happy

gdje su savjeti kako da oni smršave? nisam sigurna baš da petilih žena ima više nego pretilih muškaraca... govoreći o ovom podneblju.

ne znam, možda ima negdje statistika. a i velika većina reklama za mršavljenje na ovaj ili onaj način je usmjerena na ženski rod Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2006. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je iz razloga sto su zene po svojoj fizionomiji podloznije masnim naslagama, pogotovo celult.
Zena koji ima bodyfat 15% izgleda odlicno dok frajeri sa 15 vec izgledaju puno losije...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2006. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ili možda zato jer više drže do svog izgleda, čime smo se opet vratili na početak teme! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2006. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tu se ne slazem. Zene po fizionimiji imaju veci body fat i manju misicnu masu. Jos ako se body fat nakupi na pravim mjestima cak to zna izgledati vrlo mmmm Razz

Frajeru gdje god da se smjesti ne izgleda nikako Smile Skinit to.....uf

A to da zene vise drze do sebe je vrlo diskutabilno. Pogledaj samo po netu na usnetu ili forumima vezanim uz sport, zena ako je mozda par. Pitanje je tko je zastupljeniji i u teretanama...necu sada tvrditi nesto u sto nisam 100% siguran, ali...dalo bi se raspravljati Smile
Bez brige necu ulaziti u raspravu :Đ

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2006. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da je populacija u teretanama 90% muška, ali to je opet zato jer je rijetko tko tamo spreman (i sposoban) napraviti aerobni trening za kondiciju i topljenje masti. većina u teretani oblikuje i dograđuje mišićnu masu.
aerobni trening se uglavnom radi na aerobnim programima, a tamo je 99% populacije... ljepši spol Wink ti programi su k tome i puno zabavniji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: