Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeste li depresivni/anksiozni i kako se nosite s tim?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2012. 19:58 
Naslov:  Jeste li depresivni/anksiozni i kako se nosite s tim?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve prazniji novcanici, sve vece cijene, sve veci zahtjevi, sve veci procjep izmedju zelja i htjenja i mogucnosti, jednolicnost svakodnevice, krug posao-kuca i nazad..negativno utjece na mnoge pa eto ni padobranac nije imun..
Sto radite kad vam je svega dosta, postanete apaticni i nije vam ni do cega?
Znate ono kad vam je sve ravno sve i da meteor prodje pored vas, ne bi vas taklo..
Glasna muzika, previse alkohola, previse seksa i zaokreti od 180 stupnjeva vise nisu opcija..od Boga sam davno odustala, a vise mi ni vrag nije zanimljiv..
Nesto trece?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2012. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svoje želje i htijenja nastojim prilagoditi mogućnostima,
uvijek nađem nešto čime popunim slobodno vrijeme i ne bih rekla da mi je svakodnevica jednolična,
a meteora bih se itekako uplašila Shocked
samo nek je zdravlja i sve će biti OK...
budi sretna ako si zdrava i nečim zaposli ruke i misli pa te neće depra loviti Cool

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2012. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anksiozna depresija je bolest i nema puno veze trenutnim bedom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.04.2012. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nauči svirati nešto, u početku frustrira, ali nagrada je na kraju fenomenalna Wink

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2012. 13:15 
Naslov:  Re: Jeste li depresivni/anksiozni i kako se nosite s tim?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › Sve prazniji novcanici, sve vece cijene, sve veci zahtjevi, sve veci procjep izmedju zelja i htjenja i mogucnosti, jednolicnost svakodnevice, krug posao-kuca i nazad..negativno utjece na mnoge pa eto ni padobranac nije imun..
Sto radite kad vam je svega dosta, postanete apaticni i nije vam ni do cega?
Znate ono kad vam je sve ravno sve i da meteor prodje pored vas, ne bi vas taklo..
Glasna muzika, previse alkohola, previse seksa i zaokreti od 180 stupnjeva vise nisu opcija..od Boga sam davno odustala, a vise mi ni vrag nije zanimljiv..
Nesto trece?


Paaaaa, za pocetak manje citaj ovaj forum!Very Happy
Zahtjevi ne moraju biti veliki, procjep je uvijek isti...sve je stvar pojedinca.
Ako stalno nesto zelis, lovis...stalno si nezadovoljna..nije vrijedno toga.
Najbolje stvari su besplatne.
Ako mislis da je onaj koji ima para sretan, varas se:)

meni pomaze neki chillout/orjentalni trance i voznja bicom po promenadi..
okruzi se ljudima...POZITIVCIMA!

eto mogu ti preporuciti knjigu "tajna"..ok, new age bullshit ali ima i korisnih savjeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.04.2012. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
anksiozna depresija je bolest i nema puno veze trenutnim bedom!


Ti si baš relevantna za davanje psihijatrijskih dijagnoza ovdje....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2012. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anksioznost i depresija mogu i ne moraju biti povezane. depresija se zna javiti i bez anksioznosti, kao i anksioznost bez depresije. ipak, u cca 50% slučajeva posljedica anksioznosti je depresija. zajebano je i jedno i drugo, iako nekako imam feeling da je anksioznost zajebanija s fizičke, dok depresija s psihičke strane.

najbolja pomoć je informiranje i stručna literatura ukoliko ne patiš od težih oblika jednog ili drugog. ako to ne pomaže, treba potražiti stručnu psihijatrijsku pomoć, a tu onda najčešće dolaze i lijekovi.

anksioznost je karakteristična po tome što je prvi napadaj uvijek najgori i pomiriš se s tim da bacaš riku. idućih par tjedana je zbilja odvratno, imaš osjećaj da boluješ od svih mogućih bolesti i osjećaš strašan unutarnji nemir. ti napadaji se s vremenom počinju smanjivati i prorijeđivati, mada nikad ne postaneš u potpunosti imun na njih...

što se tiče samopomoći osnovne tri stvari su voda, pravilno disanje i meditacija, odnosno smirivanje. u takvim situacijama je najbolje popiti vode, pokušati pravilno i duboko disati i misliti na nešto lijepo i umirujuće. puno pomaže i neki medij, primjerice televizor, radio ili slično. uglavnom skretanje pažnje na nešto što će te odvratiti od vlastitih misli...

što se tiče prevencije, četiri stvari koje meni osobno najviše pomažu su ljubav, dobro radno mjesto, fizička tjelovježba i izbjegavanje u što većoj mjeri prepijanja i gaziranih pića. naravno da ne možeš gotovo nimalo utjecati na prve dvije stvari, ali da su vrlo bitne i da vidno pomažu, to je sigurno...

sa depresijom srećom nemam problema...

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tigar30
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.06.2012. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

probaj tražiti srcem, meterijalne stvari te neče nikad zadovolji.
ja sam neko vrijeme bio totalno bez para,
dolovce nisam imo za kruh, bio sam sretniji nego ikad. sretan sam bio što imam legicu dobru, tako.
sad imam kolko mi treba pa nisam sretan ko što sam bio bez para.
uglavnoj gledaj na ono što imaš, uvijek ima gorih.
ako čovjek bez nogu je sretan.
koje mi razloge imamo za depresiju?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
 



 Skoči u forum: