Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trajno ravnanje kose u Osijeku - Gdje?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tina2701
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2012. 16:20 
Naslov:  Trajno ravnanje kose u Osijeku - Gdje?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle sve piše u naslovu. Zna li itko koji saloni u Osijeku rade trajno ravnanje kose?
Imam jako neposlušnu, gustu i kovrčavu kosu koju stalno peglam, a niti tada ne budem zadovoljna. Čula sam da se na principu rada trajnog minivala može napraviti i ravna kosa, uz pomoć tih kemikalija. Znam da oštećuju kosu, ali i ovako ju ja oštećujem peglanjem svaki drugi dan, a previše mi vremena oduzima i postajem stvarno očajna. Ako itko ima bilo kakvu informaciju ili iskustva s time, molim da podjeli samnom bit ću jako zahvalna!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2012. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rađe odi pročitat neku knjigu, lepa si i čupava.

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
tina2701
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2012. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castanea sativa je napisao/la (Pogledaj post): › Rađe odi pročitat neku knjigu, lepa si i čupava.


čitam ja dovoljno knjiga, ne brini.. nego hajde budi koristan i bolje odg na ovo što sam pitala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2012. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne koristim takve perverzije jer sam rasni dinarid balkanikus. Ja sam najkorisniji kada peglam krevet i palcem nokautiram daljinac u potrazi za jurošportom.
Nadam se kak če ti neko pomoč da si kemikalijama spališ korjenje po glavi.

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.04.2012. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kovrčave cure <3

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2012. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ draga, to ti se zove brazilsko feniranje i preskupo je; sada imaš komplikacije s peglom, a kasnije ćeš imati muke s uništenom kosom i još ćeš se namučiti dok pronađeš šampon bez sulfata itd. bolje uloži u kvalitetnu peglu, a uostalom, čemu ravnanje kose? sad su ponovno in romantični uvojci s puno volumena

i sama imam neposlušnu, kovrčavu i izrazito gustu kosu i po prirodi je suhi tip kose, istina, namučiš se da napraviš nešto od nje, ali onda bar 5 dana sam mirna

alat koji će ti pomoći - dobar češalj i četka, fen, figaro/pegla - imaš puno zanimljivih youtube videa koji bi ti mogli biti od pomoći, vjeruj mi, ne isplati se bacati novce na brazilsko feniranje

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2012. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la: ›
~ draga, to ti se zove brazilsko feniranje i preskupo je; sada imaš komplikacije s peglom, a kasnije ćeš imati muke s uništenom kosom i još ćeš se namučiti dok pronađeš šampon bez sulfata itd. bolje uloži u kvalitetnu peglu, a uostalom, čemu ravnanje kose? sad su ponovno in romantični uvojci s puno volumena

i sama imam neposlušnu, kovrčavu i izrazito gustu kosu i po prirodi je suhi tip kose, istina, namučiš se da napraviš nešto od nje, ali onda bar 5 dana sam mirna

alat koji će ti pomoći - dobar češalj i četka, fen, figaro/pegla - imaš puno zanimljivih youtube videa koji bi ti mogli biti od pomoći, vjeruj mi, ne isplati se bacati novce na brazilsko feniranje


slazem se! kupi neki profi peglu za kosu. jer nije ista ona jeftina neka i profi pegla. iskusala sam na svojoj kosi. sa svojom jeftinom peglom sad se znala peglat i po sat vremena, kad sam uzela profi peglu, ispeglala sam se doslovno za 5-10 min i kosa mi je do sljedeceg pranja tocno po spagi! skupi novaca i daj za peglu isplatit ce ti se!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tina2701
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2012. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa imam poprilično dobru peglu, Remington Shine Therapy i platila sam ju 600 kn.. Za one preko tisuću baš i nemam love. Super ona opegla kosu, ali su mi svejedno vrhovi katastrofa iako se šišam svakih mjesec ipo dana.
Za brazilsko ravanje sam čula i znam da je skupo, ali i isto tako da uoće ne izravna kosu nego služi za hranjenje i vračanje sjaja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2012. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tina2701 je napisao/la (Pogledaj post): › Pa imam poprilično dobru peglu, Remington Shine Therapy i platila sam ju 600 kn.. Za one preko tisuću baš i nemam love. Super ona opegla kosu, ali su mi svejedno vrhovi katastrofa iako se šišam svakih mjesec ipo dana.
Za brazilsko ravanje sam čula i znam da je skupo, ali i isto tako da uoće ne izravna kosu nego služi za hranjenje i vračanje sjaja.


~ napravi po svom, ali činjenica je da i frizeri moraju nekako naplatiti svoje usluge! moja je kosa također bila suha i svakakva, a onda sam je počela hraniti uljima za kosu i maskama (i prije toga sam stavljala nakon svakog pranja masku za kosu tipa Loreal, Gliss Kurr itd...), ali tek nakon nekoliko mjeseci sam počela primjećivati razliku - pokušaj s arganovim uljem i uljem makadamije - prije ravnanja peglom koristi sredstvo za zaštitu od topline; također, toplo preporučujem Lorealov botoks za kosu fiberceutic - oko 150 kn s feniranje u salonima za dugu kosu, traje do 10 pranja ako se koristi Lorealova maska za kosu koja košta oko 130 kn - vjeruj mi, daleko isplativije investicije od brazilskog feniranja Wink



Macadamia Healing Oil Treatment

L'Oreal Fiberceutic

Bez obzira što sam ja svoju kosu drukčije stilizirala, također je rađeno peglom za kosu, bitna ti je kvaliteta kose. Dakle, nahrani kosu jer će ti jedino to pomoći da dobiješ ono što želiš. Sretno!


Zadnja promjena: Catharine; 07.04.2012. 20:17; ukupno mijenjano 1 put.

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tina2701
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2012. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catherine hvala ti puno na odgovoru, tako nešto sam htjela čuti. Također, razlika na slikama je neusporediva! Very Happy Predivna ti je kosa. Koristim nekakvu masku iz Avona, ali da, ne često koliko bi trebala.
Probat ću svakako s uljima koje si navela, samo da te pitam, naneseš li njih i na tjeme ili samo na dužinu? Kolko dugo držiš i jel ne bude masna kosa nakon što ih ispereš šamponom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2012. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ Hvala na komplimentima za kosu Wink samo da napomenem - ne očekuj rezultate preko noći... trebat će ti barem 6 mj. da vidiš pravu razliku; ulje i masku staviš od sredine do vrhova, nikad ne na tjeme, Avonova linija Advance Techniques nije loša, ali nije ni najbolja za tu cijenu - pokušaj s profesionalnim proizvodima od L'Oreala ili Kerastase (naravno, prema financijskim mogućnostima); ovo što sam ja koristila su ti sve koncentrati, a to znači da je dovoljna mala količina proizvoda

ulje ti neće zamastiti kosu jer je odlična kombinacija njege (za razliku od silikona koji ti samo zaglade kosu) samo ga stavi od sredine na vrhove

moram ići raditi kolače jer mama doslovno šizi XD

sretno i javi na PM ako treba još bilo što drugo Wink

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2012. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kosa ti je predivna ...

sad sam se odlučila potražiti salon gdje mogu napraviti taj "botoks" za kosu...

zašto masku ne stavljaš na tjeme? jer to jedna od onih maski što se ne ispiru?

gdje si kupila ovo ulje? i to stavljaš nakon što kosu ispeglaš?

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2012. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ masku ne stavljam na tjeme jer nije potrebno - na taj se način ona puno teže ispire, a dovoljno ju je nanijeti samo na vrhove; 'botks' za kosu možeš napraviti u frizerskom salonu Ka - za gotovinu ti je cijena oko 170kn na dugu kosu (traži Ivanu jer ga ona provjereno dobro radi), moja nova frizerka Aleksandra na Gornjodravskoj obali kod bivšeg Buce također dobro radi i ima sve od L'Oreala, ali kod nje još nisam isprobala botoks, a nekako mislim da ću to otići kod Ivane u Ka; nakon botoksa, kod kuće nakon pranja šamponom staviš L'Orealovu masku koja ti produljuje učinak botoksa, držiš 15-20 min (ili što dulje Very Happy) i ispereš; posušiš kosu do pola i onda staviš ulje od makadamije (imaš cijeli asortiman u malo boljim ljekarnama) pa stiliziraš do kraja kako želiš - ravnanje/kovrčanje

ovo su cijene ulja kod nas (otprilike)
MACADAMIA HEALING OIL TREATMENT 10 ml -29,00 kn, 30 ml- 80,00 kn, 125 ml-250,00 kn

lakša varijanta ulja je ulje u spreju (nisam isprobala), ali ovo gore što sam napisala moju suhu kosu ne masti i preporučujem ga bez obzira na tip kose jer možete nanijeti manju količinu; ovo drugo vas izađe skuplje jer ćete ga i prije potrošiti

probala sam i njihov regenerator u kremi koji se ne ispire, tobože baš za kovrčavu i neposlušnu kosu al vam savjetujem da to zaboravite jer ne radi apsolutno ništa (ili barem ne na mojoj kosi) i dosta je teška

šampon nisam isprobala, ali u cijeloj priči šampon vam je najmanje bitan - meni u zadnje vrijeme dobar L'Oreal-ov s arganovim uljem iz Muellera oko 20 kn;

Macadamijina deep repair masque je must-have ako vam je kosa u komi i definitivno kupite najveće pakiranje jer ćete uštedjeti dosta novca

MACADAMIA DUBINSKA MASKA ZA KOSU 30 ml-24,00 kn, 250 ml-152,00 kn

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2012. 2:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a imam ja pitanje jel vi farbate kosu? ja dok sam farbala kosu vrhovi su mi bili neopisivo ispucani uz sve zive preparate, a sad vec 3 god imam prirodnu boju kosu, koju peglam svaki 2-3 dan i nemam ni upola tolko ispucanih vrhova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2012. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gdje kupuješ tu macadamia masku? i gdje je salon KA?
imam kosu do ramena tako da vjerujem da će cijena biti manja ...

Gala_pia@ bojanje kosu uništi tj isuši, pogotovo ako ideš na nijanse koje posvjetljuju kosu. samo bojanje nije toliko štetno već "izvlačenje" boje na svjetliju nijansu. to se može naprviti samo sa blajhom. štogod oni napisali na kutiji, od same boje kosa ne može posvjetlili. a blajh uništi kosu.

to je najbokje vidljivo na mojoj. imam prirodnu boju sa blajhanim pramenovima. gdje je prirodna kosa sve je super, gdje blajham pramenovi su raspucani.

p.s. peglam kosu samo radi stiliziranja frizure, inače mi je prirodno ravna

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: