Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sale i ostalo vezano za svatove

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
joojkretena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2011. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve organizacije su bolje od onih * što drže Đeram, Fratteli i salu Petra i Ana.
Većinom poznam sve ljude što drže te sale po gradu i svako od njih ima svojih prednosti i mana, ali ovi * su nenadmašni.
Udavala se bratova šogorica pa sam nadavno bio u svatovima u sali Petra i Ana i nisam mogao vjerovati što oni naplaćuju tolike novce.
Bilo nas je deset za stolom i stalno smo se morali pogledavati tko će uzeti jedan komad mesa više ako je gladan. Na stol od 10 ljudi ide jedan mali oval janjetine koji inače jedna osoba pojede bez problema, isto je i sa prasetinom, a o sarmi da ne govorim.
10 sarmi velićine ćevapa na 10 ljudi.
Nisu uopće bili veliki svatovi, možda nekih 200 ljudi, a na piće si konobara morao čekati po pola sata - nema šta biti drugo nego da namjerno odugovlače da se što manje popije.
Ovu priču sam čuo bar na 3-4 različita mjesta.
Dobro razmislite hočete li išta imati sa tim * !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2011. 10:27 
Naslov:  Re: Sale i ostalo vezano za svatove
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joojkretena je napisao/la: ›
Sve organizacije su bolje od onih * što drže Đeram, Fratteli i salu Petra i Ana.

Za Đeram (Tenja) se apsolutno slažem! Prošle godine mi se i druga tetka udavala, i slavlje je bilo u Đermu. Prvo, (svog) pića nije bilo na stolu, već smo morali sami tražiti, s tim da nismo imali pojma što se uopće nudi, jer nam nisu sve iznijeli na stol, kao što bi trebalo (valj), već smo stalno listili gusti sok To! zato što smo znali da to ima pa smo stalno tražili. Nije bilo onoga da ti imaš bocu Coca-Cole, Fante, Jägera, Pelinkovca na stolu, i svega ostalog što ide (valjda da uštede), već si morao žicati jer nisu bili u stanju staviti za svaki stol po jedno od svake vrste pića, pa da uzvanici mogu birati što žele piti. A vino su donosili u bokalima i nekako kontam da je bilo razrijeđeno jer, i nakon više čaša, nije baš djelovalo na uzvanike. Wink

Dalje, što se tiče menija...bilo je meso (šnicle i td.) u umaku (od gljiva) na pladnjevima. Samo s našeg stola ostalo je nekoliko komada mesa, a da ne bi s ostalih stolova...da bi na kraju ispalo da je samo čobanac ostao. A gdje je ono meso koje je odnešeno sa stolova?

Da napomenem, dogovor je bio - neograničeno jelo i piće, s tim da je jedan stol bio prazan jer cca. 6-7 osoba nije došlo, a plaćeno je kao da su bili tamo i pojeli hranu. Nameće se pitanje, ako nije ostalo mesa, a 7 osoba se nije pojavilo, da su došli dal bi nedostajalo hrane za njih ili je samo vlasnik pohlepan pa bi svakako bilo da "nije ostalo ništa mesa". Jako pokvareno.

Tetka i tetak nisu se snašli na pitati za to na kraju, u svoj toj zbrci. Ali na kraju krajeva - Đermu je to bila (jako) loša reklama, i nema šanse da išta više tamo organiziramo!

Dok je u sali Bugarin (Željezničar), usluga, hrana i sve ostalo bez ijedne zamjerke. Svo piće bilo je ponuđeno na stolovima, konobari bi, kad bi vidjeli da nečega ponestaje, odmah donijeli novo, da im praktički ne moraš ni reći...a hrane u izobilju. Prva liga! Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.05.2011. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čemu bacat pare?

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2011. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
čemu bacat pare?


baš!

jbt, jel ti ljudi nisu u stanju zdimit nekud i vratiti se vjenčani bez teatra i tako. Dok plate to sve što "se jednostavno MORA imati " mogu otići 10 dana na neko luksuzno odredište i imati uspomenu bolju od svakih svatova u sali i šatoru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
googo
Offline
Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek sa svojom bližom i daljom okolinom
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2011. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › odakle ti sad?
pazi na ovo tu :
Postano: 27.10.2009. 15:17

sada možda traži salu za razvod ili 2.svatove


osijek031.com smile Embarassed
Ispala... Dobro, bilo je iz najbolje namere Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mmmusicman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2011. 2:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka sala izgleda super ako si priuštite rasvjetu za svatove.....
znam da je to možda reklama aj j...ga...unaprijed se ispričavam... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2011. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja se pitam čemu parada pijanstva i kiča? Pogotovo kad ljudi nemaju love.Bila sam u jednim svatovima nedavno gdje su mladenci cijelu noć strepili hoće li dobiti dosta novaca da pokriju troškove svadbe.Na moj upit zašto su uopće pravili općenarodno veselje .Odgovorili su da su pravili svatove jer to svi rade i da ne razočaraju rodbinu i prijatelje.Mislim stvarno.Što na to reći?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirko001
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2012. 16:23 
Naslov:  Re: Sale i ostalo vezano za svatove
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebam pomoć!

Znate li tko iznajmljuje manje šatore ili nadstrešnice za svatove, odn. prijem gostiju kod mladenkine kuće??? Po mogućnosti, uz to i najam stolova, stolica i podloge.

Znači cca 80ak ljudi, u trajanju od nekoliko sati.
Ništa preveliko, preglamurozno.

Hvala!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
joojkretena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2012. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prehrana

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pipi os
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2012. 16:25 
Naslov:  SALA ZA SVEČANOSTI PETRA & ANA
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo bi se obratila gospodinu "jojkretenu" u ovom slučaju bi ga nazvala i" jojIDIOTOM". Pitala bih ga odakle mu pravo da nekoga vrijeđa i naziva prevarantom na osnovu svoga bijednog iskustva u pijanom stanju. Ja sam jedna od mladenki i u više navrata gosšća u sali Petra & Ana i to što "jojIDIOT" navodi naprosto nije istna. U svim svatovima u kojima sam bila pa tako i mojim radili su profesionlni konobari i usluga je bila na nivou,piće je sve u cijeni kako sokovi tako i žestoko i nije kao u drugim salama da ti naplate Jager posebo ili sl. Hrane je bilo u izobilju a sutra dan smo imali ručak na kojem su nam služeni svježi prlozi i salata. I nakon toga je ostala hrpa hrane koju smo još danima djelili rodbini i susjedima. Tako da tvrdnja gospodina "jojIDIOTA" ne stoji. Naravno nije uvijek sve savršeno...bilo bi bolje da je recimo dopušteno pušenje u sali pa da gosti ne moraju izlaziti,puno bi ljepše bilo da je strop niži...ali sve u svemu smo zadovoljni i ja i ostali moji poznanici koji su tamo organizirali svatove. Još bi gospodinu "jojKRETENU" rekla da je klasični primjerak primitivca jer na svim forumima samo pljuje po ljudima koji se trude i bore za svoju egzistenciju...ovdje mu nevalja sala u Višnjevcu,na drugom forumu mu ne valja catering jer nije dobio pribor,nadalje mu ne valja Karaka jer je bila gužva...itd,itd...samo pljuje i vrijeđa. vjerovatno neki tatin sinčić koji nikada nije ništa u životu korisno napravio. Toliko!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
joojkretena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2012. 15:36 
Naslov:  Re: SALA ZA SVEČANOSTI PETRA & ANA
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pipi os je napisao/la (Pogledaj post): › Prvo bi se obratila gospodinu "jojkretenu" u ovom slučaju bi ga nazvala i" jojIDIOTOM". Pitala bih ga odakle mu pravo da nekoga vrijeđa i naziva prevarantom na osnovu svoga bijednog iskustva u pijanom stanju. Ja sam jedna od mladenki i u više navrata gosšća u sali Petra & Ana i to što "jojIDIOT" navodi naprosto nije istna. U svim svatovima u kojima sam bila pa tako i mojim radili su profesionlni konobari i usluga je bila na nivou,piće je sve u cijeni kako sokovi tako i žestoko i nije kao u drugim salama da ti naplate Jager posebo ili sl. Hrane je bilo u izobilju a sutra dan smo imali ručak na kojem su nam služeni svježi prlozi i salata. I nakon toga je ostala hrpa hrane koju smo još danima djelili rodbini i susjedima. Tako da tvrdnja gospodina "jojIDIOTA" ne stoji. Naravno nije uvijek sve savršeno...bilo bi bolje da je recimo dopušteno pušenje u sali pa da gosti ne moraju izlaziti,puno bi ljepše bilo da je strop niži...ali sve u svemu smo zadovoljni i ja i ostali moji poznanici koji su tamo organizirali svatove. Još bi gospodinu "jojKRETENU" rekla da je klasični primjerak primitivca jer na svim forumima samo pljuje po ljudima koji se trude i bore za svoju egzistenciju...ovdje mu nevalja sala u Višnjevcu,na drugom forumu mu ne valja catering jer nije dobio pribor,nadalje mu ne valja Karaka jer je bila gužva...itd,itd...samo pljuje i vrijeđa. vjerovatno neki tatin sinčić koji nikada nije ništa u životu korisno napravio. Toliko!


Hvala na komplimentima ali za tvoju informaciju iza mene stoji više ugostiteljskih objekata i sala za svatove pa znam o čemu pišem.
Nije to ni sve jer kod mene sada rade djelatnici koji su prije radili u par sala u gradu i imam pouzdanu informaciju kod koga se kako i šta radi i oni su samo potvrdili sve ovo što piše pa još i više ali mi se neda više prepucavati po forumi jel vidim da nema smisla - ljudi će i dalje biti *. I ja se isto borim za egsistenciju jer su i moje lokale ovdje na forumu spominjali više puta ali srećom više pozitivno nego negativno.
A najgluplje je da sami sebe hvalite i ispričavate - prvi post i još da ga je otvorio neko ko je sa tom gospodom imao odnos jednom u životu i vjerovatno nikad više - moš mislit - *.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2012. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd kad smo vec u raspravi oko svatova da podjelim svoje mišljenje...
dakle...probajmo se postaviti prvo u poziciju da ste osoba koja pravi svatove...znaci ne vlasnik restorana vec mladoženja ili buduca mlada...
u doba kad je sve skupo...i kad neki doslovce dižu kredite nebili napravili kakve takve pristojne svatove....naravno da ne žele ni u kom smislu naletiti na nekoga tko ce im obecati brda i doline što se tice kolicine hrane i cuge...a kad dođe do samog dana "D"...onda se ispostavi da pola svatova ostane gladno i žedno...iskreno...imao sam prilike biti u puno svatova...privatno poslovno...i stvarno sam svašta doživio....

al sad opet s druge strane..odnosno zbog cega sve ovo i pišem... postavimo se u ulogu gosta u svatovima...i postavimo si jedno vrlo važno pitanje.....a to je...zbog cega idemo nekome u svatove....???

i koji ste si odgovor dali....budite iskreni i recite da u 90 % slucajeva se sve svodi na to da se idete nažderati i oblokati do te mjere da budete tjedan dana bolesni....znaci uopce vam nije bitan trud niti organizatora niti vam je bitno da je to dan koji bi trebalo provesti u veselju i radovanju sa mladencima koji su prošli jebacke muke nebili vam sve to organizirali...

ne...sve se svodi oko toga...koliko je bilo mesa na pladnjevima...da li je bilo salate dovoljno.....zašto je onaj tamo za drugim stolom imao 2 šnicle više od vas....
nadalje....ako nekim cudom i bude sve po vašem ukusu...onda ce se vjerovatno netko naci uvrijeđen ...jer kad je išao kući nije dobio kolaca za ponjeti kući....

stvarno jadno...no jednako tako sukladno balkanskom mentalitetu....

i za kraj nakon što ste se dobro nažderali i napili...te naravno sve to nakon pola sata ispovracali....jedno sasvim obicno pitanje....da li ste dali vrijednost poklona barem toliko koliko ste požderali...??

al koga to briga....bitno da od cijelie svadbe/vjencanja...najbitniji je dojam...da li je bilo dovoljno za jesti i piti....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2012. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i eto nakon tih vaših mišljenja još sam uvjerenija da je moj stav ispravan; zašto uopće praviti svatove kada možete otići na neko super mjesto i imati prekrasne uspomene!?

osobno ne volim ići u svatove

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2012. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....ja sam eto imao sreću, pa sam bio u jedno 250 svatova.... tokom svoje "karijere"... svega sam se nagledao.... i stekao iskustvo kako i što želim da bude kada se ja budem ženio....
..i onda sam se jednog dana i ja ženio...i to u sali za koju sam čuo da n apladnjevima bude malo mesa....cuga se dugo čeka i tako te stvari...ali zbog , ja bi to nazvao "zemljopisnih" ne/prilika ja sam odlučio imati svatove u toj sali.... ali ovako sam došao kod čovjeka... objasnio tko sam, što sam..i da sam prošao jako puno dosta sala za svatove...napisao mali aneks ugovoru koji smo potpisivali, da u slučaju ako se odstupi od odgovora ja ne plačam NIŠTA.... 0 kuna... ljudi moji...ića, pića,kolača i svega ostalog je bilo..pa ajmo reći za još najmanje jedne svatove ( cca 330 ljudi ) hrana iz svatova se jela još slijedeća 2-3 dana... i to svaki dan po 40-tak ljudi na ručku/večeri... sve što se otvorilo,a nije se popilo mi je spremio za ponijeti...
...ti ljudi koji vode sale za svatove..oni su pravi političari...tamo gdje vide priliku da zayebu stvar...sigurno će ju zayebat..a ako vide da niste baš spremni za njihove egzibicije....vjerujte da će se pošteno potruditi...
..dakle, ne budite naivni...napravite aneks ugovoru..i sigurni ste da će sve biti ok....
.............................
e sad...što se tiče braće iz Petre&Ane... s njima sam poslovno surađivao.... a i moja je sestra imala tamo svatove.... i opet bilo je sve ok... možda opet zbog "aneksa"...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2012. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Tamna strana je jaaaaako dobro opisao večinu gostiju na svadbama... Shocked
@Pegy je sasvim u pravu - radije nekamo otputujte i uštedite si gomilu problema Smile
a ako baš želite praviti svadbu - poslušajte @sokrata Cool

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: