Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nogomet, Osijek, Dinamo, Kohorta, BBB, navijanje...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2006. 23:54 
Naslov:  Nogomet, Osijek, Dinamo, Kohorta, BBB, navijanje...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Navijačko nasilje: Izboli su me BBB-i prerušeni u Kohortu



Video iz drugog kuta

Kako god, cini se famozni "navijacki zakoni" nisu imali bas pretjeranog utjecaja na ponasanje navijaca. Sto se dalje ide, to se stravicnije stvari dogadjaju.

Meni je zanimljivo kako ekipa s tribina u ovom filmicu komentira ponasanje murije. Kao da nitko ne vidi da ekipa muriju gadja bocama, stolicama, stolovima... Jest da je ovdje Kohorta bila uznemirana zbog vijesti o izbodenom frajeru, ali agresija na agresiju radja samo novu agresiju...

Kako ponovno vratiti institut iskrenog i srcanog NAVIJANJA (ovo sada nije navijanje)? Kako sankcionirati one koji taj institut ne shvacaju ili ga zlorabljuju i pretvaraju u nasilje?!

A, Anonymous, kako bi ti to rijesio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2006. 1:43 
Naslov:  Re: Nogomet, Osijek, Dinamo, Kohorta, BBB, navijanje...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam riješenja konkretnog mislim da nema... Rolling Eyes nažalost....ovo što se dogodilo na utakmici nije normalno...ja stvarno ne znam šta je tim ljudima u tom trenutku u glavi pa rade takve stvari...stvarno ne znam osijek031.com smile
p.s.heh nisam nasjela na foru opet osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2006. 7:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kao i Englezi...uvesti kaznetine da im više ne padne na pamet praviti svinjarije...samo ima jedan problem - mentalitet ljudi...prvo bi njega trebalo promijeniti, a to je nemoguće...neki žive za ovakve situacije...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2006. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Zakon o navijacima nece nista rijesiti. Zakon sanira, a ne djeluje preventivno.
Englezi nisu ama bas nista rijesili osim sto su nasilje sklonili od svijetla medija.
Nasilje se sa stadiona preselilo na ulice. Jedina razilika kod Engleza sto imaju kodeks o ne napadanju nevinih ljudi. Mozes mirno hodati sa salom i dresom i nitko te nece dirati. Tamo huligani iskljucivo napadaju huligane. Mi nismo Englezi niti bi njihova "rjesenja" nama pomogla. Problem nije u tom cakijasu ili toj skupini ljudi, problem se upravo vidi nakon skuoba. Svi mediji su se osvrnuli na dogadjaj iskljucivo informativno. Svi se slazemo da to nije u redu, ali nitko to nije javno i ostro osudio. Vodje BBBa uopce ne zele to komentirati. Kad je igrac Dinama bio napadnut onda je to bilo krajnje brutalno i mediji ipurgeri su brujili o tome, rekao bih krajnje hrvatski (licemjerno). Konstantno ljudi glume Poncija Pilata sa izjavama to su pojedinci. 40 ljudi koji organizirano napadaju nije istup pojedinaca. Taj covjek koji se sumnjici za ubadanje nozem ima 35g te zenu i djecu. To nisu nikakvi teenageri vec "odrasli" ljudi. To sve skupa samo odrazava nase stanje dru stva. Sto se moze uciniti? Za pocetak javno osuditi taj nemili dogadjaj naci krivca te ga medijski objestiti na stup srama jer sama kazna ne vjerujem da ce biti ostra. Ja se iskreno nadam da nikom iz Osijeka nece pasti napamet svetiti se na isti ili slican nacin. Apeliram na osjecane i Kohortu da javnim istupom pokazemo da ne zelimo osvetu i pokazemo da smo i kao grad i kao navijacka skupina iznad toga. Ljubav prema svom klubu i gradu se ne iskazuje kroz mrznju prema drugima. Na taj nacin trebamo odgajati i nasu djecu... To je jedini pravi nacin....ostalo je sve saniranje posljedica.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoks
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2006. 23:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...kao i Englezi...uvesti kaznetine da im više ne padne na pamet praviti svinjarije...samo ima jedan problem - mentalitet ljudi...prvo bi njega trebalo promijeniti, a to je nemoguće...neki žive za ovakve situacije...


uveli su ih,i šta..stvorili su samim time samo još veće nerede i pizdarije.
kad ćete shvatiti da nas se sprječiti ne može?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2006. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može, može malko po ušima i da vidiš.
Pa malo tati i mami po novčaniku i da vidiš navijanja ali samo ušiju.
A to da je u Engleskoj gore nego prije Margarete griješiš, pitaj našu englesku ispostavu Kohorte kako se tamo ponaša na tekmi i oko stadiona.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2006. 8:53 
Naslov:  Re: Nogomet, Osijek, Dinamo, Kohorta, BBB, navijanje...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako Engleska i dalje prednjači po broju navijačkih nereda, meni se osobno sviđa kako je to kod njih riješeno.
Na stadionu i oko njega se neće dogoditi niti najmanji incident, tako da roditelji mogu bez razmišljanja o sigurnosti povesti djecu i zajedno uživati u nogometu.
A tučnjave se dogovaraju između hooligana na skrovitim mjestima gdje će se tuči isključivo oni koji to žele. Tako da neće stradati niti jedna nevina žrtva, niti će biti situacija 30 na jednoga. Pošteno.

To što englezi stvaraju pizdarije gdje god se pojave na kontinentu je već druga priča...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.12.2006. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zoks je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...kao i Englezi...uvesti kaznetine da im više ne padne na pamet praviti svinjarije...samo ima jedan problem - mentalitet ljudi...prvo bi njega trebalo promijeniti, a to je nemoguće...neki žive za ovakve situacije...


uveli su ih,i šta..stvorili su samim time samo još veće nerede i pizdarije.
kad ćete shvatiti da nas se sprječiti ne može?


...jel su svi Kohortaši poput tebe - tako fini i kulturni gradski dečki???...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2006. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah seljačine koje se skrivate u Kohorti što vam je skrivio novi tartan i jedan od najkvalitetnijih travnjaka u europi, da ga spalite bengalkama. Stvarno ste gluplji od onih koji su vam to naredili, zar u ovom gradu ništa ne može potrajati duže od 7 dana?
Zbog vaših jadnih postupaka stidim se što moram dijeliti istočnu tribinu sa vama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.12.2006. 0:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Ah seljačine koje se skrivate u Kohorti što vam je skrivio novi tartan i jedan od najkvalitetnijih travnjaka u europi, da ga spalite bengalkama. Stvarno ste gluplji od onih koji su vam to naredili, zar u ovom gradu ništa ne može potrajati duže od 7 dana?
Zbog vaših jadnih postupaka stidim se što moram dijeliti istočnu tribinu sa vama.


Ja osobno nisam uclanjen u kohortu ali mi je uzitak na istok među kohortu i navijati iz sveg glasa, ali je zalosno sto se to sve rijeđe događa, a i kada se dogodi to je kada Osijek igra protiv dinama ili hajduka... uvijek sam za bakljadu ili dimne bombe, ali sam protiv bacanja baklji na teren... stoga mislim kako ne spadam u tu skupinu, kako si ti to nazvao, "seljačina"... nadam se...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.12.2006. 1:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Navijačko nasilje: Izboli su me BBB-i prerušeni u Kohortu



Video iz drugog kuta

Kako god, cini se famozni "navijacki zakoni" nisu imali bas pretjeranog utjecaja na ponasanje navijaca. Sto se dalje ide, to se stravicnije stvari dogadjaju.

Meni je zanimljivo kako ekipa s tribina u ovom filmicu komentira ponasanje murije. Kao da nitko ne vidi da ekipa muriju gadja bocama, stolicama, stolovima... Jest da je ovdje Kohorta bila uznemirana zbog vijesti o izbodenom frajeru, ali agresija na agresiju radja samo novu agresiju...

Kako ponovno vratiti institut iskrenog i srcanog NAVIJANJA (ovo sada nije navijanje)? Kako sankcionirati one koji taj institut ne shvacaju ili ga zlorabljuju i pretvaraju u nasilje?!

A, Anonymous, kako bi ti to rijesio?


Za ovu priliku nemam rijesenja. Bio sam na toj tekmi i znam sta se događalo... negdje oko 10.minute se kohorta lijepo pokupila sa istoka i krenila u "pohod" na BBB-se, na na srecu ili nesrecu ( neka svatko definira sebi kako hoce ) ih je policija sprijecila.

Istina je da je kohorta bacala boce, stolice i stolove na policiju sto nije bilo u redu, ali sam isto tako vidio kako je policija u "jurisu" na kohortu mlatila sve na koje su naisli, nisu birali ni starost, ni spol nista.... Svojim sam ocima vidio kako su prebili jednog lika koji se jednostavno u krivo vrijeme naso na krivom mjestu... i je svaki murjak koji je prosao pored njega zastao kako bi ga udario pendrekom kako bi "pomogao" trociji kolega koji su ga vec mlatili da ga savladaju, tako da to sve govori o postenosti policije...

A za incident u kojem je izboden kohortas ne vidim bas nikako rijesenje... Ako krenmo istom mjerom na boyse kada opet budu dosli u osijek, kohorta ce biti proglasena bandom, huliganima i ne znam cime sve ne, a opet ako kohorta bude sutila i presa preko toga kao da se nije ni zbilo, kao prvo ispast ce pickice, a kao drugo opet ce doci boysi i opet napraviti isto sranje jer ce misliti kako ih se boje te ce na svakom gostovanju u osijeku devastirati, tuci i bosti svakoga na koga naiđu... stvarno ne vidim rijesenja...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bo
Offline
Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek-Amsterdam
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Ah seljačine koje se skrivate u Kohorti što vam je skrivio novi tartan i jedan od najkvalitetnijih travnjaka u europi, da ga spalite bengalkama. Stvarno ste gluplji od onih koji su vam to naredili, zar u ovom gradu ništa ne može potrajati duže od 7 dana?
Zbog vaših jadnih postupaka stidim se što moram dijeliti istočnu tribinu sa vama.


Tartan nije spaljen i molim te ubuduće se uputi u događaje prije nego što kreneš po svima srat. To je samo crna fleka koja se može sa cilit bengom skinuti u minuti.

_________________
Worker's struggle that inspires men to stand up for their rights
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
i need space
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: rawanda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi koji imate pitanja, primjedbe i ostalo na račun Kohorte od sada na našoj stranici! Prvo pročitajte tamo što se dogodilo sa tartanom a onda serite!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i need space je napisao/la: ›
Svi koji imate pitanja, primjedbe i ostalo na račun Kohorte od sada na našoj stranici! Prvo pročitajte tamo što se dogodilo sa tartanom a onda serite!

www.kohorta.net

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2006. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›


Apeliram na osjecane i Kohortu da javnim istupom pokazemo da ne zelimo osvetu i pokazemo da smo i kao grad i kao navijacka skupina iznad toga. Ljubav prema svom klubu i gradu se ne iskazuje kroz mrznju prema drugima. Na taj nacin trebamo odgajati i nasu djecu... To je jedini pravi nacin....ostalo je sve saniranje posljedica.


Kikach! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: