Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Domoljublje - šta je to?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.08.2011. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa, moglo bi se domoljublje različito tumačiti. Mada opisan nezgodnom kovanicom (pretpostavljam da je to predmet ismijavanja), pojam ima svoje mjesto i značenja. Ako ga se malo proširi i na one koji tvrde da im ništa ne znači, čak i tu postoji nekakav oblik osjećaja lojalnosti, pa makar i krugu ljudi koji dijele mišljenje. Recimo da je to slično.

Evo, na primjer – ovdje na forumu ima interesantnih interpretatora ovog pojma. Postoji dio forumaša kojima je domoljublje upravo ono što ta riječ doslovno i znači, ali to je manje interesantan dio za promatranje.

Meni je, recimo, interesantnija jedna druga skupina forumaša, koja je odavno prezrela domoljublje i tvrdi da je evoluirala u nešto više, pa sad s prijezirom gleda na te stvari… Ima tu i uvjerljivih likova, ne kažem. No, jedan noviji je naročit: wannabe kozmopolit koji nije u stanju izaći na kraj niti s različitostima u vlastitoj palanci, ali ga to ne sprječava da nas maltretira svojim fašistoidnim pozivanjem na uništenje i linč svega što se ne uklapa u njegovu neurotičnu sliku stvari. Pa, kad već apelira na admina da briše sve što se njemu ne sviđa, apeliram i ja da se ne dozvoli barem niti njegovo vrijeđanje. Problem nije samo vrijeđanje, nego i prilična doza histerije i neurotičnosti u postovima ovog forumaša, ali to je više njegov problem nego administratora. Kad bi uspio očistiti postove od ovih samorazarajućih emocija – našlo bi se i vrlo kvalitetnih opservacija.
Moram li navesti na koga mislim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.09.2011. 16:37 
Naslov:  Re: Domoljublje - šta je to?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › odgovor koji si ti citirao nema veze sa domoljubljem
Skriveno: 
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vilenjak je napisao/la: › bas nikoga na ovom osjecko-slavonskom portalu ne zanima / nije vrijedna komentara / misljenja / analize / diskusije?
Pa kad je ljudima pun kurac tih nekih poluvijesti. Nakon uhićenja Mladića bilo je samo pitanje vremena kad će past Hadžić jer za razliku od Mladića koji je bio general i imao zaštitu vojske, Hadžić nije bio nitko, obični kriminalac zato je kako sam i ranije napisao samo bilo pitanje vremena kad će ga uhitit, odnosno kad će se on predat.

A zašto nas još nezanima? Iz razloga što na milijun ranijih primjera smo vidjeli kako prolaze na Haškom sudu ljudi poput Hadžića koji u autobusima prevoze ranjenike iz bolnice na likvidacije. DOBIJU 5 GODINA.

Leteci mungos je napisao/la: ›
Bit ce zanimljivo slusati ono sto bi Hadzic imao za reci, a ako je suditi po onome sto je Boljkovac najavio - Hadzic bi mogao izreci tvrdnje od kojih ce se nekima slediti, a obiteljima poginulih i ranjenih - prokljucati krv u zilama.
Ne, bit će zanimljivo u kolikoj mjeri će naivni narod popušit ono što on ima za reči obzirom da večina ljudi koji ga je poznavala kaže de je on običan kriminalac koji nezna dvije suvisle rečenice izgovorit. To je čak i Hedl rekao.

ima li nešto veze s nečim stvar je argumentacije, a ne repeticije / magarećeg njakanja. prvo, stav koji si zauzeo u tom odgovoru jeste izrazito domoljuban (zaštitnička ljubav prema Domovini koja je ugrožena od Srbije i Haškog tribunala); drugo, pozicija koju si pritom zajahao nije tvoja osobna, već je pozicija domoljubnog kolektiva (nezanima nas umjesto ne zanima me); i treće, tvoje patetično laganje o prosječnoj visini kazni za zločin na Ovčari (dobiju 5 godina!), tvoja nepismenost (nezanima, nezna, veČina, za reČi), i konačno, tvoja nezainteresiranost za sudsko utvrđivanje odgovornosti predsjednika vukovarskog SDS-a / premijera tzv. SAO Slavonije, Baranje und Zapadnog Srema / predsjednika tzv. RSK -> može se pravdati jedino frenetičnim domoljubljem, odnosno može proći jedino u takvoj, domoljubnoj atmosferi. no bez domoljublja, laž je laž, nepismenost je nepismenost, odgovornost je odgovornost, ratni zločin je ratni zločin, a Mali Ivica je samo... mali Ivica.

tebe su izgleda kao malog ispustili u domoljubni kreč / nadozirali za cijeli život toliko da su ti i govanca vjerojatno domoljubna, a da toga uopće nisi svjestan. neka ošajdarena verzija galskog Obelixa, rvacki Domoljubix? evo, ne treba ići daleko u potrazi za govancima, dovoljno je pročitati tvoj post do kraja. poželio si strašno / najstrašnije uvrijediti Vilenjaka, napregao se / napirio, no ono što je iz tebe izletilo

Skriveno: 
Moja mama porijeklom je iz Čačka, a tata i Zemuna, mene su kao malog neki cigani izjebali u dupe pet puta i naložili me da razmišljam antihrvatski i eto sad sam došao tu na forum 031 srat protiv svega što bi moglo zvučati kao: Hrvati, Hrvat, hrvatski, Domovina, domoljublje i sl.

za civilizirane ljude nije, niti može biti uvreda, ali jeste domoljubni proljev / pejzaž Domovine u kojoj nema mjesta za Rome i Srbe, i u kojoj silovano dijete nosi krivnju što je silovano. i što ćeš sad nesrićo, tako zasran vlastitim domoljubljem? hajde, obriši se / operi, pa da nastavimo diskusiju.


...



Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Pa, moglo bi se domoljublje različito tumačiti. Mada opisan nezgodnom kovanicom (pretpostavljam da je to predmet ismijavanja), pojam ima svoje mjesto i značenja. Ako ga se malo proširi i na one koji tvrde da im ništa ne znači, čak i tu postoji nekakav oblik osjećaja lojalnosti, pa makar i krugu ljudi koji dijele mišljenje. Recimo da je to slično.

domoljublje je, dakle, jednoumlje. pa sad, ovaj, kako da ti kažem... slažem se. vidim, i tebi se (valjda od silnog naprezanja da kažete nešto pametno?!), omakla nesvjestica, pa si se izlanula. i darovala nam traženi link između domoljublja i rodoljublja. naime, upravo je taj tvoj "osjećaj lojalnosti prema krugu ljudi koji dijele mišljenje" ključan za analizu / razumijevanje domoljublja hrvatske desnice. jer domoljublje za vas nije ljubav prema vlastitom domu / gradu / regiji u kojoj živite (sa različitim ljudima / mišljenjima), nije čak ni krajiška odanost prema caru / državi / aparatu vlasti (mada igra bitnu financijsku i društvenu ulogu), u pitanju je prije svega katoličanstvena sigurnost jednoumlja koju vam pruža monoetnička nacionalna ideologija, a koju manifestirate kroz tzv. ljubav prema Hrvatstvu, ma gdje se ono nalazilo. od Argentine do Kine preko Dretelja i Čapljine. i zato su stranke kojima je politički program upravo domoljublje (HDZ i HSP na državnoj, HDSSB na regionalnoj razini), pretpolitičke, a ne političke stranke. a takvima je mjesto u prvoj polovini 19. stoljeća, ne u današnjici. sasvim sigurno ne u današnjoj Slavoniji koja će i dalje propadati dokle god ju budu vodili hrvatski domoljubi. dakle, oni koji se, po defaultu, više brinu za metafizički život Janjevaca na Kosovu nego za stvarne živote Slavonaca u Slavoniji.

a sad mi reci dušo, koju ti ono stranku na ovom forumu zastupaš?


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › No, jedan noviji je naročit: wannabe kozmopolit koji nije u stanju izaći na kraj niti s različitostima u vlastitoj palanci, ali ga to ne sprječava da nas maltretira svojim fašistoidnim pozivanjem na uništenje i linč svega što se ne uklapa u njegovu neurotičnu sliku stvari. Pa, kad već apelira na admina da briše sve što se njemu ne sviđa, apeliram i ja da se ne dozvoli barem niti njegovo vrijeđanje.

upozoravanje na off-topic postove nije isto što i upozoravanje na starčevićanski šovinizam. prvo je dužnost pokretača topica, drugo pak obaveza svih civiliziranih građana. inače, ne bih se ja baš tako olako, da sam na tvome mjestu, razbacivao kategorijama tipa stariji ili noviji, to be or wannabe, kozmopolitizam, neofašizam, itd. naime, postoji realna mogućnost da ponovno ispadneš glupa. razlike između fašizma i antifašizma, totalitarnog i liberalnog društva, te nacionalnih i individualnih sloboda pojasnio sam u nekoliko navrata, na raznim topicima. razumljivo je da ih neka blajhana pravašica ne može ni shvatiti ni prihvatiti, no nije razumljivo, niti je prihvatljivo, da ih ne shvaća administracija koja pretendira voditi urbani forum.

nije to velika mudrost. dovoljno je umjesto imbecilnih "don't be evil" cajki u pravilnik zapisati građansku sinkopu -> no tolerance for intolerance! istina, manje je (financijski) isplativo. no, tako je to uvijek bilo; kao što nema jazza u turbo-folk klubovima, tako nema ni gradskog života u domoljubnim svinjcima.
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2011. 19:50 
Naslov:  Re: Domoljublje - šta je to?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): › nije to velika mudrost. dovoljno je umjesto imbecilnih "don't be evil" cajki u pravilnik zapisati građansku sinkopu -> no tolerance for intolerance! istina, manje je (financijski) isplativo. no, tako je to uvijek bilo; kao što nema jazza u turbo-folk klubovima, tako nema ni gradskog života u domoljubnim svinjcima.
 
Ajde molim te, prvo režiraš tuđe postove da oni poprime sasvim drugo značenje, onda kažeš kako to ništa neznači, a zatim tuđu reakciju u kojoj se želi pokazati što si htio napraviti s tim režiranjem postova, nazivaš šta ti ja znam čime i odjednom prebacuješ na neku priču preuzvišenog moraliste, pacifista ili što god več.
Ček da vidim di je onaj smajl za povračanje?! Eo ga: osijek031.com smile
Proziran si ko najlon čarape, a nebriješ noge pa liči na svašta!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2011. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
razlike između fašizma i antifašizma, totalitarnog i liberalnog društva, te nacionalnih i individualnih sloboda pojasnio sam u nekoliko navrata, na raznim topicima.


Očito nedovoljno dobro, jer nitko nije razumio. Zato jer ovi pojmovi nikad nisu bili bliže nego u tvojim objašnjenjima.

Vilenjak je napisao/la: ›
pejzaž Domovine u kojoj nema mjesta za Rome i Srbe, i u kojoj silovano dijete nosi krivnju što je silovano.


Pokušavam se sjetiti nekog svog posta u kojem sam ovakvo što napisala, no ne uspijevam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2011. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Vilenjak je napisao/la: ›
pejzaž Domovine u kojoj nema mjesta za Rome i Srbe, i u kojoj silovano dijete nosi krivnju što je silovano.
Pokušavam se sjetiti nekog svog posta u kojem sam ovakvo što napisala, no ne uspijevam...
Sharon, ne pristaje ti ta blesavost.

Blesavost u rangu onih sto su se, podrzavajuci Treci Reich ili Paveliceve rasne zakone, pravili blesavima kako oni nemaju pojma o cemu se tu zapravo radi. Odvode tamo neke ljude, nemam pojma, valjda ih vode na izlet. Blago njima.

Kao i oni sto su se '91 i poslije pravili blesavi kad su gradjani Osijeka odvodjeni na obalu Drave, gdje im se zavezanih ruku i prelijepljenih usta pucalo u potiljak, onako kako ni zivotinje ne rade jedna drugoj.

No doista - ta "blesavost", profinjena je to nota svih pravih simpatizera fasizma koji u svojim zivoticima nemaju snage priznati ni sami sebi da su pravi, nepatvoreni, istinski fasisti i mrzitelji (dijela) ljudskog roda.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2011. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ama, čekaj malo, @mungose! Otkud ti da sam ja ikakav simpatizer fašizma?! Niti u postovima niti u dubini duše. Jednom zauvijek: prezirem sve kretenske režime koji su ljude deportirali, zatvarali, pljačkali i ubijali iz bilo kojeg razloga. Mog prijezira je vrijedan fašizam/nacizam tridesetih i četrdesetih godina 20.st., komunizam/staljinizam 50-tih i svi ostali kretenski "izmi" koji su se kotili kroz povijest. Hvala Svevišnjem pa je makar Europa malo evoluirala i pobijedila ih.
No, bljutavo mi je ovo pretenciozno preseravanje i podmetanje fašizma pod patriotizam, a komunizma pod pravednost. Stupidno, ograničeno i ide na jetra. Vječito jedni te isti stereotipi s ukrasnom crvenom mašnicom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 10:49 
Naslov:  Re: Domoljublje - šta je to?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo odgovora za one koji to dosad nisu shvatili...
Treba li ih imenovati? Ma ne, prepoznat će se oni.




_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2011. 6:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Domoljublje je kad čovjek voli svoju domovinu, a da bi se znalo što je Domoljublje mora se znati i što je Domovina.

Domovinu čini omeđen teritorijalni prostor, narod koji živi na tom prostoru i obogačuje ga svojim radom i stečeno bogatstvo radom naroda.

Prema tome, Domoljublje je ljubav prema teritoriju, narodu i bogatstvima.

Dodatno pojašnjenje


Zadnja promjena: francika; 07.09.2011. 7:38; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.09.2011. 7:22 
Naslov:  Re: Domoljublje - šta je to?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›

dobro je Ivice, odmori malo.


...


Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › No doista - ta "blesavost", profinjena je to nota svih pravih simpatizera fasizma koji u svojim zivoticima nemaju snage priznati ni sami sebi da su pravi, nepatvoreni, istinski fasisti i mrzitelji (dijela) ljudskog roda.

ih, fascisti... mislis da rvacki domoljubi znaju talijanski / latinski? govori bre srpski da te ceo domoljubni svet razume. istina, nije ni danasnja Europa, koja je svojevremeno rodila i fasizam i nacizam (a ranije i rasizam), cijepljena od "blesavosti" (daleko od toga), no vidis da se rvacki domoljupci, u pokusaju da ispadnu Englezi, ne pronalaze u tim stranjskim izrazima. treba im dakle, razumijevanja radi, ponuditi nase (provincijsko) dvoriste / nase "autohtone" izraze / nase endeme. nasu, jelte, velebitsku degeniju (molim, ovo nema veze s madjarskim botanicarom Degenom, vec s degenerlukom).

izvorno, radi se o nekoj osajdarenoj, morlackoj verziji mitteleuropskog nacional-socijalizma, i mrznji (citaj strahu) prema razlicitosti (ne toliko prema odredjenim grupama ljudi, obzirom da su one samo varijabla u domoljubnoj jednadzbi). dakle, kad govorimo o domacoj "blesavosti", onda govorimo o pravaskom ustastvu u kojem je teziste stavljeno na suverenost ethnosa, a ne, kao npr. u Mussolinijevom fasizmu, na suverenost drzave (posebice ne pravne). otud i tako elegantni skok pionira-domoljubaca iz komunistickog u nacionalisticki totalitarizam, sto je karakter drustva, a ne drzave. fenomen pak "blesavosti", koji si primjetio kod Sharon (ja bih tu dodao i sklonost intrigama / konspiraciji / sveckoj zaveri), redom nose sve pretpoliticke stranke u Hrvata; od HDZ-a (Zna se), preko HSP-a (Ante, prezime mu znate), do HDSSB-a (stranka Onog cije se ime ne izgovara).

pogledaj samo ovu prvorazrednu "paletu blesavosti" na zvanicnom portalu HSP-a. od blesave matematike (2011 - 1861 - 4 = 150) preko blesave fizike (u borbi protiv velikosrpstva nestali Romi i Zidovi) i blesave kemije (cisti Josip Frank istinski sljednik Starceviceve misli) do blesave poezije (Oj Ustase, braco mila, duboka je voda Drina... odmah u sljedecem klipu). ima toga jos, al ko ce sve nabrajat. inace, zanimljivo je kronoloski pratiti tu pravasku "blesavost". od samih pocetaka, dakle od pojave onog rasnog ludjaka Starcevica, jadni pravasi nisu smjeli naglas reci sto stvarno misle / osjecaju. ni pod Becom, ni pod Pestom, ni pod Beogradom. no, cak i kad su drzali apsolutnu vlast u Hrvatskoj, "blesavost" ih nije napustala (skrivanje ustaskih logora smrti od ociju javnosti). dakle, ni pod sobom. i onda slijedi zanimljiv "obrat" / kristalizacija pravaskog domoljublja. umjesto da im se razina "blesavosti" smanjuje, u skladu s razvojem ljudskih i gradjanskih sloboda (druga polovina 20. stoljeca), ona se povecavala. poglavito se naglo povecala u ovom posljednjem, tzv. Domovinskom ratu, a razmjerno prisutnosti stranih medija / satelita / medjunarodnih promatraca / Haskog tribunala. na koncu se toliko povecala / rasirila da je izbila prava epidemija "blesavosti" koja je zahvatila kompletnu Domovinu. samo su casni pojedinci, snagom vlastite ljudskosti / covjekoljublja, ostali zdravi.


...


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › prezirem sve kretenske režime koji su ljude deportirali, zatvarali, pljačkali i ubijali iz bilo kojeg razloga. Mog prijezira je vrijedan fašizam/nacizam tridesetih i četrdesetih godina 20.st., komunizam/staljinizam 50-tih i svi ostali kretenski "izmi" koji su se kotili kroz povijest.

jest, jest, isto je rekao i Branimir Glavaš na suđenju u Zagrebu. Vojislav Šešelj također u Hagu. isto govore i svi ratni zločinci kad ih suočiš sa zločinima. no nikada, niti jednom rječju, niti jednim činom / djelom, dakle isto kao i ti na ovom forumu, Glavaš nije osudio konkretni ustaški režim i konkretni genocid počinjen na konkretnim Romima, konkretnim Židovima i konkretnim Srbima u konkretnoj Nezavisnoj državi Hrvatskoj. štoviše, promovirao je (čini to i dalje, u očekivanju povratka na vlast) ustašku ideologiju, isto kao što ju i ti, svojom promocijom ustaškog HSP-a, ovdje promoviraš.


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › bljutavo mi je ovo podmetanje fašizma pod patriotizam

naravno da ti je bljutavo, tako se vjerojatno osjećaš i svako jutro kad se suočiš sa svojim domoljubnim likom u ogledalu. no o tome tko ovdje podmeće neofašističko ustaštvo pod domoljublje, dozvoli, postoje različita mišljenja. ja recimo mislim, a to sam i argumentirao, da to radiš upravo ti sa svojim stranačkim drugarima.


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › [...] komunizam/staljinizam [...] komunizma [...]

Postano: 12.05.2011. 19:06
Skriveno: 
Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Nju, ionako, s vremena na vrijeme uhvati sindrom naknadne pameti, pa nam tu malo održi koje loše predavanje o ženevskoj konvenciji, ratnom pravu, o Del Ponte, Louis Arbour, pa malo opanjkava branitelje naše borce, pa malo komparira kako bi ona znala bolje… No, sve te lijeve desne teorije gube na težini jer su propustile testiranje u praksi. Tako se dogodila stvarnost u kojoj nigdje nije bilo ove superiorne intelektualne kaste; ostali su samo naivci s iskrenom emocijom prema rodnoj grudi, naivni toliko da nisu žalili vlastite krvi da bi je spasili od krvnika. I spasili su je, kako god su znali i umjeli.

(moj bold)



(duration: 2 min)



...


simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Evo odgovora za one koji to dosad nisu shvatili...
Treba li ih imenovati? Ma ne, prepoznat će se oni.


Simo, sunce ti tvoje intrigantsko, ti mene uvijek razveseliš (poput Malog Domoljubixa, premda on jadničak uistinu nije kriv). pa dobro Simo, ako je Ćopićeva Ježeva kućica kristalno jasan odgovor na pitanje što je to domoljublje - zašto je onda ta domoljubna poema šutnuta iz domoljubne lektire?

da nije možda zbog, khm, khm, upravo... domoljublja?
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2011. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Evo odgovora za one koji to dosad nisu shvatili...
Treba li ih imenovati? Ma ne, prepoznat će se oni.


Simo, sunce ti tvoje intrigantsko, ti mene uvijek razveseliš (poput Malog Domoljubixa, premda on jadničak uistinu nije kriv). pa dobro Simo, ako je Ćopićeva Ježeva kućica kristalno jasan odgovor na pitanje što je to domoljublje - zašto je onda ta domoljubna poema šutnuta iz domoljubne lektire?

da nije možda zbog, khm, khm, upravo... domoljublja?
 


Vidim da imamo identifikaciju ... osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2011. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ogledalce, ogledalce moje – reci: na svijetu najbljutaviji tko je?



Ustanem ja, tako, ujutro (svakog jutra) i prvo se pogledam u ogledalo. A, što drugo?! Osjećam se nekako bljutavo, no pitam se: zašto?

Forumaš Vilenjak kaže da je to zato jer sam ja, kao i svaki ratni zločinac, rasist i volim svoj dom zato što u njemu nema – Židova ni Roma. Za ove prve nisam sigurna ima li ih uopće ili nema, kao i za eventualne pripadnike drugih etničkih skupina oko mene, budući da susjedima ne brojim krvna zrnca. Što se Roma tiče – sigurna sam da su mi prvi susjedi Romi, jer se njihovo dijete svaki dan igra s mojim i više je u mojoj kući nego doma. Ako se zatekne u vrijeme kakvog obroka – jede što i moje dijete, voće i sladolede dijeli s mojim djetetom, igračke i bojice koriste skupa. Ponekad se pokeftaju, no pomire se opet popodne. Kakav je karakter tih konflikata – međunacionalni ili ne – doista ne znam, jer ne ulazim u dječje svađe. Međutim, morat ću, inače mi ne gine zvati Vilenjaka kao promatrača dječjih ratova, pa da on procijeni je li ovdje riječ o rasizmu ili o lopti s Hello, Kitty.

A, opet, ako nije rasizam, možda se ja, zapravo, bljutavo ćutim krize srednjih godina radi… Kuca ona na vrata svakoga dana, barem po godinama koje brojim. Htio čovjek ili ne – pukne ga ta stvar jednako kao i pubertet prije 30-tak godina. Samo, moram priznati da je ovo malo manje konfuzno stanje, ipak inteligentnije od puberteta. Ajde, barem nešto…

E, ako nije ni rasizam ni midlife-crisis, onda uzrok bljutavosti može biti gospodarsko-ekonomska sudba huda ovih post-tranzicijskih godina ove domovine koju ljubim i koju dijelim sa svima koji žive u njoj, ljubili je ili ne. Bljutavost, sasvim pouzdano, može izazvati kakav kredit u švicarcima, još ako je stambeni – jao, kuku – zatim klimava radna mjesta u tzv. realnom sektoru, budući da spadam u nesretnike koji ne rade u onom sretnom i skupom – nerealnom (pa kako god to zvučalo, na primjer, tamo nekom marsovcu koji bi pokušao shvatiti kako je to moguće). Opća propast gospodarstva, težak opstanak ovoga što još radi puno za male novce – vjerujem da su razlozi ne za bljutavost, nego za popi…

Ipak, možda jutarnja bljutavost i pri pomisli da sam pročitala i kakav bljutav post na mom omiljenom forumu. I, tko bi vjerovao, upravo od najžešćih pobornika demokratičnosti, ljudskih prava, prava na mišljenje, prava na različitosti itd. Šteta, ispada da je ova „borba“ samo jadni nusprodukt (da ne bih upotrijebila ružniju riječ) frustrirane ekipe koja više ne smije pendrecima na različitosti. Otud ovo glupavo pendrečenje po forumu.

No, razlozi su raskrinkani:

Vilenjak je napisao/la: ›
sorry mladicu, ali Vilenjak ljubi iskljucivo sebe.


Kozmopolitski, nema što!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.09.2011. 13:40 
Naslov:  Re: Domoljublje - šta je to?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › imamo identifikaciju
Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › razlozi su raskrinkani


Skriveno: 
identificirati! locirati! uhititi! transferirati!

dosadno u materinu. over & over & over again, i tako dvadeset godina. znaju li domoljupci išta drugo osim orjunaškog udbašenja / prokazivanja "neprijatelja"? npr. -> diskutirati? odgovoriti na neko od ovdje postavljenih pitanja? ponuditi neke argumente / priloge tezi o "pozitivnom domoljublju"? očigledno ne, ma koliko im šansi pružao. jedna pjesmica, dvije slikice, tri suzice, i to je to. koji će im diskusija kad imaju domoljublje? ne treba čuditi ovakav kvalitet raspri na forumu zatrpanom domoljupcima. dovoljno je pogledati kvalitet domoljubnih političara u Osijeku, Slavoniji i Hrvatskoj. može i šire, obrazac je identičan. sve njih, dakle najgore od najgorih, izbacilo je / lansiralo upravo domoljublje. i to sa dna kace. Milošević, Šešelj, Koštunica, Tuđman, Šušak, Šeks, Glavaš, Đapić, Sanader, Kosorica, itd. itd.

no nije problem u domoljubnim političarima / profesionalcima. daleko najjači su mi ovi "domoljubni birači" koji, kao, kritiziraju nešto vlast, ali to ne rade u vlastito, već u domoljubno ime. kao, ma, može ta naša domoljubna vlast biti puno, puno bolja. ideeeeš... pa što nije, kad može?! prošlo je 20 godina / nekoliko demokratskih izbora. dakle, ne može. to je kao kad šokački baja isere ogromno (4 000 000 x veće od njega) govno na livadi, pohvali se selu / kumovima / ženi / sinovima, pa se onda krene molit sv. Antunu da mu muhe okupljene oko "ponosa" sagrade kuću dostojnu življenja. i onda, pazi samo imbecilne hipokrizije, kritizira / pizdi na muhe što mu dom smrdi.






no dobro, idemo jos jednom isprobati kako domoljupcici reagiraju na diskusiju.

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): › domoljublje, šta je to?
To je ono što ti gajiš prema jednoj drugoj državi!
sorry mladicu, ali Vilenjak ljubi iskljucivo sebe.
Kozmopolitski, nema što!

frljas li ga frljas, sve s uklicnikom / dernjavom. hajde da ti pomognem. umjesto kozmopolitizma stavi covjekoljublje, a usklicnik stavi na covjeka.

Skriveno: 
jos jednom, prof. Milan Kangrga

"Nacionalizam, naime, počiva, i to isključivo počiva na - sentimentu, blago rečeno, pa taj sentiment vjerojatno proizlazi iz genetski naslijeđene i naknadno u obitelji ili okolini odnjegovane, i tako duboko u podsvijesti sačuvane jezgre tog atavističkog sindroma. [...] Grubo, ali pogođeno rečeno, takav se tip pojedinca bori u samome sebi protiv samog jezgra ljudskosti, pa krećući se linijom manjeg otpora istraje na svojoj pukoj prirodnosti. Linija manjeg otpora u ovome se slučaju sastoji upravo u tome, što biti čovjek nije nešto naprosto dano ili na-rođeno (nitko se nije naprosto rodio čovjekom, jer to je bitna karakteristika životinje, kojoj je dostatno da se izlegne i da od mladunčeta izraste u svoju punu zrelost, i to u skladu sa svojom unaprijed danom i zadanom vrstom kao vlastitom prirodom, ona jeste ta priroda, i bitno ostaje njoj primjerena). Čovjeku to jednostavno - nije dano. Ali je, naravno, vrlo komotno i ne zahtijeva mnogo truda da se bude i ostane to što bez napora - naprosto jesi, čista priroda!

Kada iz sebe ne možeš - doslovno rečeno - napraviti čovjeka (to se naziva: raditi na samome sebi da bi postao to i to, kako bi svojim vlastitim djelom, trudom, mukom, "u znoju lica svoga", kao što kaže već Biblija, stvaralaštvom - da bi dakle postao konkretno društveno i prije svega posebno ljudsko biće, sa svim svojim, tek tom djelatnošću razigranim i manifestiranim sposobnostima i talentima, koji te tako čine individualnošću i osobenošću), onda ti još preostaje samo da se pozoveš na jedinu moguću općost u smislu generalnosti, za razliku od univerzalnosti. [...] Kako ne bi "svisnuo od muke u svojoj neoblikovanoj usamljenosti", ti se prikloniš, baš tako: prikloniš se ili prisloniš (da ne padneš u ništavilo) drugima sličnim sebi, koji su takođe ostali to ljudski prazno ništa ili čista (rodovsko-plemenska) - prirodnost. Pa si onda "bar nešto" ... pa se time onda možeš čak i "ponositi", jer ti ništa drugo ne preostaje.

Dakle, kada nisi u sebi imao dostatne snage da postaješ čovjekom (jer to je mukotrpan proces koji traje čitava života!), pa je dospijeti k sebi kao čovjeku jedini istinski zadatak, onda si i ostao puko ništa. Taj se zadatak naime uvijek iznova postavlja pred tebe na putu k sebi kao oblikovanoj i oplemenjenoj ljudskoj jedinki, te upravo to sacinjava jedinu istinsku radost čovjekovu, koji se onda slobodno može pogledati u zrcalo, a da se ne stidi pred samim sobom.

Mogli bismo dakle kazati: Nacionalist je nezreli čovjek."



...


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Forumaš Vilenjak kaže da je to zato jer sam ja, kao i svaki ratni zločinac, rasist i volim svoj dom zato što u njemu nema – Židova ni Roma.
ne kaze to Vilenjak, vec tvoj Otac i tvoja Stranka koju na ovom portalu ti zastupas. btw. di nestadose Serbi iz domoljubne jednaCbe? "zaboravila"?


...


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Za ove prve nisam sigurna ima li ih uopće ili nema,

O NAŠIM AKTIVNOSTIMA
Darko Fischer i Drago Kohn

Ukratko o Židovskoj općini Osijek

Prvi Židovi na teritoriju današnjeg Osijeka spominju se još u vrijeme antičke Murse u 3. stoljeću, a njihovo prisustvo poznato je i u vrijeme turskog Osijeka. Trajno se Židovi naseljavaju u Osijeku s dolaskom austrijske vojske u 18. stoljeću, najprije kao pojedinci u službi austrijske vojske, zatim kao obitelji i konačno kao jaka etnička i vjerska zajednica. Zajednica je od početka bila i do danas zadržala etničko i vjersko obilježje. Osnovala je groblja, sagradila sinagoge i školu, imala je zapažene kulturne, sportske, religiozne, društvene i političke aktivnosti. Židovska općina osnovana je i neprekidno djeluje od 1849.godine, osim prekida u vrijeme Drugog svjetskog rata. U razdoblju Holokausta od 1941. do 1945. zajednica je gotovo potpuno uništena. Oko 100 Židova, koliko ih je ostalo u Osijeku, nakon što ih se polovica preživjelih iselila 1948. u Izrael, uspjela je i danas uspijeva brinuti se o svojim članovima i kulturnom naslijeđu svojih predaka. Zajednica je dala razmjerno veliki broj utjecajnih pojedinaca na području umjetnosti, kulture, ekonomskog razvoja, prava i medicine. Židovska općina Osijek nagrađena je Grbom grada Osijeka 2003. godine za doprinos multietničkom i multi-kulturalnom obilježju grada kojem su Židovi uvijek davali europski karakter.



...


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › kao i za eventualne pripadnike drugih etničkih skupina oko mene, budući da susjedima ne brojim krvna zrnca. Što se Roma tiče – sigurna sam da su mi prvi susjedi Romi,

kako sad, pa nisi li u prethodnoj recenici izjavila da susjedima ne brojis krvna zrnca? zbunite zastor, spustila sam se? no dobro, pogledajmo sto veli tvoja stranka o brojanju krvnih zrnaca:

Skriveno: 


surprise, surprise, prve tri temeljne "vrijednosti" odnose se upravo na -> brojanje krvnih zrnaca (ethnos).


...


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › jer se njihovo dijete svaki dan igra s mojim i više je u mojoj kući nego doma. Ako se zatekne u vrijeme kakvog obroka – jede što i moje dijete, voće i sladolede dijeli s mojim djetetom, igračke i bojice koriste skupa. Ponekad se pokeftaju, no pomire se opet popodne. Kakav je karakter tih konflikata – međunacionalni ili ne – doista ne znam, jer ne ulazim u dječje svađe. Međutim, morat ću, inače mi ne gine zvati Vilenjaka kao promatrača dječjih ratova, pa da on procijeni je li ovdje riječ o rasizmu ili o lopti s Hello, Kitty.

sto ti radis u svojoj kuci mene stvarno ne zanima. mene zanimaju tvoji stavovi i tvoja ideologija koju javno promoviras, a koja direktno ugrozava moju slobodu. u ovom konkretnom slucaju, radi se i o slobodi tog romskog djeteta. drugo, ma koliko se "blesava" pravila / izigravala istinsku *, neces uspjeti izblesaviti cinjenicu da ovdje nije bilo rijeci o djecjim ratovima, vec o ratovima / genocidu odraslih. ustaskom genocidu u kojem su itekako stradala i -> djeca.

Skriveno: 




pitam se samo sto ces odgovoriti tom djetetu, ciji baka i djeda zasigurno nisu iz Osijeka (vec najvjerojatnije iz Srbije), kada malkic poraste i sazna da si promotor stranke koja je istrijebila kompletan romski narod s hrvatskih prostora? ili kad to sazna tvoje rodjeno dijete? vidis, to bi bilo zanimljivo cuti. u medjuvremenu (dok djeca ne porastu), poslusajmo svjedocanstvo jednog od rijetkih Roma koji je, igrom slucaja, prezivio pravasko domoljublje. 10. travnja 1941. godine, dakle kada je tvoja Domovina uspostavljena, imao je 10 godina.



Nadir Dedic, Ljudi XX stoljeca
duration: 56 min



...


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › A, opet, ako nije rasizam, možda se ja, zapravo, bljutavo ćutim krize srednjih godina radi… Kuca ona na vrata svakoga dana, barem po godinama koje brojim. Htio čovjek ili ne – pukne ga ta stvar jednako kao i pubertet prije 30-tak godina. Samo, moram priznati da je ovo malo manje konfuzno stanje, ipak inteligentnije od puberteta. Ajde, barem nešto…

hajde, necemo o tome sto je sve tebe u zivotu puknilo. ili nije. zadrzimo se na domoljublju.


...


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › E, ako nije ni rasizam ni midlife-crisis, onda uzrok bljutavosti može biti gospodarsko-ekonomska sudba huda ovih post-tranzicijskih godina ove domovine koju ljubim i koju dijelim sa svima koji žive u njoj, ljubili je ili ne. Bljutavost, sasvim pouzdano, može izazvati kakav kredit u švicarcima, još ako je stambeni – jao, kuku – zatim klimava radna mjesta u tzv. realnom sektoru, budući da spadam u nesretnike koji ne rade u onom sretnom i skupom – nerealnom (pa kako god to zvučalo, na primjer, tamo nekom marsovcu koji bi pokušao shvatiti kako je to moguće). Opća propast gospodarstva, težak opstanak ovoga što još radi puno za male novce – vjerujem da su razlozi ne za bljutavost, nego za popi…

posebice ako "cutis" da si upravo ti uzrok takvom stanju. rekoh vec 1 000 puta, no nije zgorega jos jednom ponoviti -> tvoje domoljublje (ili pak domoljublje onog * Chagera) moglo je rezultirati iskljucivo ovakvom, kriminalnom gospodarskom situacijom. ako je pak rijec o Slavoniji, a ne Hrvatskoj (koja prezivljava na racun turisticke sezone), upravo je koncept suverenog hrvatstva (i suverenog srpstva) bio katastrofalan za buducnost / sadasnjost te regije.

no, kod tebe nije rijec ni o Republici Hrvatskoj, koju je stvorio ZAVNOH, ni o Slavoniji, koju su frankovci uvijek mrzili (drzali ju madjarskom smicalicom). mozes li onda, barem onako odokativno, ocijeniti gdje se nalaze granice te tvoje famozne Domovine koju tako snazno ljubis? rijeka Drina? Zemun / Vojvodina? Janjevo / Kosovo? Kajmanski otoci?


...


Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Ipak, možda jutarnja bljutavost i pri pomisli da sam pročitala i kakav bljutav post na mom omiljenom forumu. I, tko bi vjerovao, upravo od najžešćih pobornika demokratičnosti, ljudskih prava, prava na mišljenje, prava na različitosti itd. Šteta, ispada da je ova „borba“ samo jadni nusprodukt (da ne bih upotrijebila ružniju riječ) frustrirane ekipe koja više ne smije pendrecima na različitosti. Otud ovo glupavo pendrečenje po forumu.

01.06.2011. (sa topica "Mladez HSP-a")
Skriveno: 
Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
tempus031 je napisao/la (Pogledaj post): › ljevičar
Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › čitati ljevičare
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › staljinističko - ljevičarskog
nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): › zadrti ljevičari
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › ljevičarsko-liberalno-komunistička sranja
chager je napisao/la (Pogledaj post): › osmi sekretar SKOJ-a
chager je napisao/la (Pogledaj post): › otkriva da si bila PD-ovac, pa brinula nad tekovinama NOB-a
chager je napisao/la (Pogledaj post): › Možda je ovo dio kampanje koja nam predstoji? Pokazalo se da SDP nema neko rješenje, a Milanovića nema u javnosti. Sigurno vrijeme krati na ovom forumu u kasne sate. Kad ga ona šugava Kosorica ubija u pojam, ne bi me čudilo da je politički transić
Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › zakleti ljevičari
Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › I ja bih se osječao tako kad ti propadne država u kojoj si smio misliti samo kao partija
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › "učitelj" i "propovjednik" anarhističko -liberalno-staljinističko-komunističke doktrine
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › učenik svojeg uzora staljinova tužitelja Berrije.
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › čln orjunaške ekipe
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › prošao izobrazbu medijskog djelovanja organiziranu od strane Soroša i njegovih eksponenata.
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › orjunaške gamadi i nikoristi i sinova jugokomunističkih oficira
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › pravi orjunaš
mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › tvoja partija

ljevicar, jugonostalgicar, komunist, clan Partije, itd., na to obicno ne reagiram. zato sto me silno zabavlja. naime, mladi glavasoidni mozgici formirani u domoljubnom jednoumlju tesko mogu shvatiti da je bilo ljudi (nemali broj) koji su sasvim lijepo zivjeli u SR Hrvatskoj, a da nisu bili ni clanovi Partije, ni ljevicari. za pretpostaviti je da svako jutro ta "mladez" roditeljima pljune u lice?! pa, vjerojatno ne. u pitanju je nesto drugo / bitnije -> u pitanju je totalitaristicki obrazac po kojem se svakih nekoliko desetljeca, prilikom promjene rezima / drzave, brise stara i pise sasvim nova povijest. ali iz temelja! dakle, ne radi se tu samo o rusenju spomenika (HDZ je taj posao u Osijeku temeljito napravio), sto je vise stvar simbolike, vec se radi i o rusenju sjecanja / brisanju podataka na hard disku. taj fenomen tragikomicno je uocljiv kod penzica sto se skupljaju na osjeckoj pijaci. dovoljno je lagano se pribliziti i slusati sto ti ljudi, o vlastitoj proslosti, pricaju / izmisljaju. sasvim je opravdano pretpostaviti da ce se i ova glavasoidna mladez tako ponasati za 50-ak godina. profesor Kangrga takve je (polu)ljude okarakterizirao kao -> svercere vlastitih zivota. no postoje i ljudi koji se vlastite proslosti ne stide. zato sto sebe i svoje Ja nikada nisu vezali ni uz drzavu, ni uz sistem, ni uz neku politicku partiju.

optuzba za ljevicarstvo posebice je interesantna / zabavna. zasto? pa zato sto se antifasisticki stavovi pojedinca automatski pripisuju ljevici. naravno da je antifasizam u svijetu nastao kao reakcija na fasizam / nacizam, i da ga se u kulturnim / gradskim sredinama Zapada ne poistovjecuje sa komunistickom ideologijom, vec sa gradjanskom borbom za temeljne ljudske slobode. dakle, mladi se Hrvati tu uistinu bjesomucno samosamaraju nanoseci pritom ozbiljne udarce i hrvatstvu kao nacionalnoj ideologiji. naime, kakav je to narod koji nema antifasizam unutar svoje gradjanske opcije? kakav je to narod u kojem se pojedinac koji ukaze / upozori na post u kojem se poziva na genocid -> proglasi komunistom ili ljevicarem? uistinu, ako je suditi po mladohrvatima i njihovim prozivkama, covjek bi mogao pomisliti da je nacija s kojom se identificiraju -> fasisticka. fakat, ne samo pomisliti, vec i jasno dokazati, obzirom da se radi o cistoj, elementarnoj logici.

glupavo ili ne, meni je drago sto se ti osjecas ispendreceno.  

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.09.2011. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
pitam se samo sto ces odgovoriti tom djetetu

Iskreno, meni je neugodno pred tim djetetom zbog jedne stvari: "celebritiji" iz mog susjedstva kojima je jako stalo da odglume pred ljudima u kvartu svoju političku korektnost koristeći upravo to dijete - ne daju mu dalje od svoje hebene ograde, tj. opasnog zida visokog oko 2m na koji se ovo dijete penje ne bi li uspostavilo komunikaciju s manekenima iza, koji ga pred gledateljima katkad pomaze po glavi. Ali, romskom djetetu nema ulaska u njihove dvore... Stotinu puta sam to dijete skinula s tog j... zida jer se bojim da će pasti i polomiti se. Da ne spominjem koliko je ružno gledati dijete koje tuđi rođendan gleda preko zida... A da ne spominjem koliko laveža od istih tih ljudi u ime zaštite prava Roma... Nešto poput tvojih postova, a vjerojatno i u tvom dvorištu vrijede ista mjerila za goste.

I još nešto: tko bi rekao, no Vilenjak je ipak najčešći gost na sajtu HSP-a. He,he!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2011. 2:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Domoljublje? Današnje stanje u Republici Hrvatskoj,sarkastično ali istinito.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2011. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Ustanem ja, tako, ujutro (svakog jutra) i prvo se pogledam u ogledalo. A, što drugo?! Osjećam se nekako bljutavo, no pitam se: zašto? Forumaš Vilenjak kaže da je to zato jer sam ja, kao i svaki ratni zločinac, rasist i volim svoj dom zato što u njemu nema – Židova ni Roma. Za ove prve nisam sigurna ima li ih uopće ili nema, kao i za eventualne pripadnike drugih etničkih skupina oko mene, budući da susjedima ne brojim krvna zrnca. Što se Roma tiče – sigurna sam da su mi prvi susjedi Romi, jer se njihovo dijete svaki dan igra s mojim i više je u mojoj kući nego doma. Ako se zatekne u vrijeme kakvog obroka – jede što i moje dijete, voće i sladolede dijeli s mojim djetetom, igračke i bojice koriste skupa. Ponekad se pokeftaju, no pomire se opet popodne. Kakav je karakter tih konflikata – međunacionalni ili ne – doista ne znam, jer ne ulazim u dječje svađe. Međutim, morat ću, inače mi ne gine zvati Vilenjaka kao promatrača dječjih ratova, pa da on procijeni je li ovdje riječ o rasizmu ili o lopti s Hello, Kitty.
Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Iskreno, meni je neugodno pred tim djetetom zbog jedne stvari: "celebritiji" iz mog susjedstva kojima je jako stalo da odglume pred ljudima u kvartu svoju političku korektnost koristeći upravo to dijete - ne daju mu dalje od svoje hebene ograde, tj. opasnog zida visokog oko 2m na koji se ovo dijete penje ne bi li uspostavilo komunikaciju s manekenima iza, koji ga pred gledateljima katkad pomaze po glavi. Ali, romskom djetetu nema ulaska u njihove dvore... Stotinu puta sam to dijete skinula s tog j... zida jer se bojim da će pasti i polomiti se. Da ne spominjem koliko je ružno gledati dijete koje tuđi rođendan gleda preko zida... A da ne spominjem koliko laveža od istih tih ljudi u ime zaštite prava Roma... Nešto poput tvojih postova, a vjerojatno i u tvom dvorištu vrijede ista mjerila za goste.

ih, sta ti je vlajinski mentalitet. odlican za sluzit Napoleonu (dobijes i kravatu), ali za djecu... bogati tvoga, Sharka, napravila ti hercegovacke svatove od spasavanja romskog djeteta s dvometarskog zida. evo, sad ce stranacki drugar uskocit / preuzet (ih, ja skidam djecu s 10metarskog zida, i to golim rukama!), pa onda jos jedan (ko, jel ja? pod lijevom miskom drzim 7, a pod desnom 12 komata, ozgor ih trgam zubima!), ili pak (ma sta zubima, ja bez zubiju / glavom u zid, da vidis kako sami padaju, ko sisarke!), itd. itd. na koncu svi u jedan proleterski glas - dole malogradjanska burzoazija! dole esekerski celebr'tiji! dole polit'cka korektnost!

pa ko vas ne bi volio / uposlio? vas i vasu morlacku gordost.


...


and now, back to reality. a u realnosti "prica o spasavanju romskog djeteta" postaje "prica o spasavanju vojnika Ratomira" (Raleta, Ratka, Radulenceta). vratimo se dakle hrvatskom domoljublju i temeljcima / polazisnim osnovama. ne samo HSP-a, vec svih domoljubnih stranaka u Hrvata. a tamo, u temeljima, zlatnim slovima pise -> a) Starcevic (no dobro, njega ionako nitko ne cita) i b) Domovinski rat (tu cemo se malkic zadrzat). pa da te pitam nesto, majko (koja "spasavas djecu"). zar je virtualna Domovina vrijednija od stvarnog zivota tvog rodjenog djeteta? zar je majcinska ljubav roditi, othraniti, odgojiti, pa dragovoljno zrtvovati / poloziti djecji zivot na tzv. Oltar Domovine?

je li, "majko"?


...


p.s. molim, neka se domoljupcici pripreme, sljedeca tema koju cemo obraditi nosi naslov -> odgovornost.
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: