Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pet Centar - Zlostavljač životinja!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 11:02 
Naslov:  Pet Centar - Zlostavljač životinja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pišem ovo u šoku, tuzi, ljutnji, sa velikom nevjericom da se okreće glava na stvari koje se događaju u famoznoj ustanovi koja se reklamira pod nasmiješenim licima i sa paravanom velikih ljubitelja životinja. Moja priča kreće prije otprilike mjesec dana kada smo odlučili preko Pet Centra u Osijeku uzeti guštera - vodenu agamu. Dopremili su je iz Zagreba pod garancijom da je maleni (6 mj.) dobro i normalan, naplatili ga 500 kn, da bismo već od prvog trena kod nas shvatili da je to apsolutna laž. Išli smo na povjerenje, bilo nam je logično da ako se toliko reklamiraju, govore kako surađuju sa hrpom veterinarskih stručnjaka, uistinu brinu o tim životinjama i ne bi si dozvolili mesarsko ponašanje. Istina je bila posve drugčija. Maleni je rastao u vjerovatno katastrofalnim uvjetima u Zagrebačkom centru, imao je deformaciju čeljusti, manjak kalcija u nogama, bio je usporen i jadan, teško je bilo što radio (inače su oni hiperaktivna stvorenja), i iako smo mu mu pružili sve što je propisano i čak i više od toga (temp, vlaga, hrana, prostor, grane, vitamine) on je naprosto polako venuo. Uginuo je prije nekoliko dana, niti mjesec dana kod nas.
Isprva smo krivili sebe, gledali gdje smo mi pogriješili, učinili se paranoičnima, sve dok nismo malo počeli istraživati online i naišli na istu i identičnu priču, prepričanu toliko puta, opomenutu i spomenutu, pa čak i na stranici njihovog vlastitog foruma gdje ih ljudi mole i apeliraju da počnu hraniti životinje, da ih drže u ne-normalnim uvjetima. Naišla sam na svakakve priče, od toga da je jedan uzgajivač reptila po posjetu zagrebačkim centrima utvrdio da nije vidio niti jednog zdravog guštera, da su svi u deformacijama, zanamarivanjima i vjerovatno velikim bolovima, do toga da je jedna djevojka koja radi u samom centru napisala kako se 90 posto ljudi koji rade tamo zapravo gade dirnuti te životinje, a što se malenih agama tiče, da ukoliko ne dođe raditi jedan ili dva dana nađe ih isto onako kako ih je ostavila, bez hrane, sa prljavom vodom, zanemarene, sturene po nekoliko u maleni prostor, kako umiru doslovno. Potom je napisala da je vodila jednog ili dva kod veterinara o svom trošku jer svi ti stručnjaci i pomagači kojima se navodno hvale uopće ne postoje ili ih nije briga. Mi sami kad smo ih nazvali u nadi da će nam dati bilo kakav broj od nekog tko nam može pružiti savjet, smo dobili odgovor da nemaju ničiji kontakt i da mali vjerovatno samo malo duže spava. Crying or Very sad
Ne mogu vjerovati da ne postoji nikakva inspekcija, nikoga koga bi ovo zanimalo i tko bi učinio nešto, zabranio im držanje tih životinja jer su oni obični trgovci, zainteresirani za novac pod svaku cijenu i onda vam prodaju umiruću životinju, i vi ne možete apsolutno ništa napraviti po pitanju toga, samo vam se srce može slamati kad gledate kako vene i odlazi. Također niti jedan veterinar u Osijeku kojega smo nazvali nije imao pojma ništa o tim životinjama niti ih je uopće htio pogledati. Jedina osoba koja to jest je Dr. Matija Škulac koji nam je uistinu izašao u susret i pokušao ga povratiti antibiotikom i određenim vitaminima. No maleni je svejedno otišao.
Mnogi će reći to je samo gušter, odi van u polje i uzmi si jednog, da možda dramatiziram, ali osjećam veliku nepravdu i gorak okus u ustima da se protiv giganta nikad ništa ne može, a da najviše u svemu tome zapravo pate malena stvorenja kojima su zalijepljene cijene na čelu a trbušćići prazni i nikoga nije briga za to. Hvala svakome kome se dalo čitati moju priču, ako takvoga ima i nadam se da će mu pomoći i da će znati savjetovati druge što se tiče uzimanja ikakve životinje u spomenutoj ustanovi.

R.I.P Ryu 28.05.'11. Crying or Very sad



mali.jpg
 Opis:
 Veličina:  558.39 KB
 Pogledano:  203 put(a)

mali.jpg




Zadnja promjena: KittyCatIvy; 30.05.2011. 11:50; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 11:14 
Naslov:  Re: Pet Centar - Zlostavljač životinja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A mucica mala.
Toliki si ljubitelj životinja da si istu kupila kako bi se crvala u tom malom akvariju.čak si joj sve uvjete osigurala,jedino si valjda zaboravila na slobodu i prirodno okruženje.
Zbog takvih kao ti te životinje bivaju dovedene u situaciju da ih se zlostavlja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.05.2011. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam pročitao tvoju priču i žao mi je što je uginuo....
Ja se baš ne kontam u reptile i tako to, ali te životinjice po tim pet centrima..strahota... joša ako ovaj tvoj nije imao kalcija, deformaciju čeljusti.. znaš koja ti je to logika... ti reptili će se razmnožavat, njima je cilj s minimum para i njege dići max. lovu... njih neka ima 10, to je 5000kn, neka ih 5 ugine zbog nemara to je 2500 kn.. ali uloženih možda 100-200 za sve... zarada 2300..

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.05.2011. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj de ne kenjaj..prirodno okruženje... šta da ja svoju ribicu stavim u ocean? psa da pustim u šumu?

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutno se slažem, jedino što zaboravljaš jednu stvar. Ta životinja nije bila u prirodnom okruženju već u kutiji u Pet Centru i mogla sam je pustiti da umre tamo, sama i bez ičega, ili kod mene.. a vjeruj mi nije se crvala i imala je i veći prostor no što si svjestan. Nisam ja nikakav humanitarac niti spasitelj, istina.. no razluči činjenice. Radi takvih kao ti, te životinje tamo stoje i nitko ih ne doživljava dok se pate, ja sam barem pokušala učiniti nešto..

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2011. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nadasve jedna od mnogih žalosnih prica...
no budimo realni te krenimo redom...
da li bi ovakvih prica uopce bilo da ne postoje ljudi kojima je želja posjedovati takve životinje...koje onda bivaju uhvacene i mucene...a sve zbog toga nebili se vlasnik životinje kurcio kako posjeduje nešto egzoticno....

faking zacarani krug

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitala sam da je pet centrima zabranjeno držati mačke i pse, to je u zakonu. Neka im zabrane onda držati i ovo, ja se s time slažem. No postoje ljudi koji uistinu vole i dobro se brinu za ovakva stvorenja, ne u svrhu posjedovanja i kurčenja vjeruj mi, već eto zato što to naprosto vole. Kao ljudi smo takva bića, volimo se brinuti za nešto, netko rađa djecu, a nekome je to životinja.

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
nadasve jedna od mnogih žalosnih prica...
no budimo realni te krenimo redom...
da li bi ovakvih prica uopce bilo da ne postoje ljudi kojima je želja posjedovati takve životinje...koje onda bivaju uhvacene i mucene...a sve zbog toga nebili se vlasnik životinje kurcio kako posjeduje nešto egzoticno....

faking zacarani krug

žao mi životinje, al ovo je poanta

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Učimo dok smo živi. U trenutku čovjek ne razmišlja da sudjeluje u velikoj zavjeri i potpomaže mučenje, to ti dođe u glavu tek kasnije. Ponekad jednostavno voliš i daš sve od sebe.. Ne boli mene što ja njega više nemam kao ljubimca, mene boli što on više nije živ..

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2011. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.05.2011. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na zalost ... dokle god ima potraznje za egzoticnim bicima ... bit ce i trgovine i bezobzirnog ponasanja prema zivotinjama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2011. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › nadasve jedna od mnogih žalosnih prica...
no budimo realni te krenimo redom...
da li bi ovakvih prica uopce bilo da ne postoje ljudi kojima je želja posjedovati takve životinje...koje onda bivaju uhvacene i mucene...a sve zbog toga nebili se vlasnik životinje kurcio kako posjeduje nešto egzoticno....

faking zacarani krug


Slažem se ,baš tak



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.05.2011. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo licemjeri... nije vam žao dat 500 kn za patike koje šiju mali kinezi za 1$ na dan koji im omogućava ne da žive ''normalno'' nego da ne crknu od gladi tako da bi vam sutra mogli sašit patike i majicu koja ide uz njih...? Nemojte kupovat patike pa će i taj ''čarobni'' krug biti prekinut..neće biti više izrabljivanih...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
ajmo licemjeri... nije vam žao dat 500 kn za patike koje šiju mali kinezi za 1$ na dan koji im omogućava ne da žive ''normalno'' nego da ne crknu od gladi tako da bi vam sutra mogli sašit patike i majicu koja ide uz njih...? Nemojte kupovat patike pa će i taj ''čarobni'' krug biti prekinut..neće biti više izrabljivanih...


Ma ja se slazem s njima u neku ruku. Ali opet.. ja nisam uzela tu zivotinju zato da se kurcim ili slikam okolo i foliram, "gle sto ja imam". Vec svi u mojoj obitelji apsolutno obozavaju zivotinje, imam macku koja mi znaci vise od nekih ljudi. I zeljela sam jos nesto, otisla sam na njihovu stranicu, pogledala ponudu I NAIVNO smatrala da to ne moze biti nekakva muljaza, pa nisam uzela na crno iz necijeg gepeka, valjda ako ih prodaju onda i znaju sto rade. Nisam tip osobe koja voli samo ono sto joj daje povratnu reakciju, volim i kukce itd. Zeljala sam se brinuti za njega, voljeti ga, meni to nije obveza, nego uzitak. Netko ce otici u shopping i kupiti si trapke za 700 kn, ja cu dati opremu za terarij, kastraciju svoje mace, odlaske veterinaru. On je egzoticna zivotinja pro forme ali je maleno cudo od svega 40etak cm i naprosto to nisam gledala na takav nacin. Neopisivo mi nedostaje i sve bi dala da mogu promjeniti ono sto se dogodilo.

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2011. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KittyCatIvy je napisao/la: › Ma ja se slazem s njima u neku ruku. Ali opet.. ja nisam uzela tu zivotinju zato da se kurcim ili slikam okolo i foliram, "gle sto ja imam".

Bili tvoji motivi pozitivni ili ne, samim tim što želiš imati egzotičnu životinju za kućnog ljubimca, potpomažeš ovakve stvari kojih si i sama postala svjedok.

Možda nije primjerena usporedba, ali ne bi bilo ni (organizirane) prostitucije da nema onih koji bi platili za hopa-cupa, jel? Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: