Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pet Centar - Zlostavljač životinja!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KittyCatIvy je napisao/la (Pogledaj post): › . no razluči činjenice. Radi takvih kao ti, te životinje tamo stoje i nitko ih ne doživljava dok se pate, ja sam barem pokušala učiniti nešto..


Ako netko treba razlučiti činjenice, onda si to ti.
Kao prvo, kupila si životinju koju bi zlostavljala ostatak njenog života a užasnuta si što se nisu skrbili o njoj dok je čekala u izlogu svog životnog zlostavljača.
sreća tvoja da je @audiwolrd povukao onu paralelu s patikama pa ovo tvoje nije nešto najgluplje što sam ikada pročitao na ovom forumu.

životinje stoje tamo i čekaju kupca jer kupac postoji.
Da nema kupca, te životinje bi šetale svojim prirodnim staništem.
Sve ljude koji drže životinje u kavezima, terarijima i sličnim zatvorima poslao bih na par mjeseci npr. u guantanamo, da malo povlače paralele i razluče činjenice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2011. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KittyCatIvy je napisao/la (Pogledaj post): › . no razluči činjenice. Radi takvih kao ti, te životinje tamo stoje i nitko ih ne doživljava dok se pate, ja sam barem pokušala učiniti nešto..

Nemoj miješati stvari. Ta životinja je čekala nekoga tko će ju kupiti i upravo zbog toga je ulovljena/uzgojena...iz tog razloga ti nisi ta koja će joj pomoći, već krajnji kupac zbog čijeg hira i biva tertirana kako si opisala.

Druga stvar je da ti vidiš ranjenu ili napuštenu mačku ili psa na ulici i odlučiš ih udomiti. E, tad bi mogla reći da si pomogla životinji, a ne da kupiš (iz)mučenu životinju u trgovini.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a ja sam ta koja će nositi sve to na savjesti. Dakle ne uznemirava me to da se i na mene samu svaljuje, ja sam ovo odlučila napisati isključivo iz razloga da upozorim druge da se ne upuštaju u to i ne povode olako. Odbijam prihvatiti da je životinja u centru loše tretirana zato da bi bila prodana, baš suprotno. Trebala bi biti ili dobro tretirana ili se ne bi trebala prodavati. A ako je sve ovo istina, ja poznajem jako mnogo zlostavljača. Posve nebitno na kraju. Da.. ja sam ga kupila, htjela, voljela.. Bila sam slaba.. Nisam gledala veću sliku.. Bila sam čovjek.. Toga se ne sramim niti ikad hoću..

P.S. Hoćeš dobar primjer. Ukoliko nisi vegetarijanac ili vegan zapitaj se svaki put koliko si ti sam životinja zlostavljao i koliko je njih zaklano, izmasakrirano i smljeveno za jedan tvoj hambić, za jednu tvoju kožnu jaknu itd. itd. Da vi krajnji kupci ne odlučujete jesti leševe to se ne bi događalo i vi ste izričito odgovorni što te životinje ne trče sretne okolo. Ili su to životinje manje vrijednosti. Jer preživjeti bez toga možeš, kao što i ja mogu bez životinjice u terariju. Pravda je relativna.

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KittyCatIvy je napisao/la (Pogledaj post): › Odbijam prihvatiti da je životinja u centru loše tretirana zato da bi bila prodana

Tko je to rekao?
Fokusiraj se na ovo "životinja u centru" i zapitaj se zašto je ona tamo.

Citat: › . ja sam ga kupila, htjela, voljela.. Bila sam slaba.. Nisam gledala veću sliku.. Bila sam čovjek.. Toga se ne sramim niti ikad hoću..


Poremećen ti je sustav vrijednosti, držanje životinje u zatočeništvu te ne čini čovjekom.

Citat: ›
P.S. Hoćeš dobar primjer. Ukoliko nisi vegetarijanac ili vegan zapitaj se svaki put koliko si ti sam životinja zlostavljao i koliko je njih zaklano, izmasakrirano i smljeveno za jedan tvoj hambić, za jednu tvoju kožnu jaknu itd. itd.

Neću se zapitati jer nisam licemjer.Jedem meso jer sam takav stvoren, nisam imao izbora(Ne, izbor ne postoji iako to spominješ u danjem tekstu).Ali izbor postoji kad je u pitanju držanje guštera u akvariju.

Citat: › Da vi krajnji kupci ne odlučujete jesti leševe to se ne bi događalo i vi ste izričito odgovorni što te životinje ne trče sretne okolo..


Mi?
Pa nemoj mi reći da si još i veganka, tj nekakav kvazi ljubitelj životinja?
koja komedija hahaha..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2011. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
KittyCatIvy je napisao/la (Pogledaj post): ›
P.S. Hoćeš dobar primjer. Ukoliko nisi vegetarijanac ili vegan zapitaj se svaki put koliko si ti sam životinja zlostavljao i koliko je njih zaklano, izmasakrirano i smljeveno za jedan tvoj hambić, za jednu tvoju kožnu jaknu itd. itd.

Neću se zapitati jer nisam licemjer.Jedem meso jer sam takav stvoren, nisam imao izbora(Ne, izbor ne postoji iako to spominješ u danjem tekstu).Ali izbor postoji kad je u pitanju držanje guštera u akvariju.

Citat: › Da vi krajnji kupci ne odlučujete jesti leševe to se ne bi događalo i vi ste izričito odgovorni što te životinje ne trče sretne okolo..


Mi?
Pa nemoj mi reći da si još i veganka, tj nekakav kvazi ljubitelj životinja?
koja komedija hahaha..

@ nemosvjerovat, u potpunosti se slažem s tobom! Kikirikiji ti stižu... Wink

@ KittyCatIvy...ideš iz krajnosti u krajnost. Ajd mi molim te reci dal je svinja stvorena da ju držiš kao kućnog ljubimca, ili da se od nje prerađuje meso za jelo?

Mislim, stavljaš tu usporedbe koje nemaju smisla. Bolje razmisli o svom sustavu vrijednosti. Kako uopće možeš pomisliti da si ti POMOGLA životinjici koja je u groznim uvjetima prije prodaje, tj. koja je na tržištu zbog ljudi koji bi, kao i ti, htjeli imati egzotičnu životinju? Sorry, ali to je licemjerno.

Kontam da ti je teško jer ti je životinjica uginula...ali jednostavno nije to njezino prirodno stanište. Bolje si nabavi ćuku ili macu, ako ih voliš. Ima jako puno tužnih i napuštenih bića koja bi rado da im netko pokloni pažnju i da se brine o njima. Ja obožavam mačke i pse, i rado bih da su svi zbrinuti - ali, nažalost, nisu. Ako se već želiš brinuti o nekoj životinjici, neka to bude životinja kojoj prirodno stanište neće biti totalno druga klima, kontinent i sl.

Zato uopće mora biti neka egzotična životinja? Ok, svatko ima svoj izbor i razloge zašto nešto voli, ali meni je ovo sebično.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 22:44 
Naslov:  Re: Pet Centar - Zlostavljač životinja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Držanje životinje u zatočeništvu? To bi značilo da i svoju mačku praktički držim u zatočeništvu zato što ne šeće slobodna po nekoj livadi sa drugim mačkama. Ti zapravo uopće nemaš pojma o teraristici niti ičemu od toga, ali tvoj negativan stav je tvoje apsolutno pravo.

Dragi prijatelju, gušter se ne drži u akvariju. Za početak. Haha, znači ti si napravljen tako da ubijaš druga živa bića da bi sebe prehranio. Dali sebe hraniš isključivo onda kad si gladan ili nekad i ovako malo sa strane, još jedan komad mesa,unatoč tome što si sit. Ne ti se ne hraniš samo. Ti si ugađaš. Smile Nisam veganka niti vegetarijanka ali mnogi ljudi jesu i to je izbor, ali to je itekako mogući život i čovjek opstaje kao takav bez ikakvog problema. A zašto onda ubijamo sve te životinje? Very Happy Ja nisam uzela ugroženu vrstu, da ih ima još 300 na svijetu i stavila ju u staklenu kutiju da ne vidi svijetlo dana. Prvenstveno bi trebao imati pojma o osnovama držanja takvih stvorova, i s koliko ljubavi, pažnje i brige uopće ulaziš u to, što očigledno nemaš. Very Happy

Draga Stella, gotovo sve domaće životinje su dobivene križanjem i to isključivo u svrhu da bi služile ljudskim potrebama odnosno hranjenu, iskorištavanju kože itd. No ti očito nisi upoznata sa činjenicom da je znanstveno dokazano da je obična domaća svinja zapravo jedna od najpametnijih životinja koja itekako osjeća. Nekom čovjeku svinja može biti doslovno kućni ljubimac, dok je drugome ona samo budući odrezak. No zar ona ne zaslužuje jednaku empatiju kao "egzotični gušter". Zar pilići koji nikada ne vide svijetlo dana i trpaju ih raznim hormonima rasta i potom masovno kolju da bi ti kasnije konzumirala to ne zaslužuju? Pobrkane vrijednosti.. Ne bih rekla.. i je komično.. dvostruka mjerila su uvijek komična.. Smile

Ja nemam fix na egzotične životinje. Nikad više ne bi uzela agamu, jer bi me to naprosto previše boljelo. Moj terarij je spremljen i prazan. Zapravo mislim da sam se dosta objašnjavala. Mislim da je sad došlo do one linije, tvoj stav, moj stav. Ali zaključak će svatko donijeti za sebe. Pzdrav i sve najbolje. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 7:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nazalost,slicno sam iskustvo dozivio sa zecom kupljenim kod njih. Mjesec dana i 600-njak kn potrosenih na veterinara kasnije mali ugiba. Sad
Vishe nisam zakoracio kod njih,treba bojkotirati te idiote!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro kitty,ti sebe doživljavaš kao spasitelja, ne mislim ti više razbijati iluziju.
terarij,akvarij...siguran sam da postoji neka krucijalna razlika.
O veganstvu najmanje želim raspravljati, tu je struka odavno rekla svoje,new age sranja me ne zanimaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2011. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Nazalost,slicno sam iskustvo dozivio sa zecom kupljenim kod njih. Mjesec dana i 600-njak kn potrosenih na veterinara kasnije mali ugiba. Sad
Vishe nisam zakoracio kod njih,treba bojkotirati te idiote!

Zbog čega je zeko uginuo? Paprikaš ili juhica?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imala sam zeku i onda sam ga odlučila pustiti u šetnju,jer mislila sam dovoljno me voli da mi se vrati (zeko, mislim pravi zeko-zec, a ne neka ljudska zečina osijek031.com smile ) naravno da sam krivo procijenila-kao i inaće. Dakle, zeko se više nije vratio, ALI ostao je u blizini i u dvorištu si je čak i rupu iskopao i onda sam skužila da zecovi žive u rupama a ne u fensišmensi pink kavezičima iz kojih ih puštamo u "šetnju" po dnevnoj sobi kada je nama zgodno!
Imala sam i papagaja, naravno da sam se i njemu sažalila i pustila ga u šetnju-on se više stvarno nije vratio!
Imala sam i mačora ..i nemam ga više
.....ma što da vam pričam kad je meni i svinja zdimila iz svinjca...jedino još nisam imala nešto egzotično- e jesam, neku kornjaču u terariju, al jbg. sažalila sam se i sad pliva u bogazu.
Sad razmišljam o malom aligatoru Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

De molim te. Ti nemaš pojma kako ja sebe doživljavam niti tko sam, ti mene naprosto želiš uvjeriti da sam ja loš čovjek. Slobodno piši i dalje, meni to ne smeta, dapače, daj si oduška. Smile No što je unutra, kakva vrsta odgovornosti, krivnje i bilo kakvog drugog osjećaja. To znam samo ja. Ništa što ti kažeš nije meni bolnije od činjenice da je mali uginuo, i to jest moja najveća kazna i bol, a tvoja naklapanja.. ništa ne mijenjaju. Budi pozdravljen.

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.05.2011. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la: ›
Dobro kitty,ti sebe doživljavaš kao spasitelja, ne mislim ti više razbijati iluziju.
terarij,akvarij...siguran sam da postoji neka krucijalna razlika.
O veganstvu najmanje želim raspravljati, tu je struka odavno rekla svoje,new age sranja me ne zanimaju.

Također! Wink

@ KittyCatIvy...da, neki ljudi imaju svinju kao kućnog ljubimca. Ali sigurno nemaju krmaču od 250+ kg, koja im šeta po kući i ostavlja svoje brabonjke gdje god stigne!

Ugl, ne vrijedi raspravljati s tobom dok god si uvjerena da si ti bila SPASITELJ životinje koju si kupila u Pet Centru.

Ideš iz krajnosti u krajnost i pišeš o povijesti i odnosima prema domaćim životinjama koje se uzgajaju da bi se čovjek prehranio/preživio i na taj način se hvataš za slamku kako smo svi mi isti - ti, koja želiš egzotičnu životinju iz hira, i mi koji jedemo meso domaćih životinja kako bismo mogli (normalno) funkcionirati. Meso domaćih životinja jede se od pamtivjeka, tako da ne možeš uspoređivati to i držanje egzotične životinje čije je prirodno stanište u Indiji i Aziji.

Btw, ne znam što je terarij, niti me zanima, prema tome, neću ni guglati. Laughing

Opet pišem, znam da ti je teško zbog gubitka tog stvorenja, i nitko ne kaže da si ti loša osoba, ali razmisli malo o činjenicama...nadam se da će te nakon nekog vremena malo spustiti na zemlju...

Svako dobro i tebi! Wink


Zadnja promjena: Stella1989; 31.05.2011. 10:32; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet. Spasitelj niti jesam niti sam se time ikad smatrala draga djevojko, znači molim te nemoj konstatirati stvari koje nisu izrečene odnosno citirati me kako tebi odgovara jer te čini veoma nevjerodostojnom. Ja sam rekla da sam pomogla toj konkretnoj životinji zato što više nije bio u pet centru NO NISAM NIKAD ALUDIRALA NA TO DA SAM TIME POMOGLA CJELOKUPNOM SISTEMU, što bi po vašem mišljenju bio sustav bojkota.

Vjerovala ili ne također postoje ljudi koji neće zaklati krmaču, unatoč tome što je ne drže u dnevnoj sobi, već zato što je naprosto vide kao životinjskog druga a ne kao izvor hrane. Poznajem osobu koja je kroz cijelo djetinjstvo na selu držala svinje čisto kao ljubimce, mora da je poremećena jer to se kosi sa vašim sustavom vrijednosti. Znači postoje životinje koje su isključivo za preradu i one koje su pod zaštitom, odnosno postoje kaste u životinjskom svijetu. Ako se rodiš u krivoj.. bad luck Very Happy

Ti stvarno misliš da ti ne bi mogla normalno funkcionirati da ne jedeš meso? Zanimljivo. Činjenica jest i to znanstvena da je ono gotovo nezamjenjiv nutricionistički izvor proteina ali u današnje vrijeme sa svim proizvodima koje imamo, čak može biti i zamijenjeno različitim ne-mesnim dodacima. Bilo je drugo dok smo živjeli u špiljama i bila nam je dostupna ograničena količina hranjivih tvari i takav način života je značio opstanak, ne samo sa strane mesa, već i krzna, kostiju u svrhu oružja itd. Jedeš čevape zato da bi preživjela? Zanimljivo..

Opet.. spuštati na zemlju me ne možeš niti ti niti slični tebi jer se vaša priča naprosto cijelo vrijeme vrti oko iste teze, ali kad se primjeni realnost.. a ona je.. da ukoliko zakonom držanje životinja ne bude zabranjeno to će se i dalje nastaviti činiti zato što ljudi jednostavno iziskuju takvu vrstu društva za sebe i brige za nekog, a iz prirode i životinjskog svijeta i tako uzimamo i mnogo mnogo više no što nam je uistinu potrebno. Samo što su neki načini očito "neophodni" dok su drugi bahati i razmaženi. Moguće.. Poanta.. svatko na kraju dana liježe s onim što on smatra da je pravedno.


Zadnja promjena: KittyCatIvy; 31.05.2011. 10:35; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.05.2011. 10:35 
Naslov:  Re: Pet Centar - Zlostavljač životinja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, sigurno je 97% čovječanstva bahato i razmaženo jer jede životinjsko meso od pamtivjeka. Shocked

Misli što god želiš, ne da mi se više raspravljati jer vidim da nema smisla. Odoh nahraniti svoje ćuke i mace. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KittyCatIvy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jesi taj postotak sama izračunala? xD Pročitaj ponovno molim te, jer si opet upotrijebila moje riječi kako tebi odgovara i izvrnula ih. Nikada nisam rekla da je to bahato i razmaženo, dapače to sam za sebe konstatirala. Very Happy Slobodno.. ja sam svoje već odavno nahranila.. Wink


Zadnja promjena: KittyCatIvy; 31.05.2011. 10:41; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
I am nobody special, and neither are you, we all just are and only for a brief instant.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: