Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Windows 7 ili Vista

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bolji ti je Vista ili 7

Win 7
33%
 33%  [ 19 ]
Vista
8%
 8%  [ 5 ]
Koristim XP
56%
 56%  [ 32 ]
Nemam pojma o čemu pričaš
1%
 1%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 57


Autor Poruka
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.11.2009. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jučer sam skinio win 7 i 32 bit i 64bit ult. i čini se jako dobrim

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2009. 13:03 
Naslov:  Re: Windows 7 ili Vista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

32bit sistemi i 4GB RAM

"The reduction in available system memory depends on the devices that are installed in the computer. However, to avoid potential driver compatibility issues, the 32-bit versions of Windows Vista limit the total available memory to 3.12 GB. If a computer has many installed devices, the available memory may be reduced to 3 GB or less. However, the maximum memory available in 32-bit versions of Windows Vista is typically 3.12 GB."

spominje vistu al ista je spika i sa XP

"On 32-bit versions of Windows, the /3GB parameter enables 4-gigabyte (Gosijek031.com smile random access memory (RAM) Tuning, a feature that enlarges the user-mode virtual address space to 3 GB and restricts the kernel-mode components to the remaining 1 GB."

što se tiče 64bit sistema, ajmo realno tko si danas može priuštit 192GB RAM (od smrtnika naravno) i koji će mu (ja imam 8 i previše mi je) Very Happy

u 90% slučajeva pri korištenju 32bit programa na 64bit mašini će ti iskočit upozorenje koje će ti ujedno i srušit program, "NOT COMPATIBLE"

probo sam s nerom, dvd-fabom, ps cs4, k-lite MPC codec i uostalom svim programima koje imam. NOT COMPATIBLE !!! mo kad sam skinuo 64bit verziju sve radi ko beba.

postoje emulatori za 32bit programe unutar svih 64bit operativnih sistema al se konstantno ruše i izbacuju dotičnu poruku. vjerujem da će i to biti popravljeno ubrzo no meni je nekako sigurnije si odma nać 64 bit program i mir božji

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2009. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam sad cjepidlaka za 32 bita i 4 GB rama al znam da nikad nećeš imat tih 4 već manje zbog adresiranja drivera. al još najviše adresira grafička.
tih 192 će vjerovatno neki uber frik koristit, govorio sam o maximumu.
nero i K lite dolaze samo u 32 bitnoj verziji tako ti ta priča ne drži vodu, za ostale neznam jer nisam probao.
pola programa koje koristim su 32 bitni i ne postoje 64 bitni, koristim ih dugo i NIKAD nisam imao problema s rušenjem ili nekompabilnosti.
tebe možda mući kompartibilnost između Viste i 7.
a to se lako riješi, za bilo koji program ili driver.
slažem se da je bolje odmah stavit 64 bitni program ili driver al ako ga nemaš ostaje ti 32 bitni.
živijo

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2009. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): › nisam sad cjepidlaka za 32 bita i 4 GB rama al znam da nikad nećeš imat tih 4 već manje zbog adresiranja drivera.


pa o tome pričam, imat ćeš max 3.25 iskoristivog RAM-a, pročitaj pažljivo post s prošle strane Wink

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): ›
nero i K lite dolaze samo u 32 bitnoj verziji tako ti ta priča ne drži vodu, za ostale neznam jer nisam probao.


k-lite 64bit, koegzistira s 32bit ali je potreban za guranje nekih 64bit aplikacija koje koriste MPC

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): ›
pola programa koje koristim su 32 bitni i ne postoje 64 bitni, koristim ih dugo i NIKAD nisam imao problema s rušenjem ili nekompabilnosti.


ma koristim i ja 32 bit programe al gdje god je moguće stavljam 64bit verzije. recimo winrar je 32bit, osnovni pack MPC je 32bit kao i nero al moraš imat 64bit driver. možd se više ne mora al kad sam stavljo RC1 7 sve mi je rušilo jer nisam imo 64 bit verzije. i nero i dvd fab i PS CS4 i još čudo programa. nabavio sam sad full verziju win i ostali mi 64 bit programi pa sam ih onda instaliro. kaže da full 7 ima emulator da tjera 32 bit programe u 64 bit al stvarno nisam probavo jer kao što kažem imam sve 64bit Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2009. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čitajući vas osjećam se kao u društvu atomskih fizičara..... Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2009. 2:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2009. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zuzinka is happy if you share this Smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.01.2010. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la: › ne pričaj gluposti. možda da si nabaviš novi komp Smile

Monstruozni druže, bit će da je u tome ključ Very Happy

i tako ja složio ponudu... Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2011. 21:39 
Naslov:  Re: Windows 7 ili Vista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2011. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve u duhu dobre zajebancije:



Razz

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2011. 22:26 
Naslov:  Re: Windows 7 ili Vista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A dobra ti je ova rodjo sa Richardom Stallmanom jes me nasmija Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: