Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Windows 7 ili Vista

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bolji ti je Vista ili 7

Win 7
33%
 33%  [ 19 ]
Vista
8%
 8%  [ 5 ]
Koristim XP
56%
 56%  [ 32 ]
Nemam pojma o čemu pričaš
1%
 1%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 57


Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 9:50 
Naslov:  Windows 7 ili Vista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto pošto sam si kupio novi komp i nabrzaka sam stavio XP sp 3 da se malo izdovoljim na novoj pili mislim da je došlo vrijeme za novi operativni sistem pošto XP ne može iskoristiti puni potencijal kompa, a i ne podržava DX 10.

Naravno da sam prvo proguglo na netu i gledao koji bi bio bolji od ponuđena dva izbora, Vista ili Win 7 i kolko mogu primjetiti svi navijaju za sedmicu i krajnji zaključak je da je 7, Vista sp2 koja radi bez glitcheva i problema i za koju nije potrebno praktički na dnevnoj bazi skidat drivere s neta za pošten rad.

I zadnje pitanje ako bi se odlučio za 7, da li staviti 32 ili 64 bitni sistem pošto mnogo programa još ne podržava 64.

Eto, ja bih sada želio znati od nekoga tko koristi bilo koji od ova dva operativna sustava, koji je koristio ili se susreo s oba, koji je bolji od njih dva da si stavim na konfjuter novi pilu moju joj joj mrcinu Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mog'o bi se i preformansama mrcine malo hvalisati. gornji opis je'nostavno nije potpun bez tgoa... xP

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2009. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imao sam nešto iskustva s oba, pa ću ti dat par savjeta, ovako aut of d boks Very Happy

Vista je bila dobro zamišljena i stvarno je donijela evolucijski korak naprijed, što se Windowsa tiče. Ali činjenica je da Vista i Vista SP1 još uvijek nisu ono pravo, ne znam kako je sa SP2 jer to još nisam isprobao.

Upravo ono što je najveći problem Viste je najveća prednost 7. Iako je to još uvijek beta, stvar radi nevjerojatno dobro. Prvi put ikad su izašli novi Windowsi koji imaju manje hardverske zahtjeve od prethodne verzije Very Happy Iako je 7 tek u beti i sve bete prestaju raditi negdje u 8. mjesecu, preporučam ih, svakako, a neki proizvođači hardvera već sad nude drivere za Win 7.

U 7 sve to izgleda i radi nekako bolje nego na Visti. Interface je ispeglan do zadnjeg detalja, sve funkcionira super, od Aera, AeroShakea, Peek-a... Još ako imaš neki žešći stroj, imam dojam da će ti to sve raditi još i bolje nego što se čini.

90% hardvera će ti raditi sa generičkim driverima u Win 7, ako nema drivera za Win 7 za ostali hardver, instaliraj drivere za Vistu i stvar će ti raditi. Jedina sitna zamjerka je baš hardver, na 7 neke stvari jednostavno neće proraditi ni sa kojom verzijom drivera. Mom susjedu je WLAN adapter počeo kenjkat, pa se morao vratiti na XP.

Ako ćeš instalirati 7, izbjegavaj beta 7000 jer je ta verzija imala neugodan problem sa srezavanjem MP3-ca. Skineš neku kasniju verziju i putem Windows Updatea skineš nadogradnje. Mada bi možda bilo najbolje malo se strpit jer bi uskoro trebao stići Win 7 RC1 Very Happy

E i da, 32-bitni programi, apsolutno, baš zato što kažeš, 64-bitnih još nema dovoljno. A hoće li ih ikad biti... Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma uštedio sam si za novo Very Happy

procesor: intel dual core 3.0 ghz, 1333 mhz
matična: Gigabyte GA-EP45-UD3P
grafička: Gainward GTS 250 2048MB Limited Edition
ram: 4gb (2+2) 800mhz g.skill, al uzet ću si još 4 gb (2+2) nek se ima Smile
hard: 500gb western digital, 32mb, 7200rpm
monitor: samsung 20" lcd

i sad sam si za prvu ruku stavio xp3 i sve radi ko zvono, al ne iskorištava ga, hoću probat dx 10 jer grafička podržava, a nemam na čemu ga okušat. zaigro sam par igara i tiskam ih na max i to bez i malo štekanja i zagrijavanja, ništa, radi ko metak i sad kad si uzmem još 4gb ram želim testirat Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jab iso na win7...lega ga vec koristi od prve bete,kaze da sve leti,instalacija pol sata!

e bokte mi tu za crnu kiflu nemamo,a on kupujem komp Very Happy

daj slike da slinimo osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i štaš vidit na slikama, ništ, ekran i crnu kocku od kućišta eo ti kak izgleda

ekran i kućište

da i zaboravio sam reć da sam gurnio unutra 600W tagan napajanje osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2009. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ti jedna bitna informacija: na 7 beta igre rade brže i stabilnije nego na Visti osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

viš sad me brine ona spika da su verzije validirane do ljeta pa onda bum kraš. koji ću klinac neš novo stavljat ak ću za 2 mjeseca morat to jope rušit.

sutra si idem po još 4 gb rama muaaahahahahhahha Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2009. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato ti kažem, strp' se još malo dok ne dođe RC1 Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2009. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kad je release date, da znam onda računat još pola godine iza toga osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2009. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
a kad je release date, da znam onda računat još pola godine iza toga osijek031.com smile

Kažu - krajem ovog mjeseca. I onda dodaš pola godina, kao što već znaš osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo da kažem: Windows 7, ali pričekati ili RC1 (u 5. mjesecu) ili full release.
Koristim win7 praktički od prvog dana public beta releasa na službenom laptopu (Lenovo T61, gore se vrti SecureClient, MS Forefront, laptop je u domeni). Nisam mogao ići na upgrade kao kolega kojemu je upgrade sa Vista SP1 oslobodio cca 5 Gb prostora na disku jer sam imao instaliran XP, pa sam išao na čistu instalaciju. I đto da kažem: bajka. Iako je beta, imam ponekad određenih problema sa NVidijinim eksperimentalnim driverom za 7, al' to nije MS-ov problem. Sve ostalo - genijalno.
RC1 će također popraviti i izgladiti neke stvari, vidljive, ali i one 'ispod haube'.
A sada, stvar zbog koje sam danas ujutro skakao od radosti: MS korisnicima Windows 7 Professional, Enterprise i Ultimate edicija pokloniti full licencu Win XP SP3 (pročitajte više ovdje) - dakle moći ćemo pokretati stare programe, igre, štogod u transparentnoj virtualizaciji - XP mode. Genijalno! Obozavam ih! Very Happy
Inače, Vistu SP1 Bussines imam instaliranu doma, oridjidji licencu i naspram 7 gadno suxa po pitanju brzine i odaziva...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2009. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rams
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrume, sta ce ti jos 4GB rama u kompu? Jel imas opravdan i realan razlog za to. Nemoj bacat pare bezveze. Osim ako se stvarno kuzis u kompove, bavis se obradom video/audio materijala nekoliko sati svakodnevno ili planiras koristiti 64 bitni OS.

Jerbo 32 bitni, kakav koriste maltene svi ti prepoznaje samo 3.25GB rama a ostatak ti nema koristi.

A da odgovorim na temu, RC1 je najavljen za 5. svibnja, a trenutni build je 7100 pa kako hoces, ali i moj glas ide za Win7 jer je puno stabilniji i brzi od Viste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2009. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uzeo sam si još 4 rama i sad čekam da izađe rc1 da si bubnem na komp 7.
jebiga znam da mi ram sad stoji neiskorišten jer xp prepoznaje samo 3.25 al trebaće jednom paz šta ti ja kažem osijek031.com smile

čuj 64bitni sustav je još zapravo neiskoristiv osim za par profesionalnih programa. sve je joiš uvijek 32 bitno i čitao sam da uza svaki klinac ako staviš 64 bit sistem trebaš drivere i da maltene ništ ne radi. tak da ono. za početak 32 a kasnije ćemo vidjet.


Zadnja promjena: Monstrum; 27.04.2009. 14:53; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: