Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otkazi u Portanovi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2011. 22:31 
Naslov: Bad ! Otkazi u Portanovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto počelo je i to.Nakon najava otvaranja najvećeg trgovačkog centra u ovom dijelu regije počeli su i otkazi. Javio sam se uredniku portala ako je zainteresiran za moju priču....ali vidim da me još nije kontaktirao. Spomenut ću prvo dva restorana: "Millenium" i "Bon Appetit" (vlasnik je isti ) . Primljeno je preko 20 ljudi i obečan posao barem na 2 mjeseca....a onda dalje...ili ostajanje svih zaposlenih ili otkazi ili nešto treće. Pripreme za otvaranje počele su 20.3.
Čišćenje,ribanje,spremanje,fizikalija.
Nakon toga 23.3. slijedi VIP otvorenje i 24.3. otvorenje za tzv "obične smrtnike".
Nakon "špice" otvorenja i nakon vikenda...slijede prvi otkazi. Za sada znam da je otpušteno 5 ljudi iz ta 2 restorana a vjerovatno će se broj i povečati. Isti taj dan osvanuo je i oglas da traže studente u dotičnom restoranu. (jeftina randna snaga i ne plačanje doprinosa).
Tužno i žalosno....tako iskoristiti ljude za otvorenje i onu svu navalu ljudi uz lažna obečanja i odbaciti ih kao staru krpu uz ispriku da "nisu zadovoljili". Budući da sam računao na ovaj posao i očekivao da neću opet morati na sezonu na more-nego ostati u Osijeku za stalno-propustio sam barem 5 razgovora na Zavodu za sezonu na moru.
Sramota. O svemu je obavještena uprava Portanove (mada oni nemaju veze sa zakupcima prostora-ali neka znaju kakve ljude imaju),Glas Slavonije,Državni inspektorat i ostali mediji.
Još bi samo dodao (kao bivši zaposlenik Portanove) da iz pouzdanih izvora znam da će se otpuštati još ljudi u ostalim objektima jer je to bila samo radna snaga za otvorenje.
E sada...nek se priča kako je Portanova zaposlila preko 1000 radnika.
Nadam se da će isto tako objaviti i koliko je otpustila.


Zadnja promjena: InternationalPony; 31.03.2011. 22:54; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2011. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha zaposlila 1000 ljudi od toga 850 ljudi dobilo premještaj iz manjih objekta diljem grada..

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2011. 6:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o da ovo je tek početak, nažalost.Znam da u Konzumu svi koji su novi imaju ugovor na mjesec dana.Poslovno zalazim u Portanovu gotovo svaki dan i vidim prijepodne uglavnom zaštitare i pokojeg penzića.Kako je navečer ne znam ali ujutro nema ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.04.2011. 7:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rori 1 je napisao/la (Pogledaj post): › Poslovno zalazim u Portanovu gotovo svaki dan i vidim prijepodne uglavnom zaštitare i pokojeg penzića.Kako je navečer ne znam ali ujutro nema ljudi.


da ce takva situacija biti, to smo znali svi i prij nego se otvorilo Smile))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2011. 7:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rori 1 je napisao/la: ›
o da ovo je tek početak, nažalost.Znam da u Konzumu svi koji su novi imaju ugovor na mjesec dana.Poslovno zalazim u Portanovu gotovo svaki dan i vidim prijepodne uglavnom zaštitare i pokojeg penzića.Kako je navečer ne znam ali ujutro nema ljudi.


a gdje su ostali građani??

il spavaju il dr***u! Smile Smile

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pinkychus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2011. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://tuz.ibaba.org/hr/

evo jednog linka gdje također možeš ostaviti svoju priču. Potrebno je da ljudi što više razgovaraju o šahu kojeg 'oni tamo gore' igraju, s nama, pijunima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo je za očekivati, pa tko će kupovati kad ljudi ne rade i oni koji rade primaju minimalce.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2011. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ni prvi ni zadnji koji tako rade....i to već godinama tako, sa otvaranjem bilo kojeg novog dućana...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka institucije rade svoj posao, a Vas ko jebe!

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je samo žao što urednik portala ne želi objaviti moju priču tj. nije me kontaktirao,budući da je ovo osječki portal i tiče se svih ljudi u Osijeku a i onih otpuštenih i onih koji će uskoro biti otpušteni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Neka institucije rade svoj posao, a Vas ko jebe!

i radit će. budući da je u mom slučaju bili puno nepravilnosti posjetit će ih Državni inspektorat. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2011. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

normalno da nece objaviti...bilošev portal...isto tako je bilo kad su poceli otkazi u oltu,isto biloševa firma
nitko nije htio objaviti borba protiv vjetrenjaca

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.04.2011. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde.

A toliko mi je bilo krivo da nisam upala nigdje, ni u jednu trgovinu, ni u jedan lokal, da radim, jer ja, isto kao i autor teme, sanjala o tome da ne idem na more i da se zaposlim za stalno ovdje,

međutim sad kad sam vidjela ovo, i drago mi je da nisam dobila posao, ako bi taj isti posao radila samo mjesec dana, odnosno dok me ne zamijeni neki student.

Ovako, našla sam posao na moru i putujem za cca mjesec dana, i boli me uVo.

Isto preporučam autoru teme,

a što se tiče širenja ove priče, to tolano podržavam, iako ne vjerujem da će imati nekakav učinak. što je tužno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2011. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

InternationalPony je napisao/la: ›
meni je samo žao što urednik portala ne želi objaviti moju priču tj. nije me kontaktirao,budući da je ovo osječki portal i tiče se svih ljudi u Osijeku a i onih otpuštenih i onih koji će uskoro biti otpušteni.

daj glas u Glasu i bit će objavljeno ovdje Wink

OnT: ah, nisam ni mislio da će se mađari gurat na autocesti da dođu šopingirat kod nas...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
InternationalPony je napisao/la: ›
meni je samo žao što urednik portala ne želi objaviti moju priču tj. nije me kontaktirao,budući da je ovo osječki portal i tiče se svih ljudi u Osijeku a i onih otpuštenih i onih koji će uskoro biti otpušteni.

daj glas u Glasu i bit će objavljeno ovdje Wink

OnT: ah, nisam ni mislio da će se mađari gurat na autocesti da dođu šopingirat kod nas...


Nažalost, u ovoj nakaznoj državi prijave tom inspektoratu ne znače ništa. Bez medija se uglavnom stvari bacaju u koš. No teško je u bilo kojem lokalnom mediju objaviti nešto što ne odgovara lokalnim kvazi-poduzetnicima, političarčićima i ostalim mafijašima.

Pravi gubitnik u ovoj priči, ako trgovački centri ne zažive, bit će zakupnici prostora u centrima, ali koliko god netko bio protiv shopping centara, to bi bilo jako loše za Osijek, a izgubit će dosta i jedna jako poznata firma (a prigovaraju joj da rastu rizični krediti):
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zagrebacka-banka-vise-nece-koristiti-usluge-rejtinga-moodysa/545110.aspx

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: