Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otkazi u Portanovi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i.
[/quote]
daj glas u Glasu i bit će objavljeno ovdje Wink


[/quote]

Isti dan sam bio u Glasu Slavonije što sam i rekao šefici restorana da ću napraviti.Njezin komentar je bio: NEMOJ MI SE PRIJETITI! ..... i dao izjavu gospođi novinarki. Danas smo se čuli.Bit će objavljeno ovih dana Smile
I da...već se traži posao na moru. Ništa od ovog Osijeka. A nakon sezone vjerovatno selim u Zagreb. Ništa od ovog Osijeka....bez obzira koliko ga volio....


Zadnja promjena: InternationalPony; 01.04.2011. 16:15; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još sam saznao neke stvari danas...kao npr....prijavljen sam 23.3. od kada je počeo raditi restoran za VIP otvorenje....a moj (naš) stvari početak rada je bio 20.3....uređivanje i spremanje po cijele dane....
Odjavu i knjižicu i plaču još nisam dobio...tako da me baš zanima koji je moj zadnji radni dan u toj priči.
24.3.? hahah

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2011. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iz iskustva ljudi koji su prošli kao ti...može se zakljuciti da svi centri rade na istom principu....a to je da prilikom otvaranja se zaposli hrpa ljudi...koji ce tjedan dana prije otvaranja raditi 28 sati na dan...ostaviti kicmu krv i znoj...nebili se pokazali kao dobri radnici...pa nekim slucajem dobili ugovor za stalno....
no prava istina izađe na vidjelo odmah nakon prvog tjedna....gdje se polovica tih radnika otpusti....a ostatak se forsira radom dok sami ne daju otkaz....

nažalost ova prica se pokazala i u ovom primjeru...
dolazi se do zakljucka da ne treba nasjedati na prvu loptu...vec nakon što svi daju sami otkaz ili budu otpušteni....potražiti posao....a ne prolaziti sve one psihicke torture prije otvaranja centra

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još sada kad se otvori Avenue M. ....konkurencija. I kad posao još više padne...bit će za*ebano. Vjerovatno će ista situacija sa otkazima biti i tamo....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.04.2011. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

InternationalPony je napisao/la (Pogledaj post): › još sada kad se otvori Avenue M. ....konkurencija. I kad posao još više padne...bit će za*ebano. Vjerovatno će ista situacija sa otkazima biti i tamo....


to se zove kapitalizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2011. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 22:26; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2011. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ugovore smo potipisali.Spominjala se mjesečna satnica,godišnji odmor.tjedni odmor.
btw....taj ugovor nisam dobio....čime su u startu prekršili zakon. A na fejsbuk stranici Portanove me redovito brišu i odgovaraju : molimo Vas da neširite dezinformacije, jako nam je žao ako ste imali neugodno iskustvo, ali uvjereni smo da će se i vama uskoro "pokazati sunce"

aha...hvala hvala na lijepim željama Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2011. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gle Pony u tvojoj priči ima jako puno nepravilnosti iz zakona o radu.Odi na stranicu legalis.hr gdje možeš dobiti besplatan pravni savjet.Po ovome što si napisao tvoj poslodavac je gadno prekršio zakon a kazne su ogromne za takvu zajebanciju, u pravilu poslodavci se toga jako boje .Međutim računaju na to da smo svi glupe ovce i da nećemo reagirati na kršenje temeljnih prava zaposlenika.Nemoj se predati sigurna sam da u tvojoj priči ima jako puno temelja za gadnu tužbu.Naravno ako je to sve tako kako kažeš.Sretno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2011. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
InternationalPony je napisao/la (Pogledaj post): › još sada kad se otvori Avenue M. ....konkurencija. I kad posao još više padne...bit će za*ebano. Vjerovatno će ista situacija sa otkazima biti i tamo....


to se zove kapitalizam.


...ne. to se zove pokušaj kapitalizma na rvacki način....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2011. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...vjerujem da bi se mogao raspitati i u sindikatu trgovaca/što već....tada te sindikat zastupa i ne plaćaš ništa, a ako izgubiš, plaćaš samo troškove njihovog odvjetnika, osim ako i njih nije zastupao sindikat...
...a što se tiče objava u medijima, afera će biti aktualna par dana, oni će recitirati svoje fraze i pozivati se da nisu kršili ugovor....nakon tih par dana, sve će se opet zaboraviti....napravih isto to još u danima dok se otvarala prva Billa, svi šefovi su ostali tamo gdje su i bili, ja nezadovoljna, pričalo se par dana po gradu i to je bilo to...
...no, želim ti puno sreće u borbi i nemoj da te skeptici poput mene zaustave... Cool

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2011. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rori 1 je napisao/la: ›
Gle Pony u tvojoj priči ima jako puno nepravilnosti iz zakona o radu.Odi na stranicu legalis.hr gdje možeš dobiti besplatan pravni savjet.Po ovome što si napisao tvoj poslodavac je gadno prekršio zakon a kazne su ogromne za takvu zajebanciju, u pravilu poslodavci se toga jako boje .Međutim računaju na to da smo svi glupe ovce i da nećemo reagirati na kršenje temeljnih prava zaposlenika.Nemoj se predati sigurna sam da u tvojoj priči ima jako puno temelja za gadnu tužbu.Naravno ako je to sve tako kako kažeš.Sretno


znaš šta. stvar je u tome što su ljudi pasivni.Podijelilo se toliko otkaza,napravilo toliko nepravilnosti a ljudi jadni šute.Takvi smo mi Hrvati.
E ja nisam takav. Ja sam istog trena krenuo u borbu protiv ovih lažova i prevaranata. Bio sam i kod pravnog savjetnika na Zavodu.Previše nepravilosti-žena nije mogla vjerovati. I neće sve ostati na izjavi u Glasu Slavonije. Idem dalje i nije me briga.Vikend je ali nastavljam sutra ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2011. 12:41 
Naslov:  Re: Otkazi u Portanovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, tvoj slučaj se temelji na datom obečanju i otkazu koji zapravo nije otkaz nego ti je jednostavno istekao ugovor?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2011. 14:29 
Naslov:  Re: Otkazi u Portanovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, tvoj slučaj se temelji na datom obečanju i otkazu koji zapravo nije otkaz nego ti je jednostavno istekao ugovor?


moj (naš) slučaj se temelji na hrpu napravilnosti.stvar trenutno prepuštam inspekcijama....
od najbanalnijeg primjera da sam počeo raditi 20.3. a prijavljen sam od 23.3.
baš me zanima koji datum će mi odretiti kao zadnji radni dan Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2011. 8:21 
Naslov:  Re: Otkazi u Portanovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jučer me frend obavjestio i o otkazima u Cinestaru....i potragom za studentima Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2011. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nazovi 24h i ono će sigurno objaviti Wink

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: