Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kupnja stana - cijene?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
JanglingJack
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 20:23 
Naslov:  Kupnja stana - cijene?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kupujem stan u Osijeku i gledajući cijene po oglasima, primijetila sam da su zaista visoke te nema velike razlike u cijenama koje su bile na tržištu prije nekoliko godina.

U obilasku stanova i u razgovoru sa vlasnicima, skužila sam da se cijena može spustiti, no zanima me ima li netko iskustva iz prve ruke. Zanima me ako je netko nedavno kupovao stan u novogradnji, koju je cijenu postigao.
Znači, molim da ne nagađate, nego samo ako netko zaista ima iskustvo nedavne kupovine.
Dakle, recimo, manji dvosobni stanovi (40 m 2 ) se nude u oglasima za 1150-1200 kn/m 2 , što vlasnik spušta na 1100. Zainima me koja bi bila "pristojna cijena" koju bih mogla postaviti kao najnižu. Odnosno, za koliko bi mogla dobiti kvadratni metar. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2011. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JanglingJack je napisao/la: ›
Kupujem stan u Osijeku i gledajući cijene po oglasima, primijetila sam da su zaista visoke te nema velike razlike u cijenama koje su bile na tržištu prije nekoliko godina.

U obilasku stanova i u razgovoru sa vlasnicima, skužila sam da se cijena može spustiti, no zanima me ima li netko iskustva iz prve ruke. Zanima me ako je netko nedavno kupovao stan u novogradnji, koju je cijenu postigao.
Znači, molim da ne nagađate, nego samo ako netko zaista ima iskustvo nedavne kupovine.
Dakle, recimo, manji dvosobni stanovi (40 m 2 ) se nude u oglasima za 1150-1200 kn/m 2 , što vlasnik spušta na 1100. Zainima me koja bi bila "pristojna cijena" koju bih mogla postaviti kao najnižu. Odnosno, za koliko bi mogla dobiti kvadratni metar. Wink

cijena jest pala u odnosu na prije npr. godinu dana, i to za 200-300 eura, a druga je stvar što je:
1) kupovna moć opala;
2) cijena i dalje previsoka.

što se tiče navedenih cijena, to je trenutno realna cijena stana takve kvadrature u centru. izvan centra je to previše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može li mi netko reći zašto pod izlikom "centra" agencije znaju nabrijavati cijenu?! U onome što nazivaju "centrom" osim kina i banaka nema zaista gotovo nikakvih drugih sadržaja. VIM ili Sjenjak se zaista čine kao pravi centar i to ne kažem samo zato jer sam iz tog kvarta...

S Vima ili Sjenjaka ti je sve pod nosom: noćni život Tvrđe kako bi otegnuo studiranje u Campusu poslije čega možeš ravno na HZZ. Poslije HZZ-a se može odmah uputiti u KBO ili Dom zdravlja jer si se nasekirao što nisi mogao naći posao. Ako poželiš otići na sezonu i jedan i drugi kolodvor su također tu...

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2011. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hh pa za ocekivat je da cijene nekretnina rastu sta ne?
drugo je sto je recesija pa eto... zato cijene nisu rasle nego su cak malo i opale.. ali svejedno je kupnja stanova u protekloj godini bila blizu 0% hah Very Happy

mozda bolje da vidis kod iskusnijih/strucnijih ljudi. tj agencie nekretnina.

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2011. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na tvom mjestu mislim da bih sačekala još godinu dvije sa kupovinom stana ( naravno ako prilike dozvoljavaju ).
Naime analitičari prognoziraju pad cijena nekretnina čak i do nekakvih 500-600 € po kvardatu što i nije mala razlika, jedini bed bi mogao biti pad domaće valute kad/ako uđemo u EU što ipak u konačnici i nije prevelik omjer u odnosu na prognozirani pad cijena nekretnina.

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2011. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja bih kupila stan, ali nedam tu lovu i gotovo!

Najgore mi je bilo kada sam se baš "zapalila" za kupnju stana pa krenula tražiti po oglasima, internetu počela sam kupovati i specijalizirane časopise da budem "in" i tako sam otkrila da za nekih parsto eura više mogu naći stan u Barceloni, Berlinu i tak..tamo gdje su cijene stvarno zaronile zbog krize.Konkretno, jesenas je bilo stanova u navedenim gradovima za 1800-2200/m2 u baš dobrim zonama-ne razvikanim. Kod nas se samo priča da su cijene pale , ali ja nemam takav dojam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2011. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
i ja bih kupila stan, ali nedam tu lovu i gotovo!

Najgore mi je bilo kada sam se baš "zapalila" za kupnju stana pa krenula tražiti po oglasima, internetu počela sam kupovati i specijalizirane časopise da budem "in" i tako sam otkrila da za nekih parsto eura više mogu naći stan u Barceloni, Berlinu i tak..tamo gdje su cijene stvarno zaronile zbog krize.Konkretno, jesenas je bilo stanova u navedenim gradovima za 1800-2200/m2 u baš dobrim zonama-ne razvikanim. Kod nas se samo priča da su cijene pale , ali ja nemam takav dojam.


I plaće u Španjolskoj i Njemačkoj su tri puta veće nego kod nas....

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JanglingJack
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2011. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trauma_os je napisao/la: ›
Naime analitičari prognoziraju pad cijena nekretnina čak i do nekakvih 500-600 € po kvardatu što i nije mala razlika, jedini bed bi mogao biti pad domaće valute kad/ako uđemo u EU što ipak u konačnici i nije prevelik omjer u odnosu na prognozirani pad cijena nekretnina.

hm...da je za očekivati 500 € po kvardatu, ne znam baš...

a što se tiče cijena po kvartovima, nisam primijetila da ima razlike...
sve su uglavnom iste...

nidzo je napisao/la: ›
mozda bolje da vidis kod iskusnijih/strucnijih ljudi. tj agencie nekretnina.

baš zato i pišem ovdje, jer oni svi nabiju cijenu, a mene zanima ako je netko kupio stan nedavno, koju je cijenu uspio postići... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2011. 1:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moože se naći takovih stanova recimo u novim zgradama na divaltovoj na potezu Arbanas -Kružni tok za 800 eura, normalno novac na ruke . pouzdano.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2011. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

teško da danas ide "novac na ruke" jer porezna može praviti probleme, čak i nakon 5 godina, zato sve preko računa, čisto i transparentno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2011. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JanglingJack je napisao/la: ›
baš zato i pišem ovdje, jer oni svi nabiju cijenu, a mene zanima ako je netko kupio stan nedavno, koju je cijenu uspio postići... Wink

znam neke koji su prodali stan nedavno, pa ti zato i kažem... ako govorimo o novim stanovima u centru, 1100-1200 eura. divaltova i niže 900, čak i 800 za keš. mislim, znam tamo i za skuplji, 90-ak kvadrata, ako si zainteresiran. Smile
za donji grad i retfalu ne znam pouzdano, mislim da je oko 1000 eura.

PEGY je napisao/la: ›
teško da danas ide "novac na ruke" jer porezna može praviti probleme, čak i nakon 5 godina, zato sve preko računa, čisto i transparentno.

vjerujem da misli na keš, a ne na crno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2011. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja i govorim o kešu, tko još normalan u torbi nosi 200-300 tisuća kuna!? To se radi putem bankovne transakcije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2011. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
ja i govorim o kešu, tko još normalan u torbi nosi 200-300 tisuća kuna!? To se radi putem bankovne transakcije.

koja razlika prebaciš li 300.000 kn s računa na račun ili uplatiš iz torbe na račun? u oba je slučaja kupoprodaja transparentna, a porijeklo novca prodavača ne zanima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: