Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Seksualni odgoj u osnovnim školama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
yellowica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 272
Lokacija: haven
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.07.2006. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

objasni to ljudima... treba napraviti neku treibinu u kojoj će se ljudima objasniti što je što... i što želimo djecu naučiti.

_________________
www.panonius.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2006. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma samo mi još to treba, nek se drugi zajebavaju sa odgojem djece! po mogućnosti da nisu svećenici i časne koji od djece pokušavaju napravi6t debile iz 16.stoljeća

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2006. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crkva i seksualni odgoj ne idu nikako zajedno..

nek to provode u svojim klasičnim gimnazijama i na satu vjeronauka, al nek se gone uvoda tog predmeta u ostale škole s takvim stavom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
...


Složio bih se. Ovdje se nema ništa dodati ili oduzimati.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › i posvajanje djece u homoseksualaca će biti moguće kad se promijeni svijest društva o tome.


I letovi u druge galaktike bit će mogući kad ljude uvjeriš da se snagom volje mogu odstvariti ovdje i ostvariti drugdje...

U situaciji kakva jest, kontraproduktivno je govoriti o posvajanju djece jer to umanjuje senzibilitet prema LGBTQ populaciji. Ljudi se, prirodno je, radije solidariziraju s djecom.

Volio bih da o ovomu konačnu riječ ima struka, iako mi se sama ideja ne sviđa.
Ne zbog predrasude, već zamislim djecu u okruženu pederima koje poznajem.
Taj se eksperiment ni Mengele ne bi usudio izvesti.

Kako je u drugim zemljama?

@Danica: Teenstar je sumrak pameti, zbog takve stvari crkvu treba napadati. Brljaju, igraju se životima i zdravljem, u nedostatku "vaninstitucionalne" pameti. Bolje je da djecu ne uče ničemu. Tko otkrije kako se drka nek' udari brigu na veselje, a tko ne - volio bih reći da se može jebat. Ovo je još jedna u nizu domaćih industrija debila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.10.2006. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O tome što Crkva brani ili dopušta učili smo na vjeronauku..Učili smo koje su kontraceptinve metode dopuštene,o dva načina umjetne oplodnje i slične stvari...E,sad,ovisno o tome kakva je tko osoba, "pravila" su bila prihvaćena ili odbijena...S druge strane,u biologiji smo učili sve to sa znanstvene strane. Seksualni odgoj u osnovnoj mogao bi se zasnivati na razgovoru i metodi "pitanja-odgovori", gdje bi učenici postavljali pitanja,a učitelji odgovarali...A zatim svi o tome raspravljali..Treba uzeti u obzir i to da je učitelj osoba koja će time nametnuti svoje mišljenje..Tako,ja mislim da školski program prekriva sve što jedan osnovnoškolac treba znati o seksu.Prije svega,da nije spreman za to. A sve ostale "gluposti",tj. što je dozvoljeno,a što ne,treba odlučiti sama osoba.

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2006. 13:39 
Naslov:  Re: Seksualni odgoj u osnovnim školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
u hrvatskim školama učenici će učiti da kontracepcija nije dopuštena, masturbacija je devijantan oblik ljudske spolnosti i nije dopuštena, a homoseksualnost je nastranost izjednačena s pedofilijom???????????



to se dogodi kada se crkva uplete u seksualni odgoj...
ševit bez kondoma ili ne, bacati majmuna u nesvijest, prašiti nekoga u tur, to su sve osobne stvari i radit ću šta ja želim...

jedino ne podržavam pedofiliju i incest...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.10.2006. 14:08 
Naslov:  Re: Seksualni odgoj u osnovnim školama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene užasno živcira to petljanje crkve u sve aspekte života. Ma, nek to prodaju tamo gdje se takve stvari puše. Nisu svi osnovnoškolci katolici, a neki već tada znaju da nisu ni vjernici. I boli njih uvo za to šta crkva ima reći o seksu. Ustvari, šta crkva uopće ima reći o seksu? Ne ševite se, nije dobro za zdrav razum, to ne valja, ići ćete u pakao?

Ja sam za da se spolni odgoj uvede u škole. Spolni odgoj, kao cjelovit pristup razvoju ljudske seksualnosti. Dakle, fiziološke funkcije organizma, promjene koje se događaju u i na tijelu dok odrastamo, odstupanja od "normalnih" seksualnih ponašanja, privlačnost, normalne reakcije na uzbuđenje, kako zadovoljiti svoje seksualne potrebe, kada je prerano za seks, kako se zaštititi...

Ne smatram da djeca već dobiju znanje koje im je potrebno sadašnjim načinom školovanja. Da postoji pravilna edukacija, ne bi klinke imale stav da im nitko nema pravo govoriti kada da počnu sa seksualnim životom. Istina je da nitko nikome nema pravo to govoriti, ali taj stav ne bi bio takav da im se objasne posljedice preranog stupanja u spolne odnose. Da postoji pravilna edukacija, ne bi na prvoj godini medicine jedna djevojka rekla da u ženinu tijelu ima preko četiristo tisuća jajnika (!!!!????) ili više muških mislilo da žena piški kroz istu rupu kroz koju i rađa, jel... Confused

Vrijeme je da seks prestane biti takav bauk i da se o njemu počne normalno razgovarati. Baš kao i uzimanje hrane i vode, vršenje nužde i spavanje i seks je naša fiziološka potreba i vrlo važan dio života. Zdravo ponašanje prema vlastitoj i tuđoj seksualnosti nisu smijurenje ili izjegavanje te teme na sam njezin spomen. Djeca bi trebala znati osnovno o svome tijelu i tijelu suprotnog spola te o funkciji seksa u životu čovjeka. A ona nije samo razmnožavanje kako nas naša draga crkva uči, pa nismo životinje. Ustvari, čak i neke životinje vode ljubav. Osim čovjeka, delfini i jedna vrsta čovjekolikih majmuna imaju spolne odnose iz užitka, a ne isključivo radi potomstva.

Apstinencija do braka? Je li to, realno gledajući, moguće održavati? Sada, kada nas se većina ženi i udaje u kasnim dvadesetima. Do tridesete godine bez seksa? Teško da to omogućava normalan psihofizički razvoj... Isto tako i seks sa trinaest, četrnaest i nedajbože manje godina. Zato je potrebna medicinska i psihološka edukacija djece, a ne crkvena ili nikakva.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: