Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svjetsko prvenstvo u rukometu 2011.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Hrvatska će i na ovom prvenstvu osvojiti medalju

Da
21%
 21%  [ 3 ]
Ne
78%
 78%  [ 11 ]
Ukupno glasova : 14


Autor Poruka
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 0:07 
Naslov: Complicity Svjetsko prvenstvo u rukometu 2011.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa krenimo nekim prirodnim redom;

Slavko Goluža: Osobno mislim da je izbornik/trener u malo kojem sportu bitan kao u rukometu. Bio sam sretan kao malo dijete kad je "mago di Umago" podvio rep/otjeran, ali izgleda da smo dobili čovjeka koji je puno više tvrdoglav nego stručan! Čekanje Alilovića do 50. minute protiv Srbije? Stavljanje Kopljara prvih 15 minuta protiv Danaca, iako je protiv Srba bio kriminalan? U tih 15 minuta je majstor uspio imati šut 1/3, ako se ne varam, i četiri čiste prodane lopte u napadu. Inaćenje i dokazivanje autoriteta u ključnoj utakmici neuvođenjem najraspoloženijih Balića i Lackovića cijelo drugo poluvrijeme? Goluža je očito toliko glup da ne konta da se autoritet ne stječe za vrijeme odlučujuće utakmice nego od prvog dana priprema. Ako do onda nisi uspio postati šef, sigurno nećeš za vrijeme turnira... Neopisivo me izritiralo spominjanje sudaca nakon utakmice. Dobro, ajmo reći da su suci odvagnuli za gol, maksimalno dva, na njihovu stranu, ali mi smo izgubili jebenih pet razlike! Daljnja zamjerka; kako se ozbiljnoj ekipi koja ima jedan razlike i igrača više, nakon tri minute uspije dogoditi minus 2 i igrač manje?! Očito je Wibeck u svlačionici detektirao mane i pripremio ekipu dok smo se mi bavili glupostima... Najveći šamar Goluži je lupio upravo Buntić sa svojih 7 golova...

Alilović : Čak ne bi posebno isticao Alilovića kao isključivog krivca za katastrofalno branjenje u zadnje dvije utakmice. I tu je Goluža uveliko imao svoje prste izjavom da je Alilović neprikosnoveni broj jedan. A ja bih ga rado upitao ima li boljeg motiva od zdrave konkurencije. Što je najgore, tom je izjavom ubio ne samo Alilovića nego i Šegu. Tome u prilog govori podatak da su golmani skinuli prvu loptu u drugom poluvremenu doslovno pet minuta prije kraja utakmice, a završili utakmicu sa nekih pet obrana u kompletu. Ja bi sad najrađe iskoristio pravo zamjene igrača i uvrstio Pešića. Jer bojim se da su ova dvojica do kraja turnira bogini.

Obrana: Po meni najbolja faza naše igre, usprkos ova 34 gola protiv Danaca. Sjajni Vori i Gojun, koji je po meni već vrlo blizu nedodirljivog Dinarta. Još uvijek nije toliko jak u duelu, ali blok mu je izvrstan.

Napad: Budimo pošteni, napad nam je nikakav još tamo od prošle Olimpijade. Po meni je Lacković danas odigrao najbolju napadačku utakmicu u zadnjih pet godina, al eto gospodin Goluža ga "nije mogao trpiti dovijeka". Balić igra kao u najboljim danima, očekivanje da on uvijek preuzme odgovornost u ključnim trenutcima ga je danas dovelo do dva potpuno nerezonska šuta, što je bilo dovoljno da ga Goluža postavi na klupu do kraja utakmice. Buntić je Goluži odvalio jebenu šamarčinu, Vuković je na korak da postane vrlo koristan igrač. Valčić je u totalnom "downu" i mislim da na njega više ne možemo računati. Zrnić fino igra na iskustvo, Štrlek je u nešto slbijoj formi, ali i, objektivno gledano, nema baš sreće. Duvnjak totalno van forme, očito je da mu fali utakmica. Kopljar? Muka mi je od spominjanja njegovog potencijala, dečko očito nema muda i kao takav apsolutno nije reprezentativan kalibar! Dovoljno je sjetiti se Svjetskog prvenstva u Hrvatskoj 2009. godine kad je imao šut na turniru 2/15.

Šanse u drugom krugu: Realno pristojne. Pod uvjetom da igrači izvuku iz sebe svoju maksimalnu kvalitetu. Računica je čista, tri pobjede nas sigurno vode u polufinale. Argentina bez obzira na rezultate ne bi trebala biti problem, Poljska je reprezentacija koja nam po stilu odgovara, dok su domaćini Šveđani ekipa koja je super mlada, još uvijek u traženju i s velikim oscilacijama u igri. Nesumnjivo će nam to biti najteža prepreka, jer morat ćemo biti bolji za barem pet - šest golova zbog toga što će suci odraditi svoje... (Danska ide u polufinale sa prvog mjesta 100%)

P.S. Argentincima možemo dići spomenik ako uhvatimo medalju. Da je Švedska prenijela četiri boda bili bi već sada baj baj

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hadzo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Zagreb, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlična analiza, iako baš ne pratim rukomet još sam prije početka prvenstva govorio da se moramo pripremiti na sudar s realnošću. Igru nam vuku potrošeni legionari, mladi se još dokazuju, imamo trenera bez iskustva - to mora puknuti. I puknut će na ovom prvenstvu. Ako se ne dogodi čudo, ova ekipa neće proći četvrtfinale. Iskreno, po prikazanom to ni ne zaslužuje.

Problem je u tome što su mediji kao i obično objavljivali velike naslove "Idemo po zlato" i time pojačavali apetite jedna jadne, depresivne i izgubljene nacije koja je u govnima do grla i očajnički treba nekoga tko će ih razveseliti. Ljudi, get a life, ova skupina "lutaka tužnog lica" neće vas razveseliti. bar ne ovaj put..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma Goluža je prvo trebao raditi 5-10 godina u jednom klubu da bi uopće stvorio neka preduvjete za izborničko mjesto. Puno previše lutanja jučer, Vukovića recimo ubaci pred kraj , a dečko igra odlično i obranu i napad, Buntića isto prekasno, a čini mi se da i nema neki preveliki autoritet kod igrača.
A sad za drugi krug moramo sve 3 dobiti, s tim da zadnju igraju Šveđani i Danci tako da bi opet mogla proraditi "skandinavska kuhinja" ( u nekoliko navrata već iskazana), stvarno nam se moraju poklopiti neki rezultati, ali opet imam dojam da iako su Danci fenomenalni da smo im našim taktičkim greškama poklonili pobjedu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kakva skandinavska kuhinja?!? Ako ne pobjedimo sve 3 utakmice u drugom krugu nismo ni zaslužili polufinale, a sa 7 bodova smo sigurni u polufinalu. Priče o sucima neka pričaju nekome drugome, isti ti suci su sudili i prvo poluvrijeme pa smo vodili na poluvremenu, problem je drugo poluvrijeme i ako će za onakvu igru u drugom poluvremenu biti krivi suci, onda nećemo vidjeti polufinale, jer ćemo u sljedeće tri utakmice uzeti maksimum 2 boda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je to je bilo europsko prvenstvo kada su švedi i danci odigrali 2-2 ,a baš je toliko trebalo za prolaz i jednima i drugima, slažem se, suci nisu utjecali jučer na ništa, bilo je korektno suđenje...ma to je komentator jučer nešto napomenuo, možda sam i ja krivo računao bodove...u svakom slučaju biće jako teško proći dalje jer poljaci i šveđani su jaki, ali vidjećemo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najlakše je suce optužiti za neuspjeh, a to kako su nam golmani jučer branili, greške Goluže, katastrofalna igra pojedinih igrača. Ni tu se ne bih složio da su prestari i isluženi, ako si dobar nije bitno koliko imaš godina, eto recimo više bih volio vidjeti Metličića u reprezentacija nego da nam se igra gradi na Kopljaru, koji je bio ozljeđen pa onda odigrao cijelu utakmicu protiv Srba, a bio najgori-ne znam što je onda Goluža radio dok mu na klupi sjedi Buntić koji je deset puta bolji igrač od Kopljara, i kako je Kopljara čekao cijelu utakmicu protiv Srba dok jučer Balića i Lackovića ne može čekati, a ni Duvnjak ni Vuković nisu odigrali ništa...
A istina je da dok igra Balić igra i Hrvatska, kad njemu ne ide prolazimo ovako...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpisujem sve, osim ovo za Vukovića, premalo šanse je jučer dobio...ma Goluža je definitivno izgubljen, pa onaj danski trener ih već vodi dugi niz godina, a jučer se baš vidjela ruka trenera.Čudi me samo što se i Balić izvlačio na suce, nije to u njegovom stilu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): ›
Potpisujem sve, osim ovo za Vukovića, premalo šanse je jučer dobio...ma Goluža je definitivno izgubljen, pa onaj danski trener ih već vodi dugi niz godina, a jučer se baš vidjela ruka trenera.Čudi me samo što se i Balić izvlačio na suce, nije to u njegovom stilu.

Na jučer sam i mislio da nije pokazao ništa, ali to je opet greška Goluže, ne njegova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
Ma Goluža je prvo trebao raditi 5-10 godina u jednom klubu da bi uopće stvorio neka preduvjete za izborničko mjesto. Puno previše lutanja jučer, Vukovića recimo ubaci pred kraj , a dečko igra odlično i obranu i napad, Buntića isto prekasno, a čini mi se da i nema neki preveliki autoritet kod igrača.
A sad za drugi krug moramo sve 3 dobiti, s tim da zadnju igraju Šveđani i Danci tako da bi opet mogla proraditi "skandinavska kuhinja" ( u nekoliko navrata već iskazana), stvarno nam se moraju poklopiti neki rezultati, ali opet imam dojam da iako su Danci fenomenalni da smo im našim taktičkim greškama poklonili pobjedu.


ako pobijedimo u 3 utakmice drugoga kruga, idemo dalje,onda nikakve " skandinavske" kuhinje nece nam nastetiti, jer cemo imati 7 bodova, svi ostali 6, ili manje..švedska nam ne moze nista muljati, jer ako ju pobijedimo,uzeli smo joj 2 boda, tako da svedska moze imati max 6 bodova,ako dobije srbiju i dansku..to vrijedi i za sve druge ekipe...jedini ko nam moze takticki bit prijetnja je srbija, jer isto ima 1 bod,ako pobijedi sve 3,imat ce 7 kao i mi..pa ce se tu gledat broj golova itd..ali sumnjam da ce srbi dobit sve 3, oni ciljaju na neko do 8 mjesta koje vodi na olimpijadu..tako da ovisimo samo o sebi,ako dobijemo sve utakmice,prolazimo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To i ja kažem, sve tri pobjede i sigurno polufinale, Srbi imaju puno lošiju gol razliku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sa 4 obrane po utakmici mislim da medalju možemo samo sanjati,golmani definitivno moraju proraditi jer ovako dalje neće ići. Što se tiče obrane,nekako mi se čini da su trebali više "sjeckati" napade Danaca i biti agresivniji u izlasku na igrača. Za napad neznam šta bi rekao,29 golova Dancima i nije malo ali nekako to nije to,jer sjetimo se zlata iz Portugala i Atene kada su naši vanjski igrači tukli sa svih pozicija baš kao što su to nama jučer radili Hansen i Sondegard.
Realno imamo šanse za polufinale,Danska igra sjajan rukomet i vjerojatno će ugrabit još koju pobjedu.Argentini svaka čast što su uspjeli dobit Šveđane i otkinuti im ta 2 boda al mislim da su oni svoje napravili(sa Srbima bi mogli nešto).Kolko sam uspio vidjeti, ni Poljaci ni Šveđani nisu baš pokazali pretjerano dobru igru.Iako su Poljaci jača ekipa,teže će nam bit protiv Šveđana jer eto domaćini su a samim time imaju malu prednost kod sudaca(i Danska ju je imala).
Više obrana golmana i raznovrsniji i maštovitiji napad i to bi trebalo biti dovoljno za medalju(uz talent koji sigurno imaju ovi naši).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fifa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 243
Lokacija: Osijek/Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jbg, kako smo mi unjeli novitete u rukomet s ovom generacijom 2003., tako se nama sada vraća...iskreno ima u reprezantaciji mladih ljudi, ali na ovim starima tipa Balić, Vori, već se vide "ratne rane".

Odakle početi, golmani nisu ni vrijedni spomena, već i vrapci na grani znaju da u rukometu ne možeš pobijediti nikoga ako ti golamni nemaju po 10-15 obrana na utakmici. Alilović je dobar, ali eto ne znam šta mu je na ovom prvenstvu, mi ako sanjamo o medalji on kao Golužin prvi golman mora biti sposoban kada treba skinuti i po 20-25 lopti na utakmici - po uzoru na Omeyera i Fritza u svojim najboljim danima.

Obranu ne igramo više 3-2-1, zato su nam danci i zabili jučer 20 golova s vanjskih pozicija....ali eto, još uvijek čekamo tih famoznih 5-1 da proadi kako treba.Mada iskreno, meni je još obrana naš najbolji dio igra na ovom prvenstvu.

Napad, tu ne znam odakle početi, možemo svi bit generali poslje bitke i solit svima pamet....ali ALO ZEMLJAČE...
pa ja mislim da već i Azerbejđanska rukometna reprezantacija zna da ako nam se pokriju vanjski da Balić pokušava sam...
Lacković zabije preko 5 golova u utakmici jednom u 5 GODINA.
Onom Kopljaru bi Goluža il neko realno trebao opalit šamar, ALO BRATE, pa imaš 2.12, kad digneš ruku to je 2.50 kad skočiš jebena 3m, pa nema tog obrambenog koji te može blokat, ne on se boji pucat....al ajd...kao, mlad je...
Duvnjak, iskreno po meni, koji volim rukomet i pratim ga, nikad nije bio neki igrač, sad dali se to može pripisivat formi ili čemu, istina da sada ne igra nego sjedi na klupi, al to nije opravdanje.

Na kraju mislim da nasš najveći problem nije u pojedincima, nego u kolektivu i to se najbolje pokazalo protiv srbije.
Jer u današnjem rukometu, ne smijemo si dozvolit da mi u 45 sekundi, koliko smo imali u toj utakmici zadnjeg napada, ne možemo izigrat akciju s brzom loptom i napravit igrača više, nego se mi probamo 4-5 puta zabit između njihovih igrača i onda normalno tko će, nego balić opucati tu loptu, jer bilo tko drugi da je promašio, bio bi narodni neprijatelj(al to je za neku drugu temu Very Happy ).

Sve u svemu, ne znam jeli do promjene trenera, godina ili čega, al ne vidim više taj žar u njima i veselje koje su imali, kao prije 4-5 godina kada su igrali. šteta...

_________________
The Todd accepts all applicants, regardless of age and disability. Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DARCHO
Offline
Avatar

Ukupno postova: 242
Lokacija: citybosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovom goluži treba dati stipu gabrića jamba da mu trpa mandarine u guzicu..

_________________
tko pita,taj ne skita..oš,neš bangladeš ! http://www.youtube.com/watch?v=z-Wgb_gh8Ps&feature=player_embedded
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj Goluza me podsjeca na Beniteza...upropasti jednu od najboljih ekipa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda je meni promaklo, al jesu goluža i kopljar slučajno u rodu?

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: