Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što studirati u Osijeku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
d_grassa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 239
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2011. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ništa,bježi dalje od Osijeka !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2011. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

d_grassa je napisao/la: ›
Ništa,bježi dalje od Osijeka !
Zbog? Misliš zato što u Osijeku nema posla,što mi opet nije jasno jer mogu bježat nakon završenog fakulteta,ili misliš da su dalje bolji fakulteti nego u Osijeku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2011. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

empetri je napisao/la (Pogledaj post): › računarstvo program loš, slušaj asistenta što diktira i pretipkavaj u neki od hrpe alata i jezika koji će se "učiti"

na većini predavanja se surfa ili čita knjiga, što i nije tako loše, nikako da kod kuće uzmem nešto za čitati..

pred kraj studija ćeš kleti majku kad vidiš tko se sve provukao s tobom na godinu i tko će dobiti istu diplomu

ako želiš nesto postići osim ukletog papira, zagrizi za radni stol samostalno uz to sve, i puno grizi


o pa bruno Smile jesi krenuo ti na fax opet^^

salu na stranu

etf je dobar fax, al ak ne zelis nis ucit, nec nista naucit, i vj proci dalje

pretpostavljam da je tako svuda skoro - barem tehnicki fakulteti

sto se tice tvoje dileme izmedju etf i strojarstvo

imas strojarstvo u brodu, koje je jednako dobar fax ko ovaj u zg

na etfu sam ako nista dosad stekao nekakvu podlogu, radne navike

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2011. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma znam da ima strojarstvo u brodu ali mi se čini da je bolji program strojarstva u Zagrebu,nekako je više okrenut upotrebi računala(naravno kroz izbor grupe predmeta).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.01.2011. 0:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): ›
empetri je napisao/la (Pogledaj post): › računarstvo program loš, slušaj asistenta što diktira i pretipkavaj u neki od hrpe alata i jezika koji će se "učiti"

na većini predavanja se surfa ili čita knjiga, što i nije tako loše, nikako da kod kuće uzmem nešto za čitati..

pred kraj studija ćeš kleti majku kad vidiš tko se sve provukao s tobom na godinu i tko će dobiti istu diplomu

ako želiš nesto postići osim ukletog papira, zagrizi za radni stol samostalno uz to sve, i puno grizi


o pa bruno Smile jesi krenuo ti na fax opet^^

salu na stranu

etf je dobar fax, al ak ne zelis nis ucit, nec nista naucit, i vj proci dalje

pretpostavljam da je tako svuda skoro - barem tehnicki fakulteti

sto se tice tvoje dileme izmedju etf i strojarstvo

imas strojarstvo u brodu, koje je jednako dobar fax ko ovaj u zg

na etfu sam ako nista dosad stekao nekakvu podlogu, radne navike


Ne lupaj regoče da je jednako dobar faks strojarstvo u brodu i zg-u. u brod nemoj ići ni za živu glavu jer je pola profesora egomanijaka, asistenti iz najtežih predmeta su najveći idioti, tu je iz jednog od najtežih predmeta i najveći idot od profesora, Matejiček, oni koji su išli u brod će znati o čemu pričam, pola predmeta se radi po sistemu od prije 30 godina i tako.. uglavnom od SFSB-a bježi kao vrag od tamjana..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
plavusaa
Offline
Ukupno postova: 147
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2011. 1:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ja sam ekonomija u Osijeku i žalim svaki dan što sam odlučila ostati ovdje, ako netko ima priliku otići odavde go for it. Jednostavno nije stvar što imaš ovdje isti fakultet kao u Zagrebu, ali tamo sam provela pola godine i to je jednostavno drugi život, definitivno da mogu ponovo birati bi otišla, jer sad je prevelika komplikacija da se prebacujem kad oni imaju sistem 4+1 godina i druge predmete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2011. 2:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

plavusaa je napisao/la (Pogledaj post): › definitivno da mogu ponovo birati bi otišla, jer sad je prevelika komplikacija da se prebacujem kad oni imaju sistem 4+1 godina i druge predmete.

što je još tužnije, prije pola desetljeća prosvjetari i bagra iz ministarstva uvjeravaše nas kako prebacivanje neće biti problem jednako kao što sada lupetaju kako odgovarajući uspjeh na državnoj maturi jamči upis na željeni faks. svakodnevna praksa ih opovrgava.
stvari se godinama ne mijenjaju, a jedini koji u cijeloj priči puše su studenti koji pri dnu ove društvene piramide bivaju odgajani za fah idiotizam i slijepu poslušnost.

laži i obmane gnjile hrvatske prosvjete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2011. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi svakom preporucila da ide studirati u zagreb, ne zato sto su fakulteti bolji ili losiji nego zato jer odlazak i zivot u drugacijoj atmosferi i situacijama drugacijim od onih na koje smo navikli siri vidike, gradi te kao osobu i ako nista drugo stjeces samostalnost koju dok zivis sa roditeljima nikako ne mozes steci. ako ti je super sretan si sto nisi propustio priliku, a ako ti je grozno shvatis i pocnes cijeniti sto ti je bilo lijepo tamo gdje si bio.
ja sam 5 godina bila u zagrebu, prve dvije sam proklinjala sve zato jer sam osla, a ostale 3 sam trazila nacin da se ne vratim. al eto, vratila sam se i jos uvijek tvrdim da zivot ovdje i zivot tamo nije ni priblizno slican. naravno, sve ovisi o osobi i prioritetima, ali mislim da treba otici i probati. ako nista drugo shvatis sta mozes ili zelis, a sta ne mozes i ne zelis.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2011. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Recimo da je vrlo bitno osjetiti tu samostalnost i život negdje dalje,e sad da li je to toliko bitno da se mogu zanemariti troškovi kojih će biti puno puno više ukoliko se iz Osijeka ode studirati u Zagreb? Završit fakultet u Osijeku pa onda otići negdje dalje?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2011. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh sad, sto se tice troskova....ako si u domu i uspijes dobit recimo zupanijsku ili gradsku stipendiju onda troskovi nisu nikakav problem. ja sam sa 1200kn stipendije bez problema prezivljavala cijeli mjesec, s tim da sam od tog placala dom 115kn, hranu i sve ostalo sto mi je trebalo.
a sto se tice ovog da ces nakon studiranja otic negdje dalje....i to je opcija, ali studentski zivot je opet nesto sasvim drugo nego kada dobijes posao i radis od jutra do mraka. to mozes i u osijeku a da nista ne propustas, bas zato mislim da je poanta u studiranju negdje dalje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2011. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E da,ako dobijem stipendiju i ako dobijem smještaj u domu.A ako upišem fakultet u Zg i ništa od toga ne dobijem,šta onda Very Happy
Neznam,otići studirat u Zagreb na podjednako zanimljiv fakultet koji mogu pronaći i u Osijeku,samo zato da bi otišao studirat u Zagreb,neznam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
plavusaa
Offline
Ukupno postova: 147
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2011. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: ›
Recimo da je vrlo bitno osjetiti tu samostalnost i život negdje dalje,e sad da li je to toliko bitno da se mogu zanemariti troškovi kojih će biti puno puno više ukoliko se iz Osijeka ode studirati u Zagreb? Završit fakultet u Osijeku pa onda otići negdje dalje?


Nije ti to isto kada odes s 18 godina i recimo 24. Jer ti tamo na fakultetu upoznaš jako puno ljudi i kao student se općenito više kreces. I što je tamo puno lakše naći posao za studente, ja znam prvi vikend da sam tamo otišla već mi se otvorilo par opcija. Tako da ako možeš idi.

Svebor je napisao/la: ›
plavusaa je napisao/la (Pogledaj post): › definitivno da mogu ponovo birati bi otišla, jer sad je prevelika komplikacija da se prebacujem kad oni imaju sistem 4+1 godina i druge predmete.

što je još tužnije, prije pola desetljeća prosvjetari i bagra iz ministarstva uvjeravaše nas kako prebacivanje neće biti problem jednako kao što sada lupetaju kako odgovarajući uspjeh na državnoj maturi jamči upis na željeni faks. svakodnevna praksa ih opovrgava.
stvari se godinama ne mijenjaju, a jedini koji u cijeloj priči puše su studenti koji pri dnu ove društvene piramide bivaju odgajani za fah idiotizam i slijepu poslušnost.

laži i obmane gnjile hrvatske prosvjete.


Nije problem se prebaciti, ali evo u cemu je meni bio problem. Završiš 3 godine ovdje i onda 4. upišeš u Zg kao razlikovnu tako da ništa ne gubiš i imaš 10 ispita za položiti. Ali ti je 5. godina problem (bar je meni bio jer ja nisam baš neki student pa da imam neki prosjek) što tamo imaš toliku konkurenciju za magisterij i rang studenata ide po prosjeku prethodne 4 godine, a primaju sam njih 1800 tako da ti jako puno njih ne uspije upisati jer su ispod crte. Tako da si ja nisam htjela dopustiti da odem u zg prođem razlikovnu i onda da ne uspijem magisterij upisati pa ubila bi se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: