Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što studirati u Osijeku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PA gle, ne znam koliko si upućena u hiperaktivnost, ali eto maturalni rad sam radila o toj temi i paralelno s hiperaktivnošću dolazi ti i defecit pažnje i teškoće u učenju tako da je s tom djecom jako teško... Pažnja im konstantno rasuta i ne mogu se smiriti ni na sekundu. Ne mogu normalno ni čitati ni pisati... Ništa... Tako da znam zašto sam to napisala Wink Smile

A što se tiče roditelja, jasno mi je i to... Ni jedan posao nije lak, ali ako nešto zbilja voliš, lako je prijeći preko nekih stvari Smile

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2009. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dipl.razvratnik je napisao/la (Pogledaj post): › Blago meni, studiram pravo, a nisam sijeda, niti kanim posijediti do koje šezdeset pete...
dokle si dogurala ak se smije znati?

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la (Pogledaj post): › PA gle, ne znam koliko si upućena u hiperaktivnost, ali eto maturalni rad sam radila o toj temi i paralelno s hiperaktivnošću dolazi ti i defecit pažnje i teškoće u učenju tako da je s tom djecom jako teško... Pažnja im konstantno rasuta i ne mogu se smiriti ni na sekundu. Ne mogu normalno ni čitati ni pisati... Ništa... Tako da znam zašto sam to napisala Wink Smile

A što se tiče roditelja, jasno mi je i to... Ni jedan posao nije lak, ali ako nešto zbilja voliš, lako je prijeći preko nekih stvari Smile



moj maturalni rad su bili losioni Laughing (farm.tehn.)...tako da nisam proucavala hiperaktivnost a diplomski nesto sasvim deseto...ali sam zavrsila za profesora i motala se po skolama...(nadam se da cu u 9-mj i pocet radit)...tako da sam vidjela svakakve situacije i ja također znam o cemu pricam Smile
al dobro...kao sto sam rekla...ima i prednosti i nedostataka Smile
hocu reci samo da sam vidjela dosta ljudi koji su imali enorman entuzijazam i sve i kad su poceli radit iznenadili se da nije bas sve tako sjajno i bajno. a nekima je opet bilo sasvim ok Smile...al sam ga smuljala sad skroz haha


Zadnja promjena: zEE-kAY; 14.06.2009. 23:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A naravno Smile Kao i svaki drugi posao Very Happy Iako meni je i dalje primarno turizam, tek nakon toga prosvjeta Smile

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2009. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm pa predavanje jezika i ucenje je uvijek bio manji problem nego fiz ili kem

rijetko ko se buni joj ova krava iz engleskog ko ce to naucit, prije ces cut joj ova iz fizike je luda

s jezicima mos radit sto stvari:)

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tikvana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2009. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..ja ne vjerujem da sa faksom netko ima 3500 tisuće kuna plaću Sad ..dok moje legice i lege iz SREDNJE građevinske (odmah nakon mature počeli raditi) imaju oko 4000-4500kn..(i u Osijeku i u Đakovu) osijek031.com smile

_________________
I want to play a game. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2009. 7:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tikvana je napisao/la (Pogledaj post): › ..ja ne vjerujem da sa faksom netko ima 3500 tisuće kuna plaću Sad

budimo realni, nekad znaju imati i manje
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2009. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neznam kako tko gleda na fakultet, ali ako čovjek gleda materijalno na to koliko je uložio i koliko mu se vratilo tu nema nikakve računice definitivno. A zašto je to tako? Zato što ovaj sustav u kojem mi živimo u HR nije temeljen na PRIRODNOJ SELEKCIJI kao sustavi u US i ostatku zapanog svjeta, a škola vam je jedan oblik idealne prirodne selekcije s piramidalnim ustrojem. Kod nas svi mogu sve raditi bez obzira na sručnu spremu. Pa vam se događa da ljudi sa fakultetom nemogu naći posao dok oni bez fakulteta rade, ljudi bez faxa su bolje plaćeni od ljudi sa faxom i tako niz gluposti, nepravdi, sranja i čega sve ne u ovoj našoj primitivnoj sredini. I mi se čudimo zašto nam je situacija u državi takva, a bit će još i gora. Odgovor i rješenje su jednostavni treba sustav okrenit prirodnoj selekciji, oni koji su više u piramidi trebaju biti bolje plaćeni jer oni vuku naprijed sve ostalo su gluposti koje treba zabranit.
A što studirat to je teško za reć jer sama ta formulacija mi zvuči kao da iza toga nema ništa, a ima jer je to samo jedna stepenica u sustavu. Pitanje je samo dali poći k vrhu ili se utopit u sivilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.06.2009. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravi odgovor je u našem pravnom sustavu koji ne kažnjava nepotizam i pogodovanje u svim sferama društva pa onda dolazi do toga da nečiji kumić ili stranački podobna osoba koja ne zna dupe obrisat sjedi kao direktor ili zamjenik direktora firme i kamari minus za minusom dok sposobna osoba koja nije stranački/nacionalno/vjerski podobna sjedi kod kuće ili radi na crno na baušteli sa završenim fakultetom.

pitanje bi trebalo glasiti šta studirati u RH jer se ništa zapravo ne isplati. po zadnjem izračunu u zadnjih par godina je iz RH izašlo preko 8500+ visoko obrazovanih ljudi zbog navedenog razloga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2011. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sasvim slučajno sam iskopao ovu temu pa reko baš da priupitam malo. Jel studira netko ovdje na ETF-u ili je studirao pa ima kakvu pametnu vezanu za smjer "Računarstvo"?Došlo vrijeme nekakve odluke pa je svaki savjet dobro došao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2011. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

etf je super ako te to zanima, i ako ti neće biti problem zapeti malo da to završiš.. ako si trut, bolje ga nemoj upisivati..
što se prof i asistenata tiče, ima govana, al puno je više dobrih.. Smile

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Necro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Lokacija: Osijek ^^
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2011. 0:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puno bespotrebnih predmeta (barem za informatiku)
Ali profesori znaju biti dosta dobri,osim par iznimaka i egomanijaka od asistenata kod kojih je prolaznost od nas 80ak 1%

_________________
"Mi smo Borg,otpor je napon kroz struja."
http://www.necroparkour.deviantart.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2011. 2:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

računarstvo program loš, slušaj asistenta što diktira i pretipkavaj u neki od hrpe alata i jezika koji će se "učiti"

na većini predavanja se surfa ili čita knjiga, što i nije tako loše, nikako da kod kuće uzmem nešto za čitati..

pred kraj studija ćeš kleti majku kad vidiš tko se sve provukao s tobom na godinu i tko će dobiti istu diplomu

ako želiš nesto postići osim ukletog papira, zagrizi za radni stol samostalno uz to sve, i puno grizi

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2011. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako hoćeš ETF, onda elektroenergetika

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2011. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ću ETF onda mislim da mi je računarstvo jedina opcija,e sad još je tu u igri i strojarstvo u Zagrebu jer trenutno završavam za računalnog tehničara u strojarstvu.Ma nisam uopće pametan,nekako su mi interesi za oba dva fakulteta jednaki ali financijski mi je ETF isplativiji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: