Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Os031 redesign

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2006. 10:44 
Naslov:  Os031 redesign
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uz poznatu nam upotrebljivost, mnoštvo personalizacija i sudjelovanja u stvaranju stranica, novosti, najave, i štatijaznamštaviše, eto, Os031 izgledom napokon više ne liči na uradak brucoša ETF-a. Doduše, čini mi se malo prešareno, a i ova crveno-roza na vrhu stranice pomalo je preintenzivna i spaljuje mrežnicu, ali svakako je puuuno bolje nego prije!
I one dijagonale u pozadini su već kliše (ne kažem ja, nego ljudi koji znaju: 8 dizajn klišeja
Keep up good work!, što bi rekli aljbanci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ElvirTabakovic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Paring
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2006. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Şvaka vam dala

_________________
http://elvir.tabakovic.info
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2006. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Congrats , ima da zapijemo to sutra osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile Svi u West osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2006. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

That's the spirit Very Happy osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chiara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: CH
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2006. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka cast

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 0:34 
Naslov:  Re: Os031 redesign
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domagoj je napisao/la (Pogledaj post): › I one dijagonale u pozadini su već kliše (ne kažem ja, nego ljudi koji znaju


A nisi valjda ocekivao neku veliku inovaciju? Smile
Malo sam pogledao clanak, autor ne istice ove kliseje kao negativnost, nego kao trend. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2006. 7:10 
Naslov: Note 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
A nisi valjda ocekivao neku veliku inovaciju? Smile
Malo sam pogledao clanak, autor ne istice ove kliseje kao negativnost, nego kao trend. Smile
Zasto ne? Inovacija je dobra stvar... Wink
A cliche je analogija koja koja karakterizira nesto sto je preupotrebljeno. Namjera izraza "cliche" je cijenjenje korisnika kao lijenog i u 99.9% slucajeva nije pozitivna napomena.
Redesign (FWIW), nisam siguran dali je ovo osobna stilska izjava ili su to prvi simptomi daltonizma?

“Conventional opinion is the ruin of our souls.”

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ulix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobar, puno bolji design nego prije. Nikad idealan, no za pohvalu je svakako. Ono malo crvenila na vrhu je u ravnoteži s ovim plavo-kosim backgroundom. Ipk ne strši previše da bi odvraćalo pažnju od sadržaja, da mene netko pita, smanjio bih intenzitet tih komponenti, onako, mrvicu. To je dakako saomo moj ukus, nikako neki prigovor.

Jedino što me trenutno smeta na naslovnici - to su četiri Flash animacije, za to valjda postoji neki specifičan razlog, općenito je poznato i dokazano kako mali kvadratični baner bolje promiče poruku nego neka jumbo size animacija. Osim ako naručitelj izrazito ne traži tako nešto. Možda konkurencija gura antireklamu? (^:

Dakle općenito - jako dobro, čestitam!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrej*
Offline
Ukupno postova: 4
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2006. 14:34 
Naslov:  Re: Os031 redesign
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako, da počnem od samog logotipa. U plavoj varijanti ( tu na sajtu ) izgleda ok, s tim kapitalizirani slogan nikako ne paše. Sviđa mi se plavi dio ispod headera ( najave ), ali je užas kad pređem mišem da vidim cijelu najavu... neskladno je i nagurano. Background mi se sviđa iako su kose lajne klišej. Dalje, desno od naslova "Novosti" u navigaciji, ovaj gradient mi je nepotreban. Navigacija je odlična i čitljiva. Možda malo prešarena. Tražilicu malo pofarbat ili nešto, i dropdown ispod tražilice sredit. Objektiv031 mi se prikazuje dvaput ( jednom gore, jednom samo naslov dolje ). Sami članci izgledaju jako dobro s tim da im malo paddinga nebi škodilo ( prostora između slike i teksta, i bilo bi puno urednije da se koristi jedna standardna veličina slike ( ne samo po širini, nego i po visini ).
Malo o kodu, vidim pisan u divovima ( nije tabeless ali ipak se brže učitava ), ali deklaracija obicnog doctype-a bi bila vrlo poželjna kada se već nastoji pisat po standardima. W3C kaže: "Failed validation, 193 errors", a stranica se sa isključenim css om jako loše vidi ( nisu deklarirani H-ovi, pa čak ni glava stranice ne postoji kao h1 nego je slika ).

To su moje osnovne primjedbe, drago mi je da se radi i da se pokušava poboljšati stvari, jer prijašnji 031 je bio tehnički loš. Nadam se da će vam moja kritika dobro doći.

Pozdrav, Andrej

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2006. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

blank


Zadnja promjena: fallen-angel; 23.10.2006. 13:26; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ulix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2006. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čovjek ostane duboko impresioniran kada čuje titulu "dizajner web stranica". Bilo bi zgodno čuti malo detalja, osim analogije na kirbaje.

Šareno može biti oku ugodno, čemu inače služe boje? Treba ih samo posložiti nekim redom. Ovdje to nije loše učinjeno, background smo već spominjali, ostalo je lijepo odvojeno bijelim površinama, bijela je neutrana.

Inače se može ostaviti sve na defaultu u nijansama jedne boje, tako je najlakše. Valjda bi trebalo izbaciti i šarene avatare članova, kako ne bi narušavali opći sklad pospane monotonije.

Pgledajmo:
http://www.spiegel.de/international/
http://www.yahoo.com/
http://dnevnik.hr/naslovnica/index.php
... makar su jednako šareni. Može se naći još mnoštvo veselijih stranica, a veće portale su valjda radili stručnjaci. Ne samo za web design.

Postoji i drugi pristup, recimo:
http://www.afp.com/english/home/
Ipak više odgovara za "osijek031" sadašnji izgled, ma koliko netko propisivao trendove, i slijepo ih se držao.

Dobro je oku ugodno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2006. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

blank


Zadnja promjena: fallen-angel; 23.10.2006. 13:27; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2006. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ulix je napisao/la: ›
Inače se može ostaviti sve na defaultu u nijansama jedne boje, tako je najlakše. Valjda bi trebalo izbaciti i šarene avatare članova, kako ne bi narušavali opći sklad pospane monotonije.
Nije potrebno sve biti u nijansi jedne boje ali ostale boje trebaju biti u skladu. Razne (skladne) kombinacije i informacije se nalaze na ovoj stranici.
Nezamisljiva stvar je u tome sto je reklama preuzela ime stranice a osijek031 logo je izgubio svoje boje i indentitet. To je... recimo kriminalno.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrej*
Offline
Ukupno postova: 4
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2006. 22:59 
Naslov:  Re: Os031 redesign
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da boje u navigacijama daju određenu dozu živosti i ubijaju monotoniju, i fine su boje ( slažu se sa bijelom pozadinom ). Fallen mislim da su ti komentari dosta subjektivni, i da malo konstruktivnije kritike nebi škodile. Ako ti se nesviđa ok, ali poanta je da se poprave nek stvari, a da je loša kao što ti tvrdiš i da je trash - NIJE, kao "dizajner web stranica" mislim da sam kompetentan da kažem to. Treba tu puno rada i dorade, ali nije jednostavno uskladit sve, treba vremena, mislim da je 031 malo previše požurio s tim, ali što je tu je. Vjerujem da će Bilke rješit to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ulix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2006. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la: ›
..a koliko sam zamjetio ti zapravo ni nemas pojma o cemu pricas
da imam vremena napisao bi malo detalja koje bi mjenjao..

Začudio bi se, ali imam pojma o čemu pišem: sadržaj i izgled ne diktira tehničko osoblje, samo ga realizira.
Do sada o ljudima, ništa o dizajnu (jer si jako zauzet, rasprodan). Ne misliš da je stručno ono o cigi i kirbaju? Profesore, pustimo mi moje isprazno lupetanje, a tvoje veleznanje pokaži bar malo, pomozi svom kolegi, sebi i nama uljepšaj život.
Hic Rhodus, hic salta!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: