Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Internet i moralne vrijednosti društva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2010. 21:46 
Naslov:  Internet i moralne vrijednosti društva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle ovako

u zadnje vrijeme svjedoci smo sve ucestalijeg objavljivanja vijesti...o tome kako je netko zapalio kera....bacio macku u kantu....polio macku benzinom te je zapalio ....pa eto nedavni slucaj "crvenkapice" kako zašikava male pse u rijeku...a da jadni nisu imali prilike ni nauciti plivati

e sad....istina...kao covjek...zgražam se nad takvim situacijama...i ni u kojem slucaju ne opravdavam takve poteze...

al jedan post me je ostavio bez teksta...odnosno...da se covjek zapita...dal je sa nama stvarno sve u redu...ili smo izgubili imalo ludskosti u sebi...

dakle evo radi se o ovom postu....



i sad se namece pitanje...
da li ljudi (naravno govorim o onima koji su na internetu) stvarno više nemaju osjecaja prema drugoj osobi....dok s druge strane....cim nastrada neka nedužna maca...ili pas....dižu se sve moguce udruge ovoga svijeta...nebili spalili na lomaci...tog strašnog zlotvora...koji se usudio dici ruku na životinjicu...ili je to samo želja pokazati sebe kako sam ja bolji ako ne i najbolji...tako što cu pljuvati i zgražati se sa svojim komentarima...nad tim cinom

cini mi se da stvarno dolaskom interneta i globalizacijom...gube se one osnovne vrijednosti ljudskosti....
i što je najgore od svega....gube se vrijednosti između covjeka i covjeka....
dok neke druge vrijednosti koje budimo iskreni...bi trebale biti u drugom ako ne i u trecem planu....svaki put prve isplivaju na površinu....

eto....nadam se da kužite o cemu pricam

postoje milijuni ljudi koji dijele i proživljavaju tužniju sudbinu od ovog cina bacanja pasa al kako da oni dođu na red...kad su bitniji psi od ljudi

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2010. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa to je zbog toga što ovoj ženi treba pomoći,znači treba konkretno djelovat,i nešto poduzeti,a nazalost malo tko je zato zainteresiran,i onda se to brzo zaboravlja...dok s druge strane,tim psima se ne moze vise pomoci,i onda jedino sto ostaje je laprdanje po netu u bezbroj komentara,jer to je najlakse...znaci sama "akcija", poduzimanje nečega,u ovom slučaju adekvatno pomoći toj ženi,e to koči ljude, dok za bezbrojna naklapanja i zgrazanja i pisanja komentara ne treba ni truda,ni ambicije...zato tolike razlike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.09.2010. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa isto tako da vidimo video tipa kako prebija curu,bilo bi 100000 komentara.
Netko je dobro rekao,vise te sokira video nego tekst.
Ja cak mislim da je zbog toga net vise senzibilizirao javnost

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
heaven_can_wait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2010. 23:02 
Naslov:  Re: Internet i moralne vrijednosti društva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaključak da su psi bitniji od ljudi ti baš i ne stoji jer je proizašao iz brojke anonimnih komentara sa šrot portala. Realnost je da formula senzacija + glupi ljudi = profit funkcionira i to je razlog svakodnevnog serviranja kvazi vijesti od kojih se pravi tolika halabuka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2010. 23:04 
Naslov:  Re: Internet i moralne vrijednosti društva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definitivno su moderne tehnologije (mobiteli ,internet i mediji) doprinijele otuđenju ljudi. Informacije su dostupne svima i svi vide one druge koji „bolje žive“. U prirodi čovjeka je da teži boljemu pa smo se uvalili u mučnu trku za materijalnim, a zaboravili smo na druženja, izravna komuniciranja ljudski dodir i toplinu. Nažalost postajemo dio moderne tehnologije, roboti koji trče za novcem i ne znaju komunicirati bez mikroprocesora.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Definitivno su moderne tehnologije (mobiteli ,internet i mediji) doprinijele otuđenju ljudi. Informacije su dostupne svima i svi vide one druge koji „bolje žive“. U prirodi čovjeka je da teži boljemu pa smo se uvalili u mučnu trku za materijalnim, a zaboravili smo na druženja, izravna komuniciranja ljudski dodir i toplinu. Nažalost postajemo dio moderne tehnologije, roboti koji trče za novcem i ne znaju komunicirati bez mikroprocesora.

upravo tako došlo je vrijeme tehnologije i ljudi se sve više zavlače u svoj kutak gube socijalizaciju okreču se toj modernoj tehnologiji baš sam pričao s kolegama šta bi bilo da propadne internet globalizacija kako bi ljudi živjeli to bi bilo kao da im odsječeš obje ruke i pola glave žalosno ali istinuto ali tu smo svi mi krivi pogotovo ako podlegnemo tome

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2010. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Nažalost postajemo dio moderne tehnologije, roboti koji trče za novcem i ne znaju komunicirati bez mikroprocesora.


Ja ne bih rekao nazalost, vec na srecu! Ljudska ce tehnologija donijeti (i donosi) ljudima ono za cime evolucija bas i ne moze drzati korak.
Ljudi usavrsavaju sami sebe, a ja nemam nista protiv toga.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 0:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Nažalost postajemo dio moderne tehnologije, roboti koji trče za novcem i ne znaju komunicirati bez mikroprocesora.


Ja ne bih rekao nazalost, vec na srecu! Ljudska ce tehnologija donijeti (i donosi) ljudima ono za cime evolucija bas i ne moze drzati korak.
Ljudi usavrsavaju sami sebe, a ja nemam nista protiv toga.

da ali ako sve propadne šta onda izgube se resursi nemože se održavati život kakav je bio a to se očekuje 2012 ima da se nema

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2010. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la: ›
da ali ako sve propadne šta onda izgube se resursi nemože se održavati život kakav je bio a to se očekuje 2012 ima da se nema


Ma naravno, ima da bude kako vidoviti Milan kaze! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2010. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma čovjek je najgora životinja što postoji. Ne znam je li itko pogledao video, mislim da je bio ovih dana na 24 sata- ona cura što je ubila biciklista, u Bosni ili gdje već-ispričavam se unaprijed ako griješim. Ugl snimka je meni odvratna, čovjek je umro na mjestu, letio zrakom ne znam ni ja koliko metara, još mu je navodno otkinut dio noge od siline udara. I tako tijelo nasred raskrižja, hrpa krvi, a ljudi prolaze kao da se ništa nije dogodilo. Nitko mu nije prišao, nitko. E meni je to strašno.

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2010. 1:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
I tako tijelo nasred raskrižja, hrpa krvi, a ljudi prolaze kao da se ništa nije dogodilo. Nitko mu nije prišao, nitko. E meni je to strašno.


To je nesto cudno? U Bosni?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 5:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
fear of the dark je napisao/la: ›
I tako tijelo nasred raskrižja, hrpa krvi, a ljudi prolaze kao da se ništa nije dogodilo. Nitko mu nije prišao, nitko. E meni je to strašno.


To je nesto cudno? U Bosni?


nije to samo u bosni, ima toga i kod nas..ima u čuvenoj Amer'ki, tak da ne moras blatit bosnu jer nisu oni izuzetak..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2010. 7:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Nažalost postajemo dio moderne tehnologije, roboti koji trče za novcem i ne znaju komunicirati bez mikroprocesora.


Ja ne bih rekao nazalost, vec na srecu! Ljudska ce tehnologija donijeti (i donosi) ljudima ono za cime evolucija bas i ne moze drzati korak.
Ljudi usavrsavaju sami sebe, a ja nemam nista protiv toga.


U najboljem slučaju, nešto dobijaš, nešto gubiš. Vrlo teško je odvagati što je važnije u evoluciji ljudske vrste, ono što će nepovratno izgubiti zbog novih tehnologija, ili ono što će dobiti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2010. 8:44 
Naslov:  Re: Internet i moralne vrijednosti društva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›

postoje milijuni ljudi koji dijele i proživljavaju tužniju sudbinu od ovog cina bacanja pasa al kako da oni dođu na red...kad su bitniji psi od ljudi


E to sam i ja napisala na temu te crvenkapice. Žalosno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2010. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
fear of the dark je napisao/la: ›
I tako tijelo nasred raskrižja, hrpa krvi, a ljudi prolaze kao da se ništa nije dogodilo. Nitko mu nije prišao, nitko. E meni je to strašno.


To je nesto cudno? U Bosni?


Ma meni manje bitno je li to bilo u Bosni ili igdje drugdje. To se tamo dogodilo ovih dana pa je zato spomenuto. Meni je poanta u tome bez obzira gdje se tako nešto dogodi ljudi ni da bi trepnuli, nastavljaju dalje ladni ko špricer. Mislim ja gledam u snimku i ne vjerujem, čekam kad će netko makar pogledati. Događaju se vjerovatno takve stvari svugdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: