Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Internet i moralne vrijednosti društva

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2010. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakve veze ima Bosna? Sad će se neupućeni iznenaditi, ali tamo je isto civilizacija. Ništa bolja, ali niti išta gora nego ovdje kod nas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studiozakvalitetuzivota
Offline
Ukupno postova: 13
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2010. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najpoznatiji slučaj izostanka pomoći je onaj Kitty Genovese, a doveo je do spoznaje važnosti difuzije odgovornosti - što je više ljudi u blizini osobe koja treba pomoć, manja je vjerojatnost da će itko pomoći toj osobi (ljudi očekuju da će pomoći netko drugi, da je netko drugi sposobniji pružiti potrebnu pomoć i slično). Pa, evo malo crnog humora - ako planirate da vas netko napadne birajte da je to prostor kojim se kreće relativno malo ljudi Cool.

_________________
http://studiozakvalitetuzivota.blog.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2010. 15:56 
Naslov:  Re: Internet i moralne vrijednosti društva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
cini mi se da stvarno dolaskom interneta i globalizacijom...gube se one osnovne vrijednosti ljudskosti....
i što je najgore od svega....gube se vrijednosti između covjeka i covjeka....
dok neke druge vrijednosti koje budimo iskreni...bi trebale biti u drugom ako ne i u trecem planu....svaki put prve isplivaju na površinu....

Ovo je živa istina. Mislim da se vrijednosti gube već duže vrijeme, a internet tome samo pridonosi. Nekad mi se čini da ljudi napreduju samo u tom tehnološkom smislu, a jedni prema drugima smo sve gori i gori.Kao da ništa nismo naučili, a imamo primjera mali milijun iz bliže ili daljnje prošlosti. Imamo toliko toga, a ne znamo to cijeniti. I jedini koji mogu to promijeniti smo mi sami, a ne izgleda kao da se itko trudi. Naravno, čast izuzetcima, a ima ih i nažalost su u manjini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2010. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e sad...moglo bi se opet postaviti pitanje....
da li su te osobe stvarno takve i u životu...ili samo ispred kompa...
odnosno...cinjenica je da svi mi kroz komentare...i pisanje ovdje želimo sebe prikazati u najboljem svijetlu...iliti...na internetu imamo priliku pokazati kako smo nadasve osjecajna bica....dok izlaskom iz kuce...prvo što napravimo...opizdimo nogom macku koja nam se posrala pred vrata....al jeb ga...to necemo napisati na internetu jer tko je toliko lud da napiše kako je nešto loše napravio...
tak da na internetu smo gotovo svi idealni...pa možda to iskrivljuje stvarnu sliku stanja....

evo ociti primjeri toga su...raznorazne grupe pomoci na fejsu....cim se pojavi neka grupa u kojoj ako treba dati i 6 litara svoje krvi....skupi se milion i pol ljudi koji su to spremni uciniti..a zapravo se samo radi o tome....kako želimo pokazati drugima kako smo mi humani i sve ostalo...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2010. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A tko će ga znat ja si kontam ko je generalno budala, svugdje budala. Sam si maloprije napisao da naš predivni mentalitet ispliva htjeli mi to ili ne, a tako je i s onim što jesmo.. Neki ljudi na internet dolaze da bi mogli reći što se ne usude u svojoj okolini, naravno pod uvjetom da nikog ne poznaju. Neki tu liječe frustracije,neki su jednostavno takvi kakvi jesu, a neki se i tu pretvaraju kao i u stvarnom životu. Što se fejsaća tiče većina ljudi koje poznajem samo prima prijatelje uopće nije bitno jesu si dobri, bitno da se ima.Tako si pretpostavljam da je i s tim grupama, nije bitno o čemu se radi bitno da si u grupi. I OPET ČAST IZNIMKAMA.
Glupi komp

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.09.2010. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › izlaskom iz kuce...prvo što napravimo...opizdimo nogom macku koja nam se posrala pred vrata....al jeb ga...to necemo napisati na internetu...


Eto ja priznam da sam nesretnim slučajem ubila dvije mace. Jednom kad sam bila mala, upala mi maca u otvoren šaht, a prije 2-3 godine sam došla pripita kući negdje u 4 ujutro, i nađoh mačku u svom krevetu, na svom jastuku, pa sam ju od šoka tresnula od zemlju i nije se više digla. Et. Al slučajno, jebi ga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2010. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › izlaskom iz kuce...prvo što napravimo...opizdimo nogom macku koja nam se posrala pred vrata....al jeb ga...to necemo napisati na internetu...


Eto ja priznam da sam nesretnim slučajem ubila dvije mace. Jednom kad sam bila mala, upala mi maca u otvoren šaht, a prije 2-3 godine sam došla pripita kući negdje u 4 ujutro, i nađoh mačku u svom krevetu, na svom jastuku, pa sam ju od šoka tresnula od zemlju i nije se više digla. Et. Al slučajno, jebi ga.


eto o tome i ja pricam...
nitko od nas nije bez grijeha...
al bitno da kad se dogodi slucaj "crvenkapice" spaljivanje vještice je ništa naspram onoga kad se krene u hajku samo zato što je to objavljeno na netu...i što želimo pokazati kako smo mi iznad svih po dobroti

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.09.2010. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne želim pokazati da sam ja iznad svih po dobroti, jer nisam, i nerviraju me komentari onih koji tvrde da jesu. Nisam ja sad neki monstrum, ali nitko nema aureolu iznad glave, pa čak ni oni najzagriženiji katolici ambasadori mira i dobrote. Sve je to dio samopromocije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2010. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ne želim pokazati da sam ja iznad svih po dobroti, jer nisam, i nerviraju me komentari onih koji tvrde da jesu. Nisam ja sad neki monstrum, ali nitko nema aureolu iznad glave, pa čak ni oni najzagriženiji katolici ambasadori mira i dobrote. Sve je to dio samopromocije.

Ma na stup srama s tobom Smile sala
Ma pa tko misli da je daleko iznad svih je budala. Lakše je povlađivati nego ići protiv struje, da se ne bi nekom zamjerio ili slučajno se usudio imati drugačije mišljenje. Jer odmah slijedi protunapad pošto je i tolerancija na visokoj razini. Pa umjesto argumentirane rasprave se završi na prepucavanjima. U ovom slučaju bi se moglo reći da neke doze iskrivljavanja stvarnosti ima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.09.2010. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vezano uz internet (prvenstveno facebook) i moralne vrijednosti... Po meni odlično napisano!


_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2010. 0:23 
Naslov:  Re: Internet i moralne vrijednosti društva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da se vrijednosti gube već duže vrijeme, a internet tome samo pridonosi.
Internet je ok kada se treba nešto pogledati naći i sl. Ali kao ovakav on samo ispoljava onaj tvrdi tračeraj i tuđe želje ljudi da budu prihvačeni, iako su budale u užem smislu riječi.
Ovdje npr. otvarat TABU TEME, možeš psovat mater, možeš se svađati do beskonačnosti vrijeđati i sl., a da ti nitko nevidi facu tvoje migove tijela nesigurnost i sl. i zato i dolazi do takvih stvari.
Nedostatak socijalizacije i komunikativnosti nadomještava ti forum031.
Zvuči grubo, ali iz onoga što imam prilike gledati (čitati) to je tako.
Ovo forum031 sam karikirao, ali i tu ima pacijenata Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.09.2010. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mali_ivica kad je to sve tako, makni se onda s foruma? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2010. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la (Pogledaj post): › @mali_ivica kad je to sve tako, makni se onda s foruma? Very Happy
Pa samo sam iskomentirao crnilo interneta nisam mislio da će se idući dan več netko osjećati prozvan! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.09.2010. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne osjećam se prozvano, ja sam tu relativno nova, još sam neiskvarena utjecajem forumaša. Very Happy Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
J. R. Hartsock
Offline
Ukupno postova: 45
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2010. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao dijete sam stavio mačku u vreću i opalio je u zid....jbg...dijete....

tamna strana je napisao/la: ›
da li ljudi (naravno govorim o onima koji su na internetu) stvarno više nemaju osjecaja prema drugoj osobi....


Misliš da su takvi ljudi samo oni koji se znaju služiti interneton i koji su učestali korisnici neta?

Svi su ljudi gamad, mozemo svi glumiti da nam je stalo i da se suosjecamo s drugim osoba...ali zapravo, dok god je nama dobro i imamo sto nam treba i sto nas cini sretnim, jebe nam se za druge.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: