Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Politicke ankete

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2010. 21:12 
Naslov:  Politicke ankete
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otprilike godinu dana prije izbora po anketama stranke stoje ovako:

SDP 34,1
HDZ 25,7

HSS 5,9
HNS 5,6
HSU 5,5
HSLS 3,8
HDSSB 3,2

OSTALI 5,2

najzanimljiviji postotci biti ce oni za koalicije:

SDP-HNS-IDS-HSU ima podršku 42,9
HDZ-HSS-DC ima podršku 25,8 posto

dakle vjerovatno ce hsls i srbi odlucivat oce li sdp dobit tjesnu pobjedu ali biti ce tu jos promjena..sad ce par % biti pomicanja zbog Haga a vjerovatno ce HDz imati nekih predizbornih poteza koji nece biti dobri za RH ali ce za njihove postotke biti dobri...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2010. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo da HDZ sam dobija isto koliko u koaliciji sa HSS-om. DC ne računam više kao političku stranku. Nekad je bila itekako perspektivna, ali sada se svodi na Vesnu "Moja štikla" Škare Ožbolt.
U ovoj blokovskoj politici nema HDSSB-a i HSP-a što bi im moglo donijeti dobar broj glasova.
Ukoliko Milanović bude šutio SDP-ov blok odnosi laganu pobjedu, no ukoliko za medije bude davao više od dvije rečenice dnevno eto nam izjednačene utrke.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2010. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm,ima nest u tome..prije mi se taj Milanović sviđao al vec je jednom uspio izgubit nemoguce svojim pricama i odlascima na skijanje i slicno.
a mislim da se on i čaćić bas ne vole..nakon sto sam 99 vjerovao u onu ogromnu koaliciju kasniej se vidjelo da te velike koalicije bas i nisu dobre za drzavu jer puno trebaju da se uhodaju i raspodjele a onda kad krenu dovoljno da netko malo podine apetiti i ode sve u K.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2010. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina, siroke koalicije bi mogle imati problema s egom. Koja god koalicija bila u igri, trebala bi izbjegavati HSLS kao jednog od partnera, jer se ta stranka pokazala kao vrlo nestabilan cimbenik, a i nedavno spominjanje Budisinog povratka jamci jos vece nestabilnosti i jos vece ego tripove.

Odakle ti rezultati?! Malo mi je cudno da HDSSB na nacionalnoj razini ima vise od IDS-a. Prema ovoj anketi IDS ne ulazi u Sabor.

Bit ce zanimljivo vidjeti i koliko ce pravomocna presuda u slucaju garaza/selotejp i otvoreno stajanje na stranu ratnog zlocinca kostati HDSSB.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2010. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za novu tv je radila agencija neka a i htv je danas objavio njihove a slicne su..
Ma ulaze i hdssb i ids u sabor jer oni su sve svoje postoke zaradili u svojim izbornim jedinicama - ids u istri a hdssb u zapravo 2 izborne jedinice..
uvijek su te regionalne imale oko 2-3 % a to preracunato na tu izbornu jedinicu znaci oko 25-30% tj oko 3-4 zastupnika.
po ovome je zanimljivije da hsls ako ih netko ne prihvati u koaliciju ne upada u sabor osim ako opet Bjelovar ne pogura malo pa tamo upadnu..slicno je i sa hsp ali mislim da ce oni upast u nekim jedinicma 1-2 zastupnika

edit:
taj pravas nadam se da ce biti Srb a mozda se imatkovic uspije izborit za mjesto u saboru...kad bi oni svi bili prevaga u nekim glasanjima za sdpovu koaliciju mozda bi se moglo vise love dovuci u slavoniju. tu dodajmo i utjecaj Vrdoljaka u Hns,Vinkovcia i BIlje u SDp, gradonacelnik BM je isto sdp..

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2010. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Bit ce zanimljivo vidjeti i koliko ce pravomocna presuda u slucaju garaza/selotejp i otvoreno stajanje na stranu ratnog zlocinca kostati HDSSB.
Mislim da to i nije neki faktor, pošto ljudi iz Zagreba, Istre i sl. ionako nebi glasovali za lokalnu stranku koja nema veze sa njihovim geoekonomskim utjecajem.

Na kraju će se dogoditi ono što se događa svaki puta.
Jedna stranka će dobiti veliki broj glasova, trebat će još par njih da ostvari vlast, te zastupnike će potražit vjerojatno među srbima, jer njima svi odgovaraju, i još nekome, za dvije godine će se zbog nečijeg ega, produljene šape ili bilo čega drugoga opet zakačit. Organizirat će se emisija Nedjeljom u 2 na tu temu, gdje će zastupnik stranke koja je pred izlaskom iz koalicije govoriti o tome kako se njegova moralna načela i načela onoga čime se vode u stranci, kose s onim što propagira koalicija.

U međuvremenu će Srbi ukoliko koaliraju sa desnicom davati kritičke osvrte na rad vlade, ukoliko koaliraju sa ljevicom tapšat po ramenu i za promjenu opravdavat situaciju i sl.

Onaj tko je pratio zadnjih 15godina politiku, zna da to obično tako biva.

Glavaš se sa svima svađa, Srbi se svima nude, na kraju onaj Srbin užica pare, a Osječko-Baranjska županija po neznam koji put ostane suvog kurca. el clasico Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2010. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Malo mi je cudno da HDSSB na nacionalnoj razini ima vise od IDS-a.

Ne mora ti biti, HDSSB je i na prošlim parlamentarnim dobio više glasova od IDS-a, proguglaj.

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2010. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›



Glavaš se sa svima svađa, Srbi se svima nude, na kraju onaj Srbin užica pare, a Osječko-Baranjska županija po neznam koji put ostane suvog kurca. el clasico Very Happy


zato sam i napisao gore da Sdp i Hns ovdje imaju dosta ljudi na lokalnoj vlasti ,pa cak je i Maxso predsjednik skupstine.
Mislim da bi oni mogli svi zajedno dovuc paru ovdje svake godien a ne kao hdz samo u izbornoj godini.
a uz to lokalno su i hns(osijek) i sdp zupanija dobri sa hdssb.
iskreno se nadam da bi osjecko -slavonski lobi mogao konacno imati vazniju ulogu.

a to si dobro rekao da neke teme nemaju utjecaj na regionalne stranke..ljudi koji glasaju za njih i tako ce glasati a imaju prilicno jaku bazu a svako daljnje udaranje po generalima i ocrnjivanje u medijima njima cini se vise koristi nego steti.
na proslim izborima u anketi imali su oko 2% na drzavnoj razini a sad 3,2

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2010. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ću glasat za ids, ovi luzeri tu idu mi na živce svi skupa, ili možda za srbe oni su u stanju dovuć više love u slavoniju od opet ovih svih luzera zajedno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2010. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nazalost na ovom forumu ima puno onih koji ce glasat za srbe Sad

šalim se malo pegy; al nisam daleko od istine Smile

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2010. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: › pa nazalost na ovom forumu ima puno onih koji ce glasat za srbe Sad
šalim se malo pegy; al nisam daleko od istine Smile
Nema nista gore od glasanja za Srbe, odnosno ljude od kojih su neki sudjelovali u agresiji na Hrvatsku?

Pretpostavimo da su svi ti Srbi, od kojih ocito imas tikove, sudjelovali u agresiji na RH [iako to nije istina].

Je li onda gore glasanje za stranku koja podrzava i ciji je osnivac i duhovni vodja pravomocno osudjeni ratni zlocinac?! Hm... izbor izmedju aboliranog vojnika/agresora (koji, ocito, nisu pravomocno osudjeni za ratni zlocin) i pravomocno osudjenog ratnog zlocinca. Hm... zanimljiva dvojba.

Cini se da Srbi nisu najgori moguci izbor.

Neka, hvala, postoje i druge opcije...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2010. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › U međuvremenu će Srbi ukoliko koaliraju sa desnicom davati kritičke osvrte na rad vlade, ukoliko koaliraju sa ljevicom tapšat po ramenu i za promjenu opravdavat situaciju i sl.
Otkad je HDZ lijeva stranka?!

Zanimljiva je ta konstrukcija, koju je svojevremeno Tudjmanin uspio provuci i usaditi u male glavice, po kojoj su lijeve stranke blize "Srbima". Kao lijevo = Srbi, desno = Hrvati. Zanemarimo sad cinjenicu da ni svi Srbi ne glasaju za "nacionalnu" stranku, sto je jos jedna notorna glupost.

Ocito da je covjek uspio u svom naumu, kad papagaji u situaciji HDZ-SDSS koalicije i dalje ponavljaju tu podvaljenu tezu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.09.2010. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa svi redom tadašnji ljevičari su uglavnom bili po partiji prije 91.neki od njih su jasno bili protiv samostalnosti da bi poslije 91-e postali veliki hrvati.tako da to nije bilo klasično pranje mozga malih glavica, nego je bilo tu i istine.

ova kasnije retorika kojom se čak prošle godine služio bandić, jasno pokazuje koliko debila u ovoj zemlji još ima.


što je s tom nekom novom strankom koju bi vodio Mesić?
nešto sam čitao, zanimljiva imena se spominju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2010. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pobjeda Kukuriku(Bože dragi kakvo glupo ime) koalicije je po meni gotova stvar. HDZ može podići rejting eventualno završetkom pregovora sa EU, no čisto sumnjam da će se to dogoditi prije samih parlamentarnih izbora.
Gledajući iz perspektive Slavonca želim da u budućoj vlasti participira što više ljudi iz ovog kraja, a tu pogotovo dosta očekujem od Vrdoljaka koji bi kao 3. čovjek drugog po jačini koalicijskog partnera mogao povući dosta sredstava. Vinković bi mogao vući za Đakovštinu, a i SDP je u koaliciji sa HDSSB-om u županiji, pa bi se i tu moglo nešto očekivati.
Navodno će ministar poljoprivrede biti Dragutin Bodakoš.

Anketa je rađena tijekom 8.mjeseca kada je već objaljena presuda protiv Glavaša tako da je i to imalo utjecaj na rast rejtinga HDSSB-a.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.09.2010. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dobija HDz opet..
SDP sad malo grize i zbog toga dobija poene, a vidjeti ćeš da će pred izbore utihnuti jer se oni vlasti boje.
svaka stranka zna da jako teško može popraviti sadašnju situaciju, tj može ali sa "bolnim" rezovima..i svi će pustiti hdz da to odradi.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: