Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Politicke ankete

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.09.2010. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sve to stoji, ali onda treba tu uzeti u obzir i nekoliko stvari. Prvo dolazak Tadića i kako će to ispasti će imati podosta utjecaja kako na rejting HDZ-a tako i na SDP-a (pogotovo jer ga je pozvao Josipović a on je njihov), pa i na HSP koji se tomu protivi.

Nadalje što se tiće HNS-a ne treba zanemariti ni Čaćićevo suđenje i ishod toga, pa će to po meni im dosta srušiti rejting.
Po meni je HSLS gotov barem za ove izbore jer se neće uspjeti konsolidirati u tako kratko vrijeme, jer su im ipak prejaki ljudi iz stranke otišli.

Što se tiće desničara presuda generalima ako bude dobra ili loša oni će profitirati. Bude li loša više će profitirati to je sigurno, ali nacionalni naboj u tim presudama će svakako donjeti desnima skok.
Što se tiće HDSSB-a sve ove muljaže koje im se pripisuju ako se pokažu točnima, bi njih trebale pokopati no nikada ne treba zanemariti činjeicu da se to očekivalo i od presude Glavašu pa je ispalo sasvim drugačije. Ipak mislim da niti Drmić niti bubalo niti Šišljagić nemaju ni 5% onoga što ima Branimir Glavaš pa će ih te malverzacije pokopati ako se ispostave točnima.

Ne samo njih, nego i HNS zbog Čačića i SDP zbog Daimlera i sve ostale afere koje će sada pred izbore izići u javnost a biti će ih sigurno. Bilo ih je do sada na svim izborima pa će ih biti i na ovima.

Ali slažem se sa manicheom - po meni isto tako HDZ dobija opet. Nije to ni najmanje dobro po nas ali tako je... Ipak se mora uzeti u obzir da jedan jedini put kada su izgubili na državnoj razini izgubili su zbog udruživanja svih protiv njih, a njima treba možda stranka - dvije da dobiju većinu u saboru. Dakle po meni, još 4 godine HDZ-a i tu najviše im pomaže Milanović koji u javnosti ima rejting kao otprilike pokidana barska stolica...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2010. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: › U međuvremenu će Srbi ukoliko koaliraju sa desnicom davati kritičke osvrte na rad vlade, ukoliko koaliraju sa ljevicom tapšat po ramenu i za promjenu opravdavat situaciju i sl.
Otkad je HDZ lijeva stranka?!

Zanimljiva je ta konstrukcija, koju je svojevremeno Tudjmanin uspio provuci i usaditi u male glavice, po kojoj su lijeve stranke blize "Srbima". Kao lijevo = Srbi, desno = Hrvati. Zanemarimo sad cinjenicu da ni svi Srbi ne glasaju za "nacionalnu" stranku, sto je jos jedna notorna glupost.

Ocito da je covjek uspio u svom naumu, kad papagaji u situaciji HDZ-SDSS koalicije i dalje ponavljaju tu podvaljenu tezu.


nisamm ja napisao da su svi srbi isti ali bome nisu ni svi bili kuhari a hdz koaliranjem sa njima i sudom u hagu gubi postotke na racun hdssb i hsp.
Mene iskreno to i ne zanima bas tolko kodd glasanja ai vecinu starijih ljudi koji vecinom i glasaju itekako zanima.
Mene zanimaju projekti i ostvarena obecanja ato se tek moze vidit pred kraj mandata. Isto me zanima i da se sto vise toga radi javnom nabavom sa manje love.
A gradjane posebno zanimaju njihove ulice i ovi sitniji radovi koji se rade po malim ulicama,od nogostupa do rasvjete.
Isto tako nekad treba imat muda i poskupit neke stvari da budu ekonomski opravdane a ne da drzava ili grad sve subvencioniraju pa da bankrotiraju kao sto ce zagreb .
Treba imat muda i smanjit masu za place smanjenjem placa ili otkazima nepotrebno zaposlenih politickih uhljeba a takvi potezi se mogu vuci samo u pocetku mandata a jaca to nije napravila. BUbalo je tu odigrao dugorocno pametnije i iskreno iznenadio me ovako velik postotak za hdssb a treba uzet u obzir da su po anketama uvijek dobijali manje nego to bude zapravo.
Vrijeme ce pokazati i iduca godina kolko mogu ispuniti obecane projekte a nadam se da i vlada misli koju kunu dati bar za juzno obilaznicu inace ovdje nece dobit ni 10%

edit. krivo sam te qouto al nema veze i tak nebi vise o srbima jer ce oni koalirat sa pobjednicima


Zadnja promjena: centurion; 01.09.2010. 12:11; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2010. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: › U međuvremenu će Srbi ukoliko koaliraju sa desnicom davati kritičke osvrte na rad vlade, ukoliko koaliraju sa ljevicom tapšat po ramenu i za promjenu opravdavat situaciju i sl.
Otkad je HDZ lijeva stranka?!

Zanimljiva je ta konstrukcija, koju je svojevremeno Tudjmanin uspio provuci i usaditi u male glavice, po kojoj su lijeve stranke blize "Srbima". Kao lijevo = Srbi, desno = Hrvati. Zanemarimo sad cinjenicu da ni svi Srbi ne glasaju za "nacionalnu" stranku, sto je jos jedna notorna glupost.

Ocito da je covjek uspio u svom naumu, kad papagaji u situaciji HDZ-SDSS koalicije i dalje ponavljaju tu podvaljenu tezu.

Nisam rekao da je HDZ lijeva stranka, nego sam napisao što će biti ako SDSS koalira sa desnima, a što ako koalira sa lijevima. Peče za oči ovo VLADE pretpostavljam?!
Izvini, ali sam Pupovac jasno kaže pa čak prije stvaranja koalicije sa HDZom da mu više paše SDP, ali ide s ovima jer ostvaruju vlast. Dakle za pretpostavit je ovo što sam gore napisao. Kudiš ljude koji ti nepašu, braniš one koji ti pašu. sve po PSu.
Neznam što je tu nelogično?!

Ovo sa Tuđmanom neznam kako si izvukao, ni odakle, no to mi nije bila poanta.
Prebacuješ na moj post neku teoriju zavjere, al izvini ja sam samo napisao ono kako obično biva što sam i popratio prošlih 15 godina. Hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2010. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@angelium -
donekle se slazem sa tvojim misljenjem,pogotovo za hsls ali malo previse dajes prostora aferama čačića,damlera i navodnih hdssb - svi njihovi glasaci na te afere gledaju drugacije nego oni koji ih ne vole i da afere tolko mjenjaju misljenja hdz nebi presao izborni prag.
Recimo hdssb imao ogromnu bazu clanova i biraca ,isto kao i hdz ali nece oni sad okrenut leđa stranci zbog jutarnjeg lista nego ce samo jos vise zamrzit jutarnji a oni koji vole citat jutarnji i tako nebi glasali za hdssb
edit. primjer je "velika" afera na zadnjim lokalnim izborima o hdssbovom reketu na osjeckim firmama od kojeg ocito nije iblo nista a svima je bilo jasno da je to bio popis tvrti koje su davale vecinom hdz-u lovu prije 10ak godina a ne hdssb.
isto sada vecini ljudi ne drzi vodu da OSijek koteks da je lovu za glavasa. no nopet kazuem nebitno je to jer oni koji su njihovi ostaju njihovi a oni koji ih ne vole isto ne mjenjaju to

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.09.2010. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa zato sam i rekao da ne treba zanemariti činjenicu da je upravo na zadnjim aferama HDSSB i profitirao Very Happy
Upravo se suprotno dogodilo.

No opet nitko od drugih igrača nije ipak Branimir Glavaš pa kada ljudi vide da se daje nekakvih 300 000 eura, navodnih naravno, svatko je nevin dok mu se krivnja ne dokaže, a s druge strane nema se ne znam za vrtiće i ostalo to će ipak dovesti do revolta.
Isto vrijedi i za SDP i za HNS iako mislim da je upravo HNS u najgoroj situaciji jer se tu ipak radi o izgubljenim ljudskim životima.

No da baš sam zato i rekao da iako mislim da će ih to srušiti ne treba zanemariti činjenicu da su afere već jednom pretočili u pobjedu pa se ne bih čudio da opet. Ipak najviše mislim da ako i potonu to će biti zbog njih samih a ne zbog afera.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2010. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ok to je tvoje misljenje - slicno je bilo i prije proslih izbora Smile
hehe vidis da mozemo nekad vodit i normalne rasprave Wink

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2010. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pobjedit će pojedinačno svakako HDZ (kao i na svakim izborima dosad) jer ovaj narod se nemože dovoljno kazniti da bi on kaznio one koji ih kažnjavaju... vjerojatno će im faliti nešto malo za natpolovičnu većinu, ali to će svakako dobiti vještim (manipulativnim) koaliranjem s kojekakvim beskičmenjacima, potkupljenima, izmanipuliranima...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2010. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo dalje Wink
Nova anketa. ovaj puta Globus ..



21.9.
SDP 29,2%
HDZ 26,4%
HSS 6,9%
HNS 6,7%
HSU 4,5%
HDSSB 4,1%
HSP 2,1%
IDS 1,9
HSLS 1,7


Zadnja promjena: centurion; 23.09.2010. 14:27; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2010. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): › ajmo dalje Wink
Nova anketa. ovaj puta Globus ..



HDZ unatoč svim aferama čvrsto drži svoje biračko tijelo, SDP na svojoj prosječnoj razini. Iznenađuje me visoki rejting HSS-a, a moram priznati i HDSSB-a. Very Happy Očito je HDSSB svojim zaokretom udesno pridobio velik broj HSP-ovih birača, ali i HSS-ovih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2010. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ne mora taj postotak HSS-a znaciti da ce oni imat vise ljudi od hdssb-a i ids-a npr..
HSS uzima postotke u svim zupanijama i nakupi se tu malo po malo a mozda negdje po zupanijama ne prelaze prag a regionalne stranke sve svoje dobiju u 1-2 izborne jedinice ,(to znaci vise od 30% u ovoj izbornoj jedinici)

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2010. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su te ankete odlične. ja uvijek lažem u njima i time si stvaram privid da se te stranke (za koje agitiram) osjećaju bolje i važnije.a onda izbori pa otrežnjenje...neš bolje zabave

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
0-24
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2010. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
centurion je napisao/la: › pa nazalost na ovom forumu ima puno onih koji ce glasat za srbe Sad
šalim se malo pegy; al nisam daleko od istine Smile
Nema nista gore od glasanja za Srbe, odnosno ljude od kojih su neki sudjelovali u agresiji na Hrvatsku?

Pretpostavimo da su svi ti Srbi, od kojih ocito imas tikove, sudjelovali u agresiji na RH [iako to nije istina].

Je li onda gore glasanje za stranku koja podrzava i ciji je osnivac i duhovni vodja pravomocno osudjeni ratni zlocinac?! Hm... izbor izmedju aboliranog vojnika/agresora (koji, ocito, nisu pravomocno osudjeni za ratni zlocin) i pravomocno osudjenog ratnog zlocinca. Hm... zanimljiva dvojba.

Cini se da Srbi nisu najgori moguci izbor.

Neka, hvala, postoje i druge opcije...


Činjenica je da je osoba, na koju aludiraš, tj. B. Glavaš pravomoćno osuđen. No, pojedinci, koji su otvarali šampanjac na dan izricanja presude, nisu ni svjesni što su zapravo "slavili". Nažalost, dio ljudi je podlegao brojnim medijskim napisima u tiskovinama koji ne mogu prežaliti što se više ne mogu oslovljavati s drugovi i drugarice. Na samome kraju, moram vas podsjetiti i da je kardinal Stepinac bio pravomoćno osuđeni zločinac, no on to za prave i istinske Hrvate nikad nije bio. A neće ni Glavaš. Tko pod drugim jamu kopa, sam u nju pada. Čini mi se da je Sanader sve bliži toj jami.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2010. 2:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

0-24 je napisao/la: ›
Na samome kraju, moram vas podsjetiti i da je kardinal Stepinac bio pravomoćno osuđeni zločinac, no on to za prave i istinske Hrvate nikad nije bio. A neće ni Glavaš.


Ja sam sopsvenim očima video Glavaša da hoda po dravi nešto docnije nego me zaklo! Nisam mogao da verujem sopstvenim očima! Posle su ih iskopali! Vratio ih Glavaš!
Klalo me tri puta, i svaki put me vashrsnu Glavaš!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2010. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

0-24 je napisao/la: › Na samome kraju, moram vas podsjetiti i da je kardinal Stepinac bio pravomoćno osuđeni zločinac, no on to za prave i istinske Hrvate nikad nije bio. A neće ni Glavaš.
Bilo bi dobro da kardinal Stepinac u grobu ima mali telefon i da ga se moze pitati za misljenje o svakom od likova s kojima su ga usporedjivali. Pokusajmo u glavi zamisliti kako bi izgledao telefonski intervju sa Stepincem kad bi ga pitali kako se osjeca u trenucima kad ga poistovjecuju s Glavasem.

Usporedba presude Stepincu i Glavasu nije usporediva, jer im se nije sudilo ni za priblizno slican zlocin (ako se ne varam, Stepincu se sudilo zbog suradnje s okupatorom i fasistima, a Glavasu zbog naredjenja ubojstava). Dakle, bilo kakva usporedba je obicna demagoska podvala koja, nazalost, pije vodu kod dijela biraca.

Nazalost, u pravu si kad kazes da sudjenja ne bi bilo da Glavas nije stao na zulj Sanaderu. Da nije bilo njihovog sukoba, Glavas i HDSSB-ovci bi i dalje bili clanovi HDZ-a, Osijek bi i dalje propadao. Bila bi samo jedna razlika, nekima ocito potpuno nebitna - zrtve bi i dalje bile mrtve, a krivci za zlocin na slobodi.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2010. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
0-24 je napisao/la: › Na samome kraju, moram vas podsjetiti i da je kardinal Stepinac bio pravomoćno osuđeni zločinac, no on to za prave i istinske Hrvate nikad nije bio. A neće ni Glavaš.


Dakle, bilo kakva usporedba je obicna demagoska podvala koja, nazalost, pije vodu kod dijela biraca.


Ti izgleda nisi pravi i istinski Hrvat, jer da bi čovjek bio pravi i istinski Hrvat, očito mora imati iskaznicu Hdssb-a. Doduše, to znači da su pravi i istinski Hrvati redom ponizne sluge jednog lokalnog luđaka, čije je ludilo izašlo iz lokalnih okvira, ali što je tu je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: