Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Varšavska ulica u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
constanza
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 9:04 
Naslov:  Varšavska ulica u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pratim događaje u Zagrebu u Varšavskoj ulici i stalno mi prolazi kroz glavu misao o tome što se dogodilo s mojim Osijekom. Ne znam što bi nam naši lokalni političari mogli pripremiti, a da je dovoljno za iskazivanje "građanskog neposluha".

Već godinama među svojim poznanicima postavljam pitanje do kud ide ta osječka inertnost i nezainteresiranost za naš grad. O čemu pričam?

O tzv radijatorima na primjer. Kako je moguće u jednom gradu, u tamo nekom 21. stoljeću postaviti takvu sprdačinu i da svi šute. Nevjerojatno. Taj čelični simbol gluposti i građanske nezainteresiranosti nema nikakve veze sa stradalnicima domovinskog rata ili bilo kojim drugim "smislenim" objašnjenjem njegovog postojanja.

Da skratim priču, svojevremeno su tamo neki ljudi vrlo upitnih osjećaja prema gradu, otvorili natječaj, izabrali, platili (i to koliko), postavili i...??? I nikom ništa. Nikakva se Varšavska nije dogodila. Ista je stvar i sa Trgom i spomenikom Ante Starčevića (koji je izričito tražio da mu se ne dižu spomenici), ali što je to važno ovakvim gradonačelnicima i županima koje smo izglasavali. Ova priča ima nekoliko ishodišta.

Prvo, hajdemo i mi na ulice da nas oslobode kretenskog spomenika. Drugo, spremaju se "obilježiti svoje vrijeme" gradnjom skupog pješačkog mosta upitne svrhe i vjerojatno kompu baciti na staro željezo. Tu kompu koju svi normalni vide kao prepoznatljiv gradski simbol. Ima takvih primjera još puno, treba nam kritična masa ljudi koji bi se bili voljni pobuniti protiv onih koji nas siluju sa svojim ambicijama. I na kraju najvažnije, dok se god netko pametan i korektan ne odluči baviti lokalnom politikom, a ostali takvih karakteristika ne žele izlaziti na izbore, imat ćemo svoju političarsku žgadiju koja će i dalje, neki i iz drugih država, vedriti i oblačiti ovim lijepim gradom u kojem su divlji ušutkali pitome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napravi ti sebi neki sendvic, obavezno neki hladni sokic, kremu za suncanje i odi sjest na trg, mozda t ise netko i pridruzi, ili jos bolje pocni pravit popis tu na forumu, pa kad skupite 1000 imena krenite se okupljat mozda i dodje vas 10 Smile

Pazi ti njega/nju "Hajdemo i mi na ulice" po ovoj vrucini nemam volje da se zalim na los burek a ne na spomenike

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.jutarnji.hr/-varsavska--je-kraj-jedne-politicke-ere/847207/

Jurica Pavicic pise da je Varsavska kraj jedne politicke ere... ali, hm...

@constanza, vec prvi komentar na tvoj post govori da osjecaj nepravde nije taj koji ce u Hrvatskoj nesto promijeniti. Nakon 20 godina eskalacije nepravde, lagodnog zivota nepravednih i sotonizacije pravednih [npr. zvizdaci zavrsavaju kao otpadnici na rubu] - malo je onih koji su spremni boriti se za nekakve moralne ideale.

Ljude pravda vise ne zanima.

Zato ne treba u Varsavskoj i slicnim slucajevima traziti mogucnost pomaka, jer ga nece biti.

Ljude ce na ulice izvesti samo udari po dzepu. Smanjenje privilegija, ili visa sila [bankrot drzave].

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2010. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poanta prosvjeda u Varšavskoj nije u osobnim preferencijama prema umjetničkim instalacijama jer koliko je ljudi toliko je i ćudi... poanta je u devastaciji pješačke i zelene zone, a takav scenarij ne iščitavam u tvom osobnom animozitetu prema nekim arhitektonsko-umjetničkim zahvatima u Osijeku.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.07.2010. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja moram priznati da usprkos tome sto vecinu uglednih aktivista koji su se zauzeli za varsavsku cijenim, postujem i uglavnom dijelim politicka i moralna nacela koja oni zastupaju ... da ovaj problem s varsavskom ne mogu u potpunosti razumjeti.

Sto se radijatora tice ... postupak njihovog postavljanja nije prekrsio niti jedan zakon i nije bilo proceduralnih gresaka. Dakle, stvar je ukusa.

I meni se ne svidjaju, ali taj spomenik i ne treba izazivati pozitivan estetski dozivljaj, nego podsjecati na stradanja u ratu.

Sto se repera tice ... tu bi se vec moglo razgovarati o potrebi 'varsavske' ... ali 'grad je rekao DA' sa hordama mutanata koji zbrojeno u svim celjustima nisu imali 30 zuba, pa me tih dana bilo strah uopce izlaziti iz stana, a kamoli protestirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DEMLAČKEPI
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

constanza je napisao/la: ›
treba nam kritična masa ljudi koji bi se bili voljni pobuniti protiv onih koji nas siluju sa svojim ambicijama.


To su uvijek i svuda bili navijači. Zato se i donose svakih pola godine novi represivni zakoni da bi se ugasio navijački pokret i poslalo u zatvor kritičnu masu i svaki moguči pokušaj rušenja vlasti I pobune da se spriječi u startu. I to se pravda onda medijskom kampanjom da su navijači največi problem društva jer se razbilo 5 boca piva u nekom europskom gradu a s druge strane pred narodnjačkim klubovima pucnjave svaki vikend.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Jurica Pavicic pise da je Varsavska kraj jedne politicke ere... ali, hm...


Jurica Pavičić sere. Što iz perspektive jednog novinara koji živi u Kerumovom Splitu nije ni čudno.

Iz Varšavske se ništa izroditi neće, čisto zbog toga što prosvjednici ne prosvjeduju protiv građevisnkog projekta, nego protiv Milana Bandića. Dakle, prosvjeduju protiv legitimne vlasti, koju su njihovi sugrađani ogromnim brojem glasova izabrali.

Da barem tako i artikuliraju svoj prosvjed. Ovako, s baljezgarijama o devastaciji pješačke i zelene zone, samo devastiraju mogućnost da ih podrži značajniji broj ljudi. Umjesto da protestiraju ispred zgrade gradske uprave, oni spriječavaju privatnog investitora da radi nešto što mu je dozvoljeno. To je loša poruka za investitore.

Dakako, ne radi se o nekakvoj strašnoj devastaciji ničega, što može primijetiti svatko, kad prošeta tim komadom Varšavke. Radi se o protestnom angažmanu nekih osoba koje su u tom projektu osobno zainteresirane (a ujedno su i financijski dobro zbrinute). 3 drveta i 50 metara ulice, prilično zapuštene i ružne, nije devastacija, nego razvoj centra grada. I jasno je da privatni investitor na tome misli zaraditi, drugačije ne bi niti bilo investicija. Trenutno se ne mgou sjetiti niti jednog jedinog većeg grada u bližem i daljem okružju Hrvatske, koji nema nešto poput Cvjetnog (logično, pa nije taj projekt izmislio Tomo Horvatinčić, lokalni ugostitelj).

No i ako se nekom taj projekt ne sviđa, iako je u njemu novih javnih površina barem onoliko koliko će se ukloniti za ulaz u garažu, to ne znači da može investiciju spriječavati - naime, o tome kako će se jedan grad razvijati odlučuje gradonačelnik i gradska uprava, a oni su odlučili.

Slijedeći put kad kolege forumaši budu pisali po forumima, neposredno prije izbora, "svi su isti", "prekrižit ću listić" i takva sranja, nadam se da će se sjetiti Bandića. Ili uskoro Keruma.

Evo, da se netko odluči u Osijeku graditi slično, dao bih 3 stabla i 50 metara neke ulice bez razmišljanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2010. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DEMLAČKEPI je napisao/la (Pogledaj post): ›
To su uvijek i svuda bili navijači. Zato se i donose svakih pola godine novi represivni zakoni da bi se ugasio navijački pokret i poslalo u zatvor kritičnu masu i svaki moguči pokušaj rušenja vlasti I pobune da se spriječi u startu. I to se pravda onda medijskom kampanjom da su navijači največi problem društva jer se razbilo 5 boca piva u nekom europskom gradu a s druge strane pred narodnjačkim klubovima pucnjave svaki vikend.


...Harkiv, Žilina, Mostar, Srbija, Prag, Kranj.....različiti klubovi, profil divljaka jednak...ne djeluje mi baš kao 5 razbijenih boca....a i s druge strane, kakve veze imaju navijači koji se skupe radi jednog sportskog događaja s ovim što se događa s Varšavskom, odnosno s građanskim neposluhom protiv recimo korupcije i mogućnosti da lovaši mogu što žele, pa tako i porušiti pol grada, bio to ZG ili Osijek sa svojim reperom....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2010. 12:30 
Naslov:  Re: Varšavska ulica u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrasavska je postala tragikomedija, pogotovo otkada su se za tv i novine tamo poceli slikati kvazi-prosvjednici iz redova sdp-a, dok je taj isti sdp u zagrebackoj gradskoj skupstini spremno i vrlo susretljivo izglasao taj isti projekt (zajedno sa svojim istomisljenicima iz kra-de ze-a). (vidi tekst sa index-hr-a )

A zasto u osijeku nema nikakvih prosvjeda (niti ce ih ikada biti)? E pa zato sto u osijeku nema kulturnjaka i intelektualaca (koji su spiritus movens prosvjeda u varsavskoj) - u osijeku je ustolicena nekompetentna i nesposobna bagra (politicka,gospodarska ali i drustvena - dakle kvazi-kulturnjaci i kvazi- - blah, pa koga u osijeku nazvati intelektualcem?? nema cak ni kvazi-intelektualaca...), ono malo pameti sto se igrom slucaja u osijeku nadje/rodi pobjegne prvom prilikom iz ove smradne kaljuze. i tko ostaje da predvodi prosvjede, da javno govori protiv korupcije i kriminala koji je doslvno proždro sve aspekte javnog zivota, tko je spreman zbog humanistickih ideala na borbu protiv vjetrenjaca? jer varsavska je upravo to, borba protiv vjetrenjaca. jer u zagrebu je na vlasti sdp, remember? ona "alternativa" (ugusit cu se od smijeha) kra-de-zeu... sve je to isto đubre, pokondirene tikve koje misle da im politicke pozicije daju za pravo da neometano kradu i lazu, bez ikakvih posljedica.

sve je to balkan. varsavska je samo iluzija.

(washington post o varsavskoj )

addendum (samo za one s mozgom): Specijalna policija brani grad od građana

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
A zasto u osijeku nema nikakvih prosvjeda (niti ce ih ikada biti)? E pa zato sto u osijeku nema kulturnjaka i intelektualaca (koji su spiritus movens prosvjeda u varsavskoj)


Razmišljam, kako sam pročitao ovo, tko su ti nezavisni intelektualci i kulturnjaci u Zagrebu, koji su "spiritus movens" ovih prosvjeda. Razmišljam i ne mogu se sjetiti.

Doduše, ako se pod spiritus nešto misli na one koji su osmislili i organizirali ove prosvjede, a u istima su direktno ili politički ili financijski zainteresirani, primjerice Uršu Raukar ili Josipa Kregara (ljude koji su se davno zakoprcali u mulju hrvatske političko-sveučilišno-ekonomsko-kulturne pljačke), onda shvaćam na koga se misli.

Ne shvaćam ni zašto bi netko u Osijeku trebao na ulicu, koji bi to bio konkretan povod, koji bi bio moguć rezultat ako prosvjed dobije na masovnosti, te što se uopće ulicom može postići (rijetko ipak može, ali u sasvim drugačijim okolnostima).

Pišem ovo čitajući najave nekakvih prosvjeda u Hrvatskoj. Kojih prosvjeda? Protiv čega konkretno? Loše vlasti? Pljački? Uspjeh prosvjeda ovisi o dobro razjašnjenom motivu, i jednostavnom i jasnom cilju. Smjena vlasti? Pa to će doći samo od sebe.

Hrvatski je problem jednostavan - ako bi netko trebao prosvjedovati, to su radnici i poduzetnici privatnog sektora, koji rade u nemogućim uvjetima, da bi financirali Uršu Raukar i Josipa Kregara. Hrvatsko društvo je fundamentalno sukobljeno. Ako netko organizira prosvjede protiv privilegija hrvatskih branitelja, lažnih umirovljenika, sveučilišnih neradnika, prekobrojne državne uprave, pijanih kulturnjaka-lopova, nezainteresiranih prosvjetnjaka, HAZU-a, svih hrvatskih instituta, nepotrebnih općina i županija, i svega ostalog, to će biti prosvjed vrijedan divljenja, i valjat će ga podržati.

Prosvjed "prosvjedujem jer mi je loše" samo govori o gluposti hrvatskog naroda. No to je ionako facebook prosvjed, i nije vrijedan spomena sve dok ne izraste u nešto više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2010. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › ...
mda, najbolje sve one s diplomom koji pokusavaju razmisljati malo sire od uskih balkanskih okvira hedonizma i gramzivosti te se shodno tome usude baviti necim drugim osim privatnim gradjevinarskim poslovima i mafijasenjem trebati poslati na odstrel, right? mozda da odmah ukinemo sve skole i fakultete i kulturne ustanove - koji kurac to w.m.feltu treba? (a ako ne treba njemu, ne treba ni drugima, hm?)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi shvatila gotovo ništa od onog što sam napisao. Bit ću jasniji - oni koji su nezadovoljni stanjem u državi, i htjeli bi promjene, a napose oni koji imaju kompleks manje vrijednosti, pa nadu polažu u nezavisne hrvatske intelektualce i kulturnjake, ti isti ne primijećuju da je jezgra nemorala, korupcije i pljačke baš tamo odakle se nadaju pomoći. To je tužna istina Hrvatske.

Nema nezavisnih kulturnjaka i intelektualaca, pogotovo ih nema u Zagrebu. Baš je Zagreb početak i kraj korupcijske kleptomanske Hrvatske, jezgra lopova zavučenih u sveučilišne katedre i institute, kazališta i galerije koji sišu novce poreznih obveznika, i glumataju neovisnost. Urša Raukar i Josip Krega ogledni su primjer toga.

Slijediti njihove prosvjede potpuno je besmisleno - prosvjedovati treba protiv njih. Lako za građevinare, oni se bave svima vidljivim poslom. Građevinarci uostalom sišu novce poreznih obveznika, baš kao i pijani galeristi, netalentirani glumci i režimski slikari.

Hrvatska je fundamentalno sukobljena, to mogu samo ponoviti. Sukobljeni su paraziti narodne imovine (podjednako zagrebačko visoko društvo, intelektualci, kao i lažni PTSP-ovac u Osijeku) i oni koji trpe parazite.

evil monkey je napisao/la: ›
najbolje sve one s diplomom koji pokusavaju razmisljati malo sire od uskih balkanskih okvira hedonizma i gramzivosti te se shodno tome usude baviti necim drugim osim privatnim gradjevinarskim poslovima i mafijasenjem trebati poslati na odstrel, right? mozda da odmah ukinemo sve skole i fakultete i kulturne ustanove - koji kurac to w.m.feltu treba? (a ako ne treba njemu, ne treba ni drugima, hm?)


Tko se bavi tim širim temama, tko razmišlja šire, u tome je problem. Nađi nam svijetlo na kraju tunela, tu individuu, neokaljanu otimačinom proračunskih novaca, neradom i nepotizmom, a da iza nje stoje rezultati, ako nađeš takvog među ovim intelektualcima sa ulice Varšavske, ja ću odmah podržati prosvjed, ako nađeš takvog u Zagrebu, svaka čast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DEMLAČKEPI
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...Harkiv, Žilina, Mostar, Srbija, Prag, Kranj.....različiti klubovi, profil divljaka jednak...ne djeluje mi baš kao 5 razbijenih boca....a i s druge strane, kakve veze imaju navijači koji se skupe radi jednog sportskog događaja s ovim što se događa s Varšavskom, odnosno s građanskim neposluhom protiv recimo korupcije i mogućnosti da lovaši mogu što žele, pa tako i porušiti pol grada, bio to ZG ili Osijek sa svojim reperom....


Jel čitaš malo sto pišu drugi, pa nije to bunt protiv 3 drveta i 2 klupe nego nezadovoljstvo stanjem u državi a kad god je padala vlada demonstracijama u bilo kojoj državi zna se ko je to vodio. Što se tiče ovoga drugoga di si nabrojao neke gradove.
Harkiv- neznam zašto si stavio nije bilo nista
Žilina- policija pretukla ljude koji su krenili na stadion
Mostar- dobicivanje sa par kamenja između Hrvata iz Hercegovine i srba
Srbija- sta srbija, kaka srbija, nema veze sa nama
Prag- doslovno se razbilo 5 pivskih boca, pogledaj snimku na yotubu
Kranj- 3 pijana navijača htjeli napasti u loži nekog srbina, osiguranje došlo i u naguravanju jedan pao sa tribine , ostatak ljudi iz revolta zapalilo par baklji i bacilo u teren

Ako je največi problem kada svakih par mjeseci se negdje dobacuju sa par pivskih flasa i kamenjem onda smo mi raj na zemlji, znači sve je riješeno, ima posla, perspektive za mlade, nismo zaduženi, korupcije nema, stopa kriminala 0, zatvora nema, turizam cvjeta, svi smo puni love i putujemo često.
Pratim Hrvatsku često kada mogu od posla i znam kaka je prava situacija i smeta me ta medijska hajka na navijače da bi se maknila svakodnevna sranja što nam političari serviraju zbog doslovno par glupana što isto rade i na utamicama i u gradu i kod kuče i svuda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DEMLAČKEPI je napisao/la: ›
Jel čitaš malo sto pišu drugi, pa nije to bunt protiv 3 drveta i 2 klupe nego nezadovoljstvo stanjem u državi...


Mislim da na to pokušavaju aludirati SDP-ovci i svi ini; a radi se upravo o 3 drveta i 2 klupe. Vjerovao ti ili ne.
Bio sam tamo još prije, dok su noćili; kupili lega i ja piva, sjeli i gledamo nevjerojatnu sisu reporterke HRT-a - kadli dolazi nekakva ofucana neo-hipijanerica-veganka i govori nam da ne bismo smjeli tu pit, da će doći policija i sve nas zatuć i lele i kuku...
Interventni su stajali 2m dalje, jedan se okrenuo i odvalio smijati na to...
Uglavnom, kad sam vidio tko prosvjeduje, bljuvalo mi se. Sve sami odlikaši, kćeri i sinovi tata odvjetnika, političara, tajkunčića (rvackih), sjede na pločniku i razglabaju o Marxu, rade si dredove i jedu tofu.
A prljavu robu će sutra iz skvota pokupiti lik kojeg tata plaća samo za to...
Eto, takav je to prosvjed.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2010. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa samim pogledom na te "prosvjede" moglo se vidjeti to što bazooka kaže, gomila džabalebaroša koji žele spasit 2 jebena drveta i nemaju šta pametno za radit, a u skvotu im je dosadno, 15 penzionera i neki likovi koji su vjerovatno ko i bazooka došli gledat pregolemu sisu reporterke. sve i da se organiziraju prosvjedi ne bi mogo doć jer sam jedan od rijethih koji imaju posao. kakav takav ali je posao, 6 dana u tjednu, 4 tjedna na mjesec itd s redovnom plaćom. treba raspisat još jedan referendum osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: