Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Varšavska ulica u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
objektiv
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2010. 3:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
Vrasavska je postala tragikomedija, pogotovo otkada su se za tv i novine tamo poceli slikati kvazi-prosvjednici iz redova sdp-a, dok je taj isti sdp u zagrebackoj gradskoj skupstini spremno i vrlo susretljivo izglasao taj isti projekt (zajedno sa svojim istomisljenicima iz kra-de ze-a). (vidi tekst sa index-hr-a )

A zasto u osijeku nema nikakvih prosvjeda (niti ce ih ikada biti)? E pa zato sto u osijeku nema kulturnjaka i intelektualaca (koji su spiritus movens prosvjeda u varsavskoj) - u osijeku je ustolicena nekompetentna i nesposobna bagra (politicka,gospodarska ali i drustvena - dakle kvazi-kulturnjaci i kvazi- - blah, pa koga u osijeku nazvati intelektualcem?? nema cak ni kvazi-intelektualaca...), ono malo pameti sto se igrom slucaja u osijeku nadje/rodi pobjegne prvom prilikom iz ove smradne kaljuze. i tko ostaje da predvodi prosvjede, da javno govori protiv korupcije i kriminala koji je doslvno proždro sve aspekte javnog zivota, tko je spreman zbog humanistickih ideala na borbu protiv vjetrenjaca? jer varsavska je upravo to, borba protiv vjetrenjaca. jer u zagrebu je na vlasti sdp, remember? ona "alternativa" (ugusit cu se od smijeha) kra-de-zeu... sve je to isto đubre, pokondirene tikve koje misle da im politicke pozicije daju za pravo da neometano kradu i lazu, bez ikakvih posljedica.

sve je to balkan. varsavska je samo iluzija.

(washington post o varsavskoj )

addendum (samo za one s mozgom): Specijalna policija brani grad od građana




Pa tebe je Osijek čekao, ti si taj intelektualac ajjdee kad si se tako razbaco ''pametnim'' riječima, ti si taj netko sa mozgom, ustani iz fotelje, makni se sa foruma gdje i onako serete gluposti i pokreni nešto! Ti si taj ! Ti si odabrani !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
objektiv
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2010. 3:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

objektiv je napisao/la: ›
evil monkey je napisao/la: ›
Vrasavska je postala tragikomedija, pogotovo otkada su se za tv i novine tamo poceli slikati kvazi-prosvjednici iz redova sdp-a, dok je taj isti sdp u zagrebackoj gradskoj skupstini spremno i vrlo susretljivo izglasao taj isti projekt (zajedno sa svojim istomisljenicima iz kra-de ze-a). (vidi tekst sa index-hr-a )

A zasto u osijeku nema nikakvih prosvjeda (niti ce ih ikada biti)? E pa zato sto u osijeku nema kulturnjaka i intelektualaca (koji su spiritus movens prosvjeda u varsavskoj) - u osijeku je ustolicena nekompetentna i nesposobna bagra (politicka,gospodarska ali i drustvena - dakle kvazi-kulturnjaci i kvazi- - blah, pa koga u osijeku nazvati intelektualcem?? nema cak ni kvazi-intelektualaca...), ono malo pameti sto se igrom slucaja u osijeku nadje/rodi pobjegne prvom prilikom iz ove smradne kaljuze. i tko ostaje da predvodi prosvjede, da javno govori protiv korupcije i kriminala koji je doslvno proždro sve aspekte javnog zivota, tko je spreman zbog humanistickih ideala na borbu protiv vjetrenjaca? jer varsavska je upravo to, borba protiv vjetrenjaca. jer u zagrebu je na vlasti sdp, remember? ona "alternativa" (ugusit cu se od smijeha) kra-de-zeu... sve je to isto đubre, pokondirene tikve koje misle da im politicke pozicije daju za pravo da neometano kradu i lazu, bez ikakvih posljedica.

sve je to balkan. varsavska je samo iluzija.

(washington post o varsavskoj )

addendum (samo za one s mozgom): Specijalna policija brani grad od građana




Pa tebe je Osijek čekao, ti si taj intelektualac ajjdee kad si se tako razbaco ''pametnim'' riječima, ti si taj netko sa mozgom, ustani iz fotelje, makni se sa foruma gdje i onako serete gluposti i pokreni nešto! Ti si taj ! Ti si odabrani !



Sad zapravo gledam i nemogu vjerovat koliko si me naživcirao i ovako ne mogu spavat, sad ću još teže pa bauljam po ovakvim kretensko započetim temama. Iskoristio si par nekih fraza, par podužih riječi i misliš da si popio svu pamet svijeta, a i ovako pola foruma neće skontat šta je pjesnik htio reći sa svojim INTELEKTUALNIM ispadom, objasni mi zašto ti ne odeš i ne pokreneš neku akciju, bori se za pravdu, ajmooo idemo razjebat te vjetrenjače...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2010. 7:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

objektiv je napisao/la (Pogledaj post): › ...


lol

jesi se naspavao nocas na kraju?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2010. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovu temu doista ne možeš izbjeć ovih vrućih dana... Prosvjed mi se čini potpuno besmislen, čini se da je sam sebi postao svrha. Odnosno, neka vrsta prosvjeda nekolicine protiv Milana Bandića - kao što je ona peticija za referendum bila, zapravo, mišljenje građana o vlastodršcima.
Gledam i pokušavam se sjetiti što je to tako lijepo u Varšavskoj što se ne smije dirati, no dobro - recimo da je važnije što misle ljudi koji tamo žive. Ali, kako god okreneš, investitor ima legalno izdanu potrebnu dokumentaciju, iako se sad nazire rješenje misterije financiranja Bandićeve neslavne predsjedničke kampanje. Barem dijela...Neobično je koliko čovjek ima prijatelja među poduzetnicima (potencijalnim investitorima)! I kako se oni vole družiti baš s njim, iako ne znam o čemu bi čovjek s njim mogao razgovarati u druženju duljem od 5 minuta, nakon što se iscrpe teme o vremenu i nogometu...
No, prosvjedi su pokazali nekoliko stvari:
-lice i naličje političkih elita koje vladaju Zagrebom (Bandić/SDP/HDZ)
-infantilnost prosvjednika jer su tek nakon nekoliko mjeseci dijagnosticirali gdje uopće leži problem, pa su tamo išli i prosvjedovati (što ima nekog smisla, ali čisto kao iskazivanje stava i ništa drugo)
-institucije koje su uključene u ovo i nisu mogle drugačije postupiti, jer je Varšavska svršen čin i ostaje im jedino provoditi vlastite odluke. Ima li smisla pozivati ih na "građanski neposluh"?
A ova refleksija na Osijek liči mi na ono: vidi, dobar tulum u susjedstvu - ajmo i mi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2010. 14:23 
Naslov:  Re: Varšavska ulica u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zamisli cijela drzava bruji o jednoj je**** ulici u zgu. pa boli nas briga za zg

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.07.2010. 16:55 
Naslov:  Re: Varšavska ulica u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja također nisam detaljno upoznat s pričom ali mi nije jasno zašto prosvjeduju.
Nekidan je na tv-u gostovao tip zadužen za projekt i rekao da će tamo biti zaposleno 1000 ljudi, da će posaditi novo zelenilo, i da se gradi podzemna garaža čijih će 80% kapaciteta biti namjenjano građanima.
Sad, ne znam što je tu loše..vidio sam slike te ulice prije radova i doista ne znam što je tamo bilo toliko važno da se prosvjeduje.
Podzemne garaže su budućnost..o prednostima toga ne vrijedi ni pričati, tko je bio u npr. monte carlu znat će kako je to dobro.

jedino mi se gadi spika investitora "sve je po zakonu".
Izbiju ti svaki argument iz usta što posebno frustrira kad znamo kakav je i kako se provodi zakon kod nas.

ti prosvjednici...pa mene zanima tko to ima vremena po cijele dane tamo biti, u 4 ujutro oni tamo dežuraju..
hrpa neradnika, ništa drugo.
ufurali se da su anarhisti, pa moraju negdje to i izraziti.
Gledam one SDP-ovce, kao prosvjeduju a na čelu grada godinama, sve i je njihovo maslo..ne znam odakle im obraza.

index pali vatru pa piše kako je to sve uvod u masovne prosvjede i nerede koji nas čekaju, iako se tome nadam - čisto sumnjam.
Ipak je rijeć o prosvjedu oko jedne ulice, znači lokalni problem.
pokušava se od toga stvoriti nacionalni problem ali ne uspjeva im baš.

netko se dotakao navijača...da,jesu svakakvi i rade sranja nepotrebno ali oni su jedini koji mogu na ulice mobilizirati tisuće ljudi.Oni su najjači sindikat u državi.
sjetimo se bbb-a i tuđmana, sjetimo se rušenja miloševića-srušili su ga baš navijači.
Oni su ona radikalna struja koja je ponekad potrebna.
ako dođe do prosvjeda i nereda, oni će biti u prvim redovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2010. 12:55 
Naslov:  Re: Varšavska ulica u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno pratim zadnjih par dana (a i prije kad je bilo top tema) zbivanja u toj varšavskoj jer je u biti nemoguće izbjeći tu temu pošto nas ljevičarski portali i glasila svakodnevno bombardiraju s time , ne bi li na neki način isprali ljagu sa svog SDP-a, tj. ne bi li što više izjednačili njihovu krivicu s HDZ-om i državnom razinom.
Uglavnom, nemam pozitivno mišljenje o tome prosvjedu. No, što se tiče nečeg sličnog u Osijeku, pa evo prvo što mi pada na pamet radi čega bi se moglo prosvjedovati, tj. izraziti građanski neposluh je ona pizdarija oko naplaćivanja i načina odvoza smeća. To recimo vrijeđa zdravu pamet i treba reagirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2010. 19:04 
Naslov:  Re: Varšavska ulica u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › ... pa evo prvo što mi pada na pamet radi čega bi se moglo prosvjedovati, tj. izraziti građanski neposluh je ona pizdarija oko naplaćivanja i načina odvoza smeća. To recimo vrijeđa zdravu pamet i treba reagirati.



x

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: