Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Leće u boji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Vampireprincess
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.02.2008. 15:15 
Naslov:  Leće u boji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo imam par pitanja za sve vas koji znate na njega odgovoriti.
Gdje se u Osijeku mogu kupiti najkvalitetnije leće u boji(naravno nesmiju biti užasno skupe)?
Imam 14 god...i želim si na jedno vrijeme promijeniti boju očiju.
Želim znati da li ja kao maloljetnica smijem to ići kupovati bez pratnje roditelja,da li te leće dolaze u 'mekoj' verziji???
Kako da ih održavam?
Koliko odprilike dođu meke,kvalitetne,bez dioptrije leće u boji?
Želim neke svijetlo plave,onako skoro sive leće,da li ta boja leća postoji?
I zadnje pitanje imate li e-mail te optike gdje su takve leće kakve sam navela....?

HVALA UNAPRIJED

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.02.2008. 16:11 
Naslov:  Re: Leće u boji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao prvo, ne znam zašto želiš promijeniti boju očiju pogotovo tako mlada. Ja nosim naočale od 11 g. pa znam dosta o svemu. Ipak ti ih toplo ne preporučam, zato jer je riječ o hiru a ne potrebi.

Postoji nekoliko vrsta kontaktnih leća u boji, a dijelimo ih na leće obojene radi lakšeg rukovanja, prozirno obojene, neprozirno obojene i tzv. filmske ili kazališne leće.
Mnoge su RGP i meke zamjenske leće obojene vrlo prozirnom plavom ili zelenom bojom,kako bi se olakšalo rukovanje prilikom stavljanja i skidanja leća, te kako bi leću lakše pronašli ukoliko ispadne iz oka.
Prozirno obojene leće sadrže 20-40% boje koja je ravnomjerno raspoređena, a preporučaju se za osobe prirodno svijetlih šarenica koje na taj način mogu "pojačati" boju. Ta vrsta leća ne mijenja boju očiju osoba sa prirodno tamnim šarenicama.
Kozmetičke leće koje mogu dramatično promijeniti čak i boju tamnih očiju izrađene su od neprozirne boje, koja je nanijeta u obliku radijalnih crtica šarenice na površinu leće. Tako vaša "nova" privremena boja oka izgleda potpuno prirodno. U sredini, na mjestu zjenice, nalazi se proziran dio, te je time omogućen nesmetan prolaz svjetlosti i normalan vid.
Najintrigantnija vrsta obojenih leća zasigurno su filmske ili kazališne leće. Koriste se,
Važno je znati da iako postoji izbor obojenih leća u pogledu bazne krivine i promjera, postoje trenutci, npr. prilikom treptanja, u kojima obojeni dio leće može djelomično prekriti zjenicu. Isto tako, veličina zjenice se neprestano mijenja kako bi se prilagodila različitim količinama svjetla koje dospijevaju do oka. Noću zjenica može biti veća od otvora za zjenicu na kontaktnoj leći u boji te na taj način utjecati na vid.
Kontaktne leće u boji mogu biti vrlo zabavne za nošenje, no oftalmolozi upozoravaju da se takve leće (kao ni bilo koje druge) ne smiju posuđivati i dijeliti s prijateljima. Kontaktna leća je medicinski proizvod te se prije nošenja svakako morate podvrći oftalmološkom pregledu, kako bi liječnik izabrao leću koja najbolje odgovara vašem oku. Razmjena leća također može dovesti i do prenošenja raznovrsnih mikroorganizama, uzročnika opasnih očnih upala.
Važni savjeti
Kako biste leće nosili bez opasnosti po zdravlje vaših očiju, usvojite sljedeća jednostavna pravila, pomoću kojih ćete mogućnost nastanka očnih infekcija svesti na najmanju moguću mjeru:

* Prije rukovanja lećama uvijek operite i osušite ruke! Svima je poznato zlatno pravilo čistih ruku, koje je neizbježno u radu s lećama.
* Redovito skidajte leće prije spavanja. Spavanje s lećama smanjuje opskrbu rožnice kisikom i može dovesti do njezinog oštećenja. Nikada ne nosite leće duže od propisanog vremena!
* Ne vlažite leće slinom niti ih stavljajte u usta! Slina sadrži različite vrste mikroorganizama koji mogu prouzročiti razne upale oka.
* U njezi leća ne koristite običnu vodu! U vodi iz vodovoda živi Acanthamoeba, mikroorganizam koji izaziva rijetko, ali teško oboljenje oka.
* Upotrebljavajte provjerene proizvode za njegu leća, prema savjetu oftalmologa! Različiti proizvodi nisu uvijek međusobno kompatibilni i nisu svi predviđeni za sve vrste kontaktnih leća. Uporabom neodgovarajućih proizvoda mogao bi se oštetiti materijal iz kojeg su leće izrađene, a oštećena leća rožnicu.
* Leće uvijek pohranjujte u svježoj otopini! Odstajala otopina pravo je hranilište za mikroorganizme u koje ne želite potopiti svoje leće.
* Redovito čistite i mijenjajte posudice za leće! Mnogi korisnici redovito održavaju leće, a zaborave brinuti o posudici. Posudicu treba nakon svake uporabe isprati otopinom za ispiranje leća (ne običnom vodom!) i osušiti je na zraku.
* Odlazite na redovite kontrolne preglede, najmanje jednom godišnje! Ako se pojave promjene u vašem vidu, oftalmolog će moći pravodobno reagirati. Prilikom bavljenja sportom koristite zaštitne naočale. Tako ćete najlakše izbjeći dodir prašine, peludi i vode i spriječiti gubitak leća.
* Ne nanosite losione, kreme i sprejeve u oči i na leće. Leće stavite prije šminkanja i skinite prije uklanjanja šminke. Ne upotrebljavajte šminku kojoj je istekao rok valjanosti!
* U pričuvi uvijek imajte odgovarajuće naočale koje će vam omogućiti normalan vid u slučaju gubitka ili oštećenja leća, crvenila i nadražaja očiju...korisna stranica ovog foruma

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.02.2008. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

leće su smeće

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2008. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nosila sam polutvrde leće-smeće

sad uživam već 2 i pol godine u mekima svima ih preproučujem

leće u boji
to su ti meke leće koje su teški osijek031.com smile
ako ih nosiš svaki dan traju oko mjesec dana
koštaju oko 300kn imaš ih u svakoj optici, 100% lens i to od normalnih boja do onih kao tipa mačje oči-spirale (itd... ne kontma zašto bi to netko kupovao)

leće u boji su teški shit zato što ih ne možeš očistiti kako treba jer postoji mogućnost da skineš gornji sloj boje tj s nutarnje strane leće

tada ti se proteini nakupljaju i to te svrbi pecka, kao akd ti vjetar "namlati" prašinu u oči

moja velika želja za lećama u boji ostala je neispunjena nakon razgovora sa doktoricom

btw. ja govorim o dioptrijskim lećama u boji Smile


dakle nikako ne uzimati. frend ide kod iste doktorice kao i ja i on nije odustao nakon razgovora, kupio je i samo loša iskustva imao s njima... tako da ti preporučam da odustaneš

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.02.2008. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a koji je razlog zbog kojeg bi si ''mjenjala'' boju očiju?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2008. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja želim malo zelenije... eto... isti razlog zbog kojeg kupujem krpice, naušnice, cipelice... ženski hir Wink

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2008. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se čini da ti baš nemaš s kim razgovarati o temama koje te muče...a to vidim po topicima koje otvaraš..
Od nas možeš čuti dobronamjerne odgovore a isto tako cinične..posprdne..
A ja se pitam..zašto tako mlada cura trati vrijeme na internetu?

Što se tiče mjenjanja boje očiju..i sama sam prošla tu fazu dok sam bila otprilike tvojih godina..samo onda nije bilo leća u boji:)
Posavjetuj se s roditeljima...

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luxurious
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2010. 16:29 
Naslov: Oh yes ! Re: Leće u boji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi moji, zašto ste napali curu? Što tako mlada tratiš vrijeme na internetu, zašto bi mijenjala boju očiju, to je faza...bla bla...
Da hir je, pa što! Svi imamo hirove.. Neki ponekad, neki stalno.. Smile
I u dugačijim oblicima (mobiteli, šminka, kućne dekoracije, auto, tetovaže, piercing, odjeća, obuća...). Ovo je samo novo i neobičnije. Do nedavno to nije bilo izvedivo, a sada je. Nemojmo živjeti u srednjem vijeku. Bojamo kosu, brijemo se, šminkamo se, lakiramo nokte... Uljepšavamo se, poružnjujemo..kako god Smile I sada je ovo problem!? Neće biti druga osoba u duši ako promijeni nešto izvana. Samo će biti sretna što si je uspjela ispuniti željicu, hir što god. Kao što smo svi sretni kada štedimo i priuštimo si nešto.
Savjet je jedno, a napad drugo. Jadna pita, a dobije pljusku Sad
Cura će ionako ići dalje do ispunjenja želje što god tko rekao. Kada nekoga osuđujemo, to samo govori o nama samima... Svi smo individue i trebamo se prihvaćati, a ne preoblikovati ljude oko sebe onako kakvi bi mi htjeli da budu. Možemo mijenjati samo sebe, a ne druge...
Ne kažu uzalud: Mudri roditelji puštaju svoju djecu i da ponekad pogriješe Smile
Tuđe greške ne pomažu, moraš sam proći neke situacije da bi shvatio. Vjerojatno znate po sebi. Kada nešto želite ili vas nešto zanima i još imate mogućnosti to ostvariti pa nitko vas neće spriječiti što god rekao Smile
Oprostite što sam malo odlutala sa teme Smile
Evo link:
[spam removed]
Širimo ljubav i razumijevanje. Kada nešto nije po vašem ili vam se ne svidi, sjetite se: nezadovoljstvo polazi od vas samih. Pokušajte shvatiti, drugačije razmišljati i otvorit će vam se neki novi svijet...
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: