Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječani navalili na leće u boji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 2:12 
Naslov:  Osječani navalili na leće u boji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osim naočala, za korekciju vida sve se više primjenjuju i kontaktne leće, jer naočale ipak ne mogu nadmašiti leće u vidnoj oštrini, osobito kod visokih dioptrija i astigmatizma. No, da nije uvijek potreba za ispravljanjem vida razlog nošenju leća, pokazuje i slučaj naše mlade sugrađanke Nives, koja je poželjela promijeniti boju očiju.

- Inače nemam problema s vidom, ali čula sam za kontaktne leće u boji i pomislila kako bi bilo baš zgodno probati plave kontaktne leće budući da sam tamnokosa i imam gotovo crne oči. Kad sam ih kupila, bila sam oduševljena; izgledala sam potpuno drukčije. Sad ih opet planiram kupiti, ali u nekoj drugoj boji - rekla nam je Nives.

Kako doznajemo u očnoj optici "Lens", zainteresiranima je na raspolaganju zaista širok spektar boja kontaktnih leća.

- Mnoge su meke leće blago obojene, da bi se, primjerice, olakšalo rukovanje prilikom stavljanja i skidanja. No, postoji i posebna vrsta leća specifičnih boja kojima se u potpunosti mijenja boja oka. U sredini, na mjestu zjenice, nalazi se proziran dio, te je time omogućen nesmetan prolaz svjetlosti i normalan vid. Inače, postoje četiri vrste kontaktnih leća u boji: dvotjedne, mjesečne, tromjesečne i godišnje, s tim da je najveća potražnja za lećama koje traju tri mjeseca, a cijena im je od 290 kuna naviše, dok je cijena godišnjih leća oko 1.000 kuna - rekla je Ivanka Markulak iz "Lensa".

Dodala je i da između običnih i obojenih kontaktnih leća nema nikakve razlike u održavanju, ali i kako je zabluda mišljenje da obojene leće štete vidu.

- Obojene leće ne štete vidu samim tim što se i one mogu izrađivati s dioptrijom i bez nje, čiji je raspon od - 6 do + 6, no ljudi ih uglavnom kupuju radi promjene. Primjerice, imamo mušteriju koja svaka tri mjeseca mijenja boju leća, odnosno očiju, a kao što sam spomenula, zaista je velik izbor boja: od plave, zelene, smeđe pa do potpuno bijelih leća, crvenih… no, takve se relativno rijetko traže. Pamtim jedan slučaj naručivanja bijelih leća, i to za potrebe kazališta. Također postoji mogućnost naručivanja neobičnih leća iz naših kataloga, i to onih koje u sredini imaju neobične oblike, npr. nogometnu loptu, smileya, zvijezdu i slično - završila je Markulak.

Autor: B. Božić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2007. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

interesantno kako dosada može biti kreativno obojena. Crnka plavih očiju , očaravajuće...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 8:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E Nives, šta učini od sebe :-s Nema slađe od tamnokose crnooke cure...

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2007. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ti ljudi, kojima je očito dosadno u životu, pogledaju dokumentarac s Britancem koji je "izgubio" zbog leće jedno oko, sigurno se više ne bi tako ponašali...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2007. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

leće u boji su najveća glupost..... imaš smeđe oči i onda se u subotu navečer u tvrđi pojaviš sa plavim.

a kod leća je najvažnija higijena jer u protivnom dolazi do pogubnih infekcija

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2007. 8:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jeste babe! Smile
Ljudima doslo da mal promijene nešto, kasnije će ih proći i bok!
Mi Osječani smo interesantni ljudi.. što god se može, treba to odmah iskritizirati!!

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boja ociju.. hmm.. to nikada nisam zamjecivao.. mozda i jesam, ali definitivno nisam pamtio Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E pa narode moj...u moje vrijeme kad smo trebali i htjeli nesto mijenjati, radila se jutarnja gimnastika,bavilo se sportom, ucilo se nocu i klonilo se boca i alkohola...
Danas ne znam kod bi od sve te tastine i ljudskih gluposti....Ok nekom su lece super i nakon stavljanja izgleda 5x pametniji/a, zgodniji/a, i nadasve 37.5x privlacniji/a....naravno za samog sebe...
Ali onda s druge strane....ako se kosam moze bojati, sise i pisonje povacavati, spolovi mijenjati....pa za sto se onda i boja ociju ne bi mogla mijenjati.
Ko voli nek izvoli....

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.05.2007. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi smeđe oči imala,a ne plave Sad

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2007. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Buduci da su oci jedna od prvih stvari koje primjetim, a ujedno i jedna od vaznijih za generiranje overall-scorea, nemalo bih se iznenadio kad bih gledao u kiborzicu kako odsarafljuje obojano staklo s vizira. Trenutno strmoglavljenje na scoreboardu! Prevara, cista prevara...

Pomisao da napokon naidjem na neku Valentina-like ribu i onda skontam da su joj oci fakeane, pogubno bi se odrazilo na mojoj psisi i zelji za daljnjim opcenjima s lazljivim rodom.


Zadnja promjena: Leteci mungos; 28.05.2007. 9:55; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za one koji žele crvene oči!
...malo ljutog(domaćeg) ajvara u oči i bit će crvene tjedan dana- GARANTIRAM...i tako svaki tjedan Twisted Evil
............sve ovo za samo 99,99kn i to nije sve!! dobit ćete i jedno rezervno stakleno oko, u slučaju da vam vaše otkaže Very Happy

ali to nije sve....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da li to zanci da ako ne koristim jednu lecu da ju mogu staviti nakon sto ovoj drugoj istekne 3 mjeseca? Moglo bi imati jedno plavo oko a jedno skroz bijelo haaa?

Mislim da bi me cure zaskakale na svakom cosku Smile

Stavim bijele lece i pozdravljam cure iz mraka i jos da stavim sumecu tabletu u usta i pocnem proizvoditi pjenu iiii di bi mi bio kraj Smile

Buedm glavni akter za hrvatskog zombija....

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2007. 0:23 
Naslov: Beark ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni rekli da nikada s lećama neću savršeno vidjeti,jer imam astigmatizam na jednom oku.I baš na to oko neću s lećom dobro vidjeti.
Sad ko tu koga laže?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2007. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma s lećama se ne vidi baš savršeno, ali one proširuju vidno polje. tj. dobiješ i uglove koji su mutni kad nosiš naočale. teško za opisat, ali kad jednom probaš i osjetiš razliku.....

samo mali savjet nikako ne uzimat polutvrde leće. svi na kraju odustanu od njih i pređu na meke

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2007. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.net.hr/zdravlje/page/2007/05/29/0589006.html

da ne povjeruješ. baš sam kupila ovu otopinu. propadne mi i aparatić. Mad

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: