Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Stari' taksisti nemaju poslovnu viziju budućnosti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2010. 10:00 
Naslov:  'Stari' taksisti nemaju poslovnu viziju budućnosti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skorašnjem dolasku novog, osjetno povoljnijeg, taksi-prijevoznika na ulice Osijeka vesele se brojni sugrađani koji će početkom travnja vožnje do pet kilometara plaćati samo 20 kuna. No, dolasku konkurencije nikako se ne vesele "stari" taksisti koji će, uz najavljene cijene konkurencije, zasigurno izgubiti ionako rijetke putnike. Suosjećanja među sugrađanima nema. Osječani se slažu kako je taksi ionako predugo bio nedokučiv luksuz, a već idući mjesec kraća taksi-vožnja za par koji će podijeliti troškove bit će tek neznatno skuplja od vožnje tramvajem ili autobusom.

- Naši rijetki putnici Cammeu sigurno neće značiti mnogo, a nama znače sve. Što ćemo kada dođe novi taksi-prijevoznik na ulice još se ne zna točno, od nas osam u gradu svatko ima svoju viziju. Pokušavali smo dogovoriti neku nižu cijenu kako bismo bili konkurentni, a ja sam predlagao jedinstvenu cijenu od 40 kuna za vožnje unutar grada. Drugi kolege se s tim nisu složili pa za sada nemamo dogovoren neki zajednički potez. Tko zna, možda će na kraju svatko od nas pojedinačno formirati svoju cijenu i tako se pokušavati izboriti za putnike, kaže taksist Cvitko Totić. Kako sada stvari stoje, "stari" taksisti dolazak konkurencije dočekat će nespremni, a nema sumnje kako će ih bijele Zafire Taxi Cammea natjerati da brzo nađu novu poslovnu strategiju. Spuštanje cijene na razinu konkurentnog prijevoznika najizvjesnija je varijanta, a hoće li pojedinci uspjeti opstati pokraj znatno većeg prijevoznika koji već uspješno posluje u Rijeci te se planira širiti i na ulice glavnog grada, pitanje je. Pitanje je i koliko je taksi-vozila potrebno gradu veličine Osijeka čiji građani nemaju naviku korištenja taksija.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr


Pročitajte i...
[12.03.2010.] Zaposleni novi taksisti, na cestama bijele Zafire
[09.03.2010.] OS TAXI - kako će izgledati osječki autotaksi?
[01.03.2010.] Taxi Cammeo: Traži se 30 taksista, prijavilo se 500 Osječana!
[25.02.2010.] Osječki će taksisti tužiti Grad ako Cammeo dođe u Osijek
[22.01.2010.] Jeftini taksi stiže za dva mjeseca, i osječki taksisti će sniziti cijene?
[17.01.2010.] Taksist Minovski: Neću 'guliti' putnike
[26.11.2009.] 15 vozila jeftinog riječkog taksija na osječkim ulicama
[19.09.2009.] Osječanima stiže jeftiniji taksi, vožnja do 5 km za samo 13 kuna?
[30.06.2008.] Vožnja taksijem u Osijeku najskuplja u Hrvatskoj!

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
divkovi1
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2010. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: › Skorašnjem dolasku novog, osjetno povoljnijeg, taksi-prijevoznika na ulice Osijeka vesele se brojni sugrađani koji će početkom travnja vožnje do pet kilometara plaćati samo 20 kuna. No, dolasku konkurencije nikako se ne vesele "stari" taksisti koji će, uz najavljene cijene konkurencije, zasigurno izgubiti ionako rijetke putnike. Suosjećanja među sugrađanima nema. Osječani se slažu kako je taksi ionako predugo bio nedokučiv luksuz, a već idući mjesec kraća taksi-vožnja za par koji će podijeliti troškove bit će tek neznatno skuplja od vožnje tramvajem ili autobusom.

- Naši rijetki putnici Cammeu sigurno neće značiti mnogo, a nama znače sve. Što ćemo kada dođe novi taksi-prijevoznik na ulice još se ne zna točno, od nas osam u gradu svatko ima svoju viziju. Pokušavali smo dogovoriti neku nižu cijenu kako bismo bili konkurentni, a ja sam predlagao jedinstvenu cijenu od 40 kuna za vožnje unutar grada. Drugi kolege se s tim nisu složili pa za sada nemamo dogovoren neki zajednički potez. Tko zna, možda će na kraju svatko od nas pojedinačno formirati svoju cijenu i tako se pokušavati izboriti za putnike, kaže taksist Cvitko Totić. Kako sada stvari stoje, "stari" taksisti dolazak konkurencije dočekat će nespremni, a nema sumnje kako će ih bijele Zafire Taxi Cammea natjerati da brzo nađu novu poslovnu strategiju. Spuštanje cijene na razinu konkurentnog prijevoznika najizvjesnija je varijanta, a hoće li pojedinci uspjeti opstati pokraj znatno većeg prijevoznika koji već uspješno posluje u Rijeci te se planira širiti i na ulice glavnog grada, pitanje je. Pitanje je i koliko je taksi-vozila potrebno gradu veličine Osijeka čiji građani nemaju naviku korištenja taksija.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr


Pročitajte i...
[12.03.2010.] Zaposleni novi taksisti, na cestama bijele Zafire
[09.03.2010.] OS TAXI - kako će izgledati osječki autotaksi?
[01.03.2010.] Taxi Cammeo: Traži se 30 taksista, prijavilo se 500 Osječana!
[25.02.2010.] Osječki će taksisti tužiti Grad ako Cammeo dođe u Osijek
[22.01.2010.] Jeftini taksi stiže za dva mjeseca, i osječki taksisti će sniziti cijene?
[17.01.2010.] Taksist Minovski: Neću 'guliti' putnike
[26.11.2009.] 15 vozila jeftinog riječkog taksija na osječkim ulicama
[19.09.2009.] Osječanima stiže jeftiniji taksi, vožnja do 5 km za samo 13 kuna?
[30.06.2008.] Vožnja taksijem u Osijeku najskuplja u Hrvatskoj!
"Pitanje je i koliko je taksi-vozila potrebno gradu veličine Osijeka čiji građani nemaju naviku korištenja taksija. "

PA NARAVNO DA NEMAJU NAVIKU KAD SU IH STARI TAKSISTI GULILI DO KOZE!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2010. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stari taksisti mogu eventualno profesionalizirati svoje znanje šaha pa okušati sreću u tom "sportu" - jednostavno nikako ne mogu parirati novim i klimatiziranim autima, dispečerskoj službi, GPS praćenju i ono najbolnije, jeftinijoj vožnji.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuki
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2010. 14:05 
Naslov:  Re: 'Stari' taksisti nemaju poslovnu viziju budućnosti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene su u trgovačkoj školi učili " djeco bolje vam je prodati 5 kaputa za 5 kuna nego jedan za 5 kn."

Uzmimo da je potrošnja 10 l/100km x 8,00kn/l = 80,00kn
100 km : 5 km= 20 vožnji x 20,00kn = 400,00kn
Razlika 320,00 kn
U ovom slučaju će morati puno više raditi tj. voziti a njima je po starom bilo bolje jer jednom do dve vožnje su to zaradili ako su zaradili.
Mislim da je stari profesor bio u pravu o kaputima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2010. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za Osijek, kao grad, OSAM taksija je šala bez granica!!!!!!!!!

Valja dovesti konkureciju pa neka se tih osam derikoža prekvalificiraju. Drvorezbarstvo, intarzija, praćenje otkucaja s Katedrale.... Neznam, ali mislim da je im je najbolje da dotjeraju svoja tzv. prometala na prihvatljive standarde pa da se uključe u nove tokove.

Jer, proputovao sam dosta ali nigdje u svijetu nisam naišao na goru taksi službu. Mumbai (Bombaj) i Kairo su mila majka.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.03.2010. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borili se šatro nekim tužbama, a sad traže sažaljenje građana...neka im sada...ako su lopovi...neka ostanu onda lopovi do kraja Smile ...lijepo vi odite u taxi cammeo i molite da vas zaposle...
a ljudi će se već nekako naviknut na taxi službu Smile teška srca ćemo se naviknut Smile Smile heheh

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2010. 17:32 
Naslov:  Re: 'Stari' taksisti nemaju poslovnu viziju budućnosti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ev ja se nedavno vozio,bio sam primoran,od bendeka do retfale,tj priblizno do emezete115 kn...izuvanje iz cipela od cijene,ajme zarada za 15 min.. isto tako sa juga 2,tj s bikare,do visnjevca, 140 kn...i jos se bune!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.03.2010. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutno se slažem s onim dijelom članka gdje piše da je taksi predugo bio nedokučiv luksuz.

Ne može i ne smije bit luksuz, bem mu...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2010. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjećam se kao jučer, a bilo prije 10 godina.... u životu u Pečuhu, izlazimo iz kluba u 2am, a ispred red taksija koji odvozi pijanu ekipu doma. Ista stvar u Grazu, Koelnu, Londonu, gdje sve nisam vidio....

Jeste vidjeli barem jednog šahista da čeka na osječkom aerodromu u vrijeme slijetanja aviona? Jednog da se oko ponoći približio Tvrđi? Samo jednog da čeka ispred bolnice?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cleopatra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 162
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.03.2010. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedva cekam da stigne Cameo...Taxi je ovdje preskup...Od Donjeg grada-Dome do Tvrdje smo platile 60 kn.. I kada dodje Cameo vjerujem da ce biti puno posla za njih...
Jos uvijek mi nije jasno iz kojeg razloga je osjecki taxi skuplji od npr. dubrovackog? Smijesno!

_________________
Škola trbušnog plesa & Zumba fitness

by studio OSCEO Dalal

Kontakt: 099 575 95 85

https://www.facebook.com/mia.varesanovic/?ref=hl
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bili
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2010. 10:49 
Naslov:  Re: 'Stari' taksisti nemaju poslovnu viziju budućnosti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): › 15 min.. isto tako sa juga 2,tj s bikare,do visnjevca, 140 kn...i jos se bune!


Za 140kn??!!
Za toliko stignem ryanairom do Frankfurta...
...i NAZAD! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2010. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

srce mi se slomilo od tuge kad sam pročitala naslov... odmah upisati školu za managere i da skuže svoju viziju i misiju te cilj poslovanja s ovako lijepim cijenama... nedostajat će mi

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2010. 14:56 
Naslov:  Re: 'Stari' taksisti nemaju poslovnu viziju budućnosti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bili je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): › 15 min.. isto tako sa juga 2,tj s bikare,do visnjevca, 140 kn...i jos se bune!


Za 140kn??!!
Za toliko stignem ryanairom do Frankfurta...
...i NAZAD! Laughing


a ja samo do visnjevca, bez povratka Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: