Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U dvorani ljudi masovno pušili bez ikakvih sankcija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2010. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
@ingo
Čudi me da nisi imao nešto komentirati u vezi teme, nego si okrenuo na šalu.


nije to sala, nego sprdanje.

smijesni su mi ti ljudi koji zele zdravi umrijeti ... ali me istovremno plasi ta ogromna moc medija koji nam usadjuju americke strahove globalnog zatopljenja, nezdrave prehrane, ozonskih rupa, sotonizacije pusaca itd itd

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imaš ti pravo umrijeti kako hoćeš. Na kraju krajeva, nitko ne zna kad će umrijeti, kako god zdravo ili nezdravo živio.

Ovo što si rekao u vezi medija, to nije točno. Godinama se promovira pušenje kao cool, moderno ponašanje, poglavito putem američkih medija-filmova, glazbe, itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2010. 14:30 
Naslov:  Re: U dvorani ljudi masovno pušili bez ikakvih sankcija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ta dvorana ima tako dobro riješen ventilacijski sustav da ne vjerujem kako je nekome smetao dim..
ova dotična gospođa, mogla se više fokusirati na koncert nego na pušaće oko nje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
@ nick "..."

"Pušenje na koncertima nije po redu i zakonu"..."nije stvar opće kulture"...pa daj dogovori se.

To što smo mi na Balkanu nije opravdanje. A i čak da se na drugim kontinentima, u drugim državama, drugim gradovima puši sve u 16, pa ajmo mi bit drukčiji, bolji, koliko god možemo. Takav stav nas može dovesti do napretka. S druge strane, ako ćemo tražiti opravdanje u drugima, nikad nećemo napredovati. Uvijek je bilo i biti će gorih; pa nećemo se valjda uspoređivati s Moldavijom ili Mongolijom?!

I eto, ja sam vidio brdo koncerata u Teatru dok se nije smjelo pušiti, i bilo je milina za disat, a pušači su lijepo izašli van kad im se pušilo; budući da su to morali raditi, manje njih je pušilo, i-ovi s kojima sam razgovarao-bili su zbog toga zadovoljni.

@ingo
Čudi me da nisi imao nešto komentirati u vezi teme, nego si okrenuo na šalu.

-------
Pisao sam tu po forumu o pušenju i protiv pušenja, pa se više ne bih htio ponavljati. Ionako uskoro stupa na snagu novi zakon.


prvo: jedno je zakon i red, drugo je opća kultura Wink
drugo: pričaš ko da živiš u švicarskoj... spusti se na zemlju i osvrni se malo oko sebe... mislim da je pušenje u zatvorenim prostorima gdje je to zabranjeno tek kap u moru onoga što se treba ispraviti... zto mi nemoj tu pametovati o uspoređivanju s mongolijom Wink
treće: da, pušač sam, drobim kutiju - kutiju i pol dnevno... i ja sam uvijek u pravu Razz

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P.S. onda idi u teatar na koncerte ako ti toliko smetaju pušači Wink

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
... je napisao/la: ›
jel očekuješ kad odeš u kafić da se ne puši... ne očekuješ...

očekivao sam jedno vrijeme, i nadam se da ću uskoro opet očekivati.

što se koncerata i sličnih događanja tiče, iako sam ne pušim, ne smeta mi dim (dok ne dođem kući i onda svu robu sa sebe moram odmah baciti na pranje), ali brate, mašu s tim cigaretama k'o nespašeni! ne možeš se opustiti, jer moraš paziti da te netko tko uživljeno maše okolo cigaretom ne sprži!


tu se slažem s tobom... ako već pušiš, onda stani mirno ispusti cigaretu, možeš preživiti tih par minuta mirno stojeći kad pušiš... i meni idu na kurac kravice ( čitaj fufi-cure ) koje zapale i onda se razmašu i popale pol dvorane...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lumen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Lokacija: Perivoj
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Balkane, Balkane, Balkane moj, budi mi silan i dobro mi stoj...

Čini se da si u pravu grad nam je obična balkanska krčmetina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
nije prvi koncert u dvorani na kojem se pušilo iako je pušenje strogo zabranjeno. To smo i rekli organizatorima koncerta, no oni, kako se čini, nisu uspjeli situaciju držati pod kontrolom zbog prevelikog broja ljudi.

Iz udruge "Croatia-Koncert" koja je Bajagin koncert organizirala kažu kako su ljudi koji se žale na pušenje u sportskoj dvorani osamljeni slučajevi.

Osobno sam hodala po cijeloj dvorani tijekom koncerta i nisam primijetila da itko puši. Ako je netko u gomili zapalio cigaretu, nije bio viđen ili se naši zaštitari do te osobe nisu mogli probiti kako bi je upozorili kako cigaretu mora ugasiti[/i], rekla je Gordana Budimir, jedan od organizatora.


Nandino je napisao/la: ›
Osobno sam jednog zaštitara zamolila da napravi reda među pušačima, ali on je to odbio učiniti. Rekao je da za to nema ovlasti, a i da ne vidi razlog zbog koga bi to učinio kada u cijeloj sportskoj dvorani nema niti jedna oznaka zabrane pušenja!


Organizator koncerta udruga xy, odnosno jedan od organizatora? Tko su drugi? Još koja udruga?

Osim što se organizacija ovog koncerta pokazala katastrofalnom, bilo bi zanimljivo da nam voditelj dvorane kaže tko će platiti štetu na dvorani ako je nastala, odnosno tko bi ju inače platio? Organizator udruga? Malo morgen.

Ova se udruga čak naziva "Koncert". Dakle, skupilo se tu par ljudi i iz puke radosti i humanizma organiziravaju koncerte zabavne glazbe. Nemaju interesa zaraditi. Zato se i ne moramo ničemu čuditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jooooj, daj koji vam je! Već sto godina se organiziraju koncerti u također sportskom objektu Zrinjevac i tamo se vječito pušilo pa se nitko nije bunio! Otkako je aktualan zakon o nepušenju, sad se svi odjednom stali buniti da im smeta, ma moš mislit! Kao drugo objekat je ogroman i nema teroije da se zapuši, odnosno da nepušačima škodi dim! Općenito zabrana pušenja na koncertu je totalno apsurdna, a ove jadne izlike tipa netko će mi propalit jaknu ili torbu totalno su jadne i stvaraju samo izliku pri diskriminaciji pušača! Koliko znam i na koncertima u Areni Zg također se moglo pušiti za vrijeme bilo kojeg koncerta!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ ...
... je napisao/la: ›

drugo: pričaš ko da živiš u švicarskoj... spusti se na zemlju i osvrni se malo oko sebe... mislim da je pušenje u zatvorenim prostorima gdje je to zabranjeno tek kap u moru onoga što se treba ispraviti... zto mi nemoj tu pametovati o uspoređivanju s mongolijom Wink



Mislim da se ne razumijemo baš najbolje, tj. da se vrtimo u krug.

Vidi, i ja se slažem da je pušenje kao kap u moru onoga što bismo trebali ispraviti; da nam je bar pušenje najveći problem, kakva bi to divna zemlja bila!

Ne pišem ja protiv pušenja zato što imam nešto osobno protiv cigareta ili pušača, ne pišem zato što imam nekakav interes pisati protiv toga, nego što mislim da bismo eliminacijom problema, ma kako veliki ili mali oni bili, napravili jedan korak naprijed prema boljem pojedincu i prema boljem društvu, kako lokalno,tako i globalno. (Tu je logika valjda jasna.) A u pojam "problema" ubrajam sve oblike ovisnosti i poročnosti.

@Heroina
Tvrdnja "otkako je aktualan zakon o nepušenju, sad se svi odjednom stali buniti da im smeta..." je netočna. Međutim, čak i da je točna, to i dalje ništa bitno ne mijenja: ljudi (ili, kako ti kažeš: "svi") su se u jednom trenutku morali pokrenuti. Isto kao što su, primjerice, Afroamerikanci reagirali na segregaciju potaknuti jednom starom gospođom koja je odbila bijelcu ustupiti svoje mjesto u autobusu.

Drugo,ma kako dobra ventilacija bila, to neće puno pomoći ako netko puši odmah do tebe.

Treće, govoriti kako se nekad prije negdje smjelo pušiti također nije nekakav argument. Nekad davno se pušilo i na sjednicama CK-a i na sjednicama Predsjedništva (ne sjećam se, još sam bio malac, ali sam vidio snimke, ima ih po YT), a danas je nezamislivo da se puši u Saboru ili na sjednicama Vlade.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2010. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ne pišem ja protiv pušenja zato što imam nešto osobno protiv cigareta ili pušača, ne pišem zato što imam nekakav interes pisati protiv toga, nego što mislim da bismo eliminacijom problema, ma kako veliki ili mali oni bili, napravili jedan korak naprijed prema boljem pojedincu i prema boljem društvu, kako lokalno,tako i globalno. (Tu je logika valjda jasna.)


tu je logika apsolutno nejasna...zar je moguće da na prestanak pušenja gledaš kao na jedan korak prema boljem pojedincu i društvu? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: