Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U dvorani ljudi masovno pušili bez ikakvih sankcija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 20:00 
Naslov:  U dvorani ljudi masovno pušili bez ikakvih sankcija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unatoč zabrani pušenja u zatvorenim javnim prostorima, u dvorani "Gradski vrt" prošlog se vikenda uz zvuke Bajage i Instruktora pušilo bezbrižno i bez ikakvih sankcija. Uz to, opušci su se gasili po podovima i zalijevali pivom!

Galerija 031: NŠD Gradski vrt: Bajaga & Instruktori
[Foto: Daniel Antunović, Ante Delač, Samir Kurtagić][05.03.2010. NŠD Gradski vrt]

Ogorčeni Osječani koji su tomu svjedočili kažu kako, nakon što je zapaljena prva cigareta, pušače više nitko nije mogao zaustaviti.

- Nakon što su ljudi počeli jedan po jedan oko mene paliti cigarete nitko nije reagirao. Pa čak ni zaštitari, ni ljudi iz organizacije koji su se stalno šetali uokolo. Osobno sam jednog zaštitara zamolila da napravi reda među pušačima, ali on je to odbio učiniti. Rekao je da za to nema ovlasti, a i da ne vidi razlog zbog koga bi to učinio kada u cijeloj sportskoj dvorani nema niti jedna oznaka zabrane pušenja! Pa kakav je to sportski i javni objekt?! Čime se bave ljudi koji dvoranom upravljaju, ako ne ovakvim incidentima ljutito se pita Đuđica Kolarić, jedna od brojnih Bajaginih obožavatelja koji su iz sportske dvorane prošli petak neočekivano izišli sa smradom cigareta na odjeći.

Voditelj dvorane Oto Živčić ističe kako se unatoč svim njihovim naporima, protiv pušača za vrijeme koncerata u sportskoj dvorani ne može.

- Svjesni smo što se dogodilo na Bajaginom koncertu, a ja vam mogu reći kako to nije prvi koncert u dvorani na kojem se pušilo iako je pušenje strogo zabranjeno. To smo i rekli organizatorima koncerta, no oni, kako se čini, nisu uspjeli situaciju držati pod kontrolom zbog prevelikog broja ljudi. Iako, to nije opravdanje, shvaćamo ih. Ako netko usred mase ljudi zapali cigaretu to se teško primijeti, a i sankcionira. Kada je riječ o oznakama zabrane pušenja, ne znam o čemu je zaštitar gospođi govorio. One su jasno istaknute po cijeloj dvorani, kaže Živčić, te dodaje kako je apsolutno nepušenje na koncertima u dvorani uvjetovano općom kulturom posjetitelja koja, kako se čini, među onima koji su došli na Bajagin koncert i nije na viskoj razini.

Organizatori: Pušači su bili neprimjetni!

Iz udruge "Croatia-Koncert" koja je Bajagin koncert organizirala kažu kako su ljudi koji se žale na pušenje u sportskoj dvorani osamljeni slučajevi.

- Iz uprave dvorane nam je rečeno da je zabrana pušenja apsolutna i mi smo se obvezali da ćemo to poštovati, što smo i činili. Osobno sam hodala po cijeloj dvorani tijekom koncerta i nisam primijetila da itko puši. Ako je netko u gomili zapalio cigaretu, nije bio viđen ili se naši zaštitari do te osobe nisu mogli probiti kako bi je upozorili kako cigaretu mora ugasiti, rekla je Gordana Budimir, jedan od organizatora.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.03.2010. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebeš koncert di nemoš pit i pušit

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Balkane, Balkane, Balkane moj, budi mi silan i dobro mi stoj...

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
medicament
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

umjesto pušenja bolje se bazirajte na punktove za točenje piva, jer nakon 45 min čekanja na, već tada usrano j...be..no pivo sam od muke morao zapaliti....
osobno više neidem niti na jedan koncert koji navedeni organizatori budu "organizirali" ----- SRAMOTA!!!!

_________________
Evil or Very Mad
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
question
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"kako je apsolutno nepušenje na koncertima u dvorani uvjetovano općom kulturom posjetitelja koja, kako se čini, među onima koji su došli na Bajagin koncert i nije na viskoj razini."
zato što su zapalili cigaretu nemaju opću kulturu? da ,moš mislit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoji vrijeme i mjesto za sve... Kome je uopće palo na pamet zabraniti pušenje na rock koncertu???
Na Bajaginom koncertu u Ciboni u studenom je pušenje bilo dopušteno...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 2:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad pušačka manjina dimom terorizira nepušačku većinu i to u nastavno-sportskoj dvorani, onda to je nedostatak kulture. Kad već govorimo o tome da postoji mjesto za sve, još bih i mogao prihvatiti da su kafići mjesto u kojemu se može zapaliti (iako bi neka viša razina kulture zahtijevala da osoba ipak izađe van i zapali i time uživa u svojoj cigareti, a ne u cigaretama svih ostalih koji puše), to nikako ne mogu prihvatiti ako se radi o jednoj primarno sportskoj dvorani. Pogotovo ako se čikovi pritom gase na podu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 2:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Kad pušačka manjina dimom terorizira nepušačku većinu i to u nastavno-sportskoj dvorani, onda to je nedostatak kulture. Kad već govorimo o tome da postoji mjesto za sve, još bih i mogao prihvatiti da su kafići mjesto u kojemu se može zapaliti (iako bi neka viša razina kulture zahtijevala da osoba ipak izađe van i zapali i time uživa u svojoj cigareti, a ne u cigaretama svih ostalih koji puše), to nikako ne mogu prihvatiti ako se radi o jednoj primarno sportskoj dvorani. Pogotovo ako se čikovi pritom gase na podu.

Slažem se...eo ti kikrikija. Smile

Stvarno, ako ljudi ne mogu izdržati da ne zapale tih 2-3 sata, mislim stvarno...kao da je drugima do trovanja cigaretama...i još da ljudi moraju paziti da im ti isti pušači ne propale odjeću cigarama...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 6:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Postoji vrijeme i mjesto za sve... Kome je uopće palo na pamet zabraniti pušenje na rock koncertu???
Na Bajaginom koncertu u Ciboni u studenom je pušenje bilo dopušteno...

Pa ako je zakonom zabranjeno pušenje u svim zatvorenim javnim prostorima, što naravno uključuje i sportsku dvoranu, to znači da je pušenje u dvorani zabranjeno neovisno da li se održava neka utakmica, sajam, narodnjački ili rock koncert. Ne znam šta ti nije jasno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2010. 8:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam ostao sokiran kada sam vidio da se u sportskoj dvorani toci pivo.

pa nisam dosao u birtiju da mi okolo podriguju i smrde po pivu.

pogotovo zato sto se radi o sportskoj dvorani koja bi trebala promicati sport i zdrav zivot ... a ne lokanje piva.

sportska dvorana nije mjesto gdje se konzumira hrana i pice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam pušač, ali mi ni na kraj pameti nije palo zapaliti na koncertu u dvorani. Vidio sam neke kako puše, ali čim je jedan zapalio ostali su se priključili. To tako ide.
Totalno sam protiv pušenja u dvoranama na takvim koncertima. Kd su koncerti na otvorenom, to je druga priča. Može se izdržati 2-3 sata bez cigarete. Onda je slađa ona koju zapališ kad izađeš.

_________________
U2 JE ZAKON
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na koncertu Parnog Valjka, redari su išli uokolo i gasili ljudima cigarete..što je ok..
e stvarno, meni su već nekoliko hlača i jakni propalili pušači...
pušačka bezobzirnost i nekultura nema granica..i još misle kako su cool...

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › jebeš koncert di nemoš pit i pušit


Slažem se. Nisam zapalio na koncertu, uspio sam popiti samo jednu cugu, grlo mi je bilo suho, bio sam žedan k'o konj i nisam se mogao opustiti...

Odsad samo open-air koncerti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brka je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam pušač, ali mi ni na kraj pameti nije palo zapaliti na koncertu u dvorani. Vidio sam neke kako puše, ali čim je jedan zapalio ostali su se priključili. To tako ide.
Totalno sam protiv pušenja u dvoranama na takvim koncertima. Kd su koncerti na otvorenom, to je druga priča. Može se izdržati 2-3 sata bez cigarete. Onda je slađa ona koju zapališ kad izađeš.


Je, ali bih lakše sve podnio da se nije moralo propustiti pola koncerta da dođeš na red kupiti cugu. Totalna budalaština...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam ostao sokiran kada sam vidio da se u sportskoj dvorani toci pivo.
pa nisam dosao u birtiju da mi okolo podriguju i smrde po pivu.
pogotovo zato sto se radi o sportskoj dvorani koja bi trebala promicati sport i zdrav zivot ... a ne lokanje piva.
sportska dvorana nije mjesto gdje se konzumira hrana i pice.


Zaboravio si smajlića...?

Ako ćemo tako rezonirati, onda nije ni mjesto za koncerte. Uostalom, pivo je prehrambeni proizvod... Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: