Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Seljački prosvjedi diljem Lijepe naše

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: O seljačkim prosvjedima mislim:

Svaka čast, samo naprijed!
79%
 79%  [ 23 ]
Ma budale, samo se preseravaju!
6%
 6%  [ 2 ]
Tak mi svejedno...
13%
 13%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 29


Autor Poruka
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 17:33 
Naslov:  Seljački prosvjedi diljem Lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=65255&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=8c16ac0916


sve nekako imam osjećaj da su živci sve tanji i tanji, neće se ovo dobro završiti.

Karta blokada by Jutarnji


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja odo na prosvjede

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DRAGOS
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2010. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

situacija je jako gadna, političari su obećavali poljoprivrednicima sve samo da dobiju glasove(vlast),a sada kada novca nema svi bježe od njih jedino naši lokalni HDSSB potpiruju. A stvarnost je da novca nema ni za 1ha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 16:47; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

počeli su i fajtovi sa policijom, možda seljaci promijene svijest vladajućih kad već intelektualci drijemaju osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u jednu ruku ih razumijem - traže ono što su im obećali pijani milijunaši u vladi
u drugu ruku ih osuđujem - kad svi jedu govna u državi i "stežu remen" zašto bi oni bili iznimka. nema novca i bog.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.03.2010. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › u jednu ruku ih razumijem - traže ono što su im obećali pijani milijunaši u vladi
u drugu ruku ih osuđujem - kad svi jedu govna u državi i "stežu remen" zašto bi oni bili iznimka. nema novca i bog.


da, obecanje je jedno ... ali s druge strane.

jucer u dnevniku lik govori da je dosao na prosvjede sa 3 traktora ... i sad ako se krene za zagreb, on nezna kako ce sa sva tri ici. wtf ... koliko kostaju traktori ? koliko nasi seljaci imaju zemlje za toliki vozni park traktora i kombajna ? zar zaista svako domacinstvo mora imati svu mehanizaciju ?

nadalje ... zasto ne uzgajaju ono sto bi im bilo profitabilno ? lavandu ? kamilicu ? tulipane ... nemam poima.

vecini je najjednostavnije posijati psenicu i kukuruz, jer im je drzava obecala otkup ... pa onda oni za svoj proizvod odredjuju i prosvjeduju zbog cijene otkupa. Onda traze da im se da gnojivo i repromaterijal, da im se oproste porezi (drzava se ni za humanitarne svrhe ne odrice poreze) ... i onda jos ocekuju i smatraju da imaju pravo na poticaje ... na sto to znacilo i bilo.

isto tako ... masa njih radi jos po nekim firmama.

lamentiranje po televiziji 'tko ce meni platiti kredite' ... je suludo u danasnje vrijeme kada ljudi ostaju na ulici radi svoje gluposti i dizanja kredita. tko te tjerao da dizes kredit ?

mi smo mala zemlja. stanovnika duplo manje od londona. Kupimo psenicu gdje je jeftinija, a ovo malo zemlje iskoristimo za uzgoj necega sto se trazi, sto mozemo prodati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je Ingo neka sade travu i prodaju amerikancima za proizvodnju ljeka protiv raka. Eto para kolko god hočeš ,a automatski pi se stvorila i nova radna mjesta u poljoprivredi i tako u krug sve u svemu bilo bi nam krasno Smile

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u potpunosti razumijem te ljude.
oni ne prosvjeduju iz objesti. ti ljudi ne sjede po kavama u radicevoj i na promenadi kao vecina nas ovdje koji seremo po forumu.
ti ljudi rade 20 sati dnevno ,365 dana u godini. ti ljudi su uvijek u blatu i kad kupe SKY Colu njima je Bozic. ti ljudi nisu navikli na rasipan zivot kao politicari pa cak i vecina nas građana. to su skoromni ljudi i strasno je kakve price svaki dan cujem od tih ljudi.
Nisu oni kupili Joh Deer traktor iz objesti nego jer im je vlada dala obecanje da ce im dati nazad 50% kroz kapitalna ulaganja.
ako imas mjesecni kredit od 10-20 tisuca kn nije ti bas svejedno oce ti netko isplatiti obecani poticaj ili ne.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
isto tako ... masa njih radi jos po nekim firmama.

zaboravio si "umirovljene branitelje" čije su žene vlasnice OPGa...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2010. 22:00 
Naslov:  Re: Seljački prosvjedi diljem lijepe naše
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovi prosvjedni jasno pokazuju kakav smo narod. Kad se ne radi o našoj guzici nije nas briga za druge!

Zašto to govorim? Iz jednostavnog razloga što se pitam:
gdje su sad svi nezadovoljnici koji vječito pljuju po vladi i HDZ-u?
gdje su sada oni studenti koji su tako marljivo prosvjedovali i blokirali sveučilišta?
...

Umjesto da svi izađemo na ulice i priključimo se seljacima te pokažemo nezadovoljstvo, lakše je pametovati po forumima i fejzbucima i twiterima i ništa ne napraviti.

Tako nam i treba.

Ontopic: po meni je osnovni problem što većina građana pojma nema što su u stvar poticaji za seljake. Ljudi misle kako oni nešto dobivaju nezasluženo ili gratis, a ne shvaćaju kako bi, da nema tih poticaja plaćali mnogostruko skuplju hranu. I to domaću!

Kakav potencijal kao država imamo mogli bi živjeti i imati standard kao tri Švicarske!
Slavonija nas hrani, preko ljeta svi na Jadran a preko zime na skijanje u Gorski kotar.

Stoga seljaci - samo naprijed i ne odustajte!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ingo, zato što je moderna i suverena država republika hrvatska kao prvo i osnovno pogasila sve zadruge i sve oblike zajedničkog vlasništva koje su imale mehanizaciju na otkup, kad ti zatreba posudiš, platiš, obradiš zemlju, vratiš. no to nije bilo u duhu kapitalizma kojem je franjo tuđman i svita težila i podsjećalo je na komunizam i moralo je otići, milom ili silom. kako će seljak obraditi zemlju ako nema mehanizaciju ? može sjest na njivu i plakat. istina je da ima puno isplativijih kultura ali njihov plasman na tržište je jako upitan. zašto da netko riskira svoju glavu i glavu svoje obitelji kad mu država JAMČI da će otkupit sve i dat mu još i poticaj da sije. a kad sve pokradu ko što su pokrali evo šta se događa.

@mlađo, kažeš svi stežu remen, istina, samo neki imaju još rupa na kaišu poput onih u vladi jer šta je njemu odvojit jednu plaću od 3000kn za porez kad ionak prima 20 000+kn i boli ih kita. a šta će onaj seljak koji ima kredita da se usere. hipoteku na kuću, a novaca nigde. država ti jamči da će ti dat poticaj da siješ, da će ti otkupit požnjeto, da će to uskladištit i platit ti po kakvoj takvoj cijeni, a onda KURČINA VELIČINE MJESECA. 26000 tona žitarica pokradeno iz silosa (državna rezerva je 30k t, žisto da se zna), krediti i kanate skočili, ovi ne daju poticaj za 2008. godinu a bliži se sjetva. aj ti smisli pare.

samo nek se bore za svoja prava. što se mene tiče nek svrgnu vlast jer iskreno mislim da je ovo kap koja bi mogla preliti čašu, a onda bi moglo bit i nekog linčovanja Very Happy weeeeee 100kn ulaznica za maksimir, svaki dan streljanje jednog korumpiranog gada, za pola godine budžet pun Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam bio na prosvjedima Sad nadam se da će se sutra nešto organizirati...

Osvrnuo bih se na par komentara koji su mi zapali za oko pa bi ih volio prokomentirati:

@mladjo: što se tiče stezanja remena, to je glupava izjava smradanera, a s tim nastavlja i kosorica... lako je njima govoriti stegnite remen kada imaju plaću 20,000 kn, neki i više, za vozanje u službenom autu u kojeg ne utoče ni jedne lipe iz svog džepa, sjede po kancelarijama ili u saboru ( ako im se da dići lijena guzica ) i žderu u kantini po banalnim cijenama ručak koji obični smrtnici plaćaju i po 100-njak kuna, ako si to itko još može prijuštiti... ne treba nikakvi remen stezati, već pokazati govnojedima u vladi da narod koji ih je odabrao neće samo šutiti i gledati kako nas pokradaju, već ako treba da će cijelu hrvatsku blokirati... zašto si oni ne stegnu remen i ne snize plaće???

@ingo: čovjek vjerovatno ima tri traktora zato što mu treba, a ne zato što ima viška para pa eto da utroši na nešto... što se tiče uzgajanja nečeg profitabilnog, kod nas u državi da zlatne jabuke posadiš ne bi ti bilo profitabilno, jer bi onda naši vladajući našli u jeruzalemu jeftinije zlatne jabuke i tamo ih kupili... da bi sve funkcioniralo kako treba, trebalo bi zabraniti uvoz, a ne kupovati mlijeko iz poljske ( bzvz sam naveo državu ), dok naši mljekari prosipaju prvoklasno mlijeko zato što nemaju kome prodati... dakle, nije problem u tome što uzgajaš već u tome što je lakše nekom staviti sebi u džep 23 % i onda još maržu koju dobije pri prodaji kineskih jabuka... što se tiče toga da masa njih radi u još nekim firmama, pa šta to treba značiti, recimo muž i žena su zajedno zaposleni i sada muž ne smije štrajkati zbog loše plaće zato što mu i žena radi pa primaju dvije plaće? ili ne daj bože da imaju odraslog sina koji živi još s njima pa eto, onda tri plaće imaju...

@osijeknepokorenigrad: u potpunosti se s tobom slažem... najlakše je sjediti pred kompjuterom na toplom i pljuvati i govoriti samo naprijed... na FB ima dvije ili tri grupe sa tematikom "podržimo seljake" koja broji više od 10,000 ljudi ( sve zajedno ), a na cestama samo seljaci... zanimljivo kako su ljudi laki na riječima, a teški na djelima...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2010. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
samo nek se bore za svoja prava. što se mene tiče nek svrgnu vlast jer iskreno mislim da je ovo kap koja bi mogla preliti čašu, a onda bi moglo bit i nekog linčovanja Very Happy weeeeee 100kn ulaznica za maksimir, svaki dan streljanje jednog korumpiranog gada, za pola godine budžet pun Very Happy


svaka čast care! zaslužuješ kikače za ovo...

btw. preduhitrio si me i napisao sve što sam ja Very Happy

al nema veze

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2010. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo sa prosvjedom neće samo tako završiti

hrvatskoj treba okrupnjavanje gospodarstava, a ne 20 njiva po 1 hektar. možemo proizvoditi hrane za 20 mil stanovnika, a mi uvozimo. svake godine ista priča> pšenica ima nisku cijenu, kukuruz nemaju kome prodati ... pa što to onda sadite

sadite profitabilnije kulture: lješnjak, batat, kupine, orah-drvo za namještaj ... itd.

nadam se samo da će letiti podobne glave i da će staviti na funkcije stručnjake <sanjam jelte>

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: