Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zdravo mrsavljenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2006. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja skinuh prije par godina 20 kila za pol godine, bez vježbanja i dijeta, jednostavno prestah žderat crveno meso, riba i bijelo meso trpam i dalje, kruh i tijesto u ogromnim količinama, kolače također... al 76 je na vagi non-stop

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2006. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: › ja skinuh prije par godina 20 kila za pol godine, bez vježbanja i dijeta, jednostavno prestah žderat crveno meso, riba i bijelo meso trpam i dalje, kruh i tijesto u ogromnim količinama, kolače također... al 76 je na vagi non-stop


Huh, ovo za crveno meso jos mogu skontati da je pomoglo, ali ne kontam kako mozes jesti kruh i tjestetinu u ogromnim kolicinama. Kod mene oni (ako su dio nekog jela) izazivaju prvo osjecaj prezderanosti, a za par sati opet osjecaj gladi... hmmm...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2006. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › ...morala gutat tablete za kontracepciju, a hormonska slika zna biti važan faktor pri debljanju, osobito kod žena.
Hm, mislim da sam negdje citao da je to obicna fama... kao i to da zene odlakave od toga...

Jest da pilule vjerojatno sjebu hormonalnu ravnotezu, ali get real, postoji li uopce ijedna zena kod koje su hormoni u ravnotezi?! ;-)

Citat: › Tada sam shvatila da zapravo uopće ne znam kako hranu sve mogu pripremati i kombinirati...
Ovo stoji, iako za to nije krivo meso... s mesom treba znati... ;-) Zapravo, problem uopce nije u mesu (uglavnom proteini), nego u mastima kojima su prebogata jela ovih krajeva.

Citat: › Tjestenina i riža znaju biti gadne za liniju ako ih stalno trpaš u sebe Wink
Za tjesteninu se slazem, ali kod rize sam primjetio jednu zanimljivu pojavu... kad se najedes rize, jako dugo nisi gladan...

Citat: › Već neko vrijeme pripremam hranu isključivo na maslinovom ulju. Je skupo, ali koristi se u kapima, doslovno, tako da ti dođe na isto.
E, to je kljuc mrsavljenja... masnoce na kojima se priprema hrana... Ja vec dosta dugo przim samo na malo margarina (onog za mazanje), ali mene je frka da taj margarin nije pravljen za takvu primjene, pa me zanima konta li se netko u to i proizvodi li takav margarin kakve stetne sastojke kad je prezagrijan (przenje)? Alo, alo?!

Citat: › Jedem puno, puno povrća. Bez soli. Ne koristim nikakve začine.
Uhh... mislim da sol nije toliko stetna (eventualno ako netko ima visok tlak), dapace, meni kao niskotlakasu zna biti poprilicno korisna...

Citat: › Eto, ja sam uspjela bez prevelikih odricanja, ali uz radikalne i apsolutne promjene loših navika Wink
To je to... kljuc je u postojaju volje...(ne one kokosje) ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2006. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
wendy je napisao/la: ›
Jedem puno, puno povrća. Bez soli. Ne koristim nikakve začine.


E pa, rađe ću imati koju kilu više, nego tako jesti! To je moj izbor! Very Happy


Ja se pak moram složiti s ovim. Ključ je u umjerenosti, što god jeli... Sad valjda su pećinski pračovjeci (!) birali hoće li jesti mamuta ili će se radije odlučiti za bobice i korijenje na malo masnoće - jesu vraga, al nakon što su tjedan dana ganjali tog mamuta, sva se energija itekako potrošila. Uživam u hrani, i možda će zvučati presmjelo izjava da je današnji koncept "zdrave hrane" koja je tako ful kul popularna i zdrava zamišljen da se u biti bezokusne namirnice populariziraju među pretilim narodom. Hrana, bilo koja hrana, mora biti ukusna. Volim povrće, ali ono mora biti začinjeno. Mora biti ukusno. Ključ je po meni samo u umjerenosti.
Glede margarina, ako te toliko panika, koristi onaj za kolače, taj je definitivno spreman za takve primjene, nešto je jeftiniji, a nema ni aditive koji daju okus margarinu za mazanje... Ali mislim da je margarin rađen na istom principu kao životinjska mast, dakle, ako se ne koristi više od jednom, ne može biti kancerogen...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2006. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što sam pročitala članak Rak na policama supermarketa prestala sam jesti općenito jer sve je puno tih aditiva i bojila i ostalih sranja tj. sve je kancerogeno a pogotovo margarin...
Sada samo pijem vodu i jedem grožđice..

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2006. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lghk


Zadnja promjena: wendy; 23.12.2006. 16:39; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2006. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali i ovo što kaže marigold stoji - pazi: soja je navodno zdrava hrana. Kod nas uvezena soja je GMO hrana (ne kažem da je samim time štetna, al definitivno nije prirodna)... Još uvijek mi se čini da je komad najmasnije slanine s kruhom ipak nešto zdraviji od tog istog kruha s industrijskom paštetom, salamom, pa čak i margarinom... Pouzdajem se samo u ono što jedem za što znam da je prirodno proizvedeno, a za neke druge stvari to ne mogu jamčiti. No i zdravo hranjenje je stvar navike, dakako, i može se, možda ne lako, ali uz određene preinake, itekako promijeniti. Dosad mi moja prehrana nije nimalo škodila: ako bude, mijenjat će se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2006. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Da elaboriram ili si već stvorio mišljenje temeljeno na meni očitom nesporazumu?


Ja sam stvorio misljenje na osnovu onoga sto si napisala, sto je BTW bullshit na n-tu potenciju.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2006. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Soja je zdravija i manje kalorična od mesa.


To si u Milli procitala?
Soja nema potpun protein i kao takav sigurno nije dovoljan i zdraviji od proteina iz bijelog mesa. A da je manje kalorican...sestro nemoj takve gluposti pisati
http://hrana.com/pt/meso/pilemeso.htm
http://hrana.com/pt/povrce/soja.htm

Ti sad vidi i sjeti se ovoga kad budes sljedeci put citale neke gluposti....

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2006. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ženska_glava je napisao/la: ›
E...pa sad...to ti baš i nije ok...
Možeš potrošiti DIO toga, ne sve...
Bit je u tome da se ne prežderavaš (tj. da jedeš koliko ti treba), ali i da vježbaš!


Bit je u tome da jedes zdravu hranu jer ces u protivnom mozda i imati sebi primjerenu masu ali sa hrpom celulita. Ako nisi debela mozes jesti cips i piti colu? Kad ljude opali nesto sa 40g onda se zgledaju. Junk hranu ne treba unositi nikako....

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.09.2006. 2:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
wendy je napisao/la: ›
Soja je zdravija i manje kalorična od mesa.


To si u Milli procitala?
Soja nema potpun protein i kao takav sigurno nije dovoljan i zdraviji od proteina iz bijelog mesa. A da je manje kalorican...sestro nemoj takve gluposti pisati
http://hrana.com/pt/meso/pilemeso.htm
http://hrana.com/pt/povrce/soja.htm

Ti sad vidi i sjeti se ovoga kad budes sljedeci put citale neke gluposti....


Brate, da je soja zdravija od mesa, to stoji. Nitko nije rekao da je zdravija u smislu zamjene za meso. Milu ne čitam, a sve što znam, znam s fakulteta. Vegetarijanci proteine nadoknađuju iz drugih namirnica, tako da meso čovjeku nije neophodno za život. pa ni bijelo meso. Tako da, tko kako voli i hoće.

A jedan sojin medaljon je zasigurno manje kaloričan od svinjske šnicle. Ili ti kažeš da nije, znalče?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2006. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
wendy je napisao/la: ›
Soja je zdravija i manje kalorična od mesa.


Brate, da je soja zdravija od mesa, to stoji. Nitko nije rekao da je zdravija u smislu zamjene za meso.

Mozes li mi potkrijepiti svoju tvrdnju nekim kvalitetnim clankom? Soja se uglavnom spominje u kontekstu zamjene za meso, iz tog ju razloga vegetarijanci i jedu. Tako mi mozes reci i da je cikla zdravija od mesa.

wendy je napisao/la: ›
Milu ne čitam, a sve što znam, znam s fakulteta.


Uvidjas li koliko je ova izjava smjesna? Smile

wendy je napisao/la: ›
Vegetarijanci proteine nadoknađuju iz drugih namirnica, tako da meso čovjeku nije neophodno za život. pa ni bijelo meso. Tako da, tko kako voli i hoće.



Naravno da nije neophodno. No koja je namirnica kvalitetniji izvor proteina je vec tema za raspravu.

wendy je napisao/la: ›
A jedan sojin medaljon je zasigurno manje kaloričan od svinjske šnicle. Ili ti kažeš da nije, znalče?


Napisala si od mesa, ne od svinjetine.
Soja nikako ne moze biti kvalitetan nadomjestak za meso. Ako se vec protein mesa zeli nadomjestiti nekim drugim onda bi to trebao biti kazein, protein sirutke ili bjeljanka. Soja je na dnu namirnica kao izvor proteina zato sto nema potpun protein i kao takva sama nije dovoljna.

Soja kao izvor proteina nije dobra namirnica. To je sve sto sam htio reci. Kao namirnica nije sasvim sigurno nezdrava. Dok razno meso tipa janjetina i svinjetina jesu vise nepozeljne nego pozeljne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2006. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Kao namirnica nije sasvim sigurno nezdrava. Dok razno meso tipa janjetina i svinjetina jesu vise nepozeljne nego pozeljne.


Meni su vrlo poželjne! Smile Ja se držim gesla: Bolje umrijeti od nečega što volim, nego od nečega što ne volim!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.09.2006. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Meni su vrlo poželjne! Smile Ja se držim gesla: Bolje umrijeti od nečega što volim, nego od nečega što ne volim!


Upravo tako, ako se debljam, neka to bude zbog nečega što volim papati. Ako umirem, neka si pruštim ono što volim, a ne neke splačine.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivonchica
Offline
Ukupno postova: 3
Lokacija: Belisce
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2006. 13:28 
Naslov:  Re: Zdravo mrsavljenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel zna netko nekog nutricionista u osijeku? mozda da ga je posjetio? iskustva? pozitivna-negativna?!

ja sam vegetarijanka i hranim se jednolicno.. jedem ili kruh sa sirnim namazom ili zitne pahuljice... rijetko nesto kuhano, a nedjeljom ponekad soju (kad se majka moja smiluje pa skuha)... i trebala bih skinit koji kg... 10-tak zapravo Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: