Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U kojem vremenu bi željeli da odrastaju vaša djeca - Ex. Juga ili ovo sad ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2010. 23:25 
Naslov:  U kojem vremenu bi željeli da odrastaju vaša djeca - Ex. Juga ili ovo sad ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Previše liberalno tumačenje demokracije je dovelo do manjka međuljudskog poštovanja, a rezultate redovno iščitavamo u redovima crne kronike. Slika toga je i ovaj zadnji slučaj silovanja. U stara dobra vremena murija je tu i tamo pretukla i nekog krivog, ali su je svi poštovali i razmišljali su o svojim postupcima. Danas nam se djeca na ulici premlaćuju na smrt, siluju, drogiraju i što sve ne. Temelj ondašnjeg „pravosuđa“ je bio Goli Otok i preventivna represija stare dobre milicije. Jebite me, ali ja sam iz tog vremena i kad sam vidio „cipelića“ na jednoj strani ulice, za svaki slučaj sam prešao na drugu stranu da mi ne odvali jedan „top spin“ za uho preventive radi . Pili smo i mi, pojedinci su se i drogirali, bilo je i drugih sranja, ali daleko, daleko manje. Jebeš demokratsko društvo koje nema „Goli Otok“ i policiju koja ima ovlasti da smiri strasti mladih uzavrelih glava dok još nije prekasno . . .
Roditelj sam dvoje djece (17 i 5 godina) i bilo bi mi draže da mi djeca žive u vremenu koje puno više sliči na ono u kojem sam i sam živio (uz sve nedostatke) nego ovoj kvazi-demokraciji u kojoj smo sad .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh, baš sam hti ootvoriti ovu temu, doduše, radi drugih državnih nam problema, ali nadovezati ću se na ovu da s ene otvaraju dvije iste teme...

dakle,da prvo odgovorim na tvoje pitanje... djece još nemam, godište ću navesti u nastavku, ali usvakom slučaju bih bio sretniji da sam i ja i moja buduća djeca djeca juge... što je je, juge se ne mogu sjećati, bio sam svega tri godin kada se raspala, ali puno priča sam čuo o miliciji i njihovim pendrečenjima i štatijaznamčegasvene... ali u svakom slučaju, bolje da i ja dobijem za uvo jednu preventive radi, nego da se ovakva sranja događaju, kao što je ovo silovanje, koje je nažalost, samo jedno u nizu kriminala koj ise događa... a policija nema nikakvih ovlasti... eto ti ga na.. i onda se žale zašto nije policija... zato što ne smije... a i ispendreči nekog, dođe opet "žrtvin" tatica i opet nikom ništa... još drot dobije i suspenziju... jebeš takvu državu...

da sada nastavim s tematikom zbog koje sam ja ovakvu temu htio otvoriti... dakle, '88. sam godište, završio dobar zanat, želim raditi i imam dvije godine iskustva... ali... posla nema... nevjerovatno je da se u državi događa da netko od nepunih 22 godine, tko želi raditi, ne može naći posao... i to je sada prošlo više od godinu dana, a od posla nema ni "P"... tražio sam bilo kakav posao, bilo šta... samo da radim i zarađujem... ništa... nešto je strašno što nam se događa u državi... a mi samo gledamo i plačemo... jebeš ti samostalnost za koju su se borili desetljećima, kad nam je pod drugim vlastima bilo bolje...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 0:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da bi nekako trebalo spojiti ta dva doba. Uzeti ono najbolje iz svakog. Ako ovako nastavimo dogodit će nam se sudbina junaka filma Idiocracy!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 0:55 
Naslov:  Re: U kojem vremenu bi željeli da odrastaju vaša djeca - Ex. Juga ili ovo sad ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

definitivno sam za ono prošlo vrijeme. iz jako puno razloga. jako puno ih je jednostavno ekonomskih jer sam mišljenja da se onda puno bolje živilo. istina je da nije bilo ko zna čega i da ak si htjeo jest paštetu jeo si gavrilović/belje/vrbovec a ne 400 pašteta, sve je radilo u državi, bilo je svega, kao što rekoh ne baš na najveći izor al je bilo. nisam bio nikad gladan. na more se išlo svake godine, po levis u trst, kobasice i vegetu u mađu itd.

odrastao sam u strahu od murije jer je murija bila strah i trepet i disciplinska šamarčina je ono što fali današnjem sistemu, šamarčina, otok i čvrsta ruka pravde. ovo sve je goli kurac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 1:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja smatram da je sistem isključivo produkt ljudske volje. o bivšim vremenima ne mogu govoriti iz jednostavnog razloga što sam bio klinjo. sve spoznaje o tom vremenu mogu crpiti isključivo iz dokumentaraca, glazbe tog vremena i priča mojih staraca. ako je bilo bolje, mislim da su naši starci najzaslužniji za to. ili ako ćemo gledati s druge strane, današnje generacije, uključujući i nas, smo si sami krivi što nam je tako kako je. slušao sam i slušam priče o bivšim vremenima kada je cijeli osijek izlazio na korzo, kada su ekipe bile puno povezanije a ljudi općenito bliži jedni drugima. priče o plesnjacima, o bezazlenim fightovima u kojima su se povlačile šake a ne pištolji, priče o predivnim 70-im godinama, kada je cvjetala kultura, kada je pet tisuća navijača odlazilo s osijekom u novi sad, kada se za vikende počelo odlaziti u zagreb tragom novog vala i još mnogo toga... u međuvremenu kao da je pokretačka snaga svake države, znači studenti, izgubila svaki dijelić slobode koju je tada, u tom represivnijem sistemu zapravo puno više uživala.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2010. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam odrasla u bivšoj Jugi, u radničkoj familiji koja se smatrala siromašnom, ali nisam bila nikad gladna i nikad nisam slušala priče tipa "kako platiti režije" ili "što ćemo ako dobijem otkaz". Moja djeca, nažalost, to često čuju. Gladni nismo, ali nema u frižideru nekog velikog izbora, nema ljetovanja, nema zimovanja.
No,najtragičnije je što iako smo i suprug i ja fakultetski obrazovani nema posla. Mene su vrlo rano sprašili u mirovinu, a suprug radi iako u firmi stalno prijete otkazima.
Nije problem ni u malim primanjima, nego u strahu od sutra. To je bilo nezamislivo u Jugi. Morao si napraviti stvarno veliku svinjariju pa da dobiješ otkaz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja neb živio u jugi, evo isto takvo iskustvo ko rizla je bilo u mojoj obitelji ali u onom sistemu, moj otac nije mogao dobiti posao u prosvjeti (profesor tjelesnog) jer je završio gimnaziju u sjemeništu, naravno da se nije mogao ni kandidirat za načelnika općine (tada je bio načelnik sela i imao je velike šanse bit glavni u Valpovštini) jer su pljuvali po njemu što ide u crkvu, a danas isti ti što su pljuvali i izdavali čujem da idu redovno na nedjeljnu misu...
dobro je mlađo reko, nije problem u dobu nego u nama, dobili smo što smo htijeli, malo izmjenjeno no treba računat da ovi naši političari baš nemaju iskustva sa demokracijom, ovo je korumpirani kapitalizam i dok se to ne promijeni nećemo napredovat al ja vjerujem u budućnost da će bit bolja, ne treba gubit optimizam, mlada je ova država...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, mlada je ova država a već je na prosjačkom štapu. uspjeli su sve razjebat u nepunih 20 godina. jebo ih taj korumpirani kapitalizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Mislim da bi nekako trebalo spojiti ta dva doba. Uzeti ono najbolje iz svakog. Ako ovako nastavimo dogodit će nam se sudbina junaka filma Idiocracy!


eh cane, jedini problem je što se iz sadašnje države nema šta dobro uzeti... ili sam možda u krivu???

rizla je napisao/la: ›
No,najtragičnije je što iako smo i suprug i ja fakultetski obrazovani nema posla.


dobro znam kako je to... kao što sam naveo... sa 21 godinom, završenim dobrim zanatom ( keramičar ) i dvije godine iskustva ne mogu naći posao... danas će prije dobiti posao neki krezubi neučeni hadeesesbeovac nego netko sa fakultetom... jebeš takvu državu...

exHOP3on je napisao/la: ›
ja neb živio u jugi, evo isto takvo iskustvo ko rizla je bilo u mojoj obitelji ali u onom sistemu, moj otac nije mogao dobiti posao u prosvjeti (profesor tjelesnog) jer je završio gimnaziju u sjemeništu, naravno da se nije mogao ni kandidirat za načelnika općine (tada je bio načelnik sela i imao je velike šanse bit glavni u Valpovštini) jer su pljuvali po njemu što ide u crkvu, a danas isti ti što su pljuvali i izdavali čujem da idu redovno na nedjeljnu misu...
dobro je mlađo reko, nije problem u dobu nego u nama, dobili smo što smo htijeli, malo izmjenjeno no treba računat da ovi naši političari baš nemaju iskustva sa demokracijom, ovo je korumpirani kapitalizam i dok se to ne promijeni nećemo napredovat al ja vjerujem u budućnost da će bit bolja, ne treba gubit optimizam, mlada je ova država...


svatko ima svoje mišljenje... nitko ne tvrdi da je onda bilo bajno i sjajno... jbg, bilo je i onda zadrtih/tupih/glupih ljudi, pa su spriječavali nekim ljudima sa obrazovanjem i ne znam čime da dođu do onoga za što su se školovali, ali opće stanje je bilo puno bolje nego sada....

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa evo ja čekam da bude još gore pa možda onda budu neki mal jači prosvjedi a ne ove drkarije što se svi bune a niko ne reagira... nismo narod za svoju državu al eto ni nemamo iskustva u vođenju iste...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
da, mlada je ova država a već je na prosjačkom štapu. uspjeli su sve razjebat u nepunih 20 godina. jebo ih taj korumpirani kapitalizam.


ali to nije sve... ako nazovete odmah, pokrasti ćemo JOŠ VIŠE i DATI JOŠ OTKAZA... stoga nazovite odmah i gurnite zemlju u još veću rupu nego što je sada...

u prijevodu

narode, samo vi šutite i trpite, gledajte kako vas sve guamo u ponor, a mi ćemo pred vašim nosovima krasti sve do naše mirovine, a oda će doći naši sinovi, kumovi, rodbina i nastaviti gdje smo mi stali...

jebem ti takvu državu, napokon se pokrene neki prosvjed protiv vlade i onda u osijeku koji ima oko 100 000 stanovnika, na prosvjed dođe 400 ljudi... al bitno da svaki drugi viče: "jao kako je meni loše, nemam od čega živjeti"... sve dok bude takvih prosvjeda biti će nam ovako kako je sada...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da se nadopunim... eto nam primjera italije... onaj kreten berlusconi, samo sranja radi po italiji, pa je po lampi dobio... kod nas bi svi ljubili noge kosorici i svima u vladi kad bi ih vidjeli..

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: › ja neb živio u jugi, evo isto takvo iskustvo ko rizla je bilo u mojoj obitelji ali u onom sistemu, moj otac nije mogao dobiti posao u prosvjeti (profesor tjelesnog) jer je završio gimnaziju u sjemeništu,
Ma, sve to nije mogao bas zbog gimbe u sjemenistu. Ma, uzas! Kakvi su to sve crveni vragovi bili koji su htjeli zatrti svako sjeme Hrvatstva [mozda su mislili da se to sjeme u sjemenistima prenosi izmedju koljena]!

Djed mi je zavrsio u corki godinu [ili dvije] dana jer se u njihovom selu (i u njegovoj kuci/stali) skrivao ustasa i, pokazat ce se kasnije, kukavicki druker Mirko Kapulica. Dakle, prema svim "crvenofobnim" paranoicima, trebao bi to biti dovoljan zlocin da se iz te obitelji nitko nikada nigdje ne zaposli.

A opet, otac je dobio stipendiju za faks i kasnije posao [poslove] bez problema i bez da je ijednog dana bio clan Partije.

Naravno, najveci govnari koje je susreo u zivotu nisu bili ni "crveni", ni Srbi, ni Bosnjaci, vec upravo - pojedini pravovjerni Hrvati katolici.

Doista iznenadjujuce zvuce ove tvoje patnicke price o nedjeljnom odlasku na misu. U Osijeku je moja obitelj, kao i mnoge druge, odlazila na mise bez da su ih pljuvali, gadjali kamenjem, ili batinali u spaliru. Da sam bio stariji, jedina neugodnost koju bi mogli dozivjeti bi bilo moje ismijavanje.

Kuzim da se ponekad osobni neuspjesi trebaju racionalizirati, ali... nemojmo pretjerivati...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Kuzim da se ponekad osobni neuspjesi trebaju racionalizirati, ali... nemojmo pretjerivati...

ovo je bilo dok sam živio tamo u jednom selu gdje žive primitivniji ljudi. ne bi pisao da ne znam da je bilo tako.

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i da, to je samo jedan primjer ali onog malo lošijeg onda...
ali kad bi se ugrubo uspoređivalo, definitivno je bilo bolje onda što se tiče svega što je bitno za optimalno preživljavanje...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: