Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U kojem vremenu bi željeli da odrastaju vaša djeca - Ex. Juga ili ovo sad ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@exHOP3on, bilo je tada puno losih stvari, ali mislim da su primjeri koji si nabrojao - najmanje vazni. To su primjeri koji su nakon '91 prenapuhavani i zato danas svi o njima trube, a zapravo nisu imali toliki znacaj u ono doba.

Pravi problemi ondasnjeg drustva su bili klijentelizam i podrepastvo, izostanak kritike i laktarenje - sto je vrlo cesto dovodilo do toga da su odgovorne funkcije obnasali nesposobnjakovici, a to onda rezultira mlohavim ucinkom.

Nazalost, ta osobina, pojacana mogucnoscu pretakanja novca iz javnih u privatne dzepove, je vrlo uspjesno prenesena u novo doba. Rezultat je ovakvo drustvo - korumpirano od glave do pete. Od onih malih seljacica sto su se ogrebali za lazne mirovine, do ekipe sto marishe stotine milijuna u javnim nabavama.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
da, mlada je ova država a već je na prosjačkom štapu. uspjeli su sve razjebat u nepunih 20 godina. jebo ih taj korumpirani kapitalizam.


Kakvu vlast imamo taj prosjački štap koji spominješ, za nas je drvo života . . .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.01.2010. 16:25 
Naslov:  Re: U kojem vremenu bi željeli da odrastaju vaša djeca - Ex. Juga ili ovo sad ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › definitivno sam za ono prošlo vrijeme. iz jako puno razloga. jako puno ih je jednostavno ekonomskih jer sam mišljenja da se onda puno bolje živilo. istina je da nije bilo ko zna čega i da ak si htjeo jest paštetu jeo si gavrilović/belje/vrbovec a ne 400 pašteta, sve je radilo u državi, bilo je svega, kao što rekoh ne baš na najveći izor al je bilo. nisam bio nikad gladan. na more se išlo svake godine, po levis u trst, kobasice i vegetu u mađu itd.

odrastao sam u strahu od murije jer je murija bila strah i trepet i disciplinska šamarčina je ono što fali današnjem sistemu, šamarčina, otok i čvrsta ruka pravde. ovo sve je goli kurac.


slazem se stobom ... samo bih jos dodao

iako ja mogu reci da je meni isto ... ali ... u ono mracno i crno vrijeme komunizma nije bilo beskucnika, nije bilo gladnih koji kopaju po kantama za smece, nije bilo puckih kuhinja, nije bilo ocajnih ljudi koji preko medija prose i mole za pomoc kako bi dijettu platili operaciju, kupili lijekove ... itd itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo, pa realno nije još, al kontam si da ćemo do kraja ove godine gladnih usta vapiti za njim, a onda će nas pokidat inflacija kad se počnu naplaćivat dugovi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2010. 17:36 
Naslov:  Re: U kojem vremenu bi željeli da odrastaju vaša djeca - Ex. Juga ili ovo sad ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definitivno u Jugi jer je cijela moja obitelj bila zaposlena i zadovoljna. Kuću su sagradili bez kredita, na more se išlo svake godine, kao što kaže Monstrum, a onda je došla 1991 i mama je ostala bez posla, a tatu su htjeli otpustiti i živjeli smo katastrofalno. Dobili smo i tri granate u kuću, dan danas mi kuća nije to što je bila jer nemam mogućnosti obnoviti je. I to da već 4 godine radima na ugovorima na određeno vrijeme, pa kad bih i zašto bih uopće željela imati obitelj, klince kad sebe ne mogu prehraniti. I da, imam fakultetsku diplomu. za što? Za k....!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: