Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ovo je sve samo ne religija!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2009. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
to o čem ti pričaš zove se bar-kod Very Happy
a bibliju su pisali oni koje svečenici ne mogu niti trebaju zastupati, oni su čak najmanje kompetentni proučavati i predavati bibliju,jer u 21.st ne shvaćaju da je biblija pisana metaforički, prilagođena za tadašnje prilike jer nikom nisi prije 2000 godina mogao pričati o pojmovima poput "dnk" i sl.
A bog-isus šta god bio, ako je jači od sotone(a kažu da je) onda neka nas više spasi od te budale kako bi ga svečenici prestali koristiti za plašenje neškolovanih baba Idea

a raspravljat nemoj jer ne možeš.S krščanima je nemoguće raspravljat o vjeri jer toliko usko gledaju, toliko zapravo malo znaju o svojoj religiji da je to presmješno.tko bi uopće ulazio u rasprave s vama.


1. bar kod? može biti bilo što, razumiješ da je to metafora, ali ne za što.. ja nisam ni o čemu pričala, samo sam citirala dio iz Biblije za koji mislim da je dao ideju svećeniku za to što je izjavio. nit ga podržavam nit ga branim. Smile

2. svećenici, nekompetentni proučavati i predavati bibliju? pa to im je kao nekakva uloga..iako bi i svaki kršćanin to trebao sam činiti.., ali slažem se s tobom da časne i svećenici ne bi trebali predavati u školi vjeronauk ako si to mislio.

3. prvo što mi je vjeroučitelj u osnovnoj školi rekao je da je Biblija pisana metaforički, nisi me baš prosvlijetlio, isto nam je objasnio baš to i za Adama i Evu, tako da ja ne znam tko je tebe poučavao kršćanstvu, ako si se sam bavio time to je pohvalno, ali nemoj se smatrati jedinim koji razumije stvari, i automatski me kategorizirati u te "neškolovanih babe"

4. drago mi je da si toliko pronicljiv da znaš i kakvo je moje gledište na svijet, kako razmišljam i koliko znam o kršćanstvu.


oprosti što kasnim s odgovorom, lijep pozdrav.


Zadnja promjena: Tristia; 24.01.2011. 20:38; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.12.2009. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za početak, lijepo je vidjeti vjernicu poput tebe na forumu 2 sata prije božićaSmile
nisi mogla kvalitetnije provesti večer? Very Happy

Oprostit ćeš što ne mislim replicirati na tvoj post.ako ti meni repliciraš na točke navedene u danjem tekstu i pobiješ ih, ići ću u crkvu svake nedjelje i biti najbolji vjernik Laughing

Crkva/religija:
-više ljudi ubijeno u ime boga nego u svim drugim ratovima otkad je ljudi.
-Fundamentalno širenje krščanstva po africi(dobiješ kilogram brašna ako se preobratiš)
-Inkvizicija
- stari zavjet-jahve
-Proglašenje krščanstva službenom religijom u starom rimu(kako i zašto)
-Pedofilski skandali diljem svijeta(tisuće svečenika pod kišobranom službenog vatikana)
- Austrijska crkva-dioničarski udio u tvornicama oružja
-Prešutno odobravanje američkog rata protiv terorizma(islama)
-Crkva najbogatija institucija na planeti(nekretnine i cash)
-Politička angažiranost crkve u RH i globalno
-Krščanstvo plagijat drevnih religija(njih 10-tak)

Kao što vidiš,ne možeš jer je riječ o činjenicama.
ovo je samo ono što mi je palo na pamet u trenutku, da malo zagrebem mogao bih ti napisati 20 strana.
Vjera je jedno, crkva je drugo...politička institucija-firma.
i zato mrzim kad se neki svečenik oglasi i ide bit moralna vertikala...poput ovog na početku topica.
Ugodne ti blagdane želim!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.12.2009. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Za početak, lijepo je vidjeti vjernicu poput tebe na forumu 2 sata prije božićaSmile
nisi mogla kvalitetnije provesti večer? Very Happy


za početak danas je Božić, pa sam opet malo došla na internet, što je to zabranjeno? a čekala sam polnoćku, i mislim da ti se nemam tu što opravdavati. kad netko spušta raspravu na osobnu razinu dokazuje da nema ni argumenata ni umjeća da istu vodi.

maniche je napisao/la: ›
Oprostit ćeš što ne mislim replicirati na tvoj post.ako ti meni repliciraš na točke navedene u danjem tekstu i pobiješ ih, ići ću u crkvu svake nedjelje i biti najbolji vjernik Laughing


a ti ćeš meni oprostiti što ja ne namjeravam sad raspisati se na tvoje natuknice i tako trošiti svoje vrijeme, a pogotovo činiti to da bi ti bio vjernik i išao u crkvu. bio bi još jedan ograničeni "vjernik" koji ne koristi ni Bogu ni narodu, a smatram da takvih već ima dosta u Crkvi. jedino što si dokazao svojim postom je razina na kojoj se nalaziš, a ja ne želim pisati tvojim jezikom.

maniche je napisao/la: ›
Vjera je jedno, crkva je drugo...

slažem se s tobom u potpunosti. < vidiš, uvijek se u nečemu složimo, samo što ja nemam taj nastup " 'ko je k'o ja" > Smile

i tebi ugodni blagdani, radujem se odgovoru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.12.2009. 14:59 
Naslov:  Re: Ovo je sve samo ne religija!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahahah to je to.
To je tipičan odgovor vjernika kada ga se dovede pred zid.
nemaš pojma koji si mi gušt priredila Laughing
stavio sam pred tebe nepobitne činjenice koje ne možeš pobit i to te malo j**e pa me ideš diskreditirati ali ti ni to baš ne ide Laughing
Djelujete u tom svom nekom uskom radijusu i čim vas se dovede do njegovog ruba, tu krenu uvrede i sl...zakon Laughing
smiri se, tvoj je dan.
pogledaj još jednom navedene stavke u prošlom postu i dobrano se zapitaj kakvoj crkvi pripadaš Laughing ..i kreni provjeravat navode prije nego što nekog proglasiš budalom, jer ispadaš budala.
mir i dobro Exclamation Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.12.2009. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maniche, ja bih ti poručio da možda proučiš neku drugu religiju, jer nisu sve iste. Zbog toga što se netko razočarao u jednu, nije razlog da odbaci sve religije. To je kao kada bi nekom doktor postavio krivu dijagnozu, a ovaj izgubi poštovanje prema medicini. NE! Ode se kod drugog doktora. Smile

Mir s tobom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.12.2009. 19:11 
Naslov:  Re: Ovo je sve samo ne religija!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1)
maniche je napisao/la (Pogledaj post): › ahahah to je to.
To je tipičan odgovor vjernika kada ga se dovede pred zid.
nemaš pojma koji si mi gušt priredila Laughing
stavio sam pred tebe nepobitne činjenice koje ne možeš pobit i to te malo j**e pa me ideš diskreditirati ali ti ni to baš ne ide Laughing


drago mi je da te uzbuđuje..
što je netko zapravo prihvatio da s tobom o nečemu razgovara, pred zid me nisi doveo, a diskreditiraš se sam, što može svatko zaključiti. drago mi je što te ne doživljavam ni upola kao ti mene, i što te nisam od prvog posta proglasila budalom i diskreditirala <pogreška broj 1. kod pristupa raspravi> nego sam te pustila da laješ i sam se diskreditiraš. a tvoji postovi i nisu nešto kvalitetni da bih se ja osjećala pobijenom i "pred zidom".

2)
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
smiri se, tvoj je dan.


moj je svaki dan, a uznemirena nisam niti malo

3)
maniche je napisao/la: ›
..i kreni provjeravat navode prije nego što nekog proglasiš budalom, jer ispadaš budala.

Very Happy no comment needed

4)
maniche je napisao/la: ›
Djelujete u tom svom nekom uskom radijusu i čim vas se dovede do njegovog ruba, tu tu krenu uvrede i sl...

sad me persiraš? ili generaliziraš, pogreška kojoj si jako sklon. uopće ne smatram da djelujem u uskom radijusu, ali ako me tako dobro poznaješ, dobro, već sam se uvjerila u tvoju pronicljivost.
niti su tvoje riječi imale imalo snage na mene niti sam te ja negdje vrijeđala, dakle citiraj si svoj citat br. 3. Very Happy

sorry što kasnim s odgovorom, znam da strepiš od uzbuđenja i već imaš pripremljen odgovor koji nema veze s onim što ću ja napisati, tako da.. postaj brate Smile

mir i dobro Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: