Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ovo je sve samo ne religija!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dreamer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 241
Lokacija: tu i tamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2009. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › po posljednji put na ovom forumu:

But He loves You osijek031.com smile


Kodrann je napisao/la (Pogledaj post): › kill the priest. vomit on god's child.
raspela mogu poslužiti kao kvalitetni dildosi. uzbuđeno "oh my god!" stenjanje dobiva onda sasvim novu dimenziju. cure probajte! paćte moć posle se hvalit kolegicama i govorit: i've been touched by jesus.
P.S. ako se netko našao uvrijeđen ovim, zaboli me pišo

Agnostik sam, i nisam se našla uvrijeđenom...no, ipak ne bih imala ništa protiv da svoje (izostavit ću pridjev kakve) ideje, maštarije, ili što već ostaviš za sebe Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2009. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vidi ti malog što je pametan.

Nema veze, kad odraste prestat će branit svećenike.
Nisam nikoga branio, komentirao sam tekst koji je različit na dvije različite stranice.
Također riječ NAVODNO, koja se preskaće odnosno shvaća kao riječ JE.
I još nešto, zašto si napisao branio, kad nevidim da je tu netko kriv zbog nečega?
Samim tim nema potrebe za nekim branjenjem.

Poz Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.11.2009. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dreamer je napisao/la: › But He loves You osijek031.com smile

and he needs MONEY!!!

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.11.2009. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dreamer je napisao/la (Pogledaj post): ›
Frost je napisao/la (Pogledaj post): › po posljednji put na ovom forumu:

But He loves You osijek031.com smile


Kodrann je napisao/la (Pogledaj post): › kill the priest. vomit on god's child.
raspela mogu poslužiti kao kvalitetni dildosi. uzbuđeno "oh my god!" stenjanje dobiva onda sasvim novu dimenziju. cure probajte! paćte moć posle se hvalit kolegicama i govorit: i've been touched by jesus.
P.S. ako se netko našao uvrijeđen ovim, zaboli me pišo

Agnostik sam, i nisam se našla uvrijeđenom...no, ipak ne bih imala ništa protiv da svoje (izostavit ću pridjev kakve) ideje, maštarije, ili što već ostaviš za sebe Rolling Eyes


ostavit ću ih za sebe, kada ih i ostali ostave za sebe. ti mene raspelom, ja tebe šakom! hihihihi Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2009. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kodrann je napisao/la: ›
ostavit ću ih za sebe, kada ih i ostali ostave za sebe. ti mene raspelom, ja tebe šakom! hihihihi Laughing


gle, pa ne moraš ti prema raspelu, postoje i druge ustanove kojima se možeš obratiti Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.11.2009. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kodrann je napisao/la: ›
ostavit ću ih za sebe, kada ih i ostali ostave za sebe. ti mene raspelom, ja tebe šakom! hihihihi Laughing


gle, pa ne moraš ti prema raspelu, postoje i druge ustanove kojima se možeš obratiti Very Happy


kada budem živio u bagdadu prilagodit ću se Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2009. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.11.2009. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punk urac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 233
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.11.2009. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kodrann je napisao/la: ›
kill the priest. vomit on god's child.
raspela mogu poslužiti kao kvalitetni dildosi. uzbuđeno "oh my god!" stenjanje dobiva onda sasvim novu dimenziju. cure probajte! paćte moć posle se hvalit kolegicama i govorit: i've been touched by jesus.

P.S. ako se netko našao uvrijeđen ovim, zaboli me pišo


ne vjerujem ni u šta al ovo što si napisao je jebeno bolesno .... stvarno grozno

_________________
wish you were beer.. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2009. 20:51 
Naslov:  Re: Ovo je sve samo ne religija!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako, čisto me boli ona stvar za ono što vi vjerujete/ne vjerujete, ne pada mi na pamet upuštati se ni sa kime u raspravu oko vjere, jer sam vidjela da je na ovom forumu to nemoguće,samo sam htjela napisati da svećeniku takve stvari nisu pale na pamet zato što se nadisao tamjana, nego zato što u Bibliji postoji dio koji kaže, citiram (iako mislim da mjesto nije dostojno citata):

"Ona postiže da se svima (Zvjer) - malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo,
i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina.
U ovome je mudrost: u koga je uma, nek odgoneta broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a broj mu je šest stotina šezdeset i šest."

sad tko želi neka prihvatiti citat i razmisli zašto je to svećenik rekao, i otkud to u Bibliji, o čemu taj odlomak govori, a ne hvatati se naslova i riječi izvađenih iz konteksta.

i uz cijelu vjersku priču sa strane, mislim da je poljska ministrica jedina žena koja zna što radi, a vidit ćemo kako će proći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2009. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što je najveća fora, protiv cjepiva su i "zeitgeistaši", dakle oni koji su protiv religije.

Link: http://www.youtube.com/user/CowboyBebop2012 -na hrvatskom jeziku.

http://vigilantcitizen.com/wp-content/uploads/2008/11/sheep-dog-trials-im-telling-you-the-man-and-the-do1.jpg Budućnost će pokazati tko je zaista bio ovca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.11.2009. 13:50 
Naslov:  Re: Ovo je sve samo ne religija!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tristia je napisao/la (Pogledaj post): › Ovako, čisto me boli ona stvar za ono što vi vjerujete/ne vjerujete, ne pada mi na pamet upuštati se ni sa kime u raspravu oko vjere, jer sam vidjela da je na ovom forumu to nemoguće,samo sam htjela napisati da svećeniku takve stvari nisu pale na pamet zato što se nadisao tamjana, nego zato što u Bibliji postoji dio koji kaže, citiram (iako mislim da mjesto nije dostojno citata):

"Ona postiže da se svima (Zvjer) - malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo,
i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina.
U ovome je mudrost: u koga je uma, nek odgoneta broj Zvijeri. Broj je to jednog čovjeka, a broj mu je šest stotina šezdeset i šest."

sad tko želi neka prihvatiti citat i razmisli zašto je to svećenik rekao, i otkud to u Bibliji, o čemu taj odlomak govori, a ne hvatati se naslova i riječi izvađenih iz konteksta.


to o čem ti pričaš zove se bar-kod Very Happy
a bibliju su pisali oni koje svečenici ne mogu niti trebaju zastupati, oni su čak najmanje kompetentni proučavati i predavati bibliju,jer u 21.st ne shvaćaju da je biblija pisana metaforički, prilagođena za tadašnje prilike jer nikom nisi prije 2000 godina mogao pričati o pojmovima poput "dnk" i sl.
A bog-isus šta god bio, ako je jači od sotone(a kažu da je) onda neka nas više spasi od te budale kako bi ga svečenici prestali koristiti za plašenje neškolovanih baba Idea

a raspravljat nemoj jer ne možeš.S krščanima je nemoguće raspravljat o vjeri jer toliko usko gledaju, toliko zapravo malo znaju o svojoj religiji da je to presmješno.tko bi uopće ulazio u rasprave s vama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2009. 18:06 
Naslov:  Re: Ovo je sve samo ne religija!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
a raspravljat nemoj jer ne možeš.S krščanima je nemoguće raspravljat o vjeri jer toliko usko gledaju, toliko zapravo malo znaju o svojoj religiji da je to presmješno.tko bi uopće ulazio u rasprave s vama.

Pa je... slažem se.
Pogotovo teško, ako krećeš u raspravu sa ovakvim predrasudama.
Kao što sa bilo kime nemožeš raspravljati normalno ako te napada
i ako kreće od predrasuda... o bilo kojoj se temi radilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.11.2009. 19:23 
Naslov:  Re: Ovo je sve samo ne religija!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
a raspravljat nemoj jer ne možeš.S krščanima je nemoguće raspravljat o vjeri jer toliko usko gledaju, toliko zapravo malo znaju o svojoj religiji da je to presmješno.tko bi uopće ulazio u rasprave s vama.

Pa je... slažem se.
Pogotovo teško, ako krećeš u raspravu sa ovakvim predrasudama.
Kao što sa bilo kime nemožeš raspravljati normalno ako te napada
i ako kreće od predrasuda... o bilo kojoj se temi radilo.


ok,slažem se.nisam naveo konkretne dokaze niti činjenice koje stoje iza moje tvrdnje.Mogu ti navesti moja iskustva, jer dokaza nemam.

U srednjoj školi sam istjeran s vjeronauka svaki put kad vjeroučitelj nije znao odgovor na neko moje pitanje,a to je bilo gotovo uvijek nakon 5 minuta rasprave o kršćanstvu.
vodio sam više rasprava sa pravim vjernicima(mole redovito,nedjeljom na misi) i ti ljudi nisu znali zašto,kada i kako je nastalo krščanstvo.Nisu znali ništa o starom zavjetu i poznatom mirotvorcu jahvi.Nisu mi znali odgovoriti zašto su se vodili križarski ratovi, zašto je došlo do inkvizicije...One malo "teže" stvari da ni ne spominjem.
Kada bih rekao kako mislim da su adam i eva bili simboli za narode, bljedo su me gledali kao nekog idiota i branili svoju tezu da su adam i eva bili dvoje ljudi jer tako kaže biblija.
Mislim,da sad ne idem u detalje..
Ako kod islama nešto cijenim, onda je to da ti ljudi stvarno uglavnom žive svoju vjeru i znaju jako puno o njoj.Na stranu radikali,jel.
eto dosta offtopica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2009. 2:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jako generaliziraš, i, vidim iz onog što pišeš, da ne razlikuješ religiju i one koji ju (bolje ili lošije prakticiraju). Kad bi znao koliko muslimana pije alkohol, što je izričito zabranjeno Qur'anom, začudio bi se. Ali to ne govori ništa o islamu (religiji, dinu), nego o ljudima koji sebe nazivaju muslimani i o njihovom imanu (vjeri). To je znatna razlika. (Islam uzimam samo kao primjer jer si ga i ti naveo).

Ovaj svećenik koji se tako prema tebi ponio je primjer neobrazovanog svećenika, kao i lošeg pedagoga, jer te istjerao. Isto je i s "vjernicima" koje si spomenuo, ali ipak, ako nisu nešto znali, pa ne trebaju niti mogu znati sve. Vjerujem, da si imao prilike biti u doticaju s nekim drukčijim svećenikom ili vjernicima, da bi imao posve različit stav o toj religiji. Vidiš kako je tu sitnica prevagnula, zapravo obična životna slučajnost.

Lijep pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: