Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Natjecaj za radno mjesto

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 9:43 
Naslov:  Natjecaj za radno mjesto
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajte pravnici da vas cujem.....u slucaju da poslodavac na radno mjesto zaposli osobu koja nema trazenu kvalifikaciju, da li je duzan nakon nekog vremena izdati novi natjecaj za to radno mjesto i nakon koliko? Ili nekvalificiranu osobu moze zaposliti na neodredjeno bez obzira na ne odgovarajucu kvalifikaciju?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 15:22 
Naslov:  Re: Natjecaj za radno mjesto
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da nije dužan objaviti novi natječaj i vrlo vjerovatno je točno da može zadržati ne kvalificiranu osobu na tom radnom mjestu do daljnjeg. Kod nas ti se ne provodi sistematizacija radnih mjesta baš onako kako bi trebala ,pa se zato i ne pridržava ta ista.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 15:34 
Naslov:  Re: Natjecaj za radno mjesto
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la (Pogledaj post): › Ajte pravnici da vas cujem.....u slucaju da poslodavac na radno mjesto zaposli osobu koja nema trazenu kvalifikaciju, da li je duzan nakon nekog vremena izdati novi natjecaj za to radno mjesto i nakon koliko? Ili nekvalificiranu osobu moze zaposliti na neodredjeno bez obzira na ne odgovarajucu kvalifikaciju?


ako je privatnik može zaposlit koga hoće

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
ako je privatnik može zaposlit koga hoće

upravo to... nema veze kvalifikacija sa radnim mjestom, ak ti imaš SSS a oni traže SSS nema veze el si ti ekonomist, HTT ili građevinski tehničar, u mom primjeru ja sam radio kao "administrativni djelatnik" u stolarskoj firmi, što je malo opširno značilo da ja dajem ponude, sklapam poslove, naplaćujem, potpisujem papirologiju (za uvoz robe, veleprodajne račune, itd...), viličarom stavljam paletu u vozilo a po potrebi idem i na montaže i obrađujem materijal...
to je sve tako kad si kod privatnika...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovdje se konkretno radi o srednjoj skoli i mjestu profesora na kojem je zaposlena nekvalificirana osoba...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2009. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U tom slučaju su obavezni raspisati natječaj. Mislim nakon 3 mj.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la: ›
ovdje se konkretno radi o srednjoj skoli i mjestu profesora na kojem je zaposlena nekvalificirana osoba...

ajmo reći da je to jako slično mom slučaju...

....u školi u kojoj ja sada radim kao profesor stručnih predmeta je bila zaposlena inženjerka ( 6.stupanj), radila je 3 ili 4 godine na ugovor o djelu ( honorarno )..pitao sam kako to da je sada dobila otkaz....kaže ovako..škola je i prije svakih godinu dana objavljivala natječaj,no nitko se na njega nije javio,pa su njoj zakonski mogli ostaviti to radno mjesto...no na posljednjem natječaju javilo se nekoliko inženjera sa šestim stupnjem i ja sa sedmim...i tako sam ja dobio posao....
......
dakle,škola ne bi smjela imati zaposlenu nekvalificiranu osobu,osim u slučaju ako se na natječaj nije javio nitko sa potrebnom kvalifikacijom...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da li su obavezni izdat taj natjecaj ili mogu i nemoraju?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2009. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U školama nema veze tko je bliže traženoj kvalifikaciji. Ako nema osobe s traženom kvalifikacijom uzimaju koga žele. U svakom slučaju, natječaj se raspisuje sve dok na to radno mjesto ne dođe osoba s potrebnom kvalifikacijom. U slučaju da se niz godina na neko radno mjesto ne javi niti jedna kvalificirana osoba, radno mjesto se preimenuje u drugo zbog nedostatka kadra, na zahtjev škole. Ne znam na koje radno mjesto točno misliš.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la: ›
Ajte pravnici da vas cujem.....u slucaju da poslodavac na radno mjesto zaposli osobu koja nema trazenu kvalifikaciju, da li je duzan nakon nekog vremena izdati novi natjecaj za to radno mjesto i nakon koliko? Ili nekvalificiranu osobu moze zaposliti na neodredjeno bez obzira na ne odgovarajucu kvalifikaciju?


Za moje radno mjesto tražilo VSS, a zaposlilo mene (SSS). Ja nisam jedini takav slučaj u firmi (moj, sada bivši mentor bio je u istoj situaciji), još radim (malo više od 1 god.), prošao je pripravnički staž, položio pripravnički ispit i znam da odrađujem svoj posao korektno.
Mislim da bi bilo debilno (ako ne griješim - i protuustavno!) da država određuje poslodavcima privatnicima koga zaposliti, a koga ne.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2009. 9:36 
Naslov:  Re: Natjecaj za radno mjesto
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaista je taj Carl Sagan legenda Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2009. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za određena radna mjesta postoje zakonom propisani uvjeti koje zaposlenik mora zadovoljavati.

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 20:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2009. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u školi su obvezni svako malo objavljivati natječaj za nestručnu osobu... ona radi na ugovor od 60 dana... i to se može produživati dokle god se ne pojavi osoba s diplomom, a nakon toga ovaj prvi mora obvezno letiti s posla...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: